Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
677 hozzászólás a témában

#41
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Nekem sokszor volt szerencsém olyan helyen menni, ahol nem volt lehetőség egy pillanatig nem fékezni. Alpokban, Erdélyben simán kapsz 800-1000m nagyon meredek, folyamatos lejtőket. Na, ha ott egy pillanatra fölengedted volna a féket, kb. véged is van.

Innentől kezdve körberöhögöm a haverjaim, akik a Pilisnél messzebb alig jutottak el életükben de persze nekik föltétlenül XT-XTR IceTech tárcsát és hűtőbordás fékpofát KELL venniük, mert anélkül nem lehet megállni.

Abban azért van igazság, hogy nem egyformán fékezünk. Sok haverom úgy megy lefelé, mint a lavina. Ők biztosan nem folyamatosan húzzák a féket, mint mondjuk én.


Marci

#42
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A hétvégén a google útvonal tervezője elvitt olyan helyre, hogy kellett fékezni rendesen. Bevillant a leégett tárcsa képe, és átálltam arra, hogy egyszerre csak az egyik féket használom: elöl-hátul-elöl-hátul, mindezt másodperces, vagy hasonló idejű váltásban. Van ennek egyáltalán értelme, vagy forrósodik/kopik ugyanannyira, mintha egyszerre kisebb erővel használnám őket?

 

Még jó, hogy eső nem volt, mert homokot is láttam töménytelen mennyiségben, a gyantás fékpofa örült volna XD

 

Nekem még nem sikerült tárcsát megégetni, de szaga már volt, szerintem inkább a betétnek (semmi baja nem lett). Szerintem másodperces ütemben váltogatni elég emberpróbáló, én kényelmesebben váltogatnék vagy gyengébben fékeznék. Sok helyen az elsővel amúgy sem célszerű fékezni, ha nem szeretnél nagyot esni, szóval kénytelen vagy a hátsót húzni (de lehet én nem tudok biciklizni). Amúgy meg olyan szitut nehezen tudok elképzelni, ahol egy pillanatra sem lehet elengedni a féket, amíg egy kicsit hűlhet. Mindenesetre nem véletlenül vettem icetech betétet + tárcsát (bár előtte egyáltalán nem volt ilyenem, mégis elvoltam).

 

A "sáros" útjaim 90%-ánál nem jut a féktestbe sár, pedig a bringa kap rendesen. Ha mégis bemegy sár (a fékpofa ropog a kosztól), akkor otthon már szedem is ki és tisztítom. Az ilyen sarat kerülöm, de sajnos néha adódott, hogy kikerülhetetlen volt a sártenger vagy nem tudtam leszállni mindenhol az idő szűke miatt. Nem tudom elképzelni mi élvezet van akkora sárban menni, ami megeszi a betétet. :)



#43
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

A hétvégén a google útvonal tervezője elvitt olyan helyre, hogy kellett fékezni rendesen. Bevillant a leégett tárcsa képe, és átálltam arra, hogy egyszerre csak az egyik féket használom: elöl-hátul-elöl-hátul, mindezt másodperces, vagy hasonló idejű váltásban. Van ennek egyáltalán értelme, vagy forrósodik/kopik ugyanannyira, mintha egyszerre kisebb erővel használnám őket?

 

Még jó, hogy eső nem volt, mert homokot is láttam töménytelen mennyiségben, a gyantás fékpofa örült volna XD



#44
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

nyakig sárban, esőben  meg [..] nem fékezel

 

Én ezt csinálom :) Biztos mindenkinek más de nekem semmi problémám a gyantással, csak azzal megyek és alig kopik, sárban se. Talán évente cserélem, ~15 verseny után. A mindenesen alig cserélem, ez persze nincs annyira megterhelve de háromszor annyit megy és mivel télen is jár sokkal többet találkozik sárral/esővel.

 

Megjegyzem hogy súly sokat számít, de a technika is. Rendszeresen beszorulok valaki mögé aki egyfolytában húzza a féket, de nem leblokkolva, csak úgy félig hogy zengjen az erdő. Úgy nem csoda hogy elfogy.



#45
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Azért egy iszapbirkózásos Szívásváradot ne nevezzünk már "esetleges eső"-ben tekerésnek.  ;) Oda meg már inkább fémest kéne vinni. 

Nem mentem végig vele az ördögoldal után ráfordultunk a levezető aszfaltra .


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#46
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Én használtam mindkettőt (shimano) ha tutira akarsz menni akkor csak fémes betét jöhet szóba, száraz terepen jó a gyantás is, nyakig sárban, esőben  meg két választás marad vele, nem fékezel vagy veszel új betétet.


Let's roll!

#47
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Én most hangosan röhögök XD

 

Amúgy van carbon fékpofa is O_O

Azt mondjuk nem tudom, hogy hol lehet kapni :D

 

 



#48
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Az a baj különben jónéhányunkban, hogy nem bírunk a hétköznapi bringás fejével gondolkodni.

Én sosem vennék (mégegyszer) gyantás betétet, közben meg valamelyik húszkilós gyerekemnek lehet elmenne a radírgumiból faragott, uhu ragasztóval a hordozó lapra pöttyintett betét is. (Nyilván nem uhugumit kapnak, had szokják a fémes hangját, nem? :D)

 

(Szilváson nekem konkrétan a fém lap is elkopott a gyanta alól... :D)


mgy módosította - 2014. március 25. - 00:27

  • RelakS kedveli ezt

#49
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Azért egy iszapbirkózásos Szívásváradot ne nevezzünk már "esetleges eső"-ben tekerésnek.  ;) Oda meg már inkább fémest kéne vinni. 


Marci

#50
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem, nem csak olvastam, hallottam is az  ismerős ismerősétől :)  (tavaly szilváson 35 km-t mentem gyantással mert nem volt más talán 2-3 tized maradt belőle) de ha kb ugyanannyiba kerül miért ne vegyek kevlárosat ami kb 2x 3x tovább tart ugyanolyan harapós és csendes.

Pisztácia pedig nem halandó bringás :)


zeezoltano módosította - 2014. március 24. - 22:34

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#51
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ezt most tényleg nem értem... :huh:  Miért kell egy eső után kidobni egy fékpofát ?

Ismerőseim jó része csakis gyantás fékpofát használ. És nem, nem csak a Városligetben bringázgatnak kizárólag napsütésben. (pl. Piszti)

 

Biztos olvasta, hogy sarazáskor egy verseny megeheti a fékpofákat B)



#52
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ezt most tényleg nem értem... :huh:  Miért kell egy eső után kidobni egy fékpofát ?

Ismerőseim jó része csakis gyantás fékpofát használ. És nem, nem csak a Városligetben bringázgatnak kizárólag napsütésben. (pl. Piszti)


Marci

#53
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Zoli !

Ne tréfálj már ! Most vett haver az új XT fékjéhez pofákat: http://www.bringabut...-mugyantas.html  Szerinted ez nagyon drága ?

Amúgy, - hogy válaszoljunk RelakS sporttársnak is - nagyon jók a gyári Shimano fékpofák.

Oké, a gyantás ennyi és a fémes már 3970ft (azért nem néztem sehol a gyantásat mert azt még véletlenül sem raknám be, mivel nem vagyok olyan gazdag hogy egy esetleges eső után dobáljam ki)


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#54
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Köszi a választ.

Ez az ár meg nagyon pöpec, a bike-discount.de-n is kb 1850 forintra jön ki.

Viszont már pörög a fejem :D Szinterezett, fél-fém, műgyanta, kevlár, karbon, elektromos kerékpárhoz.... Mire kitapasztalná az ember, hogy melyik a legjobb, kirohad alóla a bringa :}



#55
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Zoli !

Ne tréfálj már ! Most vett haver az új XT fékjéhez pofákat: http://www.bringabut...-mugyantas.html  Szerinted ez nagyon drága ?

Amúgy, - hogy válaszoljunk RelakS sporttársnak is - nagyon jók a gyári Shimano fékpofák.


Marci

#56
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Hülyeség.

http://superstar.tib...578im1b31ingov4


  • mof kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#57
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Tárcsafék betétből mit használtok?
Shimano BR-M615-ről lenne szó, de a választéktól már zsong a fejem.
A leglényegesebb: Shimano a legjobb bele, vagy esetleg más gyártónak van harapósabb vagy kevésbé kopó mind fémből, mind műgyantásból?
A legdurvább mondjuk hogy a Shimano a legolcsóbb :o



#58
Guillermo

Guillermo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

köszi! :)
iggen tudom h az komplett cucc, csak gondoltam ha véletlenül jó bele a betét akkor nem 6.5E hanem csak 1500 :D

amúgy valami alternatívát tudnátok ajánlani olcsóbban, ami nem eszi a felnit, nem visít esőben és fog is?


Guillermo módosította - 2014. február 16. - 17:32


#59
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

A BBB fotón komplett a cucc, tehát fékbetét és a tartóház van. Inkább úgy vedd meg, az a biztos a méretek miatt ! De BBB cuccok kaphatóak itthon is: https://www.pacificc...2-ROADSTOP.html 

Legközelebb meg már elég lesz csak a cserélhető fékbetétet venni.


  • Guillermo kedveli ezt
Marci

#60
Guillermo

Guillermo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

olyan (lehet, hogy hülye) kérdésem lenne:jelenleg csepel royal-omon ilyen típusú saccon fék van:
http://www.velvartde... fek silver.JPG

amivel nem vagyok megelégedve, az a gyári pofa
az a nagy kérdés, hogy ez kompatibilis lehet-e a BBBroadstop pofával (régi bringámon az volt)? magyarul egy BBB roadstop betétet ha veszek az jó lesz-e ebbe?  http://merlincycles-img.s3-eu-west-1.amazonaws.com/productImage_1280_1024_ffffff_image-jpeg/12347_bbb_bbs_02_roadstop_shimano_cartridge_brake_pads.jpg
ahogy nézegetem kép alapján a kialakítás jónak tűnik, de a méret?...