Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cyclo-cross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
441 hozzászólás a témában

#401
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Elõre könnyû a helyzet: asszem Zoggienak van ilyenje, párszáz ft.

Hátulra nem olyan egyszerû, én montin eröltetem a kanti féket, és már mindent kipróbáltam: volt/van két gyárim, meg csináltam magam is, de nyúlik...
A sárvédõ rögzítõt az összekötõn szerintem feledzsd el (Al Pachino után szabadon), mert félõ, hogy letöri a csövet...
Amúgy ha valami gyári megakasztó kell hátra, akkor azt leginkább a nyeregcsõbilincs csavarjához tudod rögzíteni.


van olyan nyeregcsõbilincs ami egyben bowdentámasztó is...
nem mondom, hogy sokszor találkozok ilyennel, de van.

#402
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Elõre könnyû a helyzet: asszem Zoggienak van ilyenje, párszáz ft.

Hátulra nem olyan egyszerû, én montin eröltetem a kanti féket, és már mindent kipróbáltam: volt/van két gyárim, meg csináltam magam is, de nyúlik...
A sárvédõ rögzítõt az összekötõn szerintem feledzsd el (Al Pachino után szabadon), mert félõ, hogy letöri a csövet...
Amúgy ha valami gyári megakasztó kell hátra, akkor azt leginkább a nyeregcsõbilincs csavarjához tudod rögzíteni.



#403
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Hello!

Tudja valaki,hogy hol lehet olyan kütyüt vanni, ami az elsõ villára szerelhetõ és a bowdenház csatlakozási pontját adja?
Vagy ehelyett jó az a variáció amit a kormánycsapágy rögzít?

Hátra milyen megoldást javasolnátok a bowdenház csatlakozására? (a vázon nincs szem:( hegesztetni nem akarok) Nyeregcsõre valamit?
Vagy olyat mint elölre? A hátsó háromszög felsõ csöveit összekötõ csõdarabban (eredetileg sárhányó rögzítésére) található furat esetleg használható erre...

És tényleg a lényeg, hogy hol tudok ilyet szerezni?

Már csak ez hiányzik és gurul a gép!

#404
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Erõnléttõl, pénztárcától és tereptõl függõen kistányér 34-38, a nagy 46-50. De sztem jó az outi áttétel is. A másik véglet, hogy kistányértól megfosztott monti hajtómûvet teszel fel. Nekem most 42-52 van, 11-32 sorral. Ahol a bicaj elmegy, oda elég. Nagyon durva- ténylegesen mtb-nek való- terepre úgysem alkalmas. De beújítok hamarosan egy 36-46-os LX-et.

Egy tányér+rockring kombóhoz én 39..42-eset tennék fel.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#405
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Srácok, mi a szokásos áttétel elõl egy cx bringán? Olyasmire gondolok, hogy országútinál 53-39, a leggyakoribb.

#406
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A M3 bírja a cx-et, ha tényleg az; és elég széles, hogy rámenjen 28-as külsõ, de valszeg 32-es is (inkább a villával + sárhányóval lesz gond). Egyébként mintha eféle kerekeket (+rsx 8-as aggyal) olvastam volna Czernynél jó árban (10e).

#407
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
130 mm.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#408
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Mennyi a CX gépek villasaru távolsága? 130 vagy 135 mm?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#409
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
CX-t bírná a Mavic MA 3-as felni? Azt írják h. 470g, hogy milyen széles arról nincs infóm.

#410
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Saccra 54-es. Kb. mint országútin.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#411
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
176 centihez milyen hosszú felsõcsövû CX váz ideális?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#412
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Csak ugy suttogom csendben, Mavicnak van oljan fekkonzol adaptere, amivel tudod hasznallni a 26os vazadat orszaguti meretu kerekkel...

Info: Probike

ez itt a, ha minden igaz:
http://www.mavic.com...alte&annee=2007
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#413
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
Csak ugy suttogom csendben, Mavicnak van oljan fekkonzol adaptere, amivel tudod hasznallni a 26os vazadat orszaguti meretu kerekkel...

Info: Probike
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#414
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Egy tárcsafék is jó megoldás lehet hátra, az Avidnak van országúti fékkarhoz való tárcsaféke.


Cyclocross biciklire sztem fölösleges tárcsafék...

sõt, ha versenyen indusz, még szabálytalan is. vagyis nem indulsz...

#415
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Egy tárcsafék is jó megoldás lehet hátra, az Avidnak van országúti fékkarhoz való tárcsaféke.

#416
transzporter

transzporter

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 363 hozzászólás
Valószínûleg Descát (Komka Gábor) láthattad a Konával. Igen, át van hegesztve neki a féktüske, elöl meg Magellán villa.
Posted Image

#417
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Sziasztok!

Láttam régebbi cx versenyek fényképein egy Kona Cindercone vázra épített cx bringát.
Az lenne a kérdésem, hogy a vázon a fékkonzolokat át kellett hegesztetteni a nagyobb kerékmérethez, vagy a canti fék megoldja ezt a kérdést?
Sejtem, hogy elég félmegoldás egy 26"os vázat valahogy felstupekolni a cx követelményeire, de ez van otthon. Egy ideje keresgélek már megfelelõ vázat (az ideális jelölt alu vagy cro-mo és vízszintes papucsai vannak). Pl ez a pompino is jó lenne ha valaki hozzám vágna egyett:). De néztem még a Magellan Cygnus alu verziójának is vízszintes papucsai vannak (a SS használat miatt erõltetem ezt a papucs dolgot), de a vázat még nem láttam külön árulni.

#418
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

Kevés volt a sárférõhely, vagy szárazon is szûken forgott? A Kona villa nem ártott a geometriának?


szárazon nem volt/nincs vele gond, cca. 2-3 mm férõhely van minden irányban, viszont ez a "hézag" kevésnek bizonyult sárban :(
a Kona villával is teljesen jó volt még, nem éreztem, hogy hátrányára változott volna tõle a geo'

Posted Image
itt nagyobb a kép, talán látszik a probléma: http://img.tar.hu/eg.../26971646.jpg#3

#419
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

sajnos a pompino villája se egy tökély :( nekem a 32es CX gumival rendesen beállt egyszer-kétszer. de a Kona villával már tökéletes lett...


Kevés volt a sárférõhely, vagy szárazon is szûken forgott? A Kona villa nem ártott a geometriának?

#420
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
De a legjobb a 48 fontos specialized sirrus carbon villaval lesz.. :)
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com