Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#2781
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Nem azért, de sztem a kormánymagasság nem igazán vázméret függõ,nem?


ööö
de szerintem geometria függõ valamelyest.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2782
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
kb 90-130 fejcsõ. érted
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#2783
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Nem azért, de sztem a kormánymagasság nem igazán vázméret függõ,nem?

#2784
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
jikol azt ne felejtsd el, hogy hiába emeled egy idõ után a nyeregcsõ hosszát, mert a kormány magasság, a váz rövidtség ugyanott marad.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2785
jikol 3

jikol 3

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Azért még körülnézek, most nézegettem a pocket bike-okat, vagy miket, amik kb 5"-os nyeregvázcsõvel vannak építve, és kb. 60 centis a nyeregcsövük van.Azok után még elnézek

#2786
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
A 2000 és 7000es egy ötvözési sort takar. Helyesn 20.., 70.. Ezeken belül van kismillió típusú ötvözet. teszem azt: 7075, 7005, 7015 stb... 2015, 2024 stb... Az elsõ két szám jelöli hogy milyen típusú elemekkel van ötvözve az alu. pl Zn, Mn, Ti, Wa, Ni, Cr stb.. A második két szám hogy az adott ötvözökbõl mennyi van jelen. Azt hogy jobban hajlik, vagy erõsebb nem igazán lehet így konkrétan megmondani, ugyanis ezek a tulajdonságok függenek a megmunkálási technológiáktól is. De ez anyagtudomány ami majd három év az egyetemen... Szóval szerintem is vegyél nagyobb vázat!

#2787
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szerintem add el a vázat, és vegyél egy rendes méretet.
nem érdemes a 400as csõnél nagyobbal próbálkozni, nem véletlenül nem gyártanak nagyon hosszabbat

#2788
jikol 3

jikol 3

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Azért van 14"-os vázam, mert mikor vettem nagyon akartam triálozni, aztán ahhoz ez volt jó, author a-gang am.Ez tartott 2-3 hónapig, aztán azóta csak ugrálgatok, meg néha cc-zek is, gondolom ehhez alapból 2 külön gép kéne, csak én egybe szerettem volna.Így 40 centis nyeregcsõvel 20-30 km után már fáj a térdem, szal biztos nem tesz jót, hogy olyan alacsonyan van.Mostmár 16"-osat vennék, ha vennék, mert már nem triálozok, csak olyan 16-os váz nem sok van, aminek ilyen rövid a láncvillája, meg 45 centis telóhoz való.Ezért inkább a nyeregcsövön gondoltam változtatok.7000-es és a 2000-es között mi a különbség?Ezek a legerõsebbek?Gondolom a 2000-es az jobban hajlik, nem?A nagyon hosszú nyeregcsõ nem árt a váznak?Kösz.

#2789
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
gondolom azér van neki 14" mert ugrálós fajta.
de nem értem teljesen a problémát, mert nekemis 14,5"os váz van alattam 400as csõvel a 193centimhez és mégsincs rövidségi problémám.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2790
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
a te magasságodhoz a 18 vagy 19 colos váz lenne a jó, a 14es + méteres csõ nem túl jó ötlet...
meg szerintem elég komikusan is nézne ki

#2791
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
De talán még jobb lenne, ha vennél 1 normális méretû vázat.
Ha a 40es nyeregcsõ kicsi, akkor 1el nagyobb méretû váz talán jó lenne 42es nyeregcsõvel. Ha már ennyire ragaszkodni akarnál a mini-vázakhoz.
De te tudod, JIKOL 3 !
Marci

#2792
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Szerintem cserélj vázat. Az Neked nagyon pici. Sajnos nem tudom megmondani hogy a becsúszószár milyen anyagból van: Lehet CrMo acél, szén acél(Hiten) vagy akár alu is, de aluból is van ezer fajta ötvözet. 7000es sorozat, 2000es sorozat, 6000es sorozat stb... ami biztos hogy, se a hegesztés se a menetes összecsavarozás nem igazán tesz jót az erõsségnek. Ha jót akarsz szerzel egy 7000es vagy 2000es sorozatú csövet, kiesztergáltatod és lehõkezelteted.

#2793
jikol 3

jikol 3

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Helo!

Szerintetek van olyan erõs egy 25,4-es Maniotu becsúszószár, hogy ha 45-50 centis nyeregcsövet csinálok belõle, akkor az nem fog alólam kitörni?Ha a két becsúszószárat összehegesztem, vagy a menetnél fogva összecsavarozom?Erõsebb egy telóbecsúszószár, mint egy nyeregcsõ?Mert az a bajom, hogy 40 centis nyeregcsõ kicsi nekem, mert 14"-os a vázam, és 183 centi vok, és nem akarom jobban kihúzni a csövet, mert elhajlik.

#2794
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szinte biztos, hogy nehezebb, de nekem megér ennyit az a súly...
persze én montiban használom ezt, lehet országútra célszerûbb az egycsavaros

#2795
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Állítgatás szempontjából szerintem is ez a tuti, de vajon súlyra? Nekem úgy tûnik, hogy a kétcsavaros nehezebb. Majd a hétvégén megpróbálom kiszámolni.

#2796
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szerintem a kétcsavaros "szembõl finomhangolós" megoldás a legjobb, nekem ez bejött nagyon mert, nem tud elállítódni, az ellenkezõ irányból feszítõ csavarok nem engedik.

#2797
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Szerintetek melyik nyeregcsõ rögzítési mód a legmegfelelõbb (értem itt könnyû, de biztos rögzítés) országútra. Nagyon ott tartok hogy kicsit módosítani kéne mindegyiken valamit és kéne tervezni egy saját rendszert, csak azért nem ártana tisztán látni, melyik az ami közelít az ideálishoz.

#2798
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Igazatok van srácok!
Elnagyoltam a kérdést....
Szóval egy hibrid frankeinstein gépbe kellene egy 31.6-os 400-as nyeregcsõ.
Valójában monti váz de vékony gumit használok mivel aszfalton próbálkozok (bár multkor nagyon csábított a misináról lefelé egy ösvény....)
Szóval nem terepre és zúzásra kellene...
Nem tudok rá sokat szánni és mindenféle karbonos cuccokat venni, 10-et tudok rászánni mert tavasszal már menni akarok és nincs kedvem várni a pénzre.
Most egy Ritchey-t használok szûkítõvel de valahogy nem jön be és váltani akarok!
Bocs ha megint kihagytam valamit...És köszi a segítõkészséget!!!!

#2799
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
És mi az, hogy "olcsóbb"? Mennyibõl akarod megúszni?
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#2800
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
milyen méret?
miylen felhasználási terület?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda