Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Giant

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
3184 hozzászólás a témában

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.095 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

fizettem volna picit többet is egy jobban felszerelt cajgáért, ha lett volna. De nincs. Ez ebből a csúcsmodell.

Néztem a Radon Craggert is, ár-értékben messze a legjobb most. De úgy voltam vele, februárig én nem várok. 2021 Merida Big.Trail 600 elérhetetlen szintén (márciusra ígérték volna, ha jól rémlik), Commencal Meta HT 29, Orbea Laufey, Nukeproof Scout 29, NS Eccentric, ezeknek utána néztem. Hónapokat kell várni ezekre. Legdurvább a Specialized Fuse 29, annak a váza nekem az álomváz a hátsó spéci papuccsal. Elérhetetlen.

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.428 hozzászólás

Pont a Milyen bringát vegyek topikban írtuk ezt le marton kollégával ami itt is a véleményem. 

Félelmetes, hogy ilyen alkatrészek vannak a gépeken, a végén meg ott az 5-600 000 Ft-os árcédula. 

Akkor már a V fékes régi 26-os bringa világ sokkal jobb volt a felhasználóknak.

Pedig a full karbon, 29-es, széles kormányos, 1x11-12-es rendszer nagyon könnyen beszippantott.  

A súlyt bele sem vettem a tényezőkbe. Nem érzem magam elszállva a kerékpáros tudásomtól, remélem nem ez jött le, zscs különösen nem bántani akartam a bringádat smile.png.

De ezt mi széthajtjuk elég hamar smile.png wacko.png ph34r.png

OFF: az érem másik oldala, hogy nem a kerékpárok a drágák, hanem itthon alacsonyak a jövedelmek ON

karakoram módosította - 2020. november 19. - 12:00

• Rabbit kedveli ezt

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.095 hozzászólás

Marcit meg tudom erősíteni, ez a hátsó agy kizárt, hogy sokat bírna nálam. A hajtás oldalon a dugót lehúzva nem is a megszokott DT alu a konstrukció, hanem egy műanyag lap van az alu helyett. Nem csoda, hogy sehová nem írták rá, hogy DT. :)

Ez a dög nehéz, lemezből préselt darabokból összelegózott sor sem hinném, hogy bírná akár a harmadát, mint egy grammozós X01/XX1.

Ne értsetek félre, nyilván láttam az alkatrészlistát, mikor megrendeltem/megvettem, semmi bajom ezzel így most; de valahol azért bosszantó, hogy egy félmillás bringára mindenből a leggagyibbat teszi a gyártó. Fékek ugye ilyenek: https://www.bike-dis...ake-set-1036399

váltás SRAM SX

Boltban rendesek voltak, első villa miatt intézkedtek volna, mert ugye Giant Crest 34 130mm villával kellett volna jönnie, nem ezzel az RS 35 Silver TK-val, csak hát úgy voltam vele, utóbbihoz van alkatrész és értek is hozzá, hát legyen. Hozzá kell tennem, sokkal szebben mozog, mint amire számítottam és a karakterisztikája is egészen rendben van - kellően progresszív és felkeményedő a rugóút végén stb.

Ha már tömeg, akkor lehet erre is szörnyűlködni, tessék! :D

large_IMG_4614.JPG

• Kisherceg kedveli ezt

---

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A cx giant bringam agya valszeg dt 350 volt, az jol birta :)

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.196 hozzászólás

weight-weight-is-a-sign-of-reliability.j

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.412 hozzászólás

Ja, ez a DT 1900as háccsó agy...nagy kedvencem, nálam fél év alatt lett kuka.

A racsni..hát van benne anyag. Elhasználod télen a dzsuvában, arra tökéletes.

Marci

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.095 hozzászólás

No úgy tűnik, a cajgám hátsó kerékagya egy alap DT agy. Giant Tracker Giant Sport név alatt fut, 12x148 Boost.

125975018-2035253576773203-3094230148378

...és ami durva, az a tömegek.

125793082-865383147532600-32210820617845

...ettől dobtam egy hátast:

125989918-753028342092381-86580270459543

zscs módosította - 2020. november 18. - 22:49

---

steveadorjan

steveadorjan

vendég

• fórumtag
  • 117 hozzászólás

Giant használja még az a fura fejcsapágy + villanyak kombót, hogy alul 1 1/2 felül 1 1/4 a hagyományos 1 1/2 - 1 1/8 tapered helyett?

Lehet, csak a szemem káprázik, de mintha visszatértek volna az általános tapered szabványra.

En ugy tudom, visszatertek a hagyomanyosra. 2013-14 kornyeken volt az a bizonyos OverDrive2. Ami megteveszto lehet, a sima szabvanyosra is az OverDrive nevet hasznaljak (2 nelkul)

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.095 hozzászólás

Giant használja még az a fura fejcsapágy + villanyak kombót, hogy alul 1 1/2 felül 1 1/4 a hagyományos 1 1/2 - 1 1/8 tapered helyett?

Lehet, csak a szemem káprázik, de mintha visszatértek volna az általános tapered szabványra.

---

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

crossbringázok terepen! becsszó! :D közben kiderült ám, hogy teljesen mindegy, mert nincs a méretemben már.

jaja :D amugy a montival kozlekedok 80%nak eleg lenne... meg egy cx bringa is, vmi semislickel :)

en is mindig nezegetem a montikat, de oszinten szolva talan ha az ut 5%a olyan, amiert erdemes lenne atulni arra. marmint azokon a terepeken, amiket en kedvelek. most jol meggyoztem magam.

arn módosította - 2016. augusztus 24. - 17:02

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.196 hozzászólás

szvsz ez a kialakitason is mulik... ha jo a szigeteles, kevesbe lehet problema. egy tcxet azert olyan helyen hasznalnak, hogy kap hideget meleget, es valszeg a csapagy is jobban terhelt, mint egy telos bringanal.

viszont a toughroadot nem hiszem, hogy olyan felhasznalasra szanjak, amilyenre te akarod hasznalni :) ez nem egy merev villas monti, hanem egy ballonos crossbringa terepre.

crossbringázok terepen! becsszó! :D közben kiderült ám, hogy teljesen mindegy, mert nincs a méretemben már.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

integráltat országútikon és aszfaltra, épített utakra tervezett bringákon szoktam látni. ott "elmegy", de a Toughroad más tészta. félek, hogy engedtek az 5Ft-os plusz-profit csábításának, mondván úgysem sokan viszik le a porba.

neked is volt Giant Trance-ed, olyan, mint az enyém, az félintegrált volt, az jó dolog. XTC/Trance vonalon nem hinném, hogy a Giant használ mást, nem olyan gagyi cég, mint az On-One, aki simán meglépte ezt a Parkwoodnál... "drop-in" néven.

szvsz ez a kialakitason is mulik... ha jo a szigeteles, kevesbe lehet problema. egy tcxet azert olyan helyen hasznalnak, hogy kap hideget meleget, es valszeg a csapagy is jobban terhelt, mint egy telos bringanal.

viszont a toughroadot nem hiszem, hogy olyan felhasznalasra szanjak, amilyenre te akarod hasznalni :) ez nem egy merev villas monti, hanem egy ballonos crossbringa terepre.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.196 hozzászólás

Szia,

úgy tudom, integráltat nem használ senki. Ez süllyesztett (zero stack) félintegrált kormánycsapágy

integráltat országútikon és aszfaltra, épített utakra tervezett bringákon szoktam látni. ott "elmegy", de a Toughroad más tészta. félek, hogy engedtek az 5Ft-os plusz-profit csábításának, mondván úgysem sokan viszik le a porba.

neked is volt Giant Trance-ed, olyan, mint az enyém, az félintegrált volt, az jó dolog. XTC/Trance vonalon nem hinném, hogy a Giant használ mást, nem olyan gagyi cég, mint az On-One, aki simán meglépte ezt a Parkwoodnál... "drop-in" néven.

sisqo

sisqo

törzsvendég

• fórumtag
  • 877 hozzászólás

Szia,

úgy tudom, integráltat nem használ senki. Ez süllyesztett (zero stack) félintegrált kormánycsapágy

Ez bizony teljesen integrált.

kalaius

kalaius

maximus

• fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

elég alul volt a Ginat topic.... :) kérdésem lenne, hátha valakinek van Giant Toughroad, vagy más aluvázas cx/gravel Giant bringája (arn??), hogy ennek a fejcsapágya teljesen integrált, ahogyan az alábbi kép alapján sejtem, vagy félintegrált?

bddc6434.jpg

itt van pár kép még, de nem igazán tudom elhinni, az integrált nekem csalódás lenne...

https://www.flickr.c...in/photostream/

https://www.flickr.c...in/photostream/

Szia,

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.211 hozzászólás

félintegrált vagy integrált fejcsapágy volt bennük?

hát mondjuk erősen vissza kéne gondolni

volt 2 db 29-es trance

1 anthem

meg egy karbon merev farú

mind ilyen 2012/13 körüliek

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.196 hozzászólás

lehet a kulcsszó az elvileg :)

volt szerencsém 2 , 2,5 éven keresztül folyamatosan követni néhány giant montit, amik kapták az ívet, nagyon sok cucc amortizálódott rajtuk, -mellesleg néhány alkatrészük felháborítóan gagyi - de spec kormánycsapágy gondjuk nem volt.

félintegrált vagy integrált fejcsapágy volt bennük?

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.211 hozzászólás

Kb ez a lényeg:

nLrut.png

arn, miután kipotyogtak a csapágyak, a pőre váz marad, vagy van bepréselt csésze(cup) a csapágyaknak? ez dönti el, hogy integrált vagy félintegrált.

nekem a régi, 26-os xtc-m volt, annál volt csésze, amiből könnyen ki lehetett venni a csapágyakat, de az túlzás, hogy kipotyogtak volna. ez félintegrált, a képen a "Made in Taiwan" felírat alatt látszik a fényes, fémszínű pereme a bepréselt csészének:

K_p_019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ugyanilyen volt a Tranc-nek is:

basszus, nagyon jó kis gép volt.... :(

@arn: azért kérdezem, mert nekem is teszik, az egyszerűbb felszereltségűt tudnám tuningolni a fiókból, kb mindenre megfelelne, az SS kivételével, de az integrált fejcsapágy hatalmas öngól egy terepre, porba is használni tervezett váznál, elvileg közel sem bírja úgy, mint a hagyományos vagy a félintegrált, a kosz magát a vázat teszi tönkre. neked milyen tapasztalatod van vele? jelentkezett valami gond? van valami tömítés a fejcső pereme és a villaváll között?

lehet a kulcsszó az elvileg :)

volt szerencsém 2 , 2,5 éven keresztül folyamatosan követni néhány giant montit, amik kapták az ívet, nagyon sok cucc amortizálódott rajtuk, -mellesleg néhány alkatrészük felháborítóan gagyi - de spec kormánycsapágy gondjuk nem volt.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az uj montik festese allat, pedig szinesek :) meg erdekes, hogy az xtc es az anthem sokkal inkabb tunik trail bringanak...

Azaz alu anthem a droppos csovel, ballonosabb gumikkal kivanatos. Erdekes lett az xtc vaza is.

http://www.bikerumor...mountain-bikes/

2017-Giant-Anthem-mountain-bike.jpg

arn módosította - 2016. augusztus 21. - 19:01

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Emlekeim szerint integralt volt mindketto... sose volt veluk problemam. Bar meg kell hagyni nalam max a por jatszik szerepet, mert sarba akkor megyek, ha nagyon kell :) a speci stumpjumpernel emlekszem, hogy az hamar elkezdett ragni, pedig az sem volt agyonhasznalva. Valszeg a cx bringan sokkal durvabb kikepzesen vannak a 35os gumival, merevvillaval.

Nagyon szimpatikus az a vaz, de a bringak felszereltsege sajna nagyon messze all tolem. Meg a cx bringa melle inkabb valasztanek mar egy rendes montit. Jol elvagyok a cx bringaval, de azert neha baromira tud hianyozni egy igazi csapatas... Foleg, hogy olyan franko terepek vannak a kornyeken, es 1000 fele tudok menni, olyan helyekre, ahol sose jartam korabban. Amikor ossztelosom volt, mindig errol almodtam.

arn módosította - 2016. augusztus 21. - 18:28