Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kona találkozó 2004 KÕSZEG,KONA 2005

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
298 hozzászólás a témában

#21
jakesz

jakesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
köszi!
ha megvan egy mailt eressz majd rám légyszi!
köszi!
(had tunkoljanak az itthoniak ;D)

#22
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
asszem ismerem a srácot, egy kõszegi arc, és jó sokat felvett a dh-ból, majd dumálok vele, és bedigizzük....

#23
jakesz

jakesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás

Itt vannak képek az esésedrõl! Hogy van az ujjad?

szerintem õ nem õ ;)
én nem voltam kinn a szombati edzésen (vagyis csak Maullal mentem egy kört és szombati dhról csak róla meg egy piros illmaticról van képem....szerk:juteszembe ez pénteken volt ;D).
az "ujjas dolog" vasárnap volt az idõmérõn. elég csunya :o :(


Sziasztok!

Az újjas valóban nem én vagyok ;D
És ez az ominózus esésem szombat késõ délután volt ;)
Egy srác videófelvételt csinált róla de elfelejtettem neki megadni a mail címem :'(
Na mind1 így jártam... :(


#24
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni hogy a DH eredmények mikor lesznek megtekinthetök?
Mert sajna eredményhirdetésnél nem tudták megmondani hogy hanyadik lettem. :(

Elöre is köszi


Ehun e!

#25
kroot

kroot

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni hogy a DH eredmények mikor lesznek megtekinthetök?
Mert sajna eredményhirdetésnél nem tudták megmondani hogy hanyadik lettem. :(

Elöre is köszi

#26
halinorbi

halinorbi

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

"Norbi, ha te voltal lent a celban a gepnel,...."


Én voltam. A csajom meg fent volt.

"Vasarnap a rajtnal megjelent Nagy Gabor, ..."


A Nagy Gábornak meg tényleg sokat köszönhettek.
Amikor szombat este kiderült, hogy nem regisztrálták a kategóriákat, én leblokkoltam.

Az õ ötlete volt, hogy felmegy a rajthoz és sorba tesz titeket.

#27
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

Most akkor mégis a saját döntése???
van licens - nem lehet hobby
nincs licens - lehet hobby

Egy kérdés:
Ha nincs licens akkor indulhat profiban? Mert ha nem akkor NEM a "saját döntése", hogy miben indul.
Ha igen, indulhatott volna akkor meg tényleg nem sportszerû.



Elmeletileg Magyarorszagon akinek profi license van csak az indulhat profiban, es akinek hobby license van, az indulhat hobbyban. Csak abban a kategoriaban lehet nevezni amire a licens szol.

De mivel itthon senki nem nezi a licenst, ezert a legtobb versenyzonek nincs is. Ezaltal semmi nem kotelezi oket, hogy hol induljanak, ezert mondtam, hogy mindenkinek a sajat dontese, hogy mit valaszt.


Norbi, ha te voltal lent a celban a gepnel, akkor veled semmi baj nem volt, de a tobbi zservezo aki reszt vett a Dh verseny lebonyolitasaban, az kritikan aluli. Egy Magyar kupa futamnak vannak bizonyos szabalyai, amirol a fo szervezok meg csak nem is hallottak. Vasarnap a rajtnal megjelent Nagy Gabor, akinek nem tudom mennyi szerepe lehetett az elokeszuletekben, de szerintem a vasarnapi verseny lebonyolitasaban nagyon sokat segitett a szervezoknek. Ugy erzem, ha o nem lett volna ott, akkor meg ennel is roszabb lett volna a helyzet...



#28
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szerintem õ nem õ ;)
én nem voltam kinn a szombati edzésen (vagyis csak Maullal mentem egy kört és szombati dhról csak róla meg egy piros illmaticról van képem....szerk:juteszembe ez pénteken volt ;D).
az "ujjas dolog" vasárnap volt az idõmérõn. elég csunya :o :(

#29
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Krankedzone
Itt vannak képek az esésedrõl! Hogy van az ujjad?

#30
jakesz

jakesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Sziasztok!

Az hogy egy versenyen csúszik valami, az már nem árdekel különösebben, mert mindig elõfordul... :-\
Ennek ellenére a rendezés profi volt...
Nagyon jól éreztem megam.
Haverok, csajok, bringa mi kell még!!! 8)
Véletlenül nem tudja valaki, hogy a szombati edzés vége fele a nordshoros leugrónál ki volt az a srác aki felvette fényképezõvel az esésem? ???
Szeretnék kapni abból egy példányt!!!

A dh pálya kis sunyi volt :-X. egy kicsit kihagytál és reszelõ ;D, de ez benne az izgi... (az útátugrás über király volt)
Gratula a szervezõknek és a versenyzõknek!
Jövõre remélem megint lesz kona tali!!!

#31
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D ;D ;D ;D

hja...

ráadásul szegénynek a lovát is elkunyiztam vasárnap... ;D
jött felfele a dh-hoz, nekem meg lefele kellett rohannom... :)
nagyon rendi volt...

:-*

#32
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Para : hallom taliztál Bogival.
Kár hogy kihagytam a bulit....Pedig EZERen hívtak...
Majd jövõre!


#33
halinorbi

halinorbi

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

"Mar bocs, de az illeto mar eleve Hobbyskent nevezett be, es az idomeron is a hobby kategoriaban jott le, csak ti kevertetek valamiert a profikhoz. "


"En peldaul nagyjabol 5 szor mondtam a kategoriamat a nevezeskor,...."


"

Ha a ti kis konas versenyetek lett volna, akkor ugy csinaljatok ahogy akarjatok...."


A sztoriban én egy harmadik személy vagyok. De igen, én kevertem a felnõttbe. A gond ott volt, hogy senki nem nevezhetett Hobbyként mert a nevezésnél nem volt "kategória" rublika. :) :)

Ezt én is csak szombat este tudtam meg. Ezért az elözõ versenyek alapján próbáltam megsaccolni a kategóriát. Számomra másnap a célnál derült ki, hogy végülis ki miben indult. (a döntõre azért rendezõdtek a dolgok)

"Szabaly van, ha nem tudtok rola, akkor az a szervezoket minositi...."

Köszi az infót. Ezt sokan nem tudják. Most visszagondolva minden versenyen volt reklamálás a gyakorlott hobbysták között, hogy ez vagy az milyen alapon indul hobbyban. Most már legalább tudok mit mondani nekik.

Én a tavalyi BpDH-n, illetve most is úgy vettem ki a szervezõk szájából, hogy ezt a versenyzõ dönti el és nagy bunkó aki profi létére hobbyban indul. De akkor ez sem ilyen egyszerû.

Viszont az utolsó mondat megzavar:

"Akinek profi license van, az nem mehet hobbyban. Az emlitett versenyzonek NINCS profi license, ezek utan teljesen jogosan indult hobbyban.
Ugy erzem mindenkinek a sajat dontese, hogy milyen kategoriaban indul. "


Most akkor mégis a saját döntése???
van licens - nem lehet hobby
nincs licens - lehet hobby

Egy kérdés:
Ha nincs licens akkor indulhat profiban? Mert ha nem akkor NEM a "saját döntése", hogy miben indul.
Ha igen, indulhatott volna akkor meg tényleg nem sportszerû.


#34
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

A Hobbysok reklamáltak, hogy egy mindenki által ismert profi felnõtt miért indulhatott hobby-ként. (és lett elsõ)
Sajnos megteheti. Ez bekavart a progimban is mert õt már -megelõlegezve- beregisztráltam felnõttként.
Nekem is késõbb derült ki, hogy õ úgy döntött, hogy hobbyban indul. Ezzel kapcsolatban lehetne valami szabály.


Mar bocs, de az illeto mar eleve Hobbyskent nevezett be, es az idomeron is a hobby kategoriaban jott le, csak ti kevertetek valamiert a profikhoz.

En peldaul nagyjabol 5 szor mondtam a kategoriamat a nevezeskor, de a sracot ez nem igazan erdekelte, azt mondta majd holnap kiderul, vagy valami ilyesmit.

Ezzel kapcsolatban lehetne valami szabály.


Szabaly van, ha nem tudtok rola, akkor az a szervezoket minositi. Akinek profi license van, az nem mehet hobbyban. Az emlitett versenyzonek NINCS profi license, ezek utan teljesen jogosan indult hobbyban. Ugy erzem mindenkinek a sajat dontese, hogy milyen kategoriaban indul. ( lasd 2003 Budapest DH, Gellert hegy, Sosmogyi HOBBY elso hely )


A korai kezdés tényleg szokatlan volt. Más versenyeken 11-kor szokott lenni az idõmérõ és 2-kor a döntõ. (itt 10, és 12:30 volt)



Pont emiatt kestek le sokan a felszallito autot. Termeszetesnek vettuk sokan, hogy az idomero es a donto kozott pihenhetunk egy kicsit, esetleg ehetunk - ihatunk, hogy legyen eronk, de erre nem sok eselyt adtatok, mivel a felszallito autot csak ugy lehetett elerni, ha a leerkezes utan egybol oda mentunk. Meg szerencse, hogy meg tudtuk oldani a felszallitast magunknak, es meg felertunk idoben. ( LCS amint felert mar oltozott es indult is, egy fel percet nem tudott pihenni! ).

Ertheto, hogy a talalkozon sok volt a program, ezert suritettetek a tennivalokat, de ha jol emlekszem ez megiscsak egy magyar kupa futam volt, ahol ez az eljaras szerintem nem megengedheto. Ha a ti kis konas versenyetek lett volna, akkor ugy csinaljatok ahogy akarjatok, de ebben a formaban szerintem nem felelt meg a verseny egy kupa futam elvarasainak.

A masik dobbenetes dolog volt szamomra, hogy egy ilyen versenyen nem volt erem, sem oklevel, sem semmi mas, ami igazolna, hogy ki hanyadik lett. Minden dobogos ugyanazt a " Kona talalkozo" logos viragvazat kapta. Ez teljes mertekben elfogadhatattlan szerintem. Eddig ilyen meg nem fordult elo, biztos erre is van magyarazat...




#35
Wik

Wik

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Ne haragudj McClane,nem belekötés akkart lenni csak elmondtam a véleményemet én is és éppen nem egyezett a tieddel. Szerintem a szervezõk elkövetek mindent, ami emberileg lehetséges volt.
Nagyon jol éreztem magamat!

Halinorbi:
Gratulálok a méréshez,nagyon profi volt! Nem tudom miért nincs annyi esze a szövetségnek hogy egy ilyen rendszert megvegyen!!!???
Nem tudom megmondani,hogy mitor volt ilyen hogy az eredmény az utolsó emter után 5p a kezünkbe vehetük!
Még 1X gratula!

#36
halinorbi

halinorbi

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!
Én mértem az idõt a DH-n.

Robnak:
12 hobbis maradt le a döntõrõl de ebbõl csak kettõ ért le 11 körül az idõmérõn. (az egyik te voltál)
A többieknek bõven lett volna idejük elérni az autót.
(és volt 2 olyan is aki szintén 11 után ért le(rossz idõvel) és a döntõn mégis ott tudott lenni elsõként)

A korai kezdés tényleg szokatlan volt. Más versenyeken 11-kor szokott lenni az idõmérõ és 2-kor a döntõ. (itt 10, és 12:30 volt)
___________________________________
Wiknek:
Azért nem zártuk ki õket mert tényleg volt 9 ember, aki 11 után ért le. (az utolsó 11:09-kor)
És aki 11 után jött le és rossz idõt ment (4ember)annak tényleg futnia kellett a teherautóhoz mivel elsõként kellett volna indulniuk a döntõn. Akkor meg nem figyeltem, hogy a 12emberbõl 10szundikált egyet a versenyek közt.

Amúgy az a plussz 15 perc nekünk nem sok plussz meló de azoknak az embereknek biztos sokat jelentett. Példul az utolsónak lejött ember a 4. legjobb idõt érte el Hobby-ban. De hogy miért nem ért fel 10:57-tõl 13:10-ig a rajthoz, azt nemtom.
_____________________________

MÁS:
A Hobbysok reklamáltak, hogy egy mindenki által ismert profi felnõtt miért indulhatott hobby-ként. (és lett elsõ)
Sajnos megteheti. Ez bekavart a progimban is mert õt már -megelõlegezve- beregisztráltam felnõttként.
Nekem is késõbb derült ki, hogy õ úgy döntött, hogy hobbyban indul. Ezzel kapcsolatban lehetne valami szabály.

Valaki meg azt sérelmezte, hogy századra ugyanolyan idõt ment mint egy másik ember. :))
A felnõtt kategóriában a 7.-8. helyen történt. A progim azt tette elõlrébb aki az idõmérõn jobbat ment de erre sem tudom, hogy igazából mi a szabály.

Ami nekem okozott gyomorideget: A szervezõk elfelejtették megkérdezni, hogy ki milyen kategóriában indul. Persze ez a "kis" hiba szombat este derült ki. Így elég nehéz rajtlistát készíteni.
A verseny alatt 5 órát online telefonáltam (agyrák), hogy tudjam ki indul föntrõl.

A nevek is késõbb derültek ki. 1 embernek meg máig nem tudom a nevét (csak a rajtszámát -225).

De minden jó ha a vége jó! :))
A többi biciklis bulihoz képest ez tényleg nagyon programgazdag volt. Gratula a szervezõknek!!!!


#37
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
azé' nem semmi, hogy az ember el sem mondhatja a véleményét anélkül, hogy valaki bele ne kössön...

Wik legyen igazad, én nem folytatom a vitát, részemrõl a t-ma lezárva...

összességében jól éreztem magam, sok haverral együtt, és ez a lényeg....
jövõre ismét megyünk :)

#38
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

elõszöris:

KÖSZÖNJÜK MINDENKINEK A RÉSZTVÉTELT, és a kritikákat!

Természetesen mindennemû kritikát megpróbálunk feldolgozni, hogy jövõre még jobbat csináljunk...

Az XC, DH, WaterJump és vízibicikli versenyek eredményei valamint a fotók hamarosan megtalálhatóak a neten!!!

#39
nyunya

nyunya

    vendég

  • fórumtag
  • 157 hozzászólás
Na szasztok!

Hát hogy õszinte legyek Wik utolsó üzenetét már nem is nagyon értem...
De miért ekkora gáz ha volt egy kis pittyputty a szervezéssel...???Ennek ellenér mi nagyon jól éreztük magunkat...
Egyébként nekem annyi volt a problémám, hogy ha odamentem az infohoz és kérdeztem valamit a dh-rol(idõpontok, szállításhelyszín, eredmények, stb) általában nem kaptam választ a kérdésekre...meg kicsit furcsálottam hogy vasárnap reggel kilenckor 1. felszállítás már az idõmérõhöz vitt...általában szokott valami edzésféleség lenni még elõtte...
DE!! a szervezõket én sem bántom(mintahogy itt közölünk szerintem senki...) mert nagyjából minden kérdéses dolog megoldódott a végére és mi baromi jól éreztük magunkat, a rendezõknek meg köszi érte!

peace!

ny.


#40
Wik

Wik

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
xc verseny elit kategória eredményhírdetése biztos hogy nem késett amitt, hogy a határõrök nem engedték fel a felszállító kocsit, mivel xc-r NEM KELL felszállítás, nem kevered te it ta dolgokat egy igen - igen picikét össze haver?


Szerinted ha van x ember aki csinálja,akkor nem abból az x emberbõl kell elvoni embert hogy megoldják a gondokat? Mért ne lehetett volna az aki az idõket és a az eredményekt osztályozta? Mert nem elég ha fent a határörre mosolyognak,lent is dolgozni kell ...
De bisztos akkora versenyrendezõi tapaszalattal bisz,hogy te simán megoldotad volna..

A hellszállitásrol annyit,hogy 264 mentem lejöttem,elmentem a táborba,hoztam magamal kaját,piát visszamentem a kocsihoz nyugisan. Ott a kocsinál megkajáltam,várt a kocsi egy csomót,majd elindult kb 20-30 bringával. Szerintem köszönet arendezõk tolerálásának hogy lengedtek a végén mert normális verenyen ilyen nincs. Ha nem vagy ott akkor ennyi volt. Én is modhatam volna a rajtnál hogy nem vagyok ott és aludtam volna veretem vona a f.... ,mert majd a végén ugy is lemegyek!