Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magas vagyok, nagyon magas ...

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
129 replies to this topic

#101
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
nem is tudom...
magellant használó ismerõsöm elég sok van... pyxises is... és van olyan aki olyanokat bevállal vele, hogy csak nézek... és nem panaszkodik...

CALDERA és a CINDERCONA u.a.... csak színben más...


a HOSS egy nagy súlyúaknak és magas embereknek kitalált CC váz... igen... fincsi... :)


#102
bazsee

bazsee

    vendég

  • fórumtag
  • 105 posts
Az az igazság, h ez lenne az elsõ normális vázam.
AMagellan - t eléggé szidják mostanában. Én a Kona Hoss Dee-Lux -ra gondoltam, v esetleg a Caldera-ra. Lenne 100 ropim, csak telót is venni akarok.

#103
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
hm...
fogós...
ebbe tuti nem fér bele semmilyen fullys...

akkor talán:
*MAGELLAN PYXIS + teleszkópos nyeregcsõ (pld. USE)
*KONA CINDERCONE (sajna a fullysok közül egy se fér bele az maxáradba... 110körül pedig lenne már)
*MERIDAt elvbõl nem ajánlok ;)

#104
bazsee

bazsee

    vendég

  • fórumtag
  • 105 posts
Keményebb CC.
Max ár: 50-60000 HUF

#105
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
célterület?
maxár?

#106
bazsee

bazsee

    vendég

  • fórumtag
  • 105 posts
A vázcsere 100%, csak az a kérdés, h milyet vegyek, mert nincs pénzem fulltelósra. Mit javasolsz?

#107
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
akkor rossz az ülés pozíciód, vagy a váz kicsi...

bár Én is akörül vagyok magasságilag, és egy 19"os vázzal nyomultam és fájt a hátam...
most egy 17" (vagy 18?) KONA BEAR DEE-LUXon ûzöm a vadat, és nem fáj a hátam...
szóval lehet, hogy a merev váz miatti rezgések okozzák a derékfájdalmaid...
--> teleszkópos nyeregcsõ, zselésnyereg... vagy váz csere...

#108
bazsee

bazsee

    vendég

  • fórumtag
  • 105 posts
Én is csak :) 187 cm vagyok, de nem tudom, h mekkora váz kellene. A mostani vázam 19"-os, de versenyek után általában fáj a hátam. Tudnátok segíteni?? ???

#109
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
198? :o

nevezem... :D

#110
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 posts
198 cm vagyok, Kelly's Sabotage vázam van, 21.5"-ös vázméretben.
Korábban 19"-es Hauser, azzal versenyek közben-után derékfájás.

Ezzel semmi!

#111
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
nem érzem magam alacsonynak (187-188 cm) de én szeretem a kis vázakat. most is, az ajánlottal ellentétben nem az L-es, hanem csak az M-es vázat vettem meg. ugyanis egy váz nem csak a nyeregvázcsõ hosszáról szól!
vannak olyan vázak, (pl: gary fisher sugar) amik m-es (kb 16-17") méretben is 590-600 mm felsõcsõvel bírnak!! (vagy merida big air pro: 17" - 595 mm felsõcsõ)
és azon nem nézel ki úgy, mint az a bizonyos majom. a 400-as nyeregcsõ meg alap.
mondjuk én inkább támogatnám már csak a váz életének szempontjából is a nagyobb váz/kisebb nyeregcsõ párost, kevésbbé terhelõ, de egy kisbb vázzal könnyebb biciklizni. mindegy, mire használod, az alacsony átlépési magasság mindenhol jól jön!

#112
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts

persze hogy szép legyen az élet, vannak kivételek... ::)


A kivételek miatt nem voltam biztos benne. Az elõbb említett 2 vázam közül az egyik made in taiwan, a másik európai, a 3. vázam meg amerikai származású, és totálisan más méretezésû. Kb 21" körül lenne ezek szerint, de rövidebb a felsõcsõ, úgyhogy igazán nem jó se magas, se alacsony embernek, legfeljebb országúti kormánnyal valami mutáns bringának építve.

#113
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
igen...

általánosságban a vázak méretezése a nyeregvázcsõ magasságára utalnak...

persze hogy szép legyen az élet, vannak kivételek... ::)

#114
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Ugyan csak 183 centi vagyok, és beleférek a bringagyártók által elfogadott szabványokba, de: tegnap elgondolkodtam, mit takar egyáltalán a méretezés, amikor egymás mellé raktam a 19" cc vázamat, és a 14.5" napalmomat. A papucsok, középcsapágy és a fejcsõ teljesen egy pontba estek, csak a fejcsõ szöge különbözött nagyon kicsit, és persze a 2. váz laposabb sokkal, kihúzott nyeregcsõvel gyakorlatilag ugyanaz, mint a nagyobb enyhén leeresztve. Akkor ez a nyeregvázcsõ hosszát jelenti?

#115
ZooLee

ZooLee

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts

;D nagyim házában van az mindig hogy az elsõ fél órában csak a szitkozódásom és az elõtte levõ puffanások hallatszódnak, mert kb 175 magasan van az ajtófélfa... ::)


Jah, meg a metróban, mikor rámosolyog az ember a csinos barna lányra és közben lefejeli a kapaszkodót, mint kezdõ bálna a tankhajót, és alig bír kitámolyogni az ajtón... ;D ;D

CC-nél meg addig kifejzetten jobb a magas ülés és a mély elõrehajlás (nono, még mindig bringázásról van szó:) ), amíg felfelé kapaszkodsz. (ezért nem lehet a hátrafele lejtõ DH-s géppel felfelé tekerni. Ott ugye pont fordítva van a geometria: lent a segged, fent a kezed)

ZooLee

#116
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Nekem pont egy Cinder Cone van. Sztem 20"-21"-osat vehetsz belõle minden szívbaj nélkül. Meg mellé egy 400-as nyeregcsõ. :)



#117
bicigli

bicigli

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts

Titeket egyébként nem zavar hogy pl buszon a csuklónál le kell hajtani egy kicsit a fejeteket, vonaton meg PLÁNE... (sztem azt vhogy 185cm körülire tervezték... :P)


A hajlongás még hagyján, de próbálj meg magadnak gyorsan vmilyen ruhadarabot venni...vagy éppen megfelelõ méretû kerékpárvázat. Egyébként azt látom, hogy mindenki kompromisszumot próbál kötni a helyzetével: nem nagyon írtatok 21-esnél nagyobb vázakról. Pedig vannak: Merida 22, 24. Kona 22, 23 (Hoss, Cindercone: ezekkel szemezek most). Trek 22, 24 (2002-ben). Persze ezek nem állnak kazalba hányva a boltokban. Csak az nem tûnik fel a t. kereskedõknek, hogy mindíg elkapkodják õket.

#118
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
;D nagyim házában van az mindig hogy az elsõ fél órában csak a szitkozódásom és az elõtte levõ puffanások hallatszódnak, mert kb 175 magasan van az ajtófélfa... ::)

#119
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Én 194cm vagyok immáron, remélem nem is növök tovább... Az én vázam 19"-os. Az elõzõ 18" volt, de lecseréltem mert a 350-es nyeregcsõ tövig kihúzva nem volt elég, mostmeg a 400-as nyeregcsõbõl még van kb 2-3cm hátra... Szal talán elég ez a 19", de lehet hogy a kövi már 20" lesz. Ez is az lett volna tulajdonképpen, csak ugye rendeltem, 20"-at, de a futár gyerek a boltba egy 19"-osat hozott. Aztán mondom jó lesz ez is, inkább nem vártam még egy hetet. :) Ja meg egy hosszú stucnit most rendeltem még hozzá, egy 120mm-es Truvativot.
Titeket egyébként nem zavar hogy pl buszon a csuklónál le kell hajtani egy kicsit a fejeteket, vonaton meg PLÁNE... (sztem azt vhogy 185cm körülire tervezték... :P)

#120
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
ezt nem értem... mi az hogy lehessen rajta mozogni??

attól hogy a váz nagyobb, az emberke is nagyobb hozzá... nem lesz az, hogy nem bír majd megmoccanni sem rajta, mert a váz nem engedi... ::) ;D

és egy cécésnek nem feltétlen kell a kicsi, rövid váz, hogy táncoljon vele...

a hosszú nyeregcsõ, mélyre hajlós ülés pozíció meg nem éppen elõnyös nekik...