Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#1021
SeeLee

SeeLee

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
ya£a: ... és különben is tiéd az egész Soproni rész ;)

A Bia 25-re kíváncsi leszek, ha nem el a havazás, akkor inkább gyalog vágok neki.

A Téry sárban is jó. Csak a ou-isok nem "bírják" a sarat, montival meg pont abban lehet rosszalkodni és mi nagyon rosszak vagyunk. :)

#1022
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
Február 8-án délelõtt, sõt még este is azt mondtam, hogy száradjon le a lábom, ha még egyszer beteszem a Börezsönybe >:(

A "Dögölj meg Börzsöny" nagyon nehéz volt.
Viszont most örömmel hallom, hogy a Börzsöny kör országúti bringásoknak ideális, tehát remélem nem fog leszáradni a lábam, mert ott leszek, szinte biztos. ;D Az esti melómat viszont el kell cserélnem valakivel.

Mégiscsak ez a fõ profilom, nem pedig a napokig gyaloglás. De ha mégegyszer el kellene indulni, sõt, jövõre lesz is rá lehetõség, elindulnék ;D



#1023
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Ne nyafogjatok már! >:(
Jövõ hétvégén megyünk a Bükkbe a BMFT talira, ott vagy térdig érõ hóra, vagy baromi nagy sárra számíthatunk, de majd feltaláljuk magunkat.

Szóval 20-áig még kivirulhat itthon az erdõ, tudjátok, napsütés, madárcsicsergés, 20 fok, TAVASZ!

#1024
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
akkor legalább nem fog annyira fájni a szívem a ha ilyen szar idõ lesz ,mert sárban nem lett volna amúgy sem kedvem nagyon tekerni. :-\

#1025
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,651 posts
  • LocationRákosmente
Egyre valószínûbb, hogy én is kihagyom, mert már megint esik a hó :'( >:(, és úúúúúúútálom a sarat.

#1026
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
sajnos nem tudok megjelenni a Téry Ödön emléktúrán ,mert a vállalat nem engedi a testemet . De lélekben ott leszek...

#1027
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
úgy erlmennék arra a julianus félére!
már túráztam gyalog arra felé és gyönyörû az a rész csak nem tudom a munka miatt összehozni. (persze ez egyéni problem ) :-\

#1028
SeeLee

SeeLee

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
Jaja, nagy a sár.
Tavaly pont ezért akartak lebeszélni a szervezõk a 2kerekûvel való indulásról. De nem bántam meg, h mégis nekivágtam. Van 1 tolós rész, asszem Nagybörzsönybõl vissza fele úton, amikor sûrû bozótosban kell meredek kanyargós részen kell felmenni.

A Téry-n sok bringás indul :) 1 szakasza megegyezik a Duna maratonéval. (Pilisszentkeresztnél)

#1029
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Jelenetem az a Börzsönyben halad, mégpedig az 50-es Nagymarostól Szobig. Ennek a résztávjai a 30-as: Nagymaros-Nagybörzsöny, és a 20-as: Nagymaros-Márianosztra.
Nagyon kellemes túra, voltam már vagy 3-szor. Általában szép olyankor az idõ, bizsergetõ a tavasz, és nagy a sár... ;D

#1030
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
a juliánus 50km-es tt merre lesz?


#1031
SeeLee

SeeLee

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts

Ez igaz , de ez mind csak GYALOGOS !

Ez nem teljesen így van.
Ezek többnyire tényleg gyalogos TT-k, de a szervezõktõl meg lehet kérdezni, h lehet-e indulni bringával is. A Kinizsi 100-at pl kifejezetten tiltják bringával.

A Lemaradás 100-on, 3 éve mindig bringával megyünk. Ez Verõce állomásról indul és a szintkülönbség nagy része a túra elején van (Naszály) . Amire érdemes figyelni, h a környék igen csak gazdag akácban és királydinnyében. Tavaly 36 királydinnye/kerék volt az átlag.

A közel jövõben ezekrõl tudok (ezeken már voltam), amiket bringával is lehet teljesíteni:
03.07 Bia 25
03.20   Téry 50, 25, 20
03.27 Julianus 50, 30, 20
04.10-11 Lemaradás 100, 75, 50, 25

Vki jön most vasárnap a Bia 25-re? A Viaduktól indul és oda is érkezik vissza.


#1032
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
egy két hár irány a légió..... ;D



#1033
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
A Kinizsi100-ról egy kis sztorizás:
Állítólag bevett szokásnak számít hajnaltájt lefeküdni az ösvényen, ha már nem bírja valaki és kiírni egy kis táblára, amit magunk mellé teszünk, hogy "ébressz fel x órakor!" ;D

Meg van az a szolnoki desszantos kiképzõ manus, Furkó vagy hogy hívják. Azt hallottam, hogy õ rendszeresen teljes menetfelszerelésben végighajtja az embereit kiképzés gyanánt, úgy, hogy a lefeléket futva teszik meg... ::)

#1034
7omi

7omi

    vendég

  • fórumtag
  • 72 posts
LustaTömzsi

A zöldgömb oldalán ez a kiírás :
III. Börzsöny-kör
Versenyközpont: Vác, Szentháromság tér (strand)
2004. III. 13. 9.00óra
Táv: 130 km - Szintidõ: 9 óra
Útvonal: Vác-Rád-Penc-Õsagárd-Diósjenõ-Kemence-Szob-Márianosztra-Kismaros-Vác
Térkép: Cserhát és Börzsöny turistatérképei. Csomagmegõrzés.
Díjazás: kitûzõ, oklevél
Nevezési díj: 500 Ft
Frissítõ állomás Kemencén. A célba érkezõknek 16 órától tésztaparti.

A TT könyvbe meg ez:
Börzsöny-kör 3
2004-03-13
Vác Rád Penc Õsagárd Nõtincs Nógrád Diósjenõ Királyháza Kemence Vámosmikola Szob Márianosztra Kóspallag Kismaros Vác
Vác, Strand
rajt 9.00 óra 900 Ft/fõ 120 km 1200 m 9 óra
Díjazás: emblémázott póló.
Térkép: a Cserhát, a Börzsöny turistatérképe.

Nekem nem stimmel a táv 120-130 km ???
a nevezési dij 500-900 Ft ???

Két zöldgömb kerékpáros teljesítménytúrán voltam (Börzsöny-kör , Fertõtó-kör) a szervezés nagyon gyenge volt, utközbeni ellátás elmaradt!

A Börzsöny-kör után a Tészta parti az jó volt (ha kibirod várni a 16 órát)
Egyébként az útvonal elég jó volt.

Idén mégegyszer megpróbáljuk (egy nevezéssel,öten ;D)






#1035
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
hát ja vannak még fanatikusok.... :-X
persze valamelyest mi is azok vagyunk

#1036
Bapu

Bapu

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts
Egy kis statisztika , 2003-ból !
Kinizsi 100 , gyalogos TT :1204 induló / 641 fõ teljesitette szintidõre !!! Szint idõ :24 óra !!
Azért nem mind elmebeteg , de én sem tudom elképzelni.

#1037
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 posts
Üdv!
Erre jön valaki?
http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=104

#1038
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
nem tudom de az még kerékpárral sem kevés...
legalább is egy egésszéges túrának számít nálam. De gyalog még elképzelni sem tudom ,hogy lehetséges ilyet teljesíteni..... (ÉN SOHA ;D)

#1039
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 posts
Komolyan, van olyan elmebeteg, aki 100km-t gyalogol?

#1040
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
én gyalog csak a munkahelymre járok... ;D ;)