Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

IV. Bükk Hegyikerékpár Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
655 hozzászólás a témában

#601
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A verseny változik 3 pálya lesz:

100 Km a szokásos. Ez lesz az E2-es minõsítésû verseny. 8)

55 km-es tavalyinál is keményebb pálya (Csak hogy ne legyen több panasz) :D

35 km-es kezdõ pálya azoknak akik most kezdik a montizást. ;)

Remélem nincs panasz. 8)

2004. 08.08 a verseny idõpontja. ;D

#602
Kiskemo

Kiskemo

    vendég

  • fórumtag
  • 195 hozzászólás
Ez tök poén lesz!!!!
Már jan.2-én lehet nevezni!! :)
A versenynaptár, szerintem márciusban lesz kész, ahogy ismerem az embereket a szövetségben!!
De legalább vannak akik nem lazsálnak, és normális versenyt tudnak csinálni!!
Kiváncsi vagyok hogy változik-e a pálya, és hogy ha nagy verseny lesz ebbõl, akkor elég lesz-e a Tesco+Obi parkoló!!! :D

#603
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Valaki kérdezte, hogy lehet-e már nevezni.


Nos január 2.-tól lehet.

Úgyhogy türelem ;)

#604
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Hát õõõõõõõõõõõõõ izé :-[ :-[ :-[ :-[ Nem tom, de ott tekertem egy lánnyal és vmi ilyesmi fórumos neve volt, de lehet hogy kavarok mint álllllllat :-[

#605
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Olaf!

Biztos, hogy adirem lány??? ??? ???
Mint ha egy kicsit más derülne ki itt bal oldalt!
Ráadásul az adatlapjáról még azt is megtudhatod, hogy "öreg bringás", mert 103 éves! ;D ;D

#606
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Adirem nem te vagy az a lány akivel Salzkammerguton egy kicsit együtt tekertem és dumáltunk?


WWW.nse.hu
Itt a nemzetközi maraton szabálykönyv fordítását is elolvashatjátok. Ajánlom szives figyelmetekbe.

Holnap felkérdezem? ;D

#607
adirem

adirem

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Nektek nem tünt még fel, hogy nálunk egy csomó olyan "versenyzõ" van, aki rövidíteni akar? Ausztriába, vagy Olaszországban én nem találkoztam senkivel, aki elhagyta volna a pályát, ha csak nem azért mert kiállt. most azért megyünk el versenyezni, hogy végig csináljuk, /legyõzzük a hegyeket ;)/, vagy azért, hogy bebizonyitsuk, hogy néhány szalag kikerülésével is be lehet érni a célba: ??? egyébként külföldön voltak ellenörzõ kapuk, mindíg csippantak, ha átmentél rajtuk. de az + végképp elképzelhetetlen, hogy valaki csak úgy besétáljon a célom, /miután már kiállt/, mintha mi sem történt volna. Volt egy szilvási gyerek, akit saját szememmel láttam az idei Bükkmarcin, hogy csalt /oké feldta :-\ / aztán meg sokáig ott virított a neve elõttem az eredménylistán. >:( >:( >:( aztán, gondolom az ellenörzõ pontokat átnézve ki is zárták. :) szóval megvoltak idén is azok a pontok, ahol ha nem haladtál el, kizártak. én többelyen is láttam csinos lányokat, ;D ;D ;D akik írogatták szorgalmasan az elhaladók rajtszámait. :D de ha lenne egy szgépes rendszer biztosan kevesebben próbálkoznának.

#608
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
én ehhez nem értek
csak azt tom (hittem) hogy a hegyek bezavarhatnak a képbe (ill az adásba)

#609
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Egy vállalkozó emberke egy laptoppal, jól feltöltött aksival és kész. A laptop által regisztrált eredményeket a célban lévõ számítógéppel összevetve viszonylag gyorsan meg lehetne tudni, hogy ki rövidített.
Az, meg hogy titokban maradjon a helye, szerintem a szervezõk feladata. :D
A rádiós kapcsolatot szerintem egy amatõr rádiós csapat is meg tudja oldani. (lásd Rallye versenyek, ahol a miskolci és zempléni futamokon is ilyen fickók alakítják ki a hírláncot.)

#610
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
a láthatatlant úgy értettem, hogy amirõl nem tudnak. De sztem izgi dolog lehet összekötni egy, az erdõ közepén lévõ leolvasót a célban lévõ akármivel. (ugyebár kábellel kizárt, térerõ nem igen van, rádiós kapcsolat meg...)

#611
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Szerintem ez csak egy leolvasó kérdése!
Csak jól kell elhelyezni õket, mert aki tudja, hogy hol vannak, az közben akár mit is csinálhat.
A célban kiértékelve meg már lehet is tudni, hogy ki ment rendesen a távon és ki nem.
Szerintem a pólót sem kéne elõre odaadni mindenkinek, hanem csak a beérkezés után azoknak, akik valóban teljesítették a távot.

#612
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
chipes rendszerrel lehet kirakni "láthatatlan ellenörzõpontokat" ?
Tehát hogy lehetõleg mindenki végig a pályán menjen...

#613
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Bruce!

Ne legyél má ilyen értetlen! Hát milyen fényt vet ez a szülõvárosunkra? ;D

A Rally versenyeken, ahol egyenkénti idõ van, ott akár az utolsóként induló is lehet elsõ!

Azt szoktad nézni, hogy mekkora különbségek szoktak lenni ilyen maratonokokn az elsõ 3-5 között??

Max 1-2-3 perc, de néh a mp-k. Itt az élmezõny ált. SZVSZ együtt megy, csak vannak, akik a legvégén ráhajráznak, vagy begyakoroltak 1-1 szakaszt, ahol tudnak nyerni egy kis elõnyt, deaki 5 percel a mezõny után indul, mint ahogy azt már írták, át kell küzdenie magán a mezõnyön! Aki pedig így is nyerne, az meg mit keres a végén? Egyáltalán, ezen a bolygón?? :o

De a chippes játék nem rossz. Kivéve akkor, ha valaki rájön, hogy lehet +hekkelni a chippet, és iszonyatot rövidítve bármilyen idõt és távot megy!

Persze ahhoz képest, ami most van, a lehetõ legjobb lenne!

Nálunk, a motorozásnál mûködik a dolog, csa az körpálya, és max 150-en vannak össz egy versenyen. + az nehéz is.
De remélem mi is eljutunk elõbb-utóbb egy magasabb szintre.

Üdv,
Baliba

#614
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bizony, ez benne van! ;D ;D
A jelenlegi idõmérésben az a gáz, hogy amikor elvetemült barátunk Ádám benyomja , hogy FIRE, akkor bizony az óra is elindul, ami az elsõ sorban lévõket nem zavarja, viszont aki hátul áll, az eleve 3-5 percet veszít úgy, hogy még meg sem mozdult!
Ennyibõl nem korrekt az idõmérésnek ez a változata.
Meghívjátok a Pálost, vagy sem? Tessék válaszolni, mert mindenkit elviszek reuma elleni kezelésre! ;) ;D

#615
adirem

adirem

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Bruce: ezbizony benne van a pakliban. én idén Olaszországban az utolsó /!/ csoportból indultam egy chippel mért versenyen és belefértem a tiszta idõmmel az elsõ ötvenbe. ;D ;D ;D pedig legalább húsz percig rajtolt a mezõny, mire én is át tudtam verekedni magam a rajtkapu alatt.

úgyhogy akár az is lehet abszurd esetben, hogy egy versenyzõ megvárja, amíg mindenki elrajtol, a lassú rajrt alatt utoléri az élbolyt, végig velük megy, mondjuk tizediknek fut be, de az abszolut ideje miatt õ lesz az elsõ. de akkor valószinûleg úgy is nyert volna, ha rögtön az élrõl megy. :D :D :D a hátránya az, hogy elõzgetheti az elõtte indult 2000 embert. ;D ;D ;D ilyenkor az is benne van a pakliban, hogy belökik a csalánba... ;D

#616
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Bruce, kicsit irreális, amit irsz! Mi az, hogy végig az élen megy, aztán kiderül, hogy mégse õ nyert? A profik egyszerre fognak indulni igy is (tehát egy bolyból),ezért látni fogják, ha valaki jobban halad náluk! Akinek ez nagyon számit, az eddig is elõre állt, hogy ne akadályozza õt senki! Aki meg hátrébb van, az bizony magára vessen, hogy odaállt. Ez senkit sem érdekel, mint ahogyan az sem, ha most oda áll, amikor még nincsen chip rendszer!
A chip sokkal fairebb megoldás, mint ami eddig létezett Mo-on.


Lens:
Sztem rosszul fogalmaztam az elõbb. Arra gondoltam (és gondolok), hogy így nem biztos, hogy az elsõként célbaérkezõ nyerni is fog. Aztán hogyha elkezd örülni magának, átszakítja a célszallagot, nagyot fog koppanni, hogy volt egy csávó, aki pedig igaz, hogy 102.nek ért be, de a mezõny végérõl indult.

(Ez persze egy sarkított példa, mert a mezõny vége az inkább feltartani fogja az "embeünket", mintsem segíteni stb...)

#617
Beef

Beef

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Para!
Volt egy klassz felvételem a 100-as távról:
Pályabíró: - Jobbra, jobbra!!!
Versenyzõ: (miután áthajtott a keresztbe fektetett szalagon) -Miért nem szóltok, hogy merre????!!!!
Persze elõtte "csak" két nyíl volt még kirakva :)

Szóval inkább nem merném bevállalni 4-5 mentõ nélkül azt a szûkítõt :)

#618
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
::) de-de... ott voltam... csak mire beértem vhogy mindenki összepakolt, és tûzött hazafele... még jó, hogy néhány hajléktalan pár forintért felvilágosított, hogy jó helyen járok... ::) ;) ;D ez csak vicc, de hallottam róla, hogy volt lassító, meg ezekkel gond...

de csak vhogy kilehetne találni lassítóra is tûrhetõbb megoldást, nem?

ha jól emléxem vmi padokból kialakított lassítóról magyaráztak akkor nekem... ami evidens is lehetett, hogy kutya nem veszi észre a befutó hevültségében... de mi van egy kordonnal? (naaagy bannerekkel bevonva...)

de gondolom Ti úgy is agyaltok ezen majd ;)

#619
Beef

Beef

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Para!
Nem voltál ott véletlenül az idei befutón? Lassító? Igy is majdem összetörték magukat az 50-es távon az elsõk (meg az utánuk száguldozók) hiába kiabáltunk, hogy lassítsanak. Tavaly még bukta is volt ugyanitt...

Inkább egy leszállópálya szélességû és hosszú 25% -os emelkedõ kellene :)

A hillclimb pont jó lesz, majd áttoljuk :)

#620
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Gondolj bele, vki végig az élen megy, aztán kiderül, hogy mégsem õ nyert ::) Nekem, mint a mezõny végén bringázónak, tényleg jó lenne, de a helyezésekért keményen küzdõknek szerintem nem.


Bruce, kicsit irreális, amit irsz! Mi az, hogy végig az élen megy, aztán kiderül, hogy mégse õ nyert? A profik egyszerre fognak indulni igy is (tehát egy bolyból),ezért látni fogják, ha valaki jobban halad náluk! Akinek ez nagyon számit, az eddig is elõre állt, hogy ne akadályozza õt senki! Aki meg hátrébb van, az bizony magára vessen, hogy odaállt. Ez senkit sem érdekel, mint ahogyan az sem, ha most oda áll, amikor még nincsen chip rendszer!
A chip sokkal fairebb megoldás, mint ami eddig létezett Mo-on.