Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kamera bringára

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
465 hozzászólás a témában

#441
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
mi a haveral vhs-c-re vetunk fel balaton kozsegben hegzgerincen es lefele 1 kobanyab.nuku remeges stab.egy tekecs syigszalagal a mpuci testemre a honomala,a kep franko csak a fokusyolast kel frankon eltalalni.rohat maceras de rendkivul olcso
szedrik

#442
Makesz

Makesz

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hi!
az én eszem is jár egy ilyen kamerás dolgon.
én a mini cam ---- vezeték ----- táska megoldást fogom alkalmazni.

#443
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Kíváncsi lennék , hogy vezérlõegységgel mennyibe kerül egy color kb. 380-420 soros alap kamera a Ior félébõl??

hop ezt nem is vettem eszre.

20eft a 800mW-os

#444
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

És legolcsobban mennyiért hol és mennyiért lehet összerakni egy ilyen bringás kamera szettet?


Ha elolvasod a hozzászólásomat ott pontosan leírom a típust és a helyeket, illetve néhány linket is mellékeltem. ;)
Persze ezenkívül még sok hely van ahol lehet kapni.
roobi

#445
j.akos

j.akos

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
És legolcsobban mennyiért hol és mennyiért lehet összerakni egy ilyen bringás kamera szettet?

#446
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
zord: ha valahova írsz, legalább az elõzõket olvasd el (ld. roobi), akkor megtaláltad volna! ;)
Ez a sisakra szerelhetõ dolog nagyon jó, példának okáért versenyeken az útlevágások meg egyéb csalások ellen is, + esetleg befutónál. Bár az igaz, hol van az még amikor majd a magyar amatõrversenyeken mindenkire felszerelik... ::)

#447
zord

zord

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
elnézéstbocsánat :)
kerestem, de nem találtam

#448
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Csõkamera sisakra vagy bringára,telóra..., dv kamera+táp a táskába. de mitha errõl lett volna már szó valahol!?

#449
zord

zord

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
szijasztok!

szóval eszembe jutott, hogy milyen penge lenne felvenni a ride-okat az én szemszögembõl. mondjuk egy bukóra szerelhetõ minikamerával, vagy ilyesmi...

szerintetek hogy lehetne ilyet? és mivel? és miért? ;)

#450
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
üdv
Megnéztem Ior rádiós cctv kameráit és igen jónak tünnek. Nagyszerü megoldás. Mint már Klaresz is említette kipróbáltuk a kamerát klamp-el és manfrotto golyós head-el feletenni a brinyó különbözõ helyeire de a rezgéseket nem igazán veszi ki az optikai képstabilizátor sem. (kamera: pana MX500)
Ezért vettem kábeles megfigyelõ kamerát,talán ez a legolcsóbb megoldás - ha nem nézzük, hogy esésénél ott ficereg a hátizsákban a fél millás kamcsi. Kíváncsi lennék , hogy vezérlõegységgel mennyibe kerül egy color kb. 380-420 soros alap kamera a Ior félébõl??
mTommy!
Nekem egy vezetékes 420 soros színes kb. 75 fokos látószögü csep és pormentes csõkamerám van. Típusszáma: vo4b12760. BNC csatlakozású - rca-ra átalakítva- és 12 V táppal. Hozzá egy 1.2 Ah akku típusa: DJW12-1.2 és elég kicsi is. Mindezt áfa nélkül kompletten töltõvel együtt 40 ezerért vettem. Szép képe van, természetesen auto írisz és hang nincs de az nem is kell. Újpesten egy hiradástechnikai boltban vettem a Kassai utcában ez vagy a József Attila utca sarok vagy a Petõfi utca Kassai sarkánál van. Különbözõ motorolajokat is árusítanak onnan megísmered. A Dunaplázában is van egy számtech bolt de ott drágább. Illetve itt van néhány link ahol a neten is lehet nézelõdni.
http://www.p5.hu/
http://www.addel.hu/...prcategory=1361
www.alphasonic.hu
Jó szórakozást!
üdv: roobi

#451
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hopsz!
üdvözlöm(jük) a hölgyet. :-)




idezetbe iras nem gond megesik
ide
http://www.bikemag.h...=3336;start=480
tessek leirni bemutatkozaskent mindent ;-)

azt is. ;-)

no nem akartam pofatlan lenni csak igy jott.

#452
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
upsz... :-[ :-[ :-[
bocsi, sikerült az idézetbe írnom :-\
;D

#453
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

de ha jol kiparnazod akkor kormanyon is jonak kell lennie.

Mi próbáltuk ezt a kormányos megoldást, de sima aszfalton is szétesett a miniDV képe. >:( A csõkamera jó megoldás akár bukóra, akár vázra, stb...a kamcsi pedig mehet a hátimotyóba. ;D



#454
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Rövidke digi filemkhez a legegyszerûbb megoldás az, ha a sisakod megfelelõ helyen lévõ lyukába belepasszintasz egy http://www.manfrotto...d=1&sectionid=8 gömbfejet, arra felraksz egy kis kompakt digi fényképezõgépet, ami tud korlátlan ideig (a kártya kapacitásától függõen) mozgóképet is rögzíteni... Aztán hajrá.
A gerincednél jobb rezgéscsillapítót még jódarabig ugysem csinál senki... ;D

#455
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
rakd inkabb fejre.
de ha jol kiparnazod akkor kormanyon is jonak kell lennie.
a mai kepstabilziatorok mar tobbet tudnak, mint a regi vhs-s gepek.
egy baratom (suta) felnyomta az egyik dv kamerajat a hullamvasut korlatjara es ugy vettek fel a musort amit eloadtak mene kozben.
es semmi gond nem volt vele.

#456
rudicus

rudicus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Én is megpróbálkoztam a filmezésrõl bringázás közben, csakhogy én a digitális kamerát szereltem a kerékpárra. Pontosabban a kormánytáskára! Ugyanis minden kamerának van alul menetes csatlakozója! Nagyon egyszerû volt, néhány nap alatt megterveztem és összehoztam a dolgot, aztán ki is próbáltam.
Az eredmény pokoli lett!!!
Hiába van a kamerában kézremegés kompenzáló, hiába tettem a kamera alá puha, rázkódást felfogó szivacsot, gumit, és más egyéb dolgot, maga a kormánytáska rázkódik annyira, hogy a film élvezhetetlen!!!
A kormánytáska alja teljesen ráfekszik a fék- és váltókarokra, tehát elvileg ki is van támasztva, ami a rázkódását csökkenti, de a magyar utak, még az aszfaltozottak is annyira baromira szarok, tele repedésekkel, bukkanókkal, hogy a film élvezhetetlen lett! Hátha még egy kicsit földúton vagy terepen próbáltam volna ki!
Ha viszont kézbõl filmeztem, csodálatosan jó lett. Van kb. 10 órányi régi VHS filmem Hollandiáról, Ausztriáról, Svájcról, Németországról, ami így készült, és nagyon jó lett!!! Csakhogy kézbõl filmezni életveszélyes!!!! Nemcsak rád nézve, hanem a kamerára is, ami már nem két fillér!
Ezeken a filmekem felbuzdulva akartam én is filmet készíteni, de már digitális kamerával. Egyelõre sajnos nem jött össze. (Nincs elsõ-hátsó teleszkópom!!!!! Lehet, hogy ha lenne, azért a film is sokkal jobb lenne!!!! Érdemes lenne egy próbát tenni vele is!!!!) De nem adom fel.
Most azon gondolkodom, hogy egy mellre szerelhetõ állvány talán jobb megoldás lenne!! Ugyanis a tapasztalat és a 10 órányi film szerint a kerékpáros (és persze a kamerát tartó karja) sokkal jobban elnyeli a rázkódást, mint a teleszkóp vagy bármi más puha, rázkódást csökkentõ anyag.
Szerintem nem lehetetlen megoldás.
rudicus

#457
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

van osszeszerelt kep is. ;-)

::)

már értem :)

#458
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
be van lassulva huyle bikemag.
kis ezust biygo az ado.
bele meyg egy tap kabel es a kamera.
vevobe szinten tap majd kifele hang es video jel rca-n
oda lehet tv video video kamera.

van osszeszerelt kep is. ;-)

#459
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
uhh ezt most nemértem, hogyisvanez?

melyik az optika?
az optika és a vevö között az átvitel hogyan van megoldva?
a vevöt csak bele kell dugni, a kamerába és akkor a képet a kazira rögzíti?

köszi


#460
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
http://rccamera.fw.hu

;-)