Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cannondale

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
483 hozzászólás a témában

#221
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az eBayen van rengeteg olyan kilometerora tarto muanyag. nem is draga
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#222
gyik87

gyik87

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok el se tudom mondani milyen király a Leftyvel a bringa ég így szakadó esõben is jó volt vele tekerni nagyon jól néz ki
nagyon jól mozog eddigi legjobb telóm pedig már volt Rock shox,marzocchi.Fatty de eddig ez messze a legjobb. Örülök hogy hallgattam rátok és megvettem.

Már csak egy olyan kérdésem lenne hogy ha valaki tud hozzá azt a km óra mágnesérzékelõjének a tartóját akkor szivesen megvennék egyet mert jól jönne.Gondolom a Mali-ban nem nagyon árulnak ilyesmit.

köszi
Üdv:Ádám:D

#223
Bigcsocso

Bigcsocso

    törzsvendég

  • felfüggesztett
  • 467 hozzászólás
[quote name='gyik87'][quote name='Bigcsocso']így így ennyi az egész!![/QUOT

Szia úgy volt minden ahogy mondtad már nálam van holnap szerelem is be:)[/QUOTE]

hajrá hajrá!!!

#224
gyik87

gyik87

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
[quote name='Bigcsocso']így így ennyi az egész!![/QUOT

Szia úgy volt minden ahogy mondtad már nálam van holnap szerelem is be:)

#225
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
én eddig legalább 3 féle lefty váll-nyak megoldást láttam, úgyhogy óvatosan...

#226
Bigcsocso

Bigcsocso

    törzsvendég

  • felfüggesztett
  • 467 hozzászólás
így így ennyi az egész!!

#227
gyik87

gyik87

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

csavarok kilazítva a vállon, felsõváll levesz ha régebbi típus, de elõtte lehet a teló zárókupak is , pl. lefty max esetében, majd a fejcsövet gumikalapáccsal kiütöd és kijön az egész.
ha lent megszorul az alsó csapágynál akkor kicsit megfeszenget és kijön

újabb típusoknál:
vállat nem kell leszedni csak fejcsõ kiüt és kész

milyened van??


szia nem az enyém még de remélem az lesz ez egy Lefty speed DLR 110 de hogy mikori azt nem tudom.
De ennél ahogy a képet nézem csak a villanyaknál van csavar alul felül ha jól látom gondolom azokat kiengedem és kiütöm a villanyakat.

üdv ádám

#228
Bigcsocso

Bigcsocso

    törzsvendég

  • felfüggesztett
  • 467 hozzászólás

Sziasztok egy kis segítséget kérnékn A leftyt hogy kell kiszedni a vázból mi a pontos menete mert én még nem láttam ilyet gondolom csak ki kell ütni a csavarokat kiengedem és gumikalapács vagy van valami titka?

Köszi a válaszokat.

Üdv Ádám


csavarok kilazítva a vállon, felsõváll levesz ha régebbi típus, de elõtte lehet a teló zárókupak is , pl. lefty max esetében, majd a fejcsövet gumikalapáccsal kiütöd és kijön az egész.
ha lent megszorul az alsó csapágynál akkor kicsit megfeszenget és kijön

újabb típusoknál:
vállat nem kell leszedni csak fejcsõ kiüt és kész

milyened van??

#229
gyik87

gyik87

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok egy kis segítséget kérnékn A leftyt hogy kell kiszedni a vázból mi a pontos menete mert én még nem láttam ilyet gondolom csak ki kell ütni a csavarokat kiengedem és gumikalapács vagy van valami titka?

Köszi a válaszokat.

Üdv Ádám

#230
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

ja télleg. de végülis az is csak egy kúp, aminek van mérete . kialakítható. gondolom.


Nem. A fenti metódus mûxik, máshogy nem. Valszeg k. bonyolultan sikerült leírnom, de amúgy élõben szimpla az egész.

Sztem az összes átvariálható, csak brute force kérdése a dolog. Ami nekem volt, az sztem 01-es darab, és csak a felsõ váll volt csavaros, az alsó nem, de kikalapáltam belõle a csövet, nem kis munka volt. Aztán ugyanígy betenni az újat is (mélyhûtõ/hajszárító welcome) :P Errõl annyit, h két hétig, amíg nem jöttem rá az ékes megoldásra, így használtam, és annyira passzentosra sikerült legyártani a rendszert, h nem forgott el/nem csúszott ki. Ettõl függetlenül gondolom hosszú távon nem érdemes így használni :/

#231
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
140es lefty-n gondolkodom, valami elerhetobb arun. nem volna jo ha tul regi, szal ilyen 2005-06os koruliek amugyis kiesnek. honnan lehet megmondani hogy bonthato vagy nem?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#232
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

és a kormánycsapágy csészéjét h huzod rá? :D


ja télleg. de végülis az is csak egy kúp, aminek van mérete . kialakítható. gondolom.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#233
Bigcsocso

Bigcsocso

    törzsvendég

  • felfüggesztett
  • 467 hozzászólás

barmilyen Lefty-t at lehet alakitani 1.1/8-ossa? ha at van alakitva, akkor hasznalhato vele normal fejcsapagy?

lattam ezt a project 321 atalakito szettet, picit huzos az ara, van ennel olcsobb megoldas is?

koszi ha valaki valaszol


nem mindegyik lefty alakítható át erre figyelj ha veszel:
régi lefty max 2007-ig nem alakítható át a fejcsõ nem cserélhetõ
- lefty dlr- ek átalakíthatók amiben cserélhetõ a fejcsõ

a project 321 nem rossz kütyü de más csinál olcsóbban is úgytudom
sõt cannondale is kezdte gyártani úgy tudom
- esztergáltatni is lehet csövet, de oda kell figyelni rá mibõl és ki csinálja!!!
mindent meg lehet oldani csak jó legyen!!!

a lényeg hogy a régi lefty-kben nem cserélhetõ a villanyak!!!! fõleg max-esetében!!!

#234
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
és a kormánycsapágy csészéjét h huzod rá? :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#235
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Tam, .
A vállak maradnak, az eredeti nyakat kimûtöd, majd veszel egy villanyakat vagy csináltatsz egyet, és csináltatsz két gyûrût is,amik az átmérõkülönbözetet hidalják át a vállaknál.
:D


akkor már nem egyszerûbb egy olyan nyakat csinálni amin kialakítod a nagyobb átmérõjû részt, hogy ne kelljen a gyûrûkkel pöcsölni ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#236
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tam, ha átalakítod, bármilyen kormánycsapággyal használhatod.
A villa nincs egyben a stucnival. Simán úgy képzeld el, mint egy féloldalas csavaros vállas duplavállas telót :D
Az átalakítás egyszerû, és relatíve olcsó, fõleg a neten rendelhetõ átalakítóhoz képest; nem mondom, hogy egy sörért megcsinálja az esztergályos (fõleg, hogy az alu nem annyira olcsó) de mondjuk 5-10e közötti összeg itthon, nyilván függ, hogy mibõl és hol csináltatod.
A vállak maradnak, az eredeti nyakat kimûtöd, majd veszel egy villanyakat vagy csináltatsz egyet, és csináltatsz két gyûrût is,amik az átmérõkülönbözetet hidalják át a vállaknál.
Kb. ennyi, a biztonság kedvéért meg kell oldalni, hogy a villanyak ne foroghasson el a vállakban (pontosabban a gyûrûk a vállakban és a nyak a gyûrûkben), ha eredeti villanyakat használtál, akkor megfúrod õket, és 2 csavarral rögzíted, vagy ha van elég falvastagság, akkor ékpályát vágatsz a gyûrûkbe és a nyakba, majd ékekkel fixálod a nyakat, esetleg az alsó vállba nagyon passzentre gyártod a dolgokat, és elsõ alkalommal ragasztóval passzíroztatod egybe õket, stb.

Ha én 0 mûszaki érzékkel meg tudtam oldani, sztem neked is menni fog, vágj bele nyugodtan. Az igénybevételt is bírta :D

#237
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
meg lattam ilyeneket hogy M, L, XL, gondolom ez a fejcso meretehez kell, meg ugye itt egyben van a villanyak a stucnival. szal nem igazan vagom hogy hogy megy ez az atalakitosdi
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#238
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
igen , ha átalakitószettet veszel,(alsóváll+nyak,felsõváll) akkor utána bármibe belerakhatod.
kala csináltatott "házilag", szerintem olcsóbban kijön, mint egy gyári.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#239
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
barmilyen Lefty-t at lehet alakitani 1.1/8-ossa? ha at van alakitva, akkor hasznalhato vele normal fejcsapagy?

lattam ezt a project 321 atalakito szettet, picit huzos az ara, van ennel olcsobb megoldas is?

koszi ha valaki valaszol
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#240
gyik87

gyik87

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Alig várom már a hétvégét:)