Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#2861
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
bikepositive-ból van olyan, amibõl van 30,4-es, de az csak egycsavaros (egyébként 6061 alu)
szerintem az olyan 2E Ft körüli áron van

#2862
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Sziasztok!

30,4-es átmérõben keresek olyan nyeregcsövet,aminek 2 nyereg rögzítõ csavarja van,és lehetõleg vmi normálisabb darab..
ROOX-ot tudom hogy létezik ilyen átmérõben..
ennél azért egy kicsit olcsóbbat szeretnék.
nem tudtok véletlenül valamilyet ajánlani?

#2863
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az olcsóbb kategóriás rugós nyeregcsövek egy idõ után mind "körbeforognak"
véleményem szerint inkább ez a paralelogrammás lehet jó választás, de szerintem 1 nem sok, annyi nincs az országban belõle.
amúgy az elõfeszítést lehet állítani, mert csavarugós. ha nem elég kemény, akkor lehet keményebb rugót beletenni (a honlap szerint)
a gyári rugót 60-100 kg-ig ajánlják.

#2864
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
sajna nem volt még szerencsém rugós nyeregcsõhöz, ezért nem tudok segíteni, úgyhogy várni kell egy trekkinges kollégára, aki majd megmondja a frankót!
(ja egyébként a mostani bikemagban 5 trekking biciklit tesztelnek, közülük több is rugós nyeregcsöves, olvasd el, hátha írnak valamit errõl a témáról is!)

#2865
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Hali!
A kiszopósodás azt jelenti, hogy... Volt nekem egy kecském.. jaj bocs teleszkóposnyeregcsövem tudod-e?:-)
De mondjuk nem egy csúcs, és kb 3-4 hónap intenzív használat után kotyogni kezdett a becsúszó szár.Gondolom az oldal irányú "segg" mozgástól.
Most nem rég futottam össze a suntournak eme trapézos megoldásával, ahol nem egy rúgó rugódzik hanem kettõ csukló adja meg a rudódzást.Pontosan nem tudom mert csak katalógusban láttam , hát és szívó fogakkal, de azt kell mondanom, hogy elérhetõ áron(10 ezer).
Esetleg ha találkoztál már ilyennel, vagy véletlenül van is ilyen akkor valami kis infót nyújthatnál róla.pl mik a hiba forrási lehetõségek vagy puhán rugódzik, állítható?

#2866
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Ez is kiszopósodik, mint a hagyományos nyereg csövek?


ez a kiszopósodás mit takar pontosan? :)

#2867
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
.Valakinek ven-e valami tapasztalata, véleménye Suntour NCX-D2 teleszkópos nyeregszárról?
95 kg vagyok trekkingre kellene.Ez is kiszopósodik, mint a hagyományos nyereg csövek?

#2868
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ja meg a befolyó viz mind a középcsapágyházban köt ki, aztán rohasztja a dologkat ottan...

#2869
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Én múlt hétvégén zsíroztam be a nyregcsövet.Cromo vázam van.elõtte 2x is kimentem vele esõ után és jól döntötem hogy a kenést választottam mert úgy összerohadt volna a vadiúj vázzal hogy ihaj :'( :'( :'(

#2870
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ja erre én is gondoltam, hogy jó vizzáró réteg...
mondjuk kicsit szenvedtem azzal, hogy ilyenkor jobban meg kell rántani a gyorszárat, mert különben szépen lassan becsúszik a csõ...

#2871
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Alut acéllal szerintem már csak azért is kenni kell, mert esõ/mosóvíz is bekerülhet a nyeregvázcsõbe, ami nem egészséges.

#2872
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csak kicsiket.
eppenhogy.
de nem fontos alul aluval nem rohad ossze.
de alu acellal durvan osszeall.

en szal csak ugy erzesileg szoktam.


#2873
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
érdemes kenni a nyeregcsövet?
láttam/hallottam, hogy zsírozni szokták...


#2874
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
jó persze árban felfelé nincs határ, ennek ellenére nem csak a legdrágább számít felsõ árkategórának szerintem

de egyébként igazad van, mert tényleg van egy egyértelmû kategóra még 20E-30E között is, és nem csk egy-egy szereplõvel: :)


réce

fsa


#2875
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Most melyikre gondlosz? A Roox-ra, vagy az USE-ra? ;D

#2876
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
nem tudom hogy ér is -e annyit, vagy csak a márkát kell megfizetni kb 35-40%-ban. ::)

#2877
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a roox a felsõ kategória belépõ modellje, ami az árat illeti. minõség egyértelmûen felsõ kategória.....

#2878
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
felso kategoria?!
kinek hol?!
esetleg


mert ~10eft
vegyel egy use nyeregcsovet
bazz ~30eft-ert

#2879
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
hát igen az a roox csõ nagyon meggyõzõen néz ki, de sajna árban is felsõ kategória :-\

#2880
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Szinte bármilyen jobb gyártótól származó titán nyeregcsõ => örök élet. Ráadásul kényelmesebb is. Meg sokkal drágább :P