Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
677 hozzászólás a témában

#141
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Nézd, ez az én véleményem. Ezt tapasztaltam. Nem kell elfogadni. Általában azt szoktam írni, amit tapasztaltam, nem amit halottam vagy mások hallották és elmesélték nekem.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#142
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
[quote name='Bici']A BBB ezek szerint gagyi? Eddig nem tudtam :)QUOTE]

Eddig én sem, de gyanítom sokan mások se...

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#143
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Köszi szépen a részletes leírást, erre vártam már régóta!

Ezek szerint a Ricsi és a K.S. a nyerõ. :)

A BBB ezek szerint gagyi? Eddig nem tudtam :)

Köszi az infókat mégegyszer, sokat segítettél!!

#144
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
( A Ritchey az Kool Stop gyártású.) 3 fajta Ritchey van. Fekete, piros, kék. A kék a dzsuva téli idõbe való. Nagyon eszi a felnit. Õ a kemény. Bár ez se teljesen igaz, mert nem keményebb, csak más az anyagszerkezete.
A fekete az all condition. Szárazabb idõben jó. A piros tapasztalat szerint kb olyasmi, mint a fekete, csak vizesebb idõben is jól használható.
Nem kemény.
Az Avid Rim Wrangler az valami közepes. Szerintem a legtöbb felnivel jól fog, vizesen is elég jó, cserébe kicsit eszi a puhább felniket. Szerintem a Campa kereked keményebb anyagú, a Rigida régen fasza volt, mostanában puhább lett a felnije.
A Kool Stop az, ami nálam a favorit. Nem igazán puha a betét anyaga, de szárazon nem eszi a felnit.
...azt, hogy melyik betét fog a legjobban, erõsen meghatározza az, hogy milyen típusú felnin van használva. Fent említettek a legtöbbön jól fognak. Gagyikat - BBB,B+ stb - nem említem, mert az erõsen változó.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#145
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Heló!

Kool Stop-ot még nem mondta senki, de ahogy látom a neten, rá van írva, hogy felnibarát... Megnézem, hogy hol lehet kapni.

Köszi a tippet! :)

OFF:
Azért mentem oda, mert hinni akartam. De biztonság kedvéért megkérdeztem másik helyen is. A hitetlenség ott kezdõdött, amikor az egyik helyen azt mondták, hogy a piros ricsi a legjobb, a többivel kár is foglalkozni, a másik helyen meg azt, hogy a piros ricsi eszi a felnit, mert nagyon kemény...
Elõbbi helyen azt mondták, hogy a piros ricsi a puha, a fekete közepes, a másik helyen meg azt, hogy a fekete a puha, és a piros a közepes. :confused:
Ugyanez az AVID Rim Wranglerrel kapcsolatban; egyik helyen lehúzták, másik helyen dícsérték.
Hiszek én, csak melyiknek?

#146
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
off-Hihetnél egy bringaboltnak. Ha meg nem, minek jársz oda? on- Minden eszi a fenit, ha nem, nem is fog rendesen. Egyébként Kool Stop vagy Ritchey vagy Avid...bár utóbbi már kajcsizza rendesen.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#147
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Két különbözõ bringára keresek fékbetéteket. Az egyik bringán Campagnolo Vento kerekek vannak, a másikon pedig Rigida Snyper 622-esek.
Mindkét esetben alapkövetelmény, hogy biztonságosan megállítson minden esetben, de ugyanakkor ugyanilyen fontos az is, hogy a felnit a lehetõ legkevésbé koptassa. A fékpofa kophat, de a felni maradjon hosszú életû! :)

Nézelõdtem több felé neten, és kaptam is több tanácsot különbözõ bringaboltokban, amik persze egymásnak ellent mondtak. :confused:

Nekem ez (illetve az outi megfelelõje) tetszik egyelõre leginkább, de fogalmam sincs, hogy mennyire koptatja a felnit.

Köszi a tanácsokat elõre is!

#148
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!
CBool:Nekem elöl Deore 535 fékben szinteres BBB 180as alubakos XT tárcsával.Hidegen alig fog, de keményebb fékezésnél egy fél kerékfordulat alatt megjön az ereje. Ma sikerült megtapasztalni, hogy vizesen már hidegen is nagyon jól fog. Hosszabb lejtõn nem tudtam tesztelni a helyi domborzati viszonyok miatt :S Egyelõre sokkal jobban tetszik mint a gyári betét ( Shimano M07S, ez állítólag "félfémes"), bár még csak 2 hete használom.
Dr V: Ilyen kikötést eddig még csak a Shimano legolcsóbb tárcsáinál láttam, ott tilos volt a fémes betét. Gondolom hamar megette volna a tárcsát. Hayesnek ha jól tudom nem voltak az olcsóbb széráikhoz gagyibb tárcsái, ugyanazt adták mindenhez, szóval mehet bármilyen betét.


A Shimano 07 a félfémes.

#149
Dr V

Dr V

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
A hayes honlapján olvastam vmi olyasmit, h semi organic...
De sztem az ebikén nem véletlenül vannak 1 csoportban az imént említettm pofák.

#150
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Sziasztok!
CBool:Nekem elöl Deore 535 fékben szinteres BBB 180as alubakos XT tárcsával.Hidegen alig fog, de keményebb fékezésnél egy fél kerékfordulat alatt megjön az ereje. Ma sikerült megtapasztalni, hogy vizesen már hidegen is nagyon jól fog. Hosszabb lejtõn nem tudtam tesztelni a helyi domborzati viszonyok miatt :S Egyelõre sokkal jobban tetszik mint a gyári betét ( Shimano M07S, ez állítólag "félfémes"), bár még csak 2 hete használom.
Dr V: Ilyen kikötést eddig még csak a Shimano legolcsóbb tárcsáinál láttam, ott tilos volt a fémes betét. Gondolom hamar megette volna a tárcsát. Hayesnek ha jól tudom nem voltak az olcsóbb széráikhoz gagyibb tárcsái, ugyanazt adták mindenhez, szóval mehet bármilyen betét.

#151
Dr V

Dr V

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Üdv!

2003as hayes tárcsák, mx2 és sole nyergeim vannaki. A betéteim végleg elkoptak, fékhatás 0... ebikeról milyen betétet érdemes venni? Az ottaniak közül melyiknek mi az elõnye/hátránya a többihez képest?
Addig már eljutottam, h a tárcsa anyagához nem mind1, h milyen betétet használ az ember.

#152
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
A sajátomhoz eredeti Hayest vettem, mert nem volt BBB. BBB-vel nem foghatsz mellé, én azért venném, de szerintem a másik is ugyanolyan jó. Olvass vissza a topikban, vagy használd a keresõt, úgy rémlik volt szó az A2Z-rõl.

#153
CBool

CBool

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy vajon melyik betétet vegyem?

Két opció van:
Árban 700 forint különbség van ugye, de ez nem is lényeg, csak vajon megéri-e? Meg egyik márkával sincsen tapasztalatom. :confused:

#154
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
A szinterezett és fémes betét ugyanazt jelenti. A tárcsát miért cserélnéd ki, mert úgy gondolod, hogy elkopott vagy nem tetszik? Egy év, egy betét után nagyon nehéz elképzelni, hogy cserére érett legyen, annak sok betétet illik kibírni.

#155
CBool

CBool

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Bringámon gyárilag Promax DSK-905 Q3 rendszer van. 1 év után a fékbetét hülyére kopott, a hátsó tárcsám meg rezonál mint a fene. Most ott tartok, hogy cserélni szeretném a tárcsákat és a betéteket is, de tanácstalan vagyok, hogy pontosan milyet is vegyek. Eddig annyit tudtam meg, hogy nekem szinterezett vagy fémes betét kellene (esetleg az Alligator féle kerámia alapú?).

Tárcsában szintúgy tanácstalan vagyok.

Esetleg tudnátok segíteni? Köszönöm elõre is!

#156
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ez azért fura, mert a legtöbb váz IS-es, tehát a vázra a fékerõt a PM féktest is IS adapterrel adja át. Nekem a PM rezonál elõl, de csak a hosszú kormányommal, s csak gyenge fékezésnél. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#157
radnaib

radnaib

    vendég

  • fórumtag
  • 122 hozzászólás

Igen IS, de a masszívabb fajtából.


Nekem a PM-es fékem nem rezonált az IS rezonal ugyan azon a vázon. Ami segített a SwissStop pofa. Tobbet probaltam ez jott be.

#158
dualos

dualos

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Sziasztok!

BB7-be gyárin kívül milyen fékpofát ajánlotok?

#159
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Szia! Nem lehet, hogy meglazult valamelyik csavar vagy elmozdult a tengely?
Sokszor a legegyszerûbb megoldás nem jut az ember eszébe:D

#160
szucs76

szucs76

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

IS felfogatás?


Igen IS, de a masszívabb fajtából.