Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
668 hozzászólás a témában

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

Sziasztok!

Formula R1 fékhez gyári fékpofát (4 féle létezik) hol lehet beszerezni határon belül vagy kívül mindegy.

melux nyíregyháza a forgalmazó

de bármelyik normális kerékpárbolt beszerzi tőlük neked

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Tibimex

Tibimex

fórumtag

• fórumtag
  • 34 hozzászólás

Sziasztok!

Formula R1 fékhez gyári fékpofát (4 féle létezik) hol lehet beszerezni határon belül vagy kívül mindegy.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

Sziasztok!

Magura Julie fékbe szeretnék fékbetéteket venni. Az egyik boltban van négy gyártótól is, a2Z, Acor, BBB és Zoggie, 1600-3500-ig tartó árszinten. Mi a különbség köztük? Vagy mind egyforma, vegyem a legolcsóbbat?

http://ebike.hu/term...fek/?r[0]=15188

acor és zoggie a gagyi kategória, bbb nekem nem volt jó magurába, (szerintme megyon kemény anyag) az a2z a magurához hasonló "fékérzetű" shimanóba teljesen jó.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.977 hozzászólás

Haverék Zoggie-val járnak, olcsó és hibátlanul fog. Amúgy, nem sok a különbség.

Marci

Povi_

Povi_

vendég

• fórumtag
  • 82 hozzászólás

Sziasztok!

Magura Julie fékbe szeretnék fékbetéteket venni. Az egyik boltban van négy gyártótól is, a2Z, Acor, BBB és Zoggie, 1600-3500-ig tartó árszinten. Mi a különbség köztük? Vagy mind egyforma, vegyem a legolcsóbbat?

http://ebike.hu/term...fek/?r[0]=15188

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás
Köszi!

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.977 hozzászólás

Azonosak, vehetsz bármilyet.

Marci

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás
v-fék esetén a cserélhet betétes fékeknél a méretek azonosak, vagy csak azonos gyártó féke illik bele?

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Jó tudni miket ki nem bír a fék. A Hayes stroker trail-el nekem a Hayes V7 tárcsa lamellái nagyon enyhén színeződtek, barnultak (a fékfelülethez közel). Az icetech tárcsa sem semleges színű, de közel sem néz ki úgy.

stp1

stp1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.275 hozzászólás

nekem meg barnára/lilára vannak égve a tárcsáim évek óta és semmi bajuk.

a csak most lecserélt stoker traileket mariborban annyira megsütöttem, hogy a tengelyektől kb 15-15 centire lehetett egyáltalán hozzáérni a teló lábához/láncvillához, aztán semmi bajuk nem lett tőle. kicsit fel kellett csiszolni a kiüvegesedett betéteket és kész.

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Korábban olyan helyen laktam, ahol egy kilométeres szakaszon ha pillanatra elengedtem volna a féket, akkor 50-60-70-halál. Itt váltogattam első/hátsóval 5-10 másodpercenként. Egy rövid szakaszon mindkét féket tépni kellett, különben fejre is álltam volna. Még itt sem égettem meg a féket. Terepen nem szeretem a nagyon meredek részeket, nem is fékezem sokat (főleg nem folyamatosan), össze sem lehet hasonlítani azzal, amit egy mondattal előbb írtam. Nyáron az osztrák magashegyekbe készülök, meglátjuk kijön-e az icetech előnye.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.977 hozzászólás

Nekem sokszor volt szerencsém olyan helyen menni, ahol nem volt lehetőség egy pillanatig nem fékezni. Alpokban, Erdélyben simán kapsz 800-1000m nagyon meredek, folyamatos lejtőket. Na, ha ott egy pillanatra fölengedted volna a féket, kb. véged is van.

Innentől kezdve körberöhögöm a haverjaim, akik a Pilisnél messzebb alig jutottak el életükben de persze nekik föltétlenül XT-XTR IceTech tárcsát és hűtőbordás fékpofát KELL venniük, mert anélkül nem lehet megállni.

Abban azért van igazság, hogy nem egyformán fékezünk. Sok haverom úgy megy lefelé, mint a lavina. Ők biztosan nem folyamatosan húzzák a féket, mint mondjuk én.

Marci

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A hétvégén a google útvonal tervezője elvitt olyan helyre, hogy kellett fékezni rendesen. Bevillant a leégett tárcsa képe, és átálltam arra, hogy egyszerre csak az egyik féket használom: elöl-hátul-elöl-hátul, mindezt másodperces, vagy hasonló idejű váltásban. Van ennek egyáltalán értelme, vagy forrósodik/kopik ugyanannyira, mintha egyszerre kisebb erővel használnám őket?

Még jó, hogy eső nem volt, mert homokot is láttam töménytelen mennyiségben, a gyantás fékpofa örült volna XD

Nekem még nem sikerült tárcsát megégetni, de szaga már volt, szerintem inkább a betétnek (semmi baja nem lett). Szerintem másodperces ütemben váltogatni elég emberpróbáló, én kényelmesebben váltogatnék vagy gyengébben fékeznék. Sok helyen az elsővel amúgy sem célszerű fékezni, ha nem szeretnél nagyot esni, szóval kénytelen vagy a hátsót húzni (de lehet én nem tudok biciklizni). Amúgy meg olyan szitut nehezen tudok elképzelni, ahol egy pillanatra sem lehet elengedni a féket, amíg egy kicsit hűlhet. Mindenesetre nem véletlenül vettem icetech betétet + tárcsát (bár előtte egyáltalán nem volt ilyenem, mégis elvoltam).

A "sáros" útjaim 90%-ánál nem jut a féktestbe sár, pedig a bringa kap rendesen. Ha mégis bemegy sár (a fékpofa ropog a kosztól), akkor otthon már szedem is ki és tisztítom. Az ilyen sarat kerülöm, de sajnos néha adódott, hogy kikerülhetetlen volt a sártenger vagy nem tudtam leszállni mindenhol az idő szűke miatt. Nem tudom elképzelni mi élvezet van akkora sárban menni, ami megeszi a betétet. :)

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás

A hétvégén a google útvonal tervezője elvitt olyan helyre, hogy kellett fékezni rendesen. Bevillant a leégett tárcsa képe, és átálltam arra, hogy egyszerre csak az egyik féket használom: elöl-hátul-elöl-hátul, mindezt másodperces, vagy hasonló idejű váltásban. Van ennek egyáltalán értelme, vagy forrósodik/kopik ugyanannyira, mintha egyszerre kisebb erővel használnám őket?

Még jó, hogy eső nem volt, mert homokot is láttam töménytelen mennyiségben, a gyantás fékpofa örült volna XD

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.219 hozzászólás

nyakig sárban, esőben  meg [..] nem fékezel

Én ezt csinálom :) Biztos mindenkinek más de nekem semmi problémám a gyantással, csak azzal megyek és alig kopik, sárban se. Talán évente cserélem, ~15 verseny után. A mindenesen alig cserélem, ez persze nincs annyira megterhelve de háromszor annyit megy és mivel télen is jár sokkal többet találkozik sárral/esővel.

Megjegyzem hogy súly sokat számít, de a technika is. Rendszeresen beszorulok valaki mögé aki egyfolytában húzza a féket, de nem leblokkolva, csak úgy félig hogy zengjen az erdő. Úgy nem csoda hogy elfogy.

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.002 hozzászólás

Azért egy iszapbirkózásos Szívásváradot ne nevezzünk már "esetleges eső"-ben tekerésnek.  ;) Oda meg már inkább fémest kéne vinni. 

Nem mentem végig vele az ördögoldal után ráfordultunk a levezető aszfaltra .

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

oroberto

oroberto

vendég

• fórumtag
  • 108 hozzászólás

Én használtam mindkettőt (shimano) ha tutira akarsz menni akkor csak fémes betét jöhet szóba, száraz terepen jó a gyantás is, nyakig sárban, esőben  meg két választás marad vele, nem fékezel vagy veszel új betétet.

Let's roll!

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás

Én most hangosan röhögök XD

Amúgy van carbon fékpofa is O_O

Azt mondjuk nem tudom, hogy hol lehet kapni :D

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.063 hozzászólás

Az a baj különben jónéhányunkban, hogy nem bírunk a hétköznapi bringás fejével gondolkodni.

Én sosem vennék (mégegyszer) gyantás betétet, közben meg valamelyik húszkilós gyerekemnek lehet elmenne a radírgumiból faragott, uhu ragasztóval a hordozó lapra pöttyintett betét is. (Nyilván nem uhugumit kapnak, had szokják a fémes hangját, nem? :D)

(Szilváson nekem konkrétan a fém lap is elkopott a gyanta alól... :D)

mgy módosította - 2014. március 25. - 00:27

• RelakS kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.977 hozzászólás

Azért egy iszapbirkózásos Szívásváradot ne nevezzünk már "esetleges eső"-ben tekerésnek.  ;) Oda meg már inkább fémest kéne vinni. 

Marci