Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Felni(k)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
204 hozzászólás a témában

#1
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
javaslom a keréképítés topik használatát. ezt zártam.

#2
323K13L

323K13L

    vendég

  • fórumtag
  • 174 hozzászólás
csõõõ

Sun intens mag30-at nincs so értelme venni uccára jo áron sem igaz?? :D
csak erõsitsetek meg hogy felesleges e vagy sem..feltételezem eléggé :D

de azrét vaalmit prököljetek már billenytûzettel köcce..

csaooo

#3
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Kösz, imádok a magam ura lenni!  ;D ;D ;D
Pter

#4
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Hasonló árban jobb felni? Nincs.

Abból kiindulva, hogy még csak közel sem lehet tizenpárezer forintos felnit venni más cég kínálatából. Versenyzésre az X517 isten, mert könyû, és esztergált oldalfala kiválóan fékezhetõ. Más kérdés, hogy nem bírja évezredekig. Valamit valamiért.

Szerinem, ha nem vagy nagyon bevállalós, akkor jó a 2/1.8/2-vel az 517-es, de ha engem kérdezel, azt csinálsz, amit akarsz  ;)

#5
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Kérdés mindenkihez: De ha 2.0/1.5/2.0-es küllõvel (netalán 1.8/1.5/1.8-assal) fûzöm a hátsókereket egy 385 g-os felnibõl, akkor az bírni fogja? :-X
Vagy hasonló árban hasonló (jobb) felni, mint az 517-es? Kösz!
Pter

#6
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
vasból készült késsel !!! én is így szedtem le a külsõt a felnimrõl, amikor kukoricával tömtük ki  belsõ hiány miatt !  ;) azzal tuti menni fog ! szép lassan, lépésenként kell lefeszegetni , nem pedig ajól bevállt húzós módszerrel - már ha így nem megy ;)

#7
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Hát ha a DoubleTrack feladta, akkor bármi feladta volna, az 100% !
Egyébként Mavic D321-bõl hogyan lehet kioperálni a külsõt, ha már egyszer belement ? Ketten próbáltuk tolni, húzni, vonni, de csak nem sikerült...  :-/

#8
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hmmm.... :'( Pedig elég bika egy felni. Bár lehet, hogy amit kapott attól minden felni megadta volna magát.

#9
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Andix: Lehet,hogy elpusztithatatlan a double track,de ugyanugy sikerült nyolcast rakni a felnibe,hogy szinte el se forduljon a kerék. :'(
(most semmi nem akadt a küllök közé)

Ja,éspedig atombiztosra volt fûzve(vagy mégse)

#10
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Igen, arra értem, hogy belül középen a második fal (amitõl dupla, most nem tudom, hogy nevezik) körben szépen elnyílik. ÉS kívül a küllõ szinte kihúzza a szegecset a felnibõl, amitõl olyan kis repedések lesznek a szegecs két oldalán párhuzamosan az oldalfallal. Csúnya, és nem tudni, meddig fogja bírni.

Nekem volt ilyenem, és ugyanez történt vele, nem kamu!!!!

Ne sajnáljátok a pénzt küllõre! Még talán a 2/1.8-as DT is sok (mármint "nagy"), és árban a sima 2-es DT után mind 120-140 forint/db, szóval itt nem éri meg fukarkodni. Én 1.8/1.5-ös Ritchey-re szavazok.

De ha engem kérdezel, csinálsz amit akarsz! :)

#11
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Ok rob meggyoztel ...

de ha mar itt tartunk dualra en inkabb mavic 519 et hasznalnek.. arban hasonlo..  

#12
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
rob:Azt hogy nem bírja a 2-es DT-t az 517-es azt arra érted, hogy szétszedi középen? :o
Én ilyeneket hallottam, bár konkrétan küllõtípusról nem volt szó. A 2.0/1.5/2.0-es nem nyírná szét?  ::) Én pont most gondolkozom egy ilyen felnin hátra, XT aggyal. Milyen küllõ kéne hozzá? XC, 60 kg. Kösz!
Pter

#13
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
A 2-es DT szétszaggatja a felnit. Ajánlom az 1.8/1.5-ös Ritchey-t, vagy a 2/1.5-ös DT-t. Egy árnyalattal finomabban bánnak vele... Bár abban a felniben nincs is anyag, de idénre még 10 grammot kicsaltak belöle... :)

#14
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Miért nem jó az 517-es 2-es DT-vel?
És mivel jó? (Könnyû CC kerékhez.)

#15
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nem veszünk mi itt össze, de lásdd be, hogy más egy drótperemes Maxxis MoFo DH 2.35", mint egy kevláros Schwalbe FastFred 2.35"... (ez most csak példának két külső) És a srác duálozni akarja használni, aminél elõfordul egy-egy csúnyább esés. Én nem ajánlom az 517-est ilyen célokra. (meg ha már dual, akkor 2-es DT-vel fûzné, gondolom, ami megint nem tesz jót az 517-esnek, tapasztalat!)

#16
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Rob.. >:( az 517 es a 2.3 is birja .. tapasztalat...

csak megfelelo levegonyomas kell bele..

#17
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Az X517es 21 mm "vastag" aminek már egy 2.1"-es gumi sem örül. Egy elcseszett ferde érkezésre simán lefordul a gumi, ami nem tesz jót az egészségednek...

#18
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Azért figyelj a gumivastagságra, mert az 517-es elég keskeny, nagyon széles külsõ lefordulhat róla. Bár a "nagyon" egyéni értelmezés kérdése.  ::)
Pter

#19
didus

didus

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Mindegyik mavic x517 kerámiás? ???

#20
Boxxer

Boxxer

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
szerintem elbír a mavic is elég jó kinek melyik jön be jobban...