Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Katonaságügyben segítsetek - fõsulis vagyok, de kaptam behívót!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
121 hozzászólás a témában

#41
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Jól van, örülök, hogy ilyen lelkes vagy. Ezen nem veszünk össze. Ha 26 hónapot szolgálnál, mint apám, dolgoznál ÉRTELMESEN a laktanyán beül és kívül, ha tényleg fegyelmet, rendet és tiszteletet tanulnál azt mondanám, hogy igen, van értelme. De olyan emberek közé, akik azért vonulnak be, hogy ne otthon legyenek és a zsold is sok pénz nekik, nehogy már szívesen menjek. Továbbá nem tudom, hogy tanulhatnék e tõlük bármit is.
Hagyjuk ezt a témát, mert igazságot nem lehet osztani. Ha te igazi férfinak gondolod magad a hat hónapnyi "szolgálat" után, remek, legalább lelkileg fejlõdsz, és büszke lehetsz magadra. Nekem ez mást jelent.
Az nem igazi férfi, aki ellátja a családját rokkantnyugdíjból, mondjuk 2-3 gyereket, csak mert nem volt katona?

#42
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás

Szerintem meg igen.
Van fegyver is. AK 63 D gépkarabély. Van lõszer is hozzá.


Ja bátyám még 9hónmapot volt (õk utoljára) ezalatt kb 10 töltényt lõhettek ki és 1x robbantottak... ez aztan télleg kiképzés...

Ha értelmes munka folyna a katonaságnál én is azt mondtanám , hogy elengedhetetlen és még be is vonulnék mert tudom , hogy van értelme.

Bátyám 9 hónap alatt megutálta a rizst mert mindennap az volt... meg hétvégén állandóan kiengedték õket csak, hogy ne kelljen nekik kaját adni. A végén már szinte állandóan kint volt...

Ja és szerintem a katonaság elõtt sokkal jobban rendbetartotta a dolgait...

Szóval összegezve nem értem , hogy miért kell 6 hónapra bezárni engem amikor nem is követtem el semmit... És nem tom milyen + adhat a katonaság?!

#43
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Diploma van.
Jogsi van.
A szex is jól megy.
Csak ez a katonásdi, hát ez nagyon felesleges.
Mi értelme egy olyan kiképzésnek, ahol fegyvert nem igazán foghatsz a kezedbe, mert nincs belevaló töltény se. Csak a fegyelem, meg a rendrakás miatt menjek a 70-es évek körüményei közé? Azt máshol is meg tudom tanulni. Nem ettõl lesz igazi az férfi, ez egy hülye ideológia. Persze helyesen mondtad, hogy a pap szerint. Szerintem meg nem.

Szerintem meg igen.
Van fegyver is. AK 63 D gépkarabély. Van lõszer is hozzá.

#44
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Diploma van.
Jogsi van.
A szex is jól megy.
Csak ez a katonásdi, hát ez nagyon felesleges.
Mi értelme egy olyan kiképzésnek, ahol fegyvert nem igazán foghatsz a kezedbe, mert nincs belevaló töltény se. Csak a fegyelem, meg a rendrakás miatt menjek a 70-es évek körüményei közé? Azt máshol is meg tudom tanulni. Nem ettõl lesz igazi az férfi, ez egy hülye ideológia. Persze helyesen mondtad, hogy a pap szerint. Szerintem meg nem.

#45
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Elfogadom a reakciókat, csak akkor más is fogadja el az én véleményemet. Családunk egy nagyon jó katolikus pap barátja mondta, hogy szerinte az igazi férfi: érettségizett
van szakmája v. diplomája
van jogosítványa
volt már szerelmes, ezt õ így mondta, de azt jelenti világi embereknél, hogy már nem szûz
volt katona
Természetesen láttam katonanõket is, és a nagy részük (nem tisztekrõl van szó) azért lett katona, mert így jobbnak látja megélhetési lehetõségeit. Nagy részük valamilyen nem jól fizetõ szaktudással bír (varrónó, cipõ felsõrész készítõ), kisebb részük meg kalandra vágyik. A Minisztériumban dolgozó nõknél más a helyzet, bár náluk is domináns, hogy a jobb kereset miatt választották a katonai pályát, vagy pedig apuci is katona, nincs fiú gyermeke, így legyen akkor a lány katona, ha már emancipáció van. Nem járnak hormonkezelésre, de nagyon sokszor jobban teljesítenek, mint a fiúk.

#46
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
az lehet hogy a te véleményed de mivel azt megosztod velünk is, el kell fogadnod a reakciókat is. egyébként mi a helyzet azokkal a katonákkal akik ugye akárhogy is nézem nõk?
mindegyik hormonkezelésre jár vagy miafsz?

#47
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

jajj. sztem meg a katonasdit minden ember kinovi ugy 6 evesen.. minek ez ide? bulizni akar valaki ugyis lehet, hogy kozben nem kell -20 fokban szenne fagyasztania magat, mikozben egy pszihopata fejes elott kell menetelni a hoban... vagymi.
szal abba kene hagyni, mert baromsag az egesz. aki katona akar lenni, az ugyis megy a hivatasosokhoz, ahol penzt is kap erte, mint HIVATAS.. nem ilyen 6 honap(ami semmire sem eleg)...
ááá, mind1.
en tuti nem megyek, van jobb dolgom is(tovabbtaunlni)
es miert lenne ferfias a katonasag? vagy miertlenne utana IGAZI a ferni?
gratulalok neked, elvesztessz egy evet, kiesel az egeszbol, nem vesznek fel sehova, nemlesz munkad, utana meg csak nyalat csopogtetni johetsz ide, h kar h nincs penzem bicora...
es aki nem megy ilyen katonasdiba, az NEM ferfi? csak mert nem szegett meg minden szabalyt, nem ivott mindent ossze stb? ez miert lenne ferfias? komolyan... ez is egy annyira belenevelt hulyeseg az emberekbe.. mashogy regen sem tudtak becsalogatni az embereket katonanak, ezert ilyen hulyesegeket kezdtek beszelni...

Én tartalékos parancsnoki képzésen vettem részt, és nem meneteltem -20 fokos hidegben.
nekem már megvolt a továbbtanulás, van 2 diplomám, tehát kipróbáltam a katonásdit is.
Utána meg miért ne vennének fel? Inkább azért nem vesznek fel, mert még nem voltál katona, és mire betanítanak, lehet, hogy elvisznek. Igaz, hogy katonaság után nem volt pénzem, de most már van, úgyhogy szarok rá.
Nem is folytatom, mert felesleges, inkább személyesen magyaráznám el, ha találkoznék valakivel.
Arról meg ne beszéljünk, hogy mennyire hülyeség, mert szereinted mit gondol egy átlagos emberke arról, aki több 100ezer ft-ot ad ki egy bicikliért? na ugye?

#48
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

ultio:

Na már vártam az elsõ mûmacsó beszólást.
Ha Te mondjuk bandzsán (szemtengely-ferdülés) születtél volna, akkor most mi lenne az ideológiád?

lcs (az asszony nikjével)

Hopp. Most látom csak, hogy te férfi vagy lcs. Illetve az én ideológiám szerint nem ;). Ezért kellett módosítanom.
1. nem vagyok mácsó. Fõleg nem mû. Ha meg az vagyok, akkor az én dolgom.
2. rossz a szemem, -3-as kontaktlencsém van
3. utálom azt, ha azt mondják, mi lett volna ha
Ha te férfinak születtél volna, akkor lehet, hogy te is ezt mondanád, szóval el kell felejteni a mi lett volna ha gondolkodásmódot.
4. ez az én véleményem, mint ahogy Jorus mondta, nem tudjátok megváltoztatni, ezt ti is tudjátok, ezért nem kell sértegetni, meg jönni a sok hülyeséggel.

#49
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jajj. sztem meg a katonasdit minden ember kinovi ugy 6 evesen.. minek ez ide? bulizni akar valaki ugyis lehet, hogy kozben nem kell -20 fokban szenne fagyasztania magat, mikozben egy pszihopata fejes elott kell menetelni a hoban... vagymi.
szal abba kene hagyni, mert baromsag az egesz. aki katona akar lenni, az ugyis megy a hivatasosokhoz, ahol penzt is kap erte, mint HIVATAS.. nem ilyen 6 honap(ami semmire sem eleg)...
ááá, mind1.
en tuti nem megyek, van jobb dolgom is(tovabbtaunlni)
es miert lenne ferfias a katonasag? vagy miertlenne utana IGAZI a ferni?
gratulalok neked, elvesztessz egy evet, kiesel az egeszbol, nem vesznek fel sehova, nemlesz munkad, utana meg csak nyalat csopogtetni johetsz ide, h kar h nincs penzem bicora...
es aki nem megy ilyen katonasdiba, az NEM ferfi? csak mert nem szegett meg minden szabalyt, nem ivott mindent ossze stb? ez miert lenne ferfias? komolyan... ez is egy annyira belenevelt hulyeseg az emberekbe.. mashogy regen sem tudtak becsalogatni az embereket katonanak, ezert ilyen hulyesegeket kezdtek beszelni...


#50
Sziporka

Sziporka

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
ultio:

Na már vártam az elsõ mûmacsó beszólást.
Ha Te mondjuk bandzsán (szemtengely-ferdülés) születtél volna, akkor most mi lenne az ideológiád?

lcs (az asszony nikjével)

#51
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Én meg azt vallom menjen az aki akar...
Nem mondom ha háború lenne, lenne bennem annyi gerinc, hogy a véremet ontsam a hazáért, de csak úgy póénból azért, hogy néhány kis f@szkalap aki azt hiszi õ értékes része a rendszernek ugráltason + elessek kb fél millától+ x ideig ne lássam a családom, kigyóm békám.... na ne....
Vannak haverjaim aki voltak, mesélték nagy buli, meg sose röhögtek annyit, de az is igaz nem is ittak annyit azóta se, de valahogy az egész elvesztegetett idõ....


#52
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Akkor jó. :)

#53
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Nem tudom, ezt az "igazi férfi" dumát a 70-es években is nyomtad volna, mikor 26 hónap volt a szolgálati idõ?


Igen. Akkor is ezt mondtam volna.

#54
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én úgy voltam vele, hogy épp nem csináltam semmit, menjünk. Ma már nem mennék el havi 5.000 Ft illetményért bohóckodni, de rendszerint ezért viszik az embert 18 évesen. Az pedig, hogy ki mitõl férfi, ideológiai kérdés, s mint ilyen nem képezheti vita tárgyát, mert ugye egymást meggyõzni úgyse fogjuk/fogjátok/fogják, stb. ;)

#55
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Nem tudom, ezt az "igazi férfi" dumát a 70-es években is nyomtad volna, mikor 26 hónap volt a szolgálati idõ?

Nem kötözködni akarok, félre ne értsetek, sõt örülök, hogy egészségesek vagytok! De ez a katonaság a szükségtelen rossz...

#56
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Én meg annyit, hogy örültem, amikor azt mondta a sorozótiszt, hogy "A" kategóriás vagyok. Tehát egészséges. :)
(bár a nemzetiségiek, mikor az irodából kijöttem, és mondtam mi van, eléggé sajnálkozó tekintettel néztek, hogy ugyan mia f*szank örülök, ahelyett, hogy azt akarnám, hogy ne vigyenek be)

#57
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Uhh, ez pofáncsapott...

#58
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Én csak annyit mondok, hogy:
[glow=yellow,2,300]Aki igazi férfi akar lenni, annak katonának is lenni kell!![/glow]

#59
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Köszönöm szépen, így legalább hitelesebben tudom elmesélni az unokáknak, mikor azt követelik, hogy:

"Jaj, nagypapi meséld el már mégegyszer, hogy milyen volt a krumplifõzelék a kantinban, amit a nemzetiségiekkel kellett együtt elfogyasztanod, miközben az õrmester hülye vicceket mesélt... naaa"

Legalább nem maradok szégyenben ;D
De tényleg, így objektívebb a kép, ha már egyszer úgyse tudom meg a magam tapasztalatai alapján :'(

#60
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Jajj, már, hát úgy kezdtem, hogy "Had...", és csupán a látókör-szélesítés volt a cél. ;)