Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tájkerékpározás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
442 hozzászólás a témában

#321
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Gergely a hétvégén leszedte a pályát, így lassan már a következõt ki is tesszük.

Na!
Mostmár van térképünk. Megrajzoljuk az edzõpályát, majd kitûzzük a pontokat, és az eddigi helyen majd elérhetõek is lesznek a térképek!:)



#322
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Na!
Mostmár van térképünk. Megrajzoljuk az edzõpályát, majd kitûzzük a pontokat, és az eddigi helyen majd elérhetõek is lesznek a térképek!:)

#323
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Elõtte lesznek még edzések hétköznaponként, és szerintem hétvégén is. Figyeljétek a topikot!
Indulók kategóriánként talán 4-30 ember.
Összesen, ha nem nemzetközi úgy 60 fõ körül. :)

#324
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

OK. Köszi! :-)
Egyébként mikor lesz ebbõl verseny? És általában hányan indulnak?

Hú... Asszem
MTBO Magyar kupa
Dátum: 2009. április 25-26.
Helyszín: Veszprém
Versenyformák:
- Szombaton: középtáv egyéni indítással
- Vasárnap: hosszútáv tömegrajttal
További infó: http://www.mtbo.hu
Ált. nem sokan indulnak, de itt már lesznek ;)

#325
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás
OK. Köszi! :-)
Egyébként mikor lesz ebbõl verseny? És általában hányan indulnak?

#326
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Minél hamarabb kirakunk egy valamivel rövidebbet. Tamástól kérünk térképet...

#327
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás
Sziasztok!

Jó lehet ez a tájbringázás! Tudtok még "edzõpályákat" mutatni valahol, hogy mégis milyen vidékeket érint a dolog?

#328
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Azt, ami most van kitéve a közeljövõben leszedjük, és ahelyett teszünk ki egy másik pályát, ami kicsit rövidebb lesz. Valószínüleg a tavaszi hóvirágkupa terepe fele lesz a pálya.

#329
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Makakko jól összefoglaltad a tájbringa lényegét.
Ez az edzõpálya remek ötlet volt. Remélem a csillebércit is felújítjátok tavaszra. :)

Komolyan mondom, akiben van ambíció, hogy világversenyeken indulna, annak nagy kiugrási lehetõség van ebben a sportban.
Gyertek el egy rendezvényre és meglátjátok mirõl van valójában szó. Egész más a feeling, mint egy maratonon. Sokkal családiasabb, személyesebb, barátibb. :)

#330
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Ilyen edzõpáját raktok még kia jövõben, várhatóan mikor?
Egyébként köszönöm szépen a nagyközönség nevében is, hogy ennyire támogatjátok a szakág térnyerését!
Lelkes vagyok, és amatõr ;-).

Várhatóan rakunk még ki pályákat a Frank-hegyre, vagy a környékére. De azok is ilyen amatõr térképjelöléssel lesznek ;-)
Amatõr vagyok és fiatal :D

#331
sutam

sutam

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Ilyen edzõpáját raktok még kia jövõben, várhatóan mikor?
Egyébként köszönöm szépen a nagyközönség nevében is, hogy ennyire támogatjátok a szakág térnyerését!
Lelkes vagyok, és amatõr ;-).

#332
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!
Kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek arról amit ide írtam: Szakágak - Bringalap

#333
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Nagy esemény lesz itthon:

A Tájbringás szakosztály vezetõsége a fejébe vette, hogy VB-t rendez itthon néhány éven belül!

Ennek elõkészítéseképpen április végén nemzetközi versenyt (világkupa futamot) rendeznek!

Ez nagyon jó alkalom, hogy az érdeklõdõk a legjobbakkal egy terepen versenyezhessenek. A különbözõ kategóriáknak köszönhetõen bárki indulhat a komoly versenyzõktõl a teljesen laikusokig.

A sportág népszerûsítésére eddig is szerveztek edzõ versenyeket, de most április elõtt még lehetõséget szeretnének biztosítani a hazai montisok körében a sportág megismertetésére, edzésre és felkészülésre a világversenyen való részvételre.

Tájbringában a konkrét feladat az, hogy a rajtban kapott térképen bejelölt pályát tekerjük le. A térképen és így az erdõben pontokat helyeztek el, ezeket a térképen megadott sorrendben érintve, a legrövidebb idõn belül kell teljesíteni.
Az eredményeket (korosztályonként és külön kezdõ, gyakorlott és elit) kategóriánként értékelik.

Tájbringában nem kifejezetten a legerõsebbek a legsikeresebbek. Számít a tájékozódási képesség, a térkép jó memorizálása (ne kelljen sokszor megállni egyeztetni, hol is tartunk) és fontos a két pont közötti megfelelõ útvonal választás is. Ismernünk kell a képességeinket: lehet, hogy jobb úton körbetekerve rövidebb idõbe telik megtenni a távot, mint a látszólagosan legrövidebben.

Itt láthatjátok a 2009-es tájbringa versenynaptárt: http://www.atlas.hu/mtbo/

És itt egy hármashatárhegyi edzõverseny bemutatóját: (válassz kategóriát, versenyzõket, és a lejátszást és megnézheted, ki merre ment, milyen idõvel.)
http://0x.hu/RouteGa...p&id=47&&kieli=

#334
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Minden azon múlik, hogy választod meg az útvonalad. :)

#335
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Legjobb tudásom szerint az átbringázhatatlan részt jelenti, pl. egy keresztben kidõlt fát.


Hû, hát akkor elég sok van belõle. Tényleg, a tábor kerítésénél arra a kettõre emlékszem is.
Kezdem sejteni, hogy ez egy sok bringacipeléssel járó móka. :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#336
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Legjobb tudásom szerint az átbringázhatatlan részt jelenti, pl. egy keresztben kidõlt fát.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#337
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Ezen a térképen mit jelent az, hogy egyes utak át vannak húzva kis rózsaszín vonallal?

Érdekesnek tûnik a dolog...
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#338
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Talán érdekel valakit:

Tisztelt Tájbringások!
A mai napon kiraktunk egy adzõpályát Csillebérc környékére. A pontok december 15-ig lesznek kinn. A térkép a http://bringalap.extra.hu/ címen található!
Ugyanezen a címen az idõt is el lehet menteni!

Sziasztok!
Köszönjük a pályát! Akinek kinyomtatott térképre lenne szüksége, átvehetõ nálam elõre egyeztetett helyen és idõben. Telefonszámom: 06-20-944-3900.
Üdv
Tamás

#339
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Sajnálom, hogy tájbringás-tájfutó nem volt ott ezen az országúti megmérettetésen, de azért lepasszolom az eredményeket

lány: König Sára
senior: Benedek István, Sztruhár József
amatõr: Muzsi Zsolt, Simon Balázs, Szabó Zsolt
elit: Ivanics Gergely, Cziráki István, Arany Gábor
MTB nõi: Varga Magdolna
MTB férfi: Takács István

Jövõre még nagyobbat szervezünk, emberibb idõpontra és remélem mindenki ott lesz, akivel még én is együtt tekertem (illetve akiket láttam a zalakarosi versenyen)
The Death
bringásdolgokszervezõje
www.sportolokegyesulete.hu

#340
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Sziasztok!

Szolgálati közlemény!

A mai nap bejártam a közép- és hosszútávú tájkerékpáros OB-k útjainak többségét, és meglepõdve tapasztaltam, hogy a várt sárnak se híre se hamva. Úgy tûnik, hogy ezen a terepen nem marad meg a víz. Lehet haladni, mint gép.

Korábban attól is féltem, hogy a sok kõ gondot fog okozni a versenyzõknek, de a hétvégi Mátra Maraton meggyõzött arról, hogy ezek nem kövek, hanem kavicsok.
És a Mátra Maratontól eltekintve itt a köves szakaszok is tekerhetõek lesznek.

A szintkülönbségek viszont jelentõsek. Összességében nem sok, viszont több részletben jönnek ránk a meredek emelkedõk.

Szeptember 12. déli 12 óráig tudunk elfogadni nevezéseket alapáron.
Ezután megejtjük a kategória összevonásokat, és elkészítjük a rajtlistát.
Ezután nevezéseket az üres helyek erejéig tudunk elfogadni.

Készüljetek!

A verseny honlapja: http://gportal.hu/po.../mtbo-bukk2007/

Üdv
Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!