Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1257 hozzászólás a témában

#701
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
thx, de gondoltam, hogy itt kérdezõsködök, hátha valaki mást is érdekel ;)
Mert tekerni jó!

#702
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
zaqrack kukac mail.datanet.hu

#703
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
errõl tud valaki valamit mondani hogy milyen a terep,hogy merre megy az útvonal, mennyi a szintidõ és mennyi a szintkülönbség?

http://www.happybike....php?progid=548

:)
Mert tekerni jó!

#704
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Megvolt az Ország közepe a klasszikus eltévedésekkel és kátyúugrálgatással. Azt nem értem, hogy miért rakják ki egy-két szakaszra az "úthiba" táblát, amikor az egész út olyan, mint az ementáli!

Kiszabadulva a városból naívan azt hittem, hogy két istenháta mögötti falu közt nem olyan vadbarmok az autósok. Cöhh... aztán amikor az út közepén megláttam 3 döglött madár, egy kiterített gyík és pocok után egy kivasalt kutyát már kezdtem aggódni. Hát ja BMW-st nem érdekli, hogy szemben jönnek bringások (az út szélén), akkor is elõzni kezd 120-szal és kivág elénk :mad:

Egyébként maga a (túlélõ)túra remek volt, falunappal a végén :cheers:

Kicsit off: Albertirsa felé a bringás vagonba ugye bejönnek a "civil" barmok is és elkezdik mustrálni a lovakat, majd jönnek a városi legendák:
- Múltkor beszéltem egy biciklissel, aszongya csak a váz volt 800ezer.
- Úristen mi kerül annyiba egy vázon?!
- Hát a festése, gondolom...
:lol1:

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#705
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
14.-én Gödöllõ TT is lesz, a kiírásbaa nem szerepel az indulás idõpontja, de általában 8-9 között szoktak. Aki indul ezen, mikor szoktak nagyobb csoportok startolni, ill. meg lehetne bszélni ezen belül közös idõpontot (mondjuk 1/2 9)?

#706
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Hi!

Idén második alkalommal rendezik meg az Ország közepe kerékpártúrákat. 3 táv közül lehet választani: 35, 45, 90 km. Gyalog is lesz egy 20 km-es túra, de szerintem azt hagyjuk :)

A vonat a Nyugatiból indul (Szeged felé), + kerékpárszállító vagyonnal! :bananadan

További részletek itt: www.turistamagazin.hu vagy kérdezzetek e-mailben, ill. a fórumon.

#707
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Hali!

Tudom, hogy messze van még, de had ajánljam nektek a GÁZLÓ 90/130 TT-t, július 22-én. Most már biztos, hogy megrendezzük!
részletek itt: http://forum.bikemag...read.php?t=2367
és itt: http://www.happybiketeam.hu/gazlo/

klaresz

#708
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
nem akarlak elkeseríteni, de rákóczira már te sem mehetsz...


/2004ig kellett elõnevezni! :-)/

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#709
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
azt hiszem, ennek ellenére sem hagyom ki.. tavaly nagyon belopta magát a szivembe.
Neked könnyû zemplénileg, majdcsak "hazasmész"

#710
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
gabi:
feljebb linkelte Ralph! ( http://www.tuleloakademia.hu/ )

rákóczi jó lenne, de most néztem, hogy 2006. JÚNIUS 17-18.
( http://www.mvte.extra.hu/rakoczi.htm )
(többek közt azt is írják, hogy Elõnevezés kötelezõ, 2004. május 30-ig, hát sztem nem lesz sok induló... )

ez nekem meg valszeg nem jó mert vizsgálódunk nagyon (vizsgaidõszak).

szintén tanulós ügy miatt valszeg a zemplén 50 is kimarad... :-\

na de jön még kutyára úthenger, és zemplénre én.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#711
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
a' mijja'?
túléllõakadémijja??

Remélem, az idei Rákóczi 120-on találkozunk!

#712
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
én se nem voltam végül mert mérges lettem rátok, hogy nem jöttök ;-)


meg pénteken nem tudtam odautazni a buszra meg késõn jelentkeztem oszt nem volt hely. így punnyadás lett belõle jól. de mind1. úgyis bringával akarok menni legközelebb, most pedig nem is volt bringám.

na.

amúgy asszondja bátyám, hogy jó volt, és száraz volt, illetve csak kicsi sár.
a gyõztes 5:40 hát gratu neki. meg minden teljesítõnek!


túlélõakadémiát jó vón' kipróbálni itt nem jönne össze egy csapat?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#713
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
télleg' ki volt Mátrabércen??

#714
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Emberek!!!
Valaki bökjön már valamit, hogy mi volt a Mátrabércen a hétvégén!!!
Én voltam fönnt a múlt héten, olyan idõben száradt az erdõ, hogy simán lehetett montizni, hétvégére a nap is sütött, ugyhogy szerintem jó lehetett, de valaki számoljon be mi volt...!:)

#715
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Tudom,hogy nem egy egyszerû túra és nem is teljesen teljesítménytúra( talán volt is már),DE hátha érdekel valakit,valakiket.
http://www.tuleloakademia.hu/
ON:
TT: Zemplén 50 !
Én ott leszek.
Kár kihagyni: május 7.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#716
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

További info: az amugy már jól járható utakra (erdei) esett a hó, ugyhogy még van remény... De az északi oldalakon nem... Ágasvár környékén igen jó a helyzet, de északabbra van ahol térdig (!) érõ hó van még... Csütörtök esti info, edzegetni volt kinnt egy ismerõsöm egy hétre...

Szia Bálna!

Tudnál írni majd egy még aktuálisabb állapotjelentést? Léci :)

Köszi,
b

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#717
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na kérem, ez is megvót. Nagyon jó kis TT ez, de röviden és tömören fogalmazva: a Naszály egy horror. Folyós, agyagos, cipõbe is befolyó, de láncot összetapasztó sár fedi, amiben aztan bokáig lehet gázolva cipelni a bringát. Igazából a maradék 70-80 km már smafu hozzá képest, ez nyilván az részidõkön is látszik, majdnemhogy ez az egy hegy volt annyi idõ, mint amennyi a maradék táv. A táv gondom precíz, igaz, 103,5-öt mértem, de nem állítottam át a kerékkerületet (picit kisebb), ezért hihetõ.

Pár rövid statisztika, amit én mértem:
-indulás 7:50 érkezés 18:35, azaz 10:45 az össz idõ
-tekert idõ 6:48, ami sajnos igazolja a sejtésemet, amit mindig is szajkózom, sok a dumaparti-teaparti ;) srácok (és Hölgyem) - igen, 4 órát eldobtunk a semmibe, pedig kajólni mondjuk max 1 óra is elég kellett volna, hogy legyen; félreértés ne essék, a tempó teljesen jó volt, senkit sem piszkálnék a társaságból, hogy lassú, mert nem igaz, de sokszor nehézkesen indulunk be, ok nélkül (útvonal ismeretében) ácsingózunk stb - ezen lehetne picikét fejlõdni (valahogy úgy gondolom, hogy a TT valahol félúton van a laza túra és a verseny között, ez, most, nem pontosan ott helyezõdött el)...DE hozzátennék rögtön egy megjegyzést, SOKKAL jobban mentünk mint a bebukott BEAC Maxi-n, úgyhogy egyre csak fejlõdünk, csak így tovább
-tekert átlag 15,7 km/h (max 67km/h)
-szint 1880 m
-kcal 5442 - namost Charon nálad ez max egy ezressel több, szóval a 8-10000 szvsz irreális, sajnos sok óra hibája, hogy direktben számol át pulzusból, ami egyszerûen nem igaz
-pulzus 145 (átlag), 193 (max) (tekert)

Szóval köszönöm szépen mindenkinek, hogy ezen együtt tekerhettünk, remélem még sok ilyen lesz, s gratula mindenkinek! (Pite továbbra is egy állat vagy)

Ha esetleg egy szervezõ ezt olvasná - bringás máshogy tájékozódik mint egy gyalogos...ha tényleg komolyak a szándékaitok, hogy bringás körökben is egyre hírdetitek (mint ahogy egyikõtök mondta egy kontrollponton), kérlek legyen az itiner bringabarátibb; értem ezalatt, hogy egy térkép fénymásolat befilctollazva SOKKAL többet érne, mint a 4 oldal rizsa, amiben rengeteg olyan hivatkozás van (pl utcanév), ami egy bringásnak nehezebben kezelhetõ. Minden más szuper volt, jövõre is jövünk. Még1 észrevétel - kevés a vízvevõ hely, 2-3 marmonkannát kivihetnétek a kontrollpontokra...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#718
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hétvége Lemaradás 100.
http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=759
Ellátás szuper, végig csoki, alma, banán, narancs, üdítõ, víz, Veresen zsíros/vajas kenyér, Gödöllõn gulyásleves, a célben meg már nem tudom mi volt
Természetesen bringával is lehet indulni. A táv hosszú, de az elsõ 50-en levõ 1000 szint nagy részét a Fenyves-hegy és a Naszály teszi ki, aztán sík Veresig. Onnan 300 szint Gödöllõre, + 500 Pécelre.

Aki lát minket a tandemmel, kiáltson ránk.

#719
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
További info: az amugy már jól járható utakra (erdei) esett a hó, ugyhogy még van remény... De az északi oldalakon nem... Ágasvár környékén igen jó a helyzet, de északabbra van ahol térdig (!) érõ hó van még... Csütörtök esti info, edzegetni volt kinnt egy ismerõsöm egy hétre...

#720
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
nagyon jó! :)

oda menni kell! :)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"