Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli bicajozás!(öltözék,bicikli stb)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
310 hozzászólás a témában

#21
STUG

STUG

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Kedves légsürítõ! Feltöltött kép Izzadni kell nagyon fontos de akkor nagyon melegen öltöztél nem maradt párolgási felületed vagy nem áteresztös ruhában tekersz!!Feltöltött kép
Feltöltött kép Saukopf/L48

#22
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Elöfordul néha,de nálam ez nem gáz,mert én pl. melózni járok bicajjal ami napi 2x10 km-t jelent.Magyarán nem kell izzadt cuccban tekernem egész nap.Kb 30-35 perc alatt beérek aztán gyors átvedlés száraz cuccba "játszóruhába",hazafelé pedig a reggeli ruha már megszáradt. Természetesen naponta cserélem 2x a pólót,ilyesmit.
De az tényleg nem jó ha az ember feje egy rövid megállásnál "füstöl",bár én inkább túlöltözöm...szar dolog a tüdögyula meg az agyhártya gyulladás...
Bár amiket lát az ember a városban...utcai ruhában sisak,sapka és kesztyü nélkül a -5 ben,lámpa elöl-hátul ohne...micsoda idióták...

Nem szeretnék okoskodni de olvastam itt a téli öltözékekkel kapcsolatban és nekem az a meglátásom hogy elég sokan áznak a saját verejtékükben.



#23
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Nem szeretnék okoskodni de olvastam itt a téli öltözékekkel kapcsolatban és nekem az a meglátásom hogy elég sokan áznak a saját verejtékükben.

#24
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Hát ez nagyon karcsú volt Tom...
Azé szeretlek...

Ez lehetne az aláírásod is:chin:



#25
vendég_luongo_*

vendég_luongo_*
  • vendég

nem vagy bicikli-kompatibilis ?

Ez lehetne az aláírásod is:chin:

#26
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Egyébként rendes srác vagy Te.

Nélküled már réd tönkrement volna a városi hátaslovam...Racsni olyan lett mint a Schaffhausen(már ha így írják...)
Holnap beviszem a vasat és a k.csapit megnézhetnénk...

#27
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Jajj Gagyenkov....
Az a baj hogy Te egy puhapöts vagy....mer' 3 utcányi távolságból kocsival jársz a bótodba...és egyáltalán nem vagy bicikli-kompatibilis azaz minden bringán hülyén nézel ki...mint a képen...
Megrendelted már az agyamat elöre,he?

#28
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

Hali,

Téli szettem a következö:


...

Kutyát, macskát nem érdekli:D
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#29
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Hali,

Téli szettem a következö:
alul:
vastag harisnya+foci sportszár+gyapjú zoknki+kézilabdás térdvédö(ez király,meleg is és a kisebb eséseknél jól jön)+meleg pamut rövidgatya+vesemelegítö(ez szerintem nagyon fontos.)és egy gore tex-es bringásgatyó.
felül:póló+hosszúujjas pamut mez+hosszú nyakú old-school melegítö felsö+thermo felsö+sima "uccai" nike kabát.
fejre:
fület is takaró meleg sapi+sisak.

Idáig még nem fáztam benne...na jó,ritkán a lábujjaim.

Jó tekerést,és vigyázzatok magatokra!Nekem tavalyra benézett egy könyök törés és egy elgázolás....egyszer sem voltam hunyó...

#30
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
A BRIKO széldzseki meg ez:
http://www.briko.com...ctiveProduct=57

Köszi a tanácsot, megfogadom!!
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#31
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Próbáld meg a nyári mezt legalulra venni, mert az nem tartja meg az izzadságot, mint a pamutgarbó. Én legalábbis így hordom, és bevált.

#32
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
A NICOFLEX-tõl viszont még megfázhat a térded!!!
Csak vérbõséget okoz, de nem véd! Mindenképpen kell egy jó gatyó, meg egy térdmelegítõ.
Amit én hordok:
ELASTICThermo gatyó. Vastag sízokni, BRIKO kamásli és térdmelegítõ.
Alulra egy hosszú ujjú garbó póló, nyári rövid mez, hosszú mez, BRIKO széldzseki. (ez nagyon király, -5-ig nem fáztam benne)
Ha hûvösebb van, felülre egy ELASTIC Thermo felsõt veszek, a széldszekit meg csak lefeléken veszem föl, így nem fúj át a szél.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#33
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
most yöttem meg tekerésbõl a János hegyrõl baráttal..:)
Nicflexel bekentem térdemet elötte és naaagyon yo volt...nem fázott csak 3 ora mulva...a lábuyaim viszont lefagytak..
amugy itt vannak képek:::
http://www.bikemag.h...album829?page=1

van egy kép amin rayta vagyok, usankában!!. na az usankát ayánlom minden téli közlekedõnek! és még yol is néz ki.

#34
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Köszönöm a két jókívánságot.Már csak 3 hetem van.Szerintem a kórházból a bringámra fogok ugrani.Na jó ez nem igaz.Lábra sem fogok tudni állni.Csak tartanánk már ott...

#35
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sajnos velejár....:-(
bár egy térd és lábszárvédõ ezen simán segíthet. csak az kényelmetlen, meg amúgyis csak extrémeknek jó, meg belerohad az ember... régen míg nem törtem össze, én ezzel védtem a térdemet...

#36
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Hali!

Elröfögöm, h én mibe nyomon 0 fok alatt: Bridzsdél sízokken, elastic thermogatya, HH aláöltözet alul-felül, Elastic thermofelsõ, Milo kabát (-7-8ig nem kell, az alatt meg már nem merészkedek ki), Subzero maszk (ez egy beteg darab, mindenképpen megsülök benne), windstopperes kesztyû.

Mostanában elég ritkán bringázom télen, mert sztem tökmind1 h hogy öltözöl fel, az ízületeidet hazavágja a tél :(

Vagy van aki régóta teker rendszeresen télen, és nem "kattog" még semmije?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#37
watcher

watcher

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Hali! Én is jobbulást kívánok a 2vel elõttem szólónak! :) Egyébként ami az öltözködést illeti, egy hete vásároltam egy-két dolgot. Hétfõn áttekertem Kiskunfélegyházáról Kecskemétre egy kis kerülõvel (40km), éjjel 11kor pedig vissza. -1 fok és tejszerû köd. Lejegesedtem kívül, de nem fáztam. És aminek még jobban örültem: nem izzadtam. A ruházat: Nalini termonadrág, felül egy alsóruha + "símanó" hosszú mez + Northwave Windtex kabát. BBB Hipora kesztyû és téli "símanó" cipõ. Nagyon király volt, viszont tegnap
-4 fok volt és széllel szemben már kevésnek bizonyult ez az öltözet. A kabáttól kicsit többet vártam. Nade csodák ugye nincsenek... :)
Azt mondják most jön a tél. Még lehet próbálkozni az öltözködéssel. :)
Derûs napokat!
Guruljunk tovább....

#38
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Jobbulást kívánok. Annyiból azért szerencséd van, hogy nem nyáron, szerintem az rosszabb lenne.

#39
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Most elnézést kell, hogy kérjek minden tiszteletbeli fórumtagtól, mert amit most mondani fogok nagyon nem ide tartozik, maxmimum annyiban, hogy nem tudok biciklizni legalább öt héten keresztül, meg hogy tél van, mert eltörtem a bokááám.:cry:

#40
watcher

watcher

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Hali! Egy speciális, talán nem is idetartózó, de sürgõs kérdésem lenne. Nem is várok rá választ csak ma. (2005.01.07.) A kérdésem az lenne hogy tudja-e valaki véletlenül, hogy A Hunyadi-ban ill. az Árkád-os RideBike-ban lehet-e kártyával fizetni. A boltokat elmulasztottam megkérdezni, viszont holnapra nem tudok elég pénzt felvenni a vásárláshoz a napi limitem miatt. Köszi a segítséget!
Guruljunk tovább....