Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#1561
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Találtam nektek egy ilyet az apróban. Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: Rock Shox Pike, Revelation U-turn rugó! (kék) 140-95mm-hez!

Nah ja, én szoktam vele keményebb ugrásokat adni, de bízom benne, hogy rendes olajszinttel megfelelõen felkeményedik. Legalábbis 3-4 napja megvan, azóta jó, szépen mozog, csak sokat beül. Sokan ugyanezt írták. Ha érdekel lapozd végig ezt: Pike set up- it just feels 'wrong' (xfirm spring)- help « Singletrack Forum meg ezt: Pike firm or x-firm spring ? - Mountain Bike Forums
Szerintem nem veszek extra keményet. Többen is írták, hogy túl kemény, dirtre való, még 100kgos manyus szerint is kemény. Bevállalok egy keményet, aztán bízom benne, hogy jó lesz. Este talán meg is rendelem bike-components.derõl ezt is meg a szimeringet is; aztán majd beszámolok.
Jee 4-2 a Fiornak. :)
Köszi mindenkinek!


Én is cserélni akarom a Pike rugóját, gyári rugóval egy erõsebb fékezésnél teljesen összeült a villa a Pitchben. Mondjuk azt sem tudom milyen van benne, de hogy túl puha az biztos. Én is 90 kg vagyok, gondolkoztam ezen, valószínûleg az xharddal már termetesebb ugrásokat is be lehet adni, amit mondjuk nem fogok, de olyat meg nem akarok, ami alapból összeül négy centit. Szóval én még nem tudtam eldönteni, de a gyári ajánlás az xhard, az tuti



A sebesség mindent megold.

 


#1562
zotti

zotti

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Légyszi segítsetek,nem találom a bankszámlaszámukat.Elõre is köszi.

Emailben fogod megkapni ....


mar kuldom is.. :)

#1563
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Légyszi segítsetek,nem találom a bankszámlaszámukat.Elõre is köszi.

Emailben fogod megkapni ....

#1564
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
A Bike24 - Online Shop - Cycling, Running, Swimming, Triathlon - Bike parts, Racing Cycles, Mountainbike (MTB), Bike Wear, Sportswear tõl szeretnék rendelni.Légyszi segítsetek,nem találom a bankszámlaszámukat.Elõre is köszi.

#1565
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
nekem pont jó volt a gyári anno. 95 körül voltam akkor. mongy nem ugráltam akkor se
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1566
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Nah ja, én szoktam vele keményebb ugrásokat adni, de bízom benne, hogy rendes olajszinttel megfelelõen felkeményedik. Legalábbis 3-4 napja megvan, azóta jó, szépen mozog, csak sokat beül. Sokan ugyanezt írták. Ha érdekel lapozd végig ezt: Pike set up- it just feels 'wrong' (xfirm spring)- help « Singletrack Forum meg ezt: Pike firm or x-firm spring ? - Mountain Bike Forums
Szerintem nem veszek extra keményet. Többen is írták, hogy túl kemény, dirtre való, még 100kgos manyus szerint is kemény. Bevállalok egy keményet, aztán bízom benne, hogy jó lesz. Este talán meg is rendelem bike-components.derõl ezt is meg a szimeringet is; aztán majd beszámolok.
Jee 4-2 a Fiornak. :)
Köszi mindenkinek!

#1567
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Én is cserélni akarom a Pike rugóját, gyári rugóval egy erõsebb fékezésnél teljesen összeült a villa a Pitchben. Mondjuk azt sem tudom milyen van benne, de hogy túl puha az biztos. Én is 90 kg vagyok, gondolkoztam ezen, valószínûleg az xharddal már termetesebb ugrásokat is be lehet adni, amit mondjuk nem fogok, de olyat meg nem akarok, ami alapból összeül négy centit. Szóval én még nem tudtam eldönteni, de a gyári ajánlás az xhard, az tuti

#1568
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Jajj ez a mizéria. Én is 90kg vagyok és sokan írták, hogy az x-firm túl kemény. Valaki meg azt írta, hogy firm alig keményebb mint a medium. Az eus vásárlás fele hajlok inkább. Szimeringet mindenképp vennem kell, mivel beszereztem használtan egy pikeot, de a szimik szét vannak repedve.

#1569
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Naja, csak félek, hogy túl kemény lesz, mivel 82 felett mindenkinek ezt ajánlják.
Gondolom az enduro szimering jobb, mint az RS, és azt nem tudok németbõl rendelni; ráadásul hatragyi most írta, hogy nem kellett vámolnia, ha jól értelmeztem.


Amikor még volt pike-om és 90kg voltam, nekem kemény volt a x hard, a gyári meg túl puha. 75-80 közti súlyhoz viszont már jó volt a gyári.

Az, hogy neki nem kellett vámot fizetnie nem jelenti azt, hogy neked sem kell.


A sebesség mindent megold.

 


#1570
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Naja, csak félek, hogy túl kemény lesz, mivel 82 felett mindenkinek ezt ajánlják.
Gondolom az enduro szimering jobb, mint az RS, és azt nem tudok németbõl rendelni; ráadásul hatragyi most írta, hogy nem kellett vámolnia, ha jól értelmeztem.

#1571
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Semmi teendõm nem volt. Magyarországon a posta hozta.

#1572
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
hard 80kg-ig javasolt, afelett x hard.
Ha az árak ugyanazok, én biztosan az Euból rendelnék, mert a USd felett elvileg vámköteles, és az 35% plusz, ráadásul még be is kell menni a vámhivatalba. Nem biztos, hogy megvámolják, de lehetséges. Azt, hogy az EFS mennyit ér meg neked, azt te tudod

#1573
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Ugyannyi ott is a rugó. :) Akkor inkább rendelek Csikágóból :) az efs miatt. Már csak azt nem tudom, hogy rugóból keményet, vagy extra keményet vegyek.
Szóval akkor smartbikeparts.comról közvetlen házhoz szállították és nem is kellett vele semmit csinálnod? Még annyi, hogy Fedexes futár hozta?

#1574
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Nemrég rendeltem a smartbikeparts.com-ról. 01/31-én feladták, és 02/07-én kaptam meg. $90 összegben rendeltem, a csomagon levõ címkén a tényleges tartalom (nem gift), és $20 érték volt írva. Nem én kértem, valószínû tudják mi a pálya.

Bike-discount.de-rõl is rendeltem, 02/08-án este. 9-én kaptam levelet, és követési számot a feladásról. Még nem kaptam meg a csomagot, de már pénteken délelõtt Budapesten volt, szóval hétfõn megkapom.

Ha hétfõn rendelsz németországi boltból (és kártyával, vagy paypal-al kifizeted rögtön), valamint ha a termék készleten van nekik, akkor valószínû azon a héten csütörtök-péntek környékén megkapod.

Bár már a CRC-tõl is kaptam meg hétfõi rendelést szerdán. Ja és vidéki vagyok.

EU-ból nincs vám.

#1575
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Ha a németektõl rendelsz, akkor csak 70 eur lesz a vége is, az Eun belül nincsen vám. De ha rendelsz, rendelj már nekem is ugyanebbõl egyet, kellene! ;)
Ha a bdiscontnál készleten van, akkor jó eséllyel egy héten belül a kezedben lesz a cucc. Itt nem olcsóbb? bike-components

#1576
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Segítségre lenne szükségem. Nem nagyon rendeltem még külföldrõl. Sokat nem akarok várni a cuccokra és nem tudom, hogy megy a vámolás. Szóval mi érné meg jobban?
bike-discount.de oldalról megvenni a terméket (pike rugó + rs szimering) , ami lenne kb 70 ajró, 270es árfolyammal olyan 19ezer
vagy
smartbikeparts.com szintén pike rugó, de efs szimeringgel 100 $, kb 20 ezer.
Mennyit kell várni? Mennyit kell vámolni? Valami extra költség van még?

#1577
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Részemrõl a CRCs rendelés dolog nagyon elhalasztódik...
Február 11rõl feb 28-ra módosították a cucc beérkezését.

#1578
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Szia kotovics!

Az elõttem szólók mindent elmondtak a rendelésrõl. A kártyás fizetés illetve az átutalás is 5 €, vagyis mindegy melyikkel rendezem a számlát. Ha konkrétan érdekel a rendelés akkor írjál privit!

Üdv
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#1579
coco11punk

coco11punk

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Köszönöm a gyors választ!

#1580
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
+5 euro kártyahasználati díj

Bike-components német cég, úgyhogy vám nincs.
A szállítási költség 10 euró, erre rájön még kerékszett/váz/görgõ/felni esetében még 20 euró pluszköltség, erre figyelj. Tehát ha teszemazt Csitával ketten rendeltek, akkor gondolom az alap szállítási költség felét+a kerék felárat fizetnéd. Összességében 25euró lenne számodra a szállítási költség, egyéb vám..stb nincs.