Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cannondale

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
483 hozzászólás a témában

#301
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Armandó: Nem akarlak bántani, de biciklizel egyáltalán? Hetes sort már nem használ senki, nyolcast is csak elvétve a retro rovatban... (9 nem több-nem kevesebb)


Csak azért kérdeztem mert tegnap bementem a schwinn csepel üzletbe egy defektet ragasztatni és az ottani eladó álítólag bringázik,jár túrázni,stb.és megemlítettem neki az én készülõ bringám és õ megprobált meggyõzni arról hogy felesleges a 9-es kerék hátra,mivel úgyis csak a középsõket használom és a nagyokat.Én eleve 9-est akartam,csak ez a faszi tegnap belémhozta az ideget vele.Akkor ez egy marhaság,ok túl van tárgyalva,és marad a 9-es.
Igen szoktam bringázni,most épp egy AUTHOR gépem van,miest kész a CANNONDALE,emezt ráhagyom az asszonyra.Jaj de fogom sajnálni.
Végülis családba marad :).

Üdv

#302
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Enté: Százezerkétszáz?! Akkor ezt Tittyman árulja! ;-)
Armandó: Nem akarlak bántani, de biciklizel egyáltalán? Hetes sort már nem használ senki, nyolcast is csak elvétve a retro rovatban... (9 nem több-nem kevesebb)


#303
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Köszi Röfike hogy megosztod tapasztalataidat.Már nézegettem a Sram termékeket de nemtudom mennyire megbízható,sose használtam,és ismerõseim se.De most körbenézem a boltot ahol szerzem a cuccaim.
Mint már írtam,elöl 2 fogaskerék van.Van értelme 9-es kazettás koszorú hátra,vagy fölösleges?
Elég a 7-es?

#304
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Ma kellemes meglepetés ért a Malinál,arra jártam és csak úgy poénból rákérdeztem hogy van-e rövid,OS stucnijuk,erre levették a polcról :o

#305
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Markolatváltót használok, és akár 9!!! fokozatot is tudok váltani egyszerre, ezt még soká fogja tudni a shimano...

A Rohloff százezerkétszázszor jobb, azzal 14-et lehet váltani egyszerre, ami 3×9-es rendszerben 27 fokozat lenne!!! :D

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#306
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Armando:Ez ne befolyásoljon a döntésben, hogy alul és felül is tud váltani, az a pár g. nem oszt, nem szoroz. Én SRAM-ot használok, és még egy jó páran a kis csapatból, az xtr rendszerem cseréltem le rá, és szerintem nagyon jó döntés volt. Markolatváltót használok, és akár 9!!! fokozatot is tudok váltani egyszerre, ezt még soká fogja tudni a shimano... Ha lejtõn gurulsz és hirtelen felfele kell menned, mondjuk egy éles kanyar is van, akkor nem vész el annyira a lendöleted. Tök jól mûködik az X.7-es is, csak súlyban több egy picit, ha rám halgatsz, SRAM-ot veszel!


#307
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Röfike!!

Épp ezt akartam kérni hogy segíthetnél a vásárlásban.Nincenek se váltó se fék karjaim,sõt még váltóim se.Nem tudom milyen lenne rá megfelelõ de nem vagyok miliomos se sajna.Valami jó és jó árban.Én i s 9-esre gondoltam egyébként.Igen azt látom hogy alolhúzos az elsõv.csak van olyan váltó ami alolhúzos is és felülhúzós is egyszerre,de akkor csak olyat veszek ami csak alolhúzós.

üdv

#308
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Jó ezzel a taggal is, csak vagy keményebbre pumpálod (akkor nem rugózza ki szépen alattad a teljes utat), vagy megfelelõ SAG-ot állítasz be, de akkor lesz egy kis hintázás... De ez a tag soha nem eresztett levegõt, pedig kapott rendesen, és nem volt mai darab. Én Fox levegõs tagokkal szívtam már ilyen probléma miatt. (Qadring csrer, de azért jobb, ha nem kell ilyennel pöcsölni).
A bowdenelvezetés megadja, milyen váltóval tudod használni (alulhúzós, mint az avatarodban)
Milyen váltókarod van? Az megmondja, de ha most veszel azt is, akkor már nem kapsz, csak kilencest! (Jófélét)


#309
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Két megjegyzés a bicóhoz:
1. Isten az a tag, az excsajomnak volt ilyen, de az a tag nagyon szépen mûködött, örörk darab... (Nem úgy mint a nõk! :D)
2. Ez a váz nagyon aktív,épp ezért iszonyatosan pogózik is, jobb lenne bele egy lockos tag.


Hy.

Nemár,kicsit drága volt a tag,és szar az egész ezzel??
Mond már el mégis mit fogok tapasztalni.
Egyébként akkor csak az alolhzós elsõváltó megy rá ugye?

Most készül a hátsókerék,és szerintetek kell rá 9-es fogaskoszorú,vagy felesleges és elég 8-as is?Elöl 2-es lánckerék van.

#310
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Két megjegyzés a bicóhoz:
1. Isten az a tag, az excsajomnak volt ilyen, de az a tag nagyon szépen mûködött, örörk darab... (Nem úgy mint a nõk! :D)
2. Ez a váz nagyon aktív,épp ezért iszonyatosan pogózik is, jobb lenne bele egy lockos tag.


#311
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Köszönöm kalaius !!!

Na ez lesz a bringám.
LX váltókat akarok rátenni,gondolom jók.A lánc az mindegy milyen?
Vagy a váltókhoz és a hajtómûhöz meg a fogaskoszorúhoz kell venni?

#312
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#313
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Berakod [I.M.G]-be a kisképet, kijelölöd, és ráklikkelsz a hivatkozásra, a feljövõ ablakba meg beírod a pontos linket
így, ha a képre kattint vki, bejön a link, amit betettél, azaz a nagyobb kép



légyszi ha letöltöd tedd már be nézhetõ linkekben.

köszi!!!

http://kepfeltoltes.hu/index.php

#314
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Feltöltött kép

nahát nem boldogulok

inkább felteszem speedyshare-re és aki ért hozzá beteszi ide a képeket

http://www.speedysha.../838918881.html

#315
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Berakod [I.M.G]-be a kisképet, kijelölöd, és ráklikkelsz a hivatkozásra, a feljövõ ablakba meg beírod a pontos linket
így, ha a képre kattint vki, bejön a link, amit betettél, azaz a nagyobb kép

#316
armando

armando

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Armando:

Dobj már végre egy képet a bringáról!


Hali.

Probálok beteni képeket.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Nem minden végleges benne,csak azért tettem rá kormányszárat hogy a teló benne maradjon,majd valami jót akarok bele,ülés szár sem végleges,hátsó agy se végleges,most készül bele a 9-es kazettás agyas hátsó.
Az elsõ váltó ugye csak alol húzós lehet?Vagy jó rá az is ami alsó és felsõ húzos is?

Vélemény??

nahát képtelen vagyok úgy betenni képet hogy ha ráklikkeltek nagyba is beadja.Hogy kell?

#317
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Ímhol:[IMG][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/071128/001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/IMG]

#318
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Igen,ez a Jekyll-el ellentétben tényleg jó vétel volt

#319
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nice buy...
Na mind1, kettõ úgysem férne el a szobában :)

#320
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Az hol s mi volt, és mennyiért? :)


Az egy mattfekete Gemini volt Vácon,Sherman 130/170(Guminyom) telóval,Stronglight hajtómûvel,Hayes fékek,amúgy gyári felszereltség/állapot és 200pénzt kértek érte.