Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tájkerékpározás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
442 hozzászólás a témában

#301
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Lehetne tovább színesíteni pl. a pontokon jóféle helyi pálinkával várnák az érkezõt. Minden ponton muszáj inni egyet. Természetesen korlátozott számú ponttal, 10 ellenõrzõ pont fölé nem sokan jutnának :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#302
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Szóval már tuti a jó hangulat is.
Ádám, különlegessé tehetnéd a mûsort, ha Te is montira pattannál és elindulnál, mondjuk a nyílt kategóriában. Aztán valami rádión keresztül közvetítenéd, hogy cserkészed be a pontokat. ;)

#303
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
...szomb és vasárnap is a Mariann mellett, megpróbálom ügyesen levezényelni a magyar nagyközönségnek avagy versenyzõknek a világkupafutamot.... :)
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#304
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
http://www.szaguldov...d=178&Itemid=50
Itt elolvashatjátok, hogyan szerettem meg a tájbringát és mi is ennek a sportnak a lényege.

A tegnapi megbeszélésen kiderült, hogy nagy szükség lenne segítõkre, rendezõkre a az áprilisi (25-26.) tájbringa világkupa futamon.
Virágok már vagyunk Orsi, Katika, meg én, de rendezõbõl sosincs elég.

Kellenek rendezõk a rajtoltatáshoz, a jelentkezéshez, a szállásfoglaltatáshoz. Pontõröket is keresünk, akik az erdõben elücsörögnek a verseny ideje alatt a pont közelében.

Sok külföldi jön, õket tájékoztatni, navigálni a szállás, és a verseny terület között is fontos. A rendezõk kb. 500 montisra számítanak.

Ádám lesz a speeker szombaton, látszik rajta az igyekezet, hogy megfeleljen az új feladatnak. Már gyûjti az infókat a tájbringásokról.
A verseny honlapja: www.mtbo.hu

A rendezõk maguk is versenyzõk, tehát szívüket adják a szervezésbe, akinek van kedve, lehetõsége támogatni õket, segítsen!
De ha inkább magát a versenyt próbálnátok ki, rajta, szeretettel várunk benneteket!

Era

#305
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Azért a leginkább a megelõzésre koncentrálunk, mert egy chippet néha sokáig tart megkeresni az erdõben, még akkor is ha egy Zsizsi méretû bojt lifeg rajta a menetszélben :)

Minden csütörtöki edzés elõtt kívánságra gyorstalpalót tartunk térképjelekbõl, alapfoku tájékozódási ismeretekbõl, s hogy adott terepen mit kell csinálni ahhoz, hogy valaki visszataláljon ha minden más ötlete elfogyott. :confused:

S hogy legyen kitõl tanulni, mindig meg szokott jelenni a vállogatott néhány tagja, köztük Annával aki tavaly 4. volt a Világranglistán. :clap:

De ez nem kötelezõ. Ha valaki megfelelõ önbizalommal rendelkezik, akkor naplementéig nem szólunk bele abba hogy merre kóborol az erdõben. (akkor azért még van 30-40 perc sötétedésig, hogy megkeressük :))

#306
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Sün, én pedig azt hittem, együttérzésbõl gyûjtitek be az elkóborló bringásokat, de most látom csak milyen egyszerû anyagi ok áll a háttérben.

Egyébként nem olyan vészes a dolog, az elején én sem tévedtem el, elég volt a túrista térkép olvasási gyakorlatom, (bár nagyon zavart, hogy a jelöléseket nem vezették át a tájbringás térképekre) és ha nem siettem, akkor még tudtam is, hogy hol vagyok. Igaz Paul is követett az elsõ utamon, lesve, hogy mit csinálok. :)

#307
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Na jó, akkor lehet, megpróbálom. Majd erõsen kapaszkodom a chipbe, ha mégis elvesznék! :D

#308
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Azért a lányokat mindig megkeressük az erdõben, nem hagyjuk elveszni õket, mert hálásak a segítségért! :)

Kivéve persze Annát :love1: aki nem hajlandó elveszni és nagyon gyorsan teker, így aztán utól se tudjuk érni a Cél elõtt és nem tudunk rajta segíteni. :o


Persze végül a fiukat is megkeressük, ha nem találnak be maguktól, mert a Sport Ident chip hiányozna a leltárból... ;)

#309
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Pedig nem árt az néha, ha a tehetségtelenje elveszik! Nem kell velük többet bajlódni! Menjenek gombászni! :D
Áprilistól lehet ott "kipróbálni" magunkat és az "elveszni tudásunkat"? ;)

#310
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
A Hajógyári szigeten mi csináljuk a pályát Paullal.
Szerintem a helyszín pont ideális a kezdõknek, hiszen semmiféleképpen nem tudnak elveszni, márcsak a Duna miatt sem. :)

Gyertek bátran, mindenkit szeretettel várunk!
Era

#311
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Április elõtt túl taknyos az erdõ ahhoz, hogy az ember népszerüsítõ eseményt rendezzen.
Addig viszont lehet edzeni: mi ma is kint voltunk egy 3 órás tekerésen. Friss volt az idõ ;-)

#312
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Alig várom már...
Jani állandóan kérdezi, hogy mikor lesz, és azt mondja, hogy "Miért csak áprilisban kezdõdik!?"
Mostmár végre van egy konkrét információ...
Én mindig ott leszek :P (kivéve ha nem)

#313
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Itt a tavasz, tehát Csütörtöki Tájbringa Széria - 5. évad!

Nem hardcore tájbringás résztvevõk véleményei:
"Az év legjobb rendezvényei. Mindenkinek érdemes kipróbálni."
"Érdemes kipróbálni, szerintem nagyon érdekes és izgalmas!"
"Nagyon tetszett a móka, ezen a héten is megyek, ha tudok."
"Nagyon jól éreztem magam, és szuper, hogy minden csütörtökön alkalmam lesz egy jót bringázni, amihez az adja a motivációt, hogy pontokat kell megtalálnom az erdõben, és mérik az idõmet. Mégse csak úgy összevissza a nagyvilágba... :-))"

Hála a lelkes önkénteseknek, április 9 és június 11 között minden csütörtökön, összesen 10 (!) alkalommal,várjuk az érdeklõdõket Budapest környéki helyszíneken a csütörtöki a tájbringás edzõ- és népszerüsítõ-versenysorozaton.

A heti versenyközpont pontos helye és a nap rendezõjének elérhetõsége kb egy héttel az esemény elõtt kerül meghírdetésre.

Eddigi tervezett helyszinek:
ápr 9: Óbudai sziget
ápr 16: HHH
ápr 23: Normafa

Rajt: kb 3 órával sötétedés elõtt, a várható idõjárás függvényében.

Pályák: szokás szerint lesz hosszú technikás (10km légvonal /16km tekerve) és rövid könnyû (5km légvonal /8km tekerve).

Az ellenörzõ pontokon Sportident lesz, mely pontról pontra méri a részidõket. A pályákat az õszi gyakorlatnak megfelelõen feltöltjük a RouteGadget-re, hogy az útvonalak és részidõk megvitathatóak legyenek verseny után.

Biciklis térképtartó a helyszínen korlátozott számban kölcsönözhetõ lesz.
A célban csomagmegörzést biztosítunk.

Bukósisakról viszont minden résztvevõnek magának kell gondoskodnia.
Sisak nélkül nem lehet rajthoz állni.

További általános információk:
itt a fórumon, vagy emailben cstsz.info KUKAC gmail.com

Gyertek! Minden gyakorlott és érdeklõdõ tájbringást szeretettel várunk!

#314
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sajnos szinte senki sem volt. Persze megértem.. Borzasztó latyak, alig lehetett tekerni, és volt más helyette. De azért jöhettek volna többen is...
Igaz, én csak betegen kimentem körülnézni, aztán hazamentem.

#315
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Változott a kiírás!
http://bringalap.ext...ezonnyitoa.html

#316
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Itt van róla egy leírás: http://bringalap.extra.hu/?oldal=hirek
Pontbegyûjtõ lesz!!!

#317
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Igen, itt az elsõ verseny vasárnap!
Tájfutó verseny lesz, de lesz két tájbringa pálya. Az egyik 9km, a másik 16 km. (Ha jól tudom tekerve)
Elvileg, ha a 16 km-esen indulsz, levághatod 9-re (ha valakinekez sok :))
Gergely szervezi azért tudok ennyit róla.

#318
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Márc. 1-jén itt az elsõ verseny.
Gyertek ti is. Széchenyi hegyen lesz.

További versenyekrõl tájékoztatás, 2009-es versenynaptár:

www.atlas.hu/mtbo

#319
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Ma kiraktam egy haverommal az edzõpályát... szegény majdnem belehalt:)
Itt van több infó: http://bringalap.ext...php?oldal=edzes

#320
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Én, mióta hideg van és latyak, azóta nem voltam terepen. De már alig várom, hogy újra terepezhessek. Köszi a pályát, amint jobb idõ lesz megnézem. :)