Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1257 hozzászólás a témában

#681
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Az idei Rákóczi még egy dolog miatt lesz emlékezetesebb, mint a többi: megszereztem életem elsõ tetkóját. Ráadásul bringás és egy emlékezetes Milici száguldás emlékét eleveníti fel. Sajnos nem szól örök életre (mert pont akkor nem találtam kormot vagy filctollat a közelben), de némi fájdalom árán ismét ingyen beszerezhetõ.

http://www.kep.tar.h...4228/22966872#2
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#682
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na ja, dzsungelharc volt a javából. Szerintem kellenek a maratonok is, hisz azok más miatt jók.

Készülök a Beac-ra igen. Az is egy kemény menet lesz, de annak az útvonalát legalább ismerem és nem fogok eltévedni. Viszont mind a táv, mind a szint kemény, plussz technikás a terep is, bár biztos nem kell annyit cipelni a bringát, mint itt. Viszont egy dolgot levontam most a Rákóczi után. A Beacot egyedül szeretném megcsinálni, mert kíváncsi vagyok, hogy ha a saját tempómban megyek, akkor hogyan fogok tudni megbirkózni a kihívással.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#683
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Hááát, az a patakos, vízmosásos etap nem volt egyszerû, néha nemes egyszerûséggel átdobtam a bicómat a másik oldalra... Az esõ minket elkerült, egy két csepp volt csak, nem vészes.Mi is aszfalton mentünk le: füzérkomlós-nyíri-bózsva szakaszon. A nyomvályúkat én sem csipázom, amikor úgy csúszik ki a bicó alólam,s landolok arccal a sárban, hogy idõ sincs kidokkolni.. s ez kb 10 percenként ismételve. A teljesítéseket nézve, azt hittem, az abszolút menõk a corratekes arcok lesznek, de akkor ezek szerint õk a 75ösön mentek. forgattam is a szemem, amikor a csikánó felagyalt nyeregben a regéci várba...
tényleg az egyik legdurvább ez a TT azt mondják az okosok. Szerintem, aki tényleg szeret így tekeregni, annak ilyen TT-ket kell nyomni. néha olvasom a maratonokról szóló hozzászólásokat, fõleg a Nagy SE oldalán lévõ fórumon, hogy így-úgy, veszélyes, meg ohgy lehet ilyen szervezés.... hát, szerintem ehhez képest egy maraton délutáni sétabiciklizés nagyapával, a margitszigeten..
Itt kapsz egy itinert, aztán csá. itt-ott egy kis ZSK, virsli, hátbaveregetés.
Szerintem ez az igazi montizás. A lábam az nekem is úgy néz ki, mintha én kerültem volna ki nyertes gladiátorként az arénából, szerteszét heverõ döglött tigrisek közül...
Apropó.
Idén, ha a szüreti idõszak engedi, meg szeretném csinálni a BEAC maxit, készültök rá majdan?

#684
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nem'tom, ki lehetett a 3., mellõlem csak ketten dõltek ki. :D

Hú, ez isteni kaland volt, fõleg a nap második fele, amikor minden erõmmel azon voltam, hogy visszahozzam az elpazarolt idõt (a sok ücsörgés ugye). Ennél brutálisabb TT-n még nem jártam (leszámítva egy másik õrületet, de azt nem is bírtam). Itt aztán volt minden.
Egyébként Füzér után én betonon mentem mindenhol és nyomtam, ami a csövön kifér, hogy minél gyorsabban a tereprésznél teremhessek. A sötétség végülis Vágotthuta után ért utol, miután rátértem a Pirosra. Egyébként ez volt a táv legbrutálisabb része. Savanyúgabi, ti ezt hogy bírtátok? Az a mély völgy a Piroson engem testileg és lelkileg megviselt. Nagyon durva volt amikor X száz méteren át a szörnyû csalánosban (lábaim azóta is fájnak), éhes szúnyogfelhõben kellett emelgetni a biciklit a kidõlt óriásfák ágain át. Volt hogy nem lehetett átemelni, akkor a két fatörzs közt kellett kúszva vonszolni a cangát. Hát, ez a terep nem bringásoknak való. A völgy után pedig jöttek a dagonyás, nyomvályús utak.
A tolás a Tengerszemhez se volt rossz, bár ott legalább már lehetett tolni(!! - nem úgy, mint máshol). A gondot a rengeteg szúnyog okozta, akik örömmel falatoztak belõlem. Ám a problémát sikerült úgy megoldanom, hogy felvettem az esõkabátot. Inkább izzadjak, mint ez a tortúra! Végülis 22:30-kor értem be a célba. Meghökkentve értesültem róla, hogy én vagyok a második, aki végigment a hosszún! (az elsõ 11 óra valamennyi alatt - én 15 és fél, bár ezen tényleg lehetett volna csökkenteni, ha nem eszünk-ülünk annyit).

Ezek szerint ti az elõkelõ 3. és 4. helyet kaptátok. Bár mondjuk itt a Rákóczin a táv teljesítése már önmagában is nagy szám, a terep nehétzségére való tekintettel. Tényleg, ti hol kaptátok ki az esõt? Mennyire lett durva utána a terep???
Egyébként gratula a teljesítményért! Asszem ezután a DM hosszú táv már piskóta lesz. Ha úgy érzem majd, hogy nehéz, elég lesz visszagondolni a Rákóczi TT tortúráira és egybõl rájövök, hogy nincs miért nyafognom. :D

Ja, még valami: a végére nekem 130km jött ki és valami 3000m szint, nektek?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#685
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
A tempó megfelelt volna, ha nem f**om le a bokámat, már a sólyom kõ elõtti mászókákon.
Hiába, a dagadtak nem birják a meleget.
Magácska meg tiszta energia, 3 fazon dõlt ki magácska mellõl, aztán még mi ketten.
A Nagy milic alatti lefelén meg elkevertünk, végig azon a dózerúton mentünk le, amit a kék is érint egyszer/kétszer. ott elbaszakodtunk vagy 15 percet még. De megérte, veszettül élvezetes, jóóóó sodrós.
Szó,szó 1:00-kor értünk be. De a végén már nem nagyon forszíroztuk a tempót. Részemrõl a Nagy-Milic is alig ment ki mókuskerékben.
Meleg vót, ez engem kikészít.

#686
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mi hárman este 7 körül indulunk holnap. A szálláson össz. 5-en leszünk. De ott már nincs hely, mert másik 5 ember is érkezik oda a TT alkalmából. Savanyúgabi, te melyik távon mennél? Egy ideig társulhatunk, vagy ha megfelel a tempó, akkor végig is mehetünk.

Reménykedjünk, hogy jó lesz az idõ és szikkad a sár.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#687
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
mivammi'?
senki nem akar egy romantikus éjszakát velem tölteni?

válaszokat a kiadóba, jelige: vazelin

#688
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jah
70 287 1658

#689
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
no.

Únnézki, tengerszemkempingben fogok lakozni, valami "emeleti 2 ágyas szobában" 1600Ft/fõ.
Ha valaki szeretne betársulni szivesen venném, vam medence, vagy mia szösz.

http://web.axelero.h...mping/arak.html
Jah, egy éjszakáját átvállalnám /nem adnak vissza üccsicsekkbõl :-)/
Pénteken este érnék le szombaton is ott szunyálnék, valszeg.

#690
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
üdv.
ami info fontos, bár biztos néztétek a rajt helye a Rákóczi Ferenc ált isk. áll.közel a rendõrséghez.
ki hogy 7végén?
Lensver: mi a vendégház neve/ telszáma?
melyik távon indultok?
mikor mentek le?/én pénteken este levágódnék, 16:00 ig dolgozom.
mivel?
mé piros majom valaga?

#691
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ok. Ez egy magánház és 1600Ft/fõ-be kerül a hely. Gondolom azért véges a szállás, mivel magánház, de kb. 3-an még befértek a mi szobánkba.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#692
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Szia!
Tengerszem camping? oder..?
Írd már meg lécci, betársulnék én is.

#693
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Észre se vettem, hogy azóta irtatok ide! Szóval, már alakul a kis csapatunk, akik lemennénk jövõ hétvégén Sárospatakra. Már megvan a szállásunk - 1600Ft/ fõ, még vannak szabad ágyak. Eddig hatan vagyunk a szálláson.

Viszont állítólag a jövõ héten végig esõ lesz, ami azt jelenti, hogy pocsék lesz a terep, hisz a Zemplén országunk egyik legnedvesebb része. Sajna nem nagyon találkoztam a Zemplénnel olyan utakkal, amik több hetes esõzés után is jól járhatóak lennének, de abban az esetben el lehet menni betonozni és várakat nézni. Node inkább reménykedjünk, hogy szép lesz az idõ.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#694
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Én, ha nem lesz ótó, Füzesabonynál szállnék vonatra. Valszeg ujra Spatakon alszom, összebeszélhetünk, s elõtte este ankét.
Addig is, gondolkodónak, egy srác keresett meg utóbbi hetekben, hogy látta vhol, indultam ezen tavaly, elküldtem neki a túra leírását, s már-már megdumáltuk, hogy együtt megcsináljuk. Erre most olvasok mélt:


Dátum: Thu, 25 May 2006 21:47:08 +0200
Feladó: "....@chello.hu>
Címzett: =?iso-8859-2?Q?savanyugabi_@_BIKEMAG.F=D3RUM?=,
UNEXPECTED_DATA_AFTER_ADDRESS@.SYNTAX-ERROR.
Tárgy: Rákóczi




Szia mostanában eltüntem egy kicsit.
Sok munkám volt és jártam egy kicsit a Zemplénben! Sikerült egy napra
elszakadnom a munkaból . Úgy terveztem hogy bejárom a teljesítménytúra
utvonalának elsõ felét. Sárospataktól Füzérig.
Avasutállomástól indultam a Pogány-kútig nem is volt probléma csak utána
kidõlt szõlõtõkék ,fémhuzalok és kerék magasságú gazban kellett volna
tekernem/ÉN INKÁBB TOLTAM/ egészen dombtetõig ahogy kiértem a szekérútra itt
már lehetett volna tekerni , de nagyon gyengusz voltam.A dombtetõ után jött
a lejtõ ahol én inkább toltam átvezetett az út egyfiatalos tölgyerdõn a
kormányig értek a fák út itt sem volt . át kellett menni egy vizmosáson ami
után egy kis tisztáson leszedtem alábaimról és a kezemrõl a kullancsokat/3
db/ pedig még be is fujtam magam riasztóval.Felértem Komlóska fölé egy
kiirtott területre ahol a favágok teljesen kijárták az utat mindenhol
hatalmas keréknyomok.
Ezután márcsak legurultam Komlóskára .Pont percre pontosan annyi idõ alatt
tettem meg ezt a szakaszt mint te tavaly.Erdõhorváti után mikor
lekanyarodtam az erdõgazdasági útról akkor vált világgossá ,hogy most még
nem vagyok kész erre a túrára.Gyenge vagyok idén nem tudtam annyit tekerni
mint szerettem volna. Remélem jövõre több idöm lessz bringázni!
Neked sok sikert ,kitartástés jó sok kullancsriasztót kívánok.
Azért majd írjál , hogy hogy sikerült!


ÜDV :xy

Azé' ennyire nem súlyos, bár tavaly Regécig én is hánykolódtam rendesen.
Meg gondolom, emlékeztek- brúsz-Pogány-kútig télleg hasonló sarazás volt felfelé tolva.
Egyedül sztem nem az igazi ez már... Társulni kéne mindenképp'..
Tavaly is sokat sz**tunk, volt ahol a z úton keresztbedõlt 80 éves bükkfákon kellett áthajigálni a bicikliket.

#695
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Érdekel. Ki megy Pestrõl vagy a környékérõl? Szeretnék betársulni, ha lehet.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#696
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
2006.06.17 - 2006.06.18

http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=853


(tavaly nem késõbb volt?)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#697
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Érdeklõdnék, ki megy a fórumról oda és ki tervezi, hogy Sárospatakon száll meg. Mert beszállnék egy kocsis lemenésbe.


Az mikor van? Tavaly nagyon agyaltam rajta, ha belefér, idén leküldeném.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#698
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
csak vigyázni kell a nyeregbilincsre!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#699
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Én megyek a 120on, de kocsi suxxx.
De tavaly a vonatos lejövés is jó volt a táborba utazó õsmagyar arcokkal... :-)

#700
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Abban a szerencsés szerencsétlenségben van részem, hogy nem utazhatom el az eredetileg betervezett külföldi útra, viszont így szabaddá vált a Rákóczi TT hétvégéje. Ez MO egyik legszuperebb TT-je, s most 3szor is nekivághatok hát a 110-es távnak, ami persze - mint tudjuk - mindig több szokott lenni.

Érdeklõdnék, ki megy a fórumról oda és ki tervezi, hogy Sárospatakon száll meg. Mert beszállnék egy kocsis lemenésbe.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.