Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1257 hozzászólás a témában

#201
paniko

paniko

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás

Én eddig kétszer teljesítettem. Síkvidéki terepbringázás, néhol meglepõen szép környezetben. Esõben túlélõtúrává változik, eltévedni pedig bármikor könnyû. Sok a kocsma, könnyen kicsúszhatsz a szintidõbõl. Ahol a gyalogosok a gáton mennek, a magas fû és a gyalogosok miatt biciklivel érdemes inkább aszfalton kerülni - annyival is több idõ marad a sörözésre. A cél elõtti szakasz (Kislók - Billér - Nagylók) eléggé talányos, de legalább annyira szép is.
A hegyikerékpárosok által méltatlanul lenézett, szép kalandtúra. Egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni. Ha nem akad más dolgom, még én is ott lehetek harmadszor. A gyermekülés szerintem nem akadály.


Szia!
Én volnék az említett gyerkõc édesanyukája. Eltévedni mi kijelölt úton is tudunk, majd figyelünk. Remélem a végén azért sörözhetünk, mert sikerült végigmenni.
Van Budafokon egy emeletesbusz a Dunaparton, nagyon finom csapolt búzasör van, jó hideg. Pont ideális gyerkõcökkel a távolság is.
Egyébként túrabringás találkozóhely is. Tudom ajánlani egy jó kis sörözésre.
Üdv

#202
Kömi

Kömi

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Köszi a választ, szerintem nekivágunk.

Én eddig kétszer teljesítettem. Síkvidéki terepbringázás, néhol meglepõen szép környezetben. Esõben túlélõtúrává változik, eltévedni pedig bármikor könnyû. Sok a kocsma, könnyen kicsúszhatsz a szintidõbõl. Ahol a gyalogosok a gáton mennek, a magas fû és a gyalogosok miatt biciklivel érdemes inkább aszfalton kerülni - annyival is több idõ marad a sörözésre. A cél elõtti szakasz (Kislók - Billér - Nagylók) eléggé talányos, de legalább annyira szép is.
A hegyikerékpárosok által méltatlanul lenézett, szép kalandtúra. Egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni. Ha nem akad más dolgom, még én is ott lehetek harmadszor. A gyermekülés szerintem nem akadály.


Jó, ha van egy végcél, amely felé utazunk; de végül is az utazás a cél. (Ursula K. Le Guin )
http://picasaweb.google.com/KomiErdhttp://www.kellysklub.hu

#203
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Én eddig kétszer teljesítettem. Síkvidéki terepbringázás, néhol meglepõen szép környezetben. Esõben túlélõtúrává változik, eltévedni pedig bármikor könnyû. Sok a kocsma, könnyen kicsúszhatsz a szintidõbõl. Ahol a gyalogosok a gáton mennek, a magas fû és a gyalogosok miatt biciklivel érdemes inkább aszfalton kerülni - annyival is több idõ marad a sörözésre. A cél elõtti szakasz (Kislók - Billér - Nagylók) eléggé talányos, de legalább annyira szép is.
A hegyikerékpárosok által méltatlanul lenézett, szép kalandtúra. Egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni. Ha nem akad más dolgom, még én is ott lehetek harmadszor. A gyermekülés szerintem nem akadály.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#204
Kömi

Kömi

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Sziasztok!

Errõl a TT-rõl van valakinek tapsztalata: Kerékpárral a Mezõföldön 50 Mez
Vinnénk a gyerkõcöt is ülésben és szeretnék valamennyire felkészülni rá.

Köszi.
Jó, ha van egy végcél, amely felé utazunk; de végül is az utazás a cél. (Ursula K. Le Guin )
http://picasaweb.google.com/KomiErdhttp://www.kellysklub.hu

#205
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Kedvem volna menni, de meg mindig Angliaban rontom a levegot. Röfi es Orsi pont itt csovel nalam. :D Juliustol viszont mar otthon leszek, akkor remelem sokfele tudok majd menni veletek. :)


Majd adok én neked "csövelést" öcskös, csak gyere haza! :D


#206
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás
Gazloman ne aggódj! Csak azzal foglalkoznak akit szeretnek. Vagy így vagy úgy! Láthatod, hogy két rajongód minden írásodra figyel.....
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#207
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
rákóczi 120 a legjobb
sajna idén -is- bukom

#208
Udine

Udine

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
gazloman(legyen inkább csak így szerényen Zsolti?)

Idén megint megfelezed az indulók számát a gázlón(ahogy az 1.rendezéseddel ez már sikerült)?
Mert akkor több pénzt viszek, nehogy hiányozzon a kasszából...

#209
Steve66

Steve66

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Van akinek a teljesítménytúra egyet jelent a sörtúrával.
Mert még írt olyan beszámolót amiben legalább 3x ne írt volna a sör hõfokáról...

Azért mert a mamád neked nem engedi, hogy sört igyál más még teheti! Pédául most én is ezt teszem egy remek megmozdulás -MTB piknik Vértesboglár- után.

#210
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém

Van akinek a teljesítménytúra egyet jelent a sörtúrával.


Hát igen. És van olyan is, akinek a fórumozás egyet jelent a másik kurogatásával. Orbea és a másik jómadár Udine, akik a Bikemag fórumában úgy regisztráltak név és arc nélkül, hogy azt se mondták: "jó napot", hanem mindjárt nekem estek, érdemi hozzászólásuk pedig nincs is. És közben közben kárognak, hogy így provokáció, meg úgy hazugság, mindezt nem éppen kifogástalan helyesírással...

Hát gratulálok ehhez az utolsó szösszenetedhez is! Akárki legyél is, most már névvel és arccal sem állnál meg többet elõttem, és remélem, hogy a többiek is hasonlót gondolnak felõled.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#211
Orbea

Orbea

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Van akinek a teljesítménytúra egyet jelent a sörtúrával.
Mert még írt olyan beszámolót amiben legalább 3x ne írt volna a sör hõfokáról...

#212
Nagi

Nagi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Ma voltam elõször a Balaton 50 MTB túrán. A tavalyi gázló után ez volt a második teljesítménytúrám. Az idõ az elején kicsit megijesztett, de utána már kifejezettem kellemes kerékpáros idõnek bizonyult. A tereppel tényleg nem volt gond, néha volt egy kis apró sárdagasztás, de azt mostánaban úgy hiszem megszokhattuk már. Baláca puszáig végig csapódtunk rutinosabb társaságokhoz, de aztán ott úgy gondoltuk, hogy megoldjuk mi, elindultunk ketten a többiek nélkül. Hiba volt, mert itt bebizonyosodott amit már mások is leírtak, hogy könnyû elkeveredni. Sikerült egy pár km-es bolyongást belefûzni a túrába a félméteres fûben, de így az izgalma is megvolt a túrának. Az eltévedés után különösen jól esett a koloska-völgyi gyümölcsleves és zsíroskenyér. Az utolsó kilátóhoz igen meredek út vitt, egész sokáig sikerült rajta másznunk.

A szervezés nekem tetszett, ami kicsit furcsa, hogy volt nálunk egy vadonatúj balatonfelvidék térkép, és finoman szólva is vannak eltérések a valóság és a térkép között. Nekem sokat számít egyébként egy ilyen túrán, hogy az ellenõrzõpontokon kedvesek-e az emberek, és ezzel itt nem volt gond.

Egészen durva fully felhozatal volt egyébként a bicajok között:D, lehetett nézelõdni, majd nekem is lesz egyszer valami hasonló gépsasom:).

Nagi

#213
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Ideális bringás idõ volt, az ilyenkor szokásosnál jó 15 fokkal hûvösebb hõmérséklettel. Akinek már durrant el az agya a Csopak feletti Csákány-hegyre felfele menet, az tudja, ez mit jelent. Néha az esõ is szemerkélt, de csak pár perc erejéig, igazából nem volt esõ. Az élénk északi szél csak Balácán fújt szembe, egyébként senkit sem zavart. A terep járható volt, a sár nem ragadt sehol, viszont csúszott rendesen, ugyanakkor csak az disznózta magát össze, akinek eleve ez volt a szándéka.
Jó kis biciklis társaság verõdött össze, még hölgyek is voltak. A sör Lovason és a célban kellemesen hideg volt, a zsíroskenyér és a gyümölcsleves a Koloska-forrásnál szintén finom volt.
Nekem ez volt a kilencedik teljesítésem, ebbõl egyszer gyalogosan is lenyomtam. A végére kicsit széthúzódtunk, volt, aki defekt miatt késett, de végül mindenki megérkezett, és boldognak tûnt. Bár a rajtnál a buszok számára kijelölt parkolóhelyeket nem volt szabad személyautóval használni, a Koloska-ellenõrzõpont kivételével sehol nem volt egyéb szolgáltatás, az erdõben néha el lehetett tévedni, és helyenként illatos lócitromot kellett kerülgetni, a célnál pedig nem osztogattak szitázott pólót, mégsem nyafogott senki, hogy a 900 forintos nevezési díjért ezt kapta, nem többet. Talán, mert ez így normális...
Összefoglalva: Az idõ, a terep, a társaság, a sör jó volt, a szervezésre eddig sem lehetett panaszkodni, úgyhogy jönni fogok tizedszer is.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#214
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás
Üdv Orsinak... aztán detto fatto :)
:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

#215
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Kedvem volna menni, de meg mindig Angliaban rontom a levegot. Röfi es Orsi pont itt csovel nalam. :D Juliustol viszont mar otthon leszek, akkor remelem sokfele tudok majd menni veletek. :)

#216
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás
Szia Buki! Nincs kedved vasárnap ide jönni?
Ki
Mi ide megyünk Zeezoval, meg néhány virággal :)
:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

#217
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
En ugyan meg nem voltam, de masok igen. Ezt meg Nati irta anno: http://forum.bikemag....html#post43073

#218
rossi46

rossi46

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Részt vett már valaki a Rákóczi 120 MTB-n? Mi idén tervezünk menni, mire számítsunk?

#219
Mango

Mango

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

Június 26-án Balatonfüreden Balaton 50 MTB túra.Koloskában gyümölcsleves.:)
Balaton 50/50MTB/30/20 | TTT


De kár , hogy nem elõbb tudtam meg...Inkább erre mentem volna , mint a Balaton Fos Fest-re !

#220
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Június 26-án Balatonfüreden Balaton 50 MTB túra.Koloskában gyümölcsleves.:)
Balaton 50/50MTB/30/20 | TTT