Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#341
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Nincs jól beállítva a paypalod. Simán mehet úgy, hogy a vételárat a számlán szereplő devizában terhelje a kártyádra a pp. Nyilván a másik mód, hogy ők konvertálnak nekik jobb, így az lesz az alapértelmezett. Szerintem már raktam be ide is képeket arról, hogyan kell átállítani.

Nekem SOHA NEM JUTNA ESZEMBE egy idegen boltnak megadni a kártyaszámom. Sőt, semmilyen boltnak sem. Épp elég, hogy a pp-nél "kint van".

Paypalt ritkán használom, és nem foglalkoztam a beállítássokkal, de majd utánnanézek. Esetleg privátban átfobhatnád. Köszönöm :)

A bankkártyás fizetést én írtam rosszul. Bocsánat. Természetesen a csak netes vásárlásra használható virtuális kártyára gondoltam.



#342
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nincs jól beállítva a paypalod. Simán mehet úgy, hogy a vételárat a számlán szereplő devizában terhelje a kártyádra a pp. Nyilván a másik mód, hogy ők konvertálnak nekik jobb, így az lesz az alapértelmezett. Szerintem már raktam be ide is képeket arról, hogyan kell átállítani.

Nekem SOHA NEM JUTNA ESZEMBE egy idegen boltnak megadni a kártyaszámom. Sőt, semmilyen boltnak sem. Épp elég, hogy a pp-nél "kint van".

...

Így PayPal fizetéssel sikerül, ami viszont magasabb árfolyamon váltott.

...


mgy módosította - 2014. május 23. - 13:57

  • Grande kedveli ezt

#343
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Kipróbáltuk a http://www.ribblecycles.co.uk/ oldalt. A kinézett cuccok itt voltak a legolcsóbbak. Árak után kutatva megnéztem 3 itthoni, 5 német és 2 angol webshopot, mielőtt rendeltünk.

 

Pozitívum

- gyorsan ment a rendelés

- vasárnap este rendeltem, péntek délelött itt a cucc.

- Frankó, biztonságos csomagolás. 

- csomagkövetés van, bár az accountnál megadott csomagkövetési link nem működött, így külön a http://www.parcelforce.com/-on követhető.

 

ami nem annyira pozitívum

- Drága a posta. Alapesetben 20 Euro, de változhat, amit írnak is apróbetűvel. Ez nálunk úgy nézett ki, hogy egy hajtókar, lánc, fogaskoszorú a kosárban 20 Euro, hozzádobtam egy fejkendőt.. 31 Euro..? :( Fogalmam nincs, mi alapján számolják.

- valamiért nem sikerült a a bankkártyás fizetés. Többször visszadobott a rendszer, pedig nem keveset rendeltem már ezzel a kártyával. Így PayPal fizetéssel sikerül, ami viszont magasabb árfolyamon váltott.

 

Összességében megérte. Magas euroárfolyamon, PayPal fizetéssel, ketten rendelve is kb 20-25%-al olcsóbban kijött a cucc.

 

Ajánlom.



#344
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Junius 13.-a utáni bike-discount-os rendeléshez társulnék...


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#345
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Ide is beteszem, ha már online...

 

Meghekkelték az eBay-t. Jelszócsere minél előbb.

http://marketingmorz...le-a-jelszavad/

 

A hivatalos oldalon is kint a figyelmeztetés - bár senki nem jár arra  smile.png -, tehát nem haox

http://www.ebayinc.c...hange-passwords



#346
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://apro.bikemag....io-l231589.html

 

ált. csak akkor pedzegetem a külföldi rendelést, mikor meglátom a kinti conti árakat. Erre előállnak itthon ezzel :D



#347
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Az discountos rendelés lesz, ez meg most sajnos csak a componentsnél van, körbnéztem... :(

 

Nagyon ne aggódj, tőlünk lesz 3-4 ember! :)



#348
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Bike-componentsről szeretnék venni egy öteurós alkatrészt. Ha valaki Bp. környékéről rendelne, szívesen társulnék, hogy a postaköltség is értelmes mértékű legyen...

Nagyon ne aggódj, tőlünk lesz 3-4 ember! :)



#349
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Bike-componentsről szeretnék venni egy öteurós alkatrészt. Ha valaki Bp. környékéről rendelne, szívesen társulnék, hogy a postaköltség is értelmes mértékű legyen...



#350
gemesif

gemesif

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Tudtok olyan külföldi web áruházat ahol elfogadhatóak az árak és a postaköltség sem dúrva?

Szia!

 

http://www.rosebikes.hu/



#351
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Bocs, nem olvastam végig, de egy tanács:

Ha az al-almenü eltűnik (és vele együtt a menü), akkor kattints egy akármelyik menüpontra. Várd meg, míg betölt az oldal, utána már jónak kell lennie.

Ha még mindig nem jó, akkor válaszd ki az almenüt, ami érdekel, majd a jobb oldalon állíts be szűrőket. A végeredmény ugyanaz, mintha al-almenübe mennél.

 

Jaigen, mondd szépen utánam: képernyő felbontás :P


RelakS módosította - 2014. április 21. - 23:26


#352
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A ridebike webshopja az ebike is. Az ebike és sok hasonló webshop nagyon minimális árréssel dolgoznak. Gondolom az olcsó árakért cserébe ezt a szolgáltatási minőséget célozták meg vagy ilyen webportálra telik.



#353
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Kis építő kritika ha valaki tud vele valamit kezdeni, az ebike.hu (és a hasonló motorral működő ridebike.hu)-n számomra örjítő logikátlanságok:

 

Arról ne is beszéljünk hogy mennyi helyet vesznek el a tetején felesleges grafikai motivumok a függőleges képernyő felbontásból, miközben még egy 4:3 arányú képernyőn is üres tér tátong a bal és jobb oldalon.

 

pl. keresek egy szerszámot amiről nem tudom hogy pontosan hogy hívják, mennyibe kerül stb, rákattintok a "Karbantartás" cimkére. 527 db találat, jó, akkor "Szerszám (célszerszám)" al-menü, 329 találat, jó akkor elmegyek jobbra, de eltünik a következő, már megnyílt, menü. Háromszor eljátszom amig rájövök hogy túl magas az al-menü, úgy tudsz csak továbbnavigálni hogy becélzod a rést a megnyíló al-al-menü teteje és az al-menüpont alja között, különben vagy eltünik vagy más kategória nyílik meg.

 

Sikerül odamenni az al-al-menü tetejére, de hoppá, a keresett menüpont nem fér rá a képre függőlegesen. Ha elmész jobbra hogy lehúzd akkor eltünik minden és kezdheted újból. Csak úgy tudod elérni az alsó kategóriákat hogy vagy az egér görgőjével letolod a böngészőben az oldalt (már ha a böngésződ/beviteli eszközöd ezt lehetővé teszi, pl. laptopon a touchpad miatt felejthető), vagy megnöveled a függőleges képernyőrezolúciót, amit az átlagfelhasználótól nem lehet elvárni (vagy az átlag képernyőtöl, főleg mivel mobil és 5:4/4:3 helyett már egy ideje a 16:9-es arány a norma, tehát lassan, he egyáltalán nő a képernyők felbontása). Na jó, akkor legyen mind a 329 célszerszám, végülis nem kerül semmibe az időm.

 

20 db találat oldalanként, nem lehet rajta változtatni. Az ebike itt még előnyben van, a ridebike-on még a sorrenden se lehet változtatni (ár/név/stb.). Ezt nem fogom végigkattintgatni (17 oldal), akkor megpróbálok rákeresni, beírom a kereső sorba hogy "hollowtech". Megjelenik egyszerre 8 találat, és alul (de csak alul hogy görgetni kelljen), egy sor link 1-8, 9-16, ..., 49-56, aztán három kék navigációs ikon. Az nincs feltüntetve hogy hány találat van. Most se akarok xx oldalon végigkattintgatni ha tudom hogy több száz találat van, megnyomom a jobb oldalon az utolsó kéket (resultset_last.png). Üres képernyő, "nincs találat". Öm, akkor miért van ott az az ikon? Megnyomom a középső ikont, alul ugrik 33-40, 41-48, ..., 81-88 ra. Megnyomom mégegyszer a középső gombot. Megint üres, "nincs találat", vissza, megnyomom a 81-88-as linket, ugyanaz. Ha itt még nem adta fel a vevő akkor olyan makacs mint én, vagy beírja a Googleba hogy "ebike hollowtech"  :)

 

Van még egy pár ilyen, pl. az se segít hogy ha egy cikket meg akarsz nézni akkor ha a képére kattintasz akkor a kép kinagyít (és ha a képre vagy azon kívül akkor viszont nem zár be, csak a lassú X, vagy ESC amit az átlagnagyi nemtudmicsoda). Csak ha a szövegre kattintasz (és pont csak a szövegre, nem a négyzeten belül valahol) akkor nyitja meg a cikket. A ridebike-on ezek után még van egy függőleges elem ami a szintén nagyobb felső fejléccel már majdnem a képernyő felét elveszi a hasznos információtól. Ezek egytől egyig alapvető használhatósági hibák amiket egy több mint húsz éves weben már kínos látni. Nem csak arról van szó hogy nem kelt jó benyomást a gagyi webshop, hanem hogy a vevő feladja mert nem talál semmit.

 

Na szóval elnézést de kikivánkozott. Egy jó példa egyébként a bike24.de, nem tökéletes, de nagyon hasznos megoldásaik vannak (pl. márkára, akár többre egyszerre beszűkíteni a választást) és rendesen feltöltik információval (pl. termék gyártási évjárata, alkatrész súlyok grammban). Nem feltétlenül sok munka, tervezés, szervezés és a rendszer konzekvens használata kérdése.



#354
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

pláne ha nem csak 4 importőr/nagyker lenne képes így a 21 században a számítógépet nem csak írógépnek használni, hanem naprakész lekérdezhető készletinfót szolgáltatni a partnereknek.

 

Aztán már csak egy rendes webtervezőt kéne találniuk :) Még a bike-discount oldalai is használhatóbbak, bár az utolsó frissítés ott is rontott (kattintgatni kell alul hogy megint x termék megjelenjen, ha meg sok van akkor ez a rendszer nagyon belassít (pl. 1000+ fölött a SALE kategóriában) és feleslegesen megesz egy nagy adag memóriát (arról nem beszélve hogy még az ő szerverüknek is többet kell csinálnia mint hogy ha a vevőre hagynák hogy mennyi terméket akar egyszerre látni, az átlag vevő úgyse változtatja és ha tóbbet akar látni akkor nincs különbség, így is úgy is kattintgatni kell).



#355
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ezért szeretem az eBike rendszerét. Hiába "beszerezhetetlen" a termék, ha a rendelésemben szállításra kész, akkor az az egy még tuti volt :)

pláne ha nem csak 4 importőr/nagyker lenne képes így a 21 században a számítógépet nem csak írógépnek használni, hanem naprakész lekérdezhető készletinfót szolgáltatni a partnereknek.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#356
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

bár lehet hogy pont a tied az utolsó termék...


Ezért szeretem az eBike rendszerét. Hiába "beszerezhetetlen" a termék, ha a rendelésemben szállításra kész, akkor az az egy még tuti volt :)

#357
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Pont múltkor rendeltem onnan, minden termék 3-5 napos volt, kb 5-6 napig semmi nem történt, majd emailben rákérdeztem és még aznap kaptam mailt, hogy küldték a csomagot. Mindenképp írj nekik szerintem, főleg ha van ismeretlen szállítási idő, bár lehet hogy pont a tied az utolsó termék...

 

 

Aki bike24-en ismerős:
Hol lehet megnézni a rendelés állapotát? Én önerőből nem találtam olyan pontot, ahol lehetne ellenőrizni.
Ráadásul az egyik cucc, amire 3-5 nap szállítási időt írtak, átment ismeretlen szállítási időbe. Ilyenkor mit lehet tenni? Ha megunom a várakozást, e-mail nekik, hogy dobják ki a csomagból, és adják vissza az árát?


Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#358
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Aki bike24-en ismerős:
Hol lehet megnézni a rendelés állapotát? Én önerőből nem találtam olyan pontot, ahol lehetne ellenőrizni.
Ráadásul az egyik cucc, amire 3-5 nap szállítási időt írtak, átment ismeretlen szállítási időbe. Ilyenkor mit lehet tenni? Ha megunom a várakozást, e-mail nekik, hogy dobják ki a csomagból, és adják vissza az árát?

#359
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Két lehetőséged van. Vagy a paypal váltja forintra a vásárlás összegét, ekkor már a fizetés pillanatában tudod, mennyi kerül majd forintban terhelésre, vagy a bolt által várt devizában terhelnek, s akkor a történet a bankodon múlik. Jellemzően az utóbbi a kedvezőbb, igaz a jelenlegi "gáláns" banki környezetben el tudom képzelni, hogy lassan mindennél drágább lesz itthoni pü. szolgáltatókat használni.

Röviden a válasz a kérdésedre: nincs.

 

Létezik valamilyen kalkulátor,illetve ki lehet számolni pay pal fizetés esetén a bankszámláról levonásra kerülő forint összeget?



#360
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Létezik valamilyen kalkulátor,illetve ki lehet számolni pay pal fizetés esetén a bankszámláról levonásra kerülő forint összeget?