Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
668 hozzászólás a témában

akosm5

akosm5

vendég

• fórumtag
  • 110 hozzászólás

Sziasztok!

Mi a véleményetek az olyan fékbetétekről, amiknek van külön nedves és száraz körülményekre felületük?  Tényleg jók és úgy működnek, ahogy írják?  Élettartam, stb.?

Mint pl. ez:  http://www.bringaboa...s-dualstop-v-02

Martin2004

Martin2004

vendég

• fórumtag
  • 92 hozzászólás

él ez a topic még?

Országúti fékbetétet keresek, shimano gyári kerékhez, 88kg hoz, egy első fékhez, lejtős területre.

hm?

http://www.bringabut...aru-fekete.html

Nem olcsó, de talán nem is rossz - nekem bejött a BBB MTB-vonalon.

albertfish

albertfish

Posztolányi Dezső

• fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

él ez a topic még?

Országuti fékbetétet keresek, shimano gyári kerékhez, 88kg hoz, egy első fékhez, lejtős területre.

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 

Maggi

Maggi

maximus

• fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

on-one oldaláról való szinteres  fékbetétekről van valakinek tapasztalata?

mof

mof

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Formuls rx fékhez mondjatok már vmi középàrfolyamos félfémes betétet,köszi

az előtted szóló linkelte a superstar oldalát, ott nézz szét, jó áron találsz betéteket!

utazoli

utazoli

vendég

• fórumtag
  • 132 hozzászólás
Formuls rx fékhez mondjatok már vmi középàrfolyamos félfémes betétet,köszi

trek8k

trek8k

vendég

• fórumtag
  • 129 hozzászólás

Helló!

Októberben 25%-os akció van a http://www.superstarcomponents.com oldalon a fék részlegen a BRAKE25 kóddal.

Martin2004

Martin2004

vendég

• fórumtag
  • 92 hozzászólás

A fém hordozólapig illik/szabad koptatni?

"Ha az olajfeltöltéskor a fékbetétre olaj kerül, vagy ha a betét 0,5 mm vastagságúra kopott,

esetleg a betétet nyomó rugók akadályozzák a tárcsa forgását, a fékbetéteket ki kell
cserélni."- szerelési útmutató 

szam37

szam37

vendég

• fórumtag
  • 21 hozzászólás

Sziasztok !

Kérdésem lenne, hogy a Tiagra 4600 fékhez jó-e a BR 4500 fékbetét vagy a Shimano M50T fékbetét? Sajnos a Tiagra 4600 fékhez tartozó M50T2  fékbetétet sehol nem lehet kapni!

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A fém hordozólapig illik/szabad koptatni?

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Shimano F03C fékpofákat meddig érdemes koptatni? Saccra 1.5-2mm réteg van rajtuk. A képen látható kis bülykök, amik a rugót tartják felülről, az egyik fékpofán már szinte egy szinten vannak a réteggel. Beleérhetnek ez a féktárcsába? Ki szeretném hozni a maximális élettartamot.

Klapka Tábornok

Klapka Tábornok

újonc

• fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

Jó minőségű, olcsóbb árfekvésű pofákat szeretnék canti fékbe. Tippeket írjatok nekem, plíííz! :9

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.356 hozzászólás

Egyelőre annyit találtam atpikban, hogyha puha, tűrhetően fogó pofát keresek, keressek kool-stopot. Ebből nem tudom, H5 vagy C1 duál keverékes ajánlott?

Nem érdekel különösebben milyen gyorsan kopik vagy hogy nem túl olcsó, teli a hócipőm azzal hogy még a merida acs is eszi a felnit, és ettől kímélőbbet nem találtam (igaz, ez faszán fog és jól tisztul). Aszfaltos gépre kell, közepes öntisztulás megfelel már. Nézem milyen alap tárcsával adnak pár gépet, de Bemmex/Merida/Trek is ugyanazt használja, és ha úgy látom szopórollerre száll fel az ember azokkal a fékekkel; vagy egyből avidra csere, vagy sűrű véfék pofa cserégetés - utóbbira szavok akkor.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegõrzõ,aktív életstílust kedvelõ emberek szabadidõsportja." Paripám

Oporto

Oporto

újonc

• fórumtag
  • 18 hozzászólás

holnap megkérdem van e nagykerben, és 2-3 nap alatt itt van.

Köszi!

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.794 hozzászólás

Esetleg valaki tud ajánlani egy boltot akiktől lehetne szerezni. Én csak külföldi boltokban találtam, de két pár betétért nem éri meg a kintről rendelés.

holnap megkérdem van e nagykerben, és 2-3 nap alatt itt van.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Oporto

Oporto

újonc

• fórumtag
  • 18 hozzászólás

Esetleg valaki tud ajánlani egy boltot akiktől lehetne szerezni. Én csak külföldi boltokban találtam, de két pár betétért nem éri meg a kintről rendelés.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.794 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül magyar boltot, ahol kapni Magura type 6.1-es betétet. 

http://i.tfcdn.com/i...6QA*/fvUG-v8A.B

Van a BBB-nek is ehhez a fékhez valója, de szerintem az sokkal gyengébben fog. Legalábbis nálam. Elöl 180-as Magura tárcsa + BBB betét, hátul 180-as XT tárcsa Magura type 6.1-es betétekkel. Nem tudom minek köszönhető, de a hátsó fékem az elsőhöz képest érzésre +30%. Tárcsa és tárcsa között is van különbség, de nem hiszem hogy ennyi. Elöl hátul Magura Louise van.

Szerintetek?

magurába nem jó a bbb betét, ennyi. tán túl kemény, de ez csak tipp.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Oporto

Oporto

újonc

• fórumtag
  • 18 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül magyar boltot, ahol kapni Magura type 6.1-es betétet. 

http://i.tfcdn.com/i...6QA*/fvUG-v8A.B

Van a BBB-nek is ehhez a fékhez valója, de szerintem az sokkal gyengébben fog. Legalábbis nálam. Elöl 180-as Magura tárcsa + BBB betét, hátul 180-as XT tárcsa Magura type 6.1-es betétekkel. Nem tudom minek köszönhető, de a hátsó fékem az elsőhöz képest érzésre +30%. Tárcsa és tárcsa között is van különbség, de nem hiszem hogy ennyi. Elöl hátul Magura Louise van.

Szerintetek?

Martin2004

Martin2004

vendég

• fórumtag
  • 92 hozzászólás

Haverék Zoggie-val járnak, olcsó és hibátlanul fog. .

És a Shimanohoz képest meddig tart?

(Érdekes kérdés, hogy milyen alternatív gyártótól érdemes választani,mert a Swisstop pl. árengedménnyel is piszok drága. persze lehet, hogy sokáig tart - ez lenne az elvárható - de akkor meg a tárcsa kopik?)

Tibimex

Tibimex

fórumtag

• fórumtag
  • 34 hozzászólás

Köszönöm Őket megtaláltam én is csak azt hittem van más opció is.