Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Giant

- - - - -

  • Please log in to reply
3192 replies to this topic

#1
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez most akkor a végső felszámolása? Mi lesz a sorsa? 

Ja, és persze, mi lesz az utódja? biggrin.png A LUX mégis csak másra való, mint amire ezt használtad. 

(Ha már itt van lassan az új év, a LUX-al vannak komolyabb tervek 2023-ra? Mármint, elsősorban most a sporteseményekre gondolok.)

Úgy gondolom, igen. Eladogatom darabjaiban.

Utód nem volt tervben, nincsen és jó darabig nem is lesz. :) Az EXC 1501 kerékszettre gondoltam feltenni a Lux gyári 830 grammos Ikon 2.4 külsőket és csak átteszem, ha trail bicaj kell. Ez a terv. :)

 

Szeretnék indulni pár versenyen majd, bár az elsődleges célom, hogy a testsúlyomat levigyem valami kompetitív tartományba. Már látom, ez pokoli nehéz lesz.



#2
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Téli karbantartás miatt részben szétszedtem, alaposan megpucoltam és lemostam, majd összeraktam. Aztán ma szétbontottam teljesen.

Nem tudom, szuper jó bicajom volt az elmúlt 2 évben, csak mióta megvan a Lux... tongue.png

 

Megmértem a vázat, fejcsapággyal, DUB középcsapággyal és 12x148mm-es gyári Giant átütő tengellyel, dropper bowdennel és remote karral mindössze 2.16 kg. (L-es méret)

 

Giant-alkatreszek-sok1b.jpg

Ez most akkor a végső felszámolása? Mi lesz a sorsa? 

Ja, és persze, mi lesz az utódja? :D A LUX mégis csak másra való, mint amire ezt használtad. 

(Ha már itt van lassan az új év, a LUX-al vannak komolyabb tervek 2023-ra? Mármint, elsősorban most a sporteseményekre gondolok.)



#3
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Látod, senki nem vádolhat elfogultsággal, ha ilyen teszteket osztogatok! biggrin.png

Az enyémet még ~170mm-t droppolható nyeregcsővel adták még 2 éve. Az sem mellékes, hogy az NX/SX váltás egy ipari hulladék úgy, ahogy van, az olcsóbb, Deore szettel szereltet venném inkább.

Nekem még most is bejön az enyém, persze könnyű úgy, hogy a fékkar nem trekking, hanem MT7, kerékszett DT EXC1501 és GX AXS a váltás. Ha nem jönne be, már rég eladtam volna. smile.png

Téli karbantartás miatt részben szétszedtem, alaposan megpucoltam és lemostam, majd összeraktam. Aztán ma szétbontottam teljesen.

Nem tudom, szuper jó bicajom volt az elmúlt 2 évben, csak mióta megvan a Lux... tongue.png

 

Megmértem a vázat, fejcsapággyal, DUB középcsapággyal és 12x148mm-es gyári Giant átütő tengellyel, dropper bowdennel és remote karral mindössze 2.16 kg. (L-es méret)

 

Giant-alkatreszek-sok1b.jpg



#4
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nemtom'. Zscs, a tiéd biztosan jó, de ez a tesztben szereplő típus 1700 euróért nehéz, ratyi a felszereltsége (trekking fékkar?biggrin.png ) és még csak nem is valami inspiráló a menet vele a leírás szerint... Biztosan nem vennék ilyet.

Látod, senki nem vádolhat elfogultsággal, ha ilyen teszteket osztogatok! :D

Az enyémet még ~170mm-t droppolható nyeregcsővel adták még 2 éve. Az sem mellékes, hogy az NX/SX váltás egy ipari hulladék úgy, ahogy van, az olcsóbb, Deore szettel szereltet venném inkább.

Nekem még most is bejön az enyém, persze könnyű úgy, hogy a fékkar nem trekking, hanem MT7, kerékszett DT EXC1501 és GX AXS a váltás. Ha nem jönne be, már rég eladtam volna. :)


  • Kisherceg likes this

#5
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,865 posts

'23 Fathom 29 1 teszt: https://www.bike-mag...giant-fathom-1/


Nemtom'. Zscs, a tiéd biztosan jó, de ez a tesztben szereplő típus 1700 euróért nehéz, ratyi a felszereltsége (trekking fékkar?:D ) és még csak nem is valami inspiráló a menet vele a leírás szerint... Biztosan nem vennék ilyet.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

'23 Fathom 29 1 teszt: https://www.bike-mag...giant-fathom-1/



#7
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Fathomból a 2022-es modellekről kezdtek infók szivárogni. A 2021-es Crest villával rengeteg volt a gond, a 2022-es Crest 34 SL verzió talán orvosolhatja a gondokat. Az első kerék felett átívelő részen jól látszik, ez egy átdolgozott variáns. A 2022-es Fathom 2-es még a régi villával, érdekes módon:

images.giant-bicycles.com/b_white,e_trim,q_60,w_2000/mtzopqiapg3gdp3rtplg/MY22Fathom292_ColorBBlueAshes.jpg
 
Ausztrál Giant aloldalon vannak fent modellek már: www.giant-bicycles.com/au/fathom-29-1-2022
 
Szóval, 2022-es új Crest 34 SL RCL villa:

images.giant-bicycles.com/b_white,e_trim,q_60,w_2000/pnft7kcgiy2qirrrkcb9/MY22Fathom291_ColorAAmberGlow.jpg
 
Geometria változatlan.


nahát, saját márkás villa, és vajon ki gyárthatja?

#8
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A hátsó 29x2.4 WT Dissector Exo 3c Terra külsőt leszedtem hátul és feltettem az eredeti, gyári 29x2.5 WT 2c Aggressor külsőt. Egyértelműen harapósabb külső, mint a Dissector. Ami meglepett: 2.4-ről a 2.5-re ugrással kifejezetten kényelmes lett a bringám. A nagyobb ugratókról a leérkezés sem vészes, nem ráz annyira.

Mai Kőszeg Enduro, akit érdekel (Patkány Bike Park trails). :) https://www.strava.c...713514/overview



#9
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

. A 2022-es Fathom 2-es még a régi villával, érdekes módon:

 

 

 

az hogy a képen mi van az egy dolog, majd ami a dobozban :)  idlén pláne  (2023 as kona katalogusban van olyan hogy villa  SR vagy RST a képen (még nem fotó csak CAD programból ) meg pike van benne, hajtómű spec meg : Shimano vagy FSA vagy Samox...)


  • Kisherceg likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Fathomból a 2022-es modellekről kezdtek infók szivárogni. A 2021-es Crest villával rengeteg volt a gond, a 2022-es Crest 34 SL verzió talán orvosolhatja a gondokat. Az első kerék felett átívelő részen jól látszik, ez egy átdolgozott variáns. A 2022-es Fathom 2-es még a régi villával, érdekes módon:

MY22Fathom292_ColorBBlueAshes.jpg

 

Ausztrál Giant aloldalon vannak fent modellek már: https://www.giant-bi...athom-29-1-2022

 

Szóval, 2022-es új Crest 34 SL RCL villa:

MY22Fathom291_ColorAAmberGlow.jpg

 

Geometria változatlan.


Edited by zscs, 2021. July 30. - 08:29.


#11
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sok értelme nem volt lecserélni a gyári Giant stucnit, de ennek nem bírtam ellenállni. Egyébként fél évet vártam rá, mire lett készleten (!). Kb. Thomson minőség, végletekig igényes módon megmunkált darab. Szerintem el se adom, vitrinbe teszem, ha már nem kell esetleg. :D

(tömege passz, nem mértem)

 

Race-Face-Turbine50mm-35mm-stem.jpg


  • Rabbit likes this

#12
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Én is ezt néztem de nem akartam neki nyalizni tongue.png .

Merem bringával top időket gurul, közben felfelé is lehet vele menni ahogy látom nem is akármilyen időkkel, kész őrület. Én már nem is szólok hozzá meg írok neki smile.png biggrin.png.

 

Amúgy gratulálok zscs, jó látni, hogy ennyire bejött az új kerékpár! 

 

 

Azért Straván elnézve a lejtős időidet, bennem nem ez a kép alakult ki smile.png .

Nyilván szinte mindig van fentebb, de azokon az ösvényeken, ahol én is mentem már, nagyon jó időket mész/mentél.


  • ultio and zscs like this

#13
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

... amivel csiszolgathatok a nem éppen acélos lejtőzős képességeimen. Azaz annak hiányán, leginkább.

 

Azért Straván elnézve a lejtős időidet, bennem nem ez a kép alakult ki smile.png .

Nyilván szinte mindig van fentebb, de azokon az ösvényeken, ahol én is mentem már, nagyon jó időket mész/mentél.


  • zscs likes this

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#14
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hogy ad-e többet, mint a fully-d, erre csak magad tudsz válaszolni majd. ;)

 

Csak a saját szempontjaimról tudok írni.

Nem tudom, hol írtam nem túl régen itt, hogy egy fully lenne nyilván az igazi trail bicaj, hasonló rugóúttal. De hát a cél (nálam) az volt, hogy egy viszonylag igénytelen, az elé támasztott kihívásokat bíró és lehetőleg olcsóbb bringám is legyen, amivel csiszolgathatok a nem éppen acélos lejtőzős képességeimen. Azaz annak hiányán, leginkább.

A kerékszett és villacsere mellett már azért döntöttem, mert nagyon bejött a cucc az első 2 hónapban. Na ez azóta is töretlenül fennáll (nálam kisebb csoda). Viszont egész jó felszereltségű így a cucc, viszonylag könnyű lett az új DT kerékszett + XX1 Eagle sor + Pike villával. 12.2 kg körül van pedállal, pedig majd' minden más cucc gyári még (váltás, kormány, stucni, nyeregcső, alap Shimano fékszett, váz:)), szóval egészen kezes ezzel a tömeggel.

Sőt, így már csak egy hasonló geójú fully váz kellene, amire átpakolgathatom az alkatrészeket és akár vissza - és ez a jövőbeli lehetőség már tavaly december körül megfogalmazódott bennem. De ez így most nagyon jó, marad a HT. Mert van még mit tanulnom. Bőven. Arra meg pont jó ez így, ahogy van. :-)

 

Érdekesség: a Sopron Downhill-re járok, amikor csak tehetem, átgondolt, igényes és szépen karbantartott pálya. Egyelőre többet hozott és reményeim szerint még bőven fog tudni hozni ahhoz képest, amit egy (például) fully váz hozhatna. Már számos ösvényt abszolváltam a soproni gyakorlások óta, amiről azt godoltam korábban, hogy nem, én itt le nem megyek az életben soha.



#15
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Normális dolog, hogy fél év után is úgy gondolom, sőt érzem, ez a Fathom 29 vásárlás baromi jó döntés volt? smile.png

Több mint valószínű, sok márkából lehet hasonlóan jó, sőt jobb bringát venni. Mindegy, készen vagyok teljesen. Ennyi idő után a mosoly az arcomon kizárt, hogy még mindig döntés utáni kognitív disszonancia. smile.png

Nagyon várom már, hogy a saját, hasonló jellegű bringám is elkészüljön, egyrészt persze a régi SS emlékek, másrészt a fent általad leírtak miatt is. 

Ugyanakkor sokat morfondírozok azon, hogy fejlődni, tanulni, gyorsulni, és nagy tempónál is biztonságosan uralni a bringát, biztos, hogy ezekkel a merev trail bringákkal lehet a leginkább? Mármint úgy értem, hogy ezen képességekre szert tenni, biztos, hogy ezek a bringák a legjobb választások? 

Amióta van össztelós trail bringám minden nap csak mosolygok, egyre többet vállalok, és magamhoz képest szépen, egyenletesen fejlődök. Ad majd vajon ilyen téren többet a merev bicó, vagy inkább csak több összpontosítást, és precízebb bringakezelést igényel majd ahhoz, hogy akár csak tartani tudjam a trai bringával összehozott szintet? 



#16
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Normális dolog, hogy fél év után is úgy gondolom, sőt érzem, ez a Fathom 29 vásárlás baromi jó döntés volt? smile.png

Több mint valószínű, sok márkából lehet hasonlóan jó, sőt jobb bringát venni. Mindegy, készen vagyok teljesen. Ennyi idő után a mosoly az arcomon kizárt, hogy még mindig döntés utáni kognitív disszonancia. :)


  • karakoram, Kisherceg and Rabbit like this

#17
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Részben a témához kapcsolódik: Pinkbike tesztelt 4 trail HT-t és 1 inkább XC HT-t. VIdeó is tartozik mindegyikhez.

 

Canyon Stoic: https://www.pinkbike...o-have-fun.html

Vitus Sentier: https://www.pinkbike...dle-ground.html

Norco Fluid: https://www.pinkbike...edal-fests.html

Rocky Mountain Growler: https://www.pinkbike...e-descents.html

BMC TwoStroke: https://www.pinkbike...st-xc-race.html

 

A Giant Fathom 29 geója a Vitushoz hasonlít nagyon, 66.5 fok fejcsőszög, 130mm rugóút stb., picit hosszabb láncvillával ugyan.



#18
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

 

 

Mars: hogy alakul a trail hardtail projekted?

Lassan, de mindezidáig biztosan, köszönöm a kérdést. 

 

Szépen lassan csorognak be az alkatrészek, amint megjön a következő pakk beszámolok róla a topikjában. Most a kerekek körül forog a világ, de a nehezén túl vagyok, már csak érkezzen meg. 

 

Hiányzik még a hajtókar-lánctányér páros, illetve a stucni kormány kombó, de ezeket már 90%-osan tudom, hogy mik lesznek. A fék kérdéskörén kezdtem a napokban rágódni, és ha ezek megvannak, akkor már csak egy pedál kell (de a pedált már kb eldöntöttem, de még lehet, hogy eltérülök).   

 

Szóval minden a tervek szerint halad, idén kész kell lennie! :) 


  • Kisherceg, Rabbit and zscs like this

#19
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi, no majd meghekkelem a fékeimet. Csak folyton elfelejtem - bezzeg tekerés közben folyton eszemben van! Különösen a recsegő hátulja... biggrin.png

 

Mars: hogy alakul a trail hardtail projekted?


Edited by zscs, 2021. April 28. - 15:30.


#20
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Állítsd vízszintesbe a  fékkart, nyisd meg a féktartály csavarját (de ne vedd le csak laza legyen), nyomd vissza a dugattyúkat, zárd vissza a féktartály csavarját.

A Shimano szereti kicsit túltölteni gyárilag a féket az olajjal. Így kinyomod azt a kis túltöltést a rendszerből.

Hétvégén cseréltem fékpofát az M-8120 XT-ben, és ugyan ezzel a megoldással sikerült megoldani a problémát. Utána az új pofával tökéletesen beállítható volt a fék, és azóta is súrlódásmentesen működik.