Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

DH/4X/DS versenyek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11827 hozzászólás a témában

#11781
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Titan:

MEgtudakolod kinek a teülete amin a versenyt akarod rendezeni, felkeresed (ha közetület akko az önkormányzat vagy városfelügyelõség vagy ilyemi, ha megántarület akkor a tulaj) felvázolod, hogy mikor, hogyan, miért és mit akarsz szervezni, mi fog töténni a környezettel, mennyire tudod visszaállítani az eredeti állapotot és ha igent mond akkor nem szeged meg az ígáreteidet és úgy rendezed meg a verenyt ahogy elmondtad neki!!! Ennyi!!!


Mindenki:

2 dolog:
1: Nem lenne rossz egy versenysorozatot csinálni aminek lenne egy fõszponzora!!! Szerintem a MD-t vagy valakiet be lhetnepalizni ilyenre, de ahhoz az kne, hogy meg legyen hán verseny lesz benne és mikor és mi a pontozás, mi az indulási feltátel, stb...
2: Írja ide az a ersenyszervezõ a nevét és a erseny nevét aki ehhez a kezdeményezéshez csatlakozni!!!

IDE: (Én majd gyûjtöm a neveket)

#11782
Titan

Titan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Hi all!

Szóval ahogy olvastam ezt a témát, arra gondoltam hogy Esztergomban is lehetne versenyt rendezni csak az a baj hogy fogalmam sincs hogy kihez kell menni ilyen ügyben.(Tudom hogy volt már itt verseny de azt nem mi rendeztük és azok az arcok már eltüntek) Ha valaki tud segíteni akkor szóljon!!

#11783
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás
Major / Vole --> értem

Zsírosmacska --> mint írtam, nem ez lenne az elsõ sportág ahol ilyen történik...

És (tudom, hogy nem kezdünk így mondatot), hogy eloszlassak egy félreértést: a sportági szövetségeknek _nem_ feladata a versenyszervezés (viszont feladata lenne pld. a versenyzéssel kapcsolatos koordináció, stb...)

Ezért írtam, hogy megoldás lehet az, ha a versenyszervezõk összefognak és konkrét ajánlattal keresik meg pld. a szövetséget. Így mindenki jól járna: a szövetséget nem terhelik szervezési feladatok, a szervezõket nem terhelik koordinációs feladatok és ott az egész mögött a szükséges/minimális (de azért fontos) infrastruktúra.

#11784
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ahoz hogy ebbol valamifele pontverseny legeyn, ahoz igazabol a verseny szervezoinek kene csak osszebeszelni. Ev elejen megallapodnak, hogy milyen pontozas legyen, es aztan eleg felretenni minden verseny vegeredmenyet, ev vegen pedig osszegyujteni ezeket, es kiertekelni. Nagyon sokat segitene ez a versenyzoknek es a szervezok is talan tobb indulot lathatnanak a versenyeiken. Igazabol amire en gondoltam, az Tokod, Szekszard, Komlo. Ok mar rendelkeznek kello tapasztalattal es megfelelo palyaval is. Esztergom kerdeses, masrol pedig nem nagyon tudok ahol DH verseny volt, es nem szovetsegi. Sauh-on lehetne meg, de az is a szervezoktol fugg.

Akar a rajtszaokat is leehtne egysegesiteni ezeken a kis versenyekene, es akkor arra sem kene kulon kolteniuk a szervezoknek, es mindenki viszi magaval a versenyre a rajtszamat.
Mivel itt mar a pontozas regisztralasa, szervezok kozti megbeszeles anyagilag kis tobbletet jelentene, ezert mondjuk a rajtszam lenne a regisztralas ezekre a versenyekre, amit az elso versenyen kell kifizetni. vagy valami hasonlo.
Nem szeretnem ha a DH versenyek eltunnenek, vagy jelentektelenne valnanak rovid idon belul, marpedig a tavalyi ev utan valamin valtoztatni kell az biztos hogy ez ne kovetkezhessen be!


#11785
bob29

bob29

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás
Szevasztok!
Azt hiszem hogy a partizán versenynaptár jo dolog csak hol kellene megcsinálni. nekünk idén 2 tokodi DH. lessz másrol még nem tudunk /sajna!/ pedig aztán igen csak viszket a fenekünk! tavalyi év az egy nagy rakás szar volt! ha tudtok olyan versenyeket amire érdemes eljutni irjátok meg! KÖSSZ


#11786
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Mér ne lehetne partizán tábla? ? ? Zavarna valakit? ? ?

Amúgy meg a MMTBSZ szervezi a DH OB-t meg elvileg a kupafutamokat félig!!! Azaz tavaj kemény 2, azaz 3 ersenytem mert az OBt olyan szuperül sikerült megszervezni, hogy 1. nem is sikerült...

#11787
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
A kérdés jogos ::)

#11788
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Az elég érdekesen nézne ki, ha összejönne ez a dolog és az MMTBSZ "DeHogy szervezünk versenyt" szakosztálya mellett lenne egy "partizán" ponttábla.

Egyáltalán szervezett egy DH versenyt is a MMTBSZ? Ha meg nem akkor minek vannak, miért fizetnek nekik?

#11789
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Vole igazi neve is Berényi!!! ;)

#11790
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás
???

#11791
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Egy ujabb okos Berenyi a forumon... ;) :D :D Maris kedvellek ;D ;D ;D

#11792
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás
Pontosan...

Én nem azt mondtam, hogy feltétlenül az MMTBSzSz fogja össze a "kisebb" versenyeket, hanem azt, hogy valahogy/valakinek össze kellene fognia (sok munka, de rengeteg elõnye lenne).

Persze az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy jó lenne ha "komoly" versenysorozat is lenne - úgy értem pontszerzõ/kvalifikáló kupasorozat... Mert ami most megy az valóban bohócság :-(

Viszont én úgy gondolom, hogy ez a "piac" rajtatok szervezõkön és egyesületeken is múlik. Amíg nem jut el szövetségi szintre a kritika, az igény, a tenni akarás, addig azon a szinten nem is fog történni semmi (ez egyébként régi probléma).

Zsolo

#11793
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Nem kell hogy a szovetseggel legyetek kapcsolatban, csak legalabb a kisebb versenyek szerveziovel, es akkor mar lehet csinalni egy kis pontozasos sorozatot. A komloi versenysorozat jo pelda. Lehetne ezt tobb helyszinnel.

#11794
bob29

bob29

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás
:DElsõ sorban sziasztok!
másod soban a versenyek amibe a szövetség beleszol az már elveszti a varázsát! A mi Tokodi versenyünk is ezért jó,mert nincs semmí kötötségünk senki fele,és fõleg nem kell tejelni!!! ::)



#11795
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Drága Kincseim!
Pár napig nem nézek be és olyan szépeket írogattok! Nagyon büszke vagyok rátok Gyermekeim! ;D ;D

Kedves Zsolo, asszem már csak te hiányoztál, hogy összefogd ezt a kócerájt, mert Gábor bátyja úgyis leszar mindent. Miért nem te szakvezetõ, meg mindent?? ;) ;) Sokan örülnének, ambíció, tudás vagyon... mi kell még? Megválasztunk mi tégedet! Gabika úgyse kell, a "Szövetségünk" úgy se "hivatalos" és 1 kalap sz.rt se ér.

Szóval télleg, ha vkinek szervezési gondjai akadnak, akkor tessék jelezni, összefogunk, sokan ismerünk fontos és ügyi arcokat, közösen többre jutunk. Sajtóorgánumunk is besegít, ha azon múlik.
Mi tuti ott leszünk minden versenyen! És télleg az a szomorú, hogy a környezõ országok felé kell kacsintgatnunk. Iszonyatos pályák vannak, soka lehet gyaksizni és nincsennek messze. És az árukat megérik. Palmimmal majd szelektáljuk a brigádnak hová érdemes menni és mi azon leszünk, hogy menjünk. Nem azért mert iszonyat jók vagyunk, hanem a [glow=red,2,300]gyakorlás[/glow]!

És köszi Tokodiak!! Mindenkinek hiányzott a tavaly tavaszi! Van már miért hangolni!

#11796
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
berenyizs mondja a frankót!!!

Kedves szabadúszó DH verseny szervezõk!!! Jó lenne, ha csinálnátok valami Pk amatõr ésves pontozás ami alapján év végén lenne egy lista!!! Nekem nagyon teszene a dolog!!! És persze a már itt tartunk lhetnének csapatpontok is!!! Az már nem nagy durranás összeszámolni!!!

Nos?

#11797
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hu, ez a havas dh eléggé :o :o :o

#11798
Bigcsocso

Bigcsocso

    törzsvendég

  • felfüggesztett
  • 467 hozzászólás
Szasztok Srácok!

Igaz, hogy a versenyt le kell adni a MMTBSZSZ felé, de hiába adod le az idõpontodat, ha ott nyugodt szívvel ráteszik a te gondosan kiválasztott dátumodra bármelyik DH vagy 4X kupát. Mi ezt már tapasztalatból tudjuk, a legjobb elõre egy kb. idõpontot megadni s a versenynaptár után egyeztetni. Mi általában a CC és Maraton idõpontokat is figyelembe vesszük.

Szóval verseny az lesz, tehát megijedni nem kell!!!!!!!

Üdv

#11799
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás
Szevasztok!


Itt lentebb Major írta, hogy ezeket a dátumokat el kell küldeni a "hivatalos" szerveknek is. Ez teljesen igaz, de szerintem ezt rögtön magánkezdeményezésben meg kellene tenni, akár itt ebben a topicban. Persze ehhez kellene szépen minden adat, dátum, kontakt, stb.

A másik kérdés: vannak ezek a nem pontszerzõ futamok pld. Tokod, Szexárd, Tatabánya, stb. Mi az akadálya annak, hogy ezek pontszerzõkké váljanak? Ha nem az MMTBSzSz égisze alatt akkor egymással együttmûködve? Volt már ilyen más sportágakban is... Legalább lenne valamilyen futamsorozat, sõt talán támogatást is könnyebb úgy összeszedni.


Üdv
Zsolo

#11800
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ha hallotok ilyesmirõl idén írjátok ide lécci!!!