Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cannondale

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
483 hozzászólás a témában

#461
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Cannondale :

Friss élmény,és kivételesen pozitív a Malival és a Cannondale-lel kapcs;
olvasgattam a cannondale honlapokon a recall infókat,és meglepõdve vettem észre,hogy a vázam is a visszahívott darabok között van,a közlemény szerint 1es darabok ELÉG veszélyesek lehetnek (túl vékonyra húzott alsócsõ miatt,ha yól értettem).Szóval forgalmazónál átvizsgálás és csere.

Csak sajna ebbõl én pont kimaradnék több ok miatt is,amik fel vannak vázolva a garifüzetben,de azért gondoltam,futok 1 kört az eu-s központnál és a Malinál is.
(pedig a Mali amúgy nem is "retailer",ha yól értettem,szimplán csak viszonteladó)
A Malinál 1 nagyon rendes csávó vállalta,h segít mindenben,bár garanciát nem vállal rá,h a Cannondale-nél belemennek a cserébe,ha kell,közpen pedig az EU központtól is megjött a reply,h természetesen a Malinál tudnak majd segíteni:)

Szóval most örülök,mint EZER.És szív Mali és szív Cannondale :0D

#462
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
mindent keleten gyártanak: a tutifrankó-megazsír-ezmostalegjobbat is és a szemetet is. a gépnek mindegy hol dolgozik, jó szakemberek pedig mindenhol lehetnek.

csak mert vki amerikai nem fog jobban hegeszteni, csak mert tajvani nem fog rosszabbúl. gyakorlat kérdése. a vázak nagy részét pedig kézzel hegesztik tajvanon is mert az ennyire precíz hegesztõrobot nagyon drága, egy jó hegesztõ pedig bármit meghegeszt amit elérakna. aki meg csinálja 10 éve csak megtanúlja. ott is mûködik minõségbiztosítás. a cannondale biztos nem vesz át mindenféle szemetet. egyébkéntmeg Giant. arra sincs sok panasz.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#463
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
A Magellánt is valahul a Keleten gyárttyák (helyesen: gyártják). Annak sem olyan gyönyörûek a heggesztései, de remélem annál erõsebbek..

A Cannondale elég jó márka, már pár dolgot felmutattak nekünk.
A magyaroknak viszont ez drága (kivéve aki illegálisan hozza be, vagy törvénytelenül szedi a zsetont :D ). Na jó csak vicceltem. Amerikába 200e. HUF az F-600. Itthon meg 390E ??? LoL AMERIKÁBAN minden sarkon Giant-et meg Cannondale-t látni. Kévéve az élelmiszerüzleteket, ahol azért vannak Tesco-bájkok..

#464
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
nemértem ezt a nagy félelmet a távolkeleti cuccoktól.

aki sárga az már nem is tud hegeszteni? ott is biztos vannak gyakorlott, ügyeskezû hegesztõk. a drága vázakat biztos nem kezdõ szerencsétlenekre bízzák. ha handmade-in-usa, akkor csak mert szép a varrat biztos jól be is olvadt? senki nem mondja meg szemre.

jelentkezzen aki bármilyen vázat eltört. ugye. csak szeretnétek olyan kemények lenni, hogy eltörjetek vmit, de valójábanmeg...

legtöbbször nem is a varrattal magával hanem az idióta szelvényekkel meg hülyeformájú felülhegesztésekkel van a baj. olyat raknak rá amirõl elhiszitek, hogy jó nem pedig olyat ami tényleg jó.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#465
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
matula, a MALI egy szar ! Inkább írj nekem, ha kell 250000-ért F-600, vagy 194000ért F-400. stb

Régebben F-600-ast akartam, de túl drága az én kicsiny jövedelememhez képest...:)

#466
matula

matula

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
szabad ket ev utan feleleszteni?

nincs tapasztalatatok a cannondale frame exchange programjaval kapcsolatban? van egy cannondale m700 am szeretnem cserelni valami F-re:)
es a mali nem tul segitokesz, meg a cannondale customer service egy hete nem valaszol.

matula

#467
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
jojoba:

ez ugyan nem teljesen cannondale, de talán megtalálod, amit keresel:
http://weightweenies...om/listings.php

(cannondale villák nem nagyon vannak benne.... ::))

#468
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Valaki nem tudna egy olyan oldalt mondani ahol váz-villa súly adatokat találnék?
Elõre is köszi!

#469
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
most a probikeban is hirdetnek egy jekyllt közel fél milláért, de hát cannondale ;)

#470
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


mintha a procrossba is láttam volna egy cannondale kerékpárt.

#471
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
HI,
Budapesten a Corratec boltban talalhato nehany Cannondale. Erdemes körbenezni. Eleg alkukepes a banda, föleg ha a Berta Pistit keresitek meg.
Eredemes Nemet kereskedök oldalait is nezegetni, azok szerintem olcsobbak Ausztrianal.
jo vadaszatot
MARCI

#472
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A 2004-es vázakra is a handmade in USA van írva :D

[glow=red,2,300]Cannondale a császár!!![/glow]

#473
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
A váz geometriája maradt, de a "handmade" eltünt, van helyette más, de azt nem tudom kibogarászni, valami powered...
Sokan örülnek a csödnek, mert így legalább olcsóbb lesz a bicikli, de szerintem nem az a célja a világnak, hogy egyetlen olvasztótégelybõl csináljunk mindent, pont az a jó, hogy kielégítik az igényeinket, ha már ebben a k. fogyasztói világban élünk, ahol méregdrága autó helyett jópofa biciklit vehetünk, ha éppen erre van igényünk...

#474
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Szuper, hogy egy délután alatt mindent megtudtam, amit szerettem volna... A GT, és a Rock Shox is csõdbe ment? Újra kezdõ vagyok bicikli szempontjából, 98-ban lopták el, és nem rég kezdtem újra, de akkor ezek a cégek még virágoztak, vagy mi...
Iljics: tudnál konkrét árakar mondani? Lehet irányérték is, mi mennyibe kerülhet, etc...

#475
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
tamaska, [rob] fel vagytok véve marketingesnek ! ;)
Mitagadás, volt már nálam '03 Lefty DLR Titanium, engem lenyûgözött ! És tényleg nem kör keresztmetszetû a becsúszószára ! :D

Észrevétel: Cannondale nyugaton se elterjedt, akinek van az imádja és nem igazán adja el. Mindenesetre azért egy Lefty Carbon ELO-val tudok szolgálni... ;)
A váz sem lehetetlen de nem könnyû.

OFF
A Kona Dudu még minidg megvan !
ON

#476
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Na azt hiszem eléggé világosan felvázolták a kedves moderátor urak a szomorú helyzetet. :'(
Ez van, nincs Handmade, bár én már megszoktam, hogy majdnem mindenen ott van a méd in távolkelet.
Csak ezen lesz nehéz. ha a minõség marad (elõferdülhet), akkor....... majd meglátjuk.......
Én azt mondom, amíg lehet, vegyél amcsit... ;)

#477
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ja: a gyártás már folyik, csak egy-két hét kimaradás volt. De jövöre talán tényleg eltünik a Handmade in USA felirat.... :'(

#478
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a hír konkrétan: itt. olvasgass. :)

#479
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Grimus: Már nem haldoklik, csak csõdöt jelentett, mert fizetésképtelenné vált. De aztán asszem felvásárolta valami multi, és mindenki örülhet. Vagyis nem mindenki, mert valszeg az a helyzet, hogy ahhoz, hogy a termelést ujra lehessen indítani, és megtérülõ legyen a buli, ki kell(ett) pakolni az egész gyártást a távolkeletre. Szal én már tutira nem vennék 2003 után gyártott Cad vázat, olyan hiányérzetem van, semmi: "Handmade in USA" :-\ Olyan, mintha a Harley-Davidsonnak a Honda szállítaná a motorblokkot. Nekem nem kellene. De persze ez csak az én véleményem.

Amúgy megkérdezhetem, hogy mekkora keret áll rendelkezésedre? Vagy esetleg küldj egy privátot Iljics nevû fórumtársunknak, és vázold a problémát, hidd el, meg fogja oldani. :)

#480
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Ez nekem új, a Cannondale haldoklik? Mesélj!