Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

"Élménytúrák"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
33 hozzászólás a témában

#21
monnique

monnique

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Hahó Ultio! ;) 8)

Való igaz, jóideje nem járok errefelé,hmm...
Amit kérdeztél:egy Kelly's Definite SF trekkinggel csavargok tavasz óta.A bringa nagyon bevált tényleg.
( www.kellys.sk/2003/cards/definitesf/1.htm )
:) ;)
Az élménybringázás nálam elsõsorban a Balaton felvidékre koncentrálódik, 2-3 nap, föl-le, föl-le :))
Az órát én ilyenkor nemigen figyelem-ezt MACINAK ÜZENEM-ha megtetszik vmi megállok.
Július utolsó hétvégéjén kezdõdik Mûvészetek Völgye amit bicón kellene bejárni... 8)
És Ti merre, :)mivel nyomultok?
m.

Monique létrehozta ezt a topikot, aztán most meg feléje se néz, vagy legalábbis nem válaszol. Ejnye-bejnye! >:( >:( >:( >:(



#22
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Bocsi elgépeltem az aliast. Gondold javítva! :o

#23
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Ultuo-nak igaza avan, Monique létrehozta, és azóta sem kukkantott ide, vagy lehet, hogy elfáradt? ;D ;D ;D
Ez így nem ferr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#24
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
Sziasztok!!!

Nos, szerintem a hétvégi tekerésnél nincsen szebb, pláne ha egy kicsit meg is kell dolgozni a szórakozásért. Szerintem választani kell egy keményebb hegyet, azért nem 30 % -os emelkedõvel, de azért legyen benne húzás. Mikor mész fölfelé azon már lehet gondolkozni, hogy milyen jó lesz ha felész, pihensz és utánna lejtõzöl egy igazi jót. Nos ami a teljesítményt illeti? Az jön magától...Járni kell rendszeresen, és ha mindíg kicsit többet adsz bele, akkor lesz teljesítményed...Tokaj-i hely rlz....pláne nekünk alföldi srácoknak... :P :P :P

Na sziasztok...Sianis

#25
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Monique létrehozta ezt a topikot, aztán most meg feléje se néz, vagy legalábbis nem válaszol. Ejnye-bejnye! >:( >:( >:( >:(

#26
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
sziasztok!

Tegnap épp' nyomtam egy élménytúrát, bár a vége igazán nem nevezhetQ "élménynek". Dédesvár fölött, örvénykQnél elkapott a jégesQ :-( De azé' jól sikerült. Ha van kedvetek, összehozhatnánk egyszer egy élménytúrát, pl. 1naposat. by

#27
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Egyébként, ha megnézed a Fórum tagjait, általában 14-25 év közöttiek, és ha nem csalódom Õk még javarészt tanulnak, így a napi kerékpározási edzés adott, míg az idõsebb korosztály már a családdal, munkával van elfoglalva, így csak a hétvégi tekerés maradhat, ami azért nem ad akkora kondit, hogy 150-200km-es távot simán tekerjen. Míg 'egyedül' voltam nekem sem okozott gondot egy nagyobb tekerés, de a lányom születése óta ez nagymértékben megváltozott. Most mikor már Vele is lehet menni megint elõtérbe került a bicikli. Egyébként ateljesítménytúra igen szubjektív, kinek mit jelent a teljesítmény. Én szeretnék jövõre eltekerni Athénba az Olimpiára, ezt lehet teljesítménynek nevezni, de a tervezet idõtartam 28 nap, ami azt jelenti, hogy ez inkább élménytúra lesz a napi 70-80 km-el. Ezért mondom, hogy igen relatív. Írtad, hogy hova mentél, de mennyi idõ alatt, mekkora átlagot mentél? Ha 1/2 óra, akkor szépen hajtottál, ha 2 óra, akkor mindent nézegettél. A közel 30 éves kerékpáros tapasztalatom az, hogy minden kissebb nagyobb túrának van teljesítmény és látvány szakasza is. Bejártam az országot, és ha valamikor az alföldre mész tekerni, akkor meglátod, hogy sok esetben 30-40 km-es távban egy tehénnel sem fogsz találkozni, ezért ezeket a szakaszokat szeretnéd mihamarabb magadmögött hagyni, így belehajtasz. Olaszországban, a tengerparton pedig úgy elrepül 100-150 km, hogy észre sem veszed, mert annyimindent látsz.

#28
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Monnique!

Én sem vagyok híve a teljesítménytúráknak, illetve már nem az én területem, így én is szívesen járok csak tekeregni. Ha nem akadály egy 10 éves kislány akkor Õt is vinném, bírja a 30-50 km-t, ezt már próbáltuk, és bejött.


#29
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Monnique!
Milyen Kelly'st vettél? Leírhatnád a tapasztalataidat!

#30
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hahó! Mentek 7végén az egri bükk 80-ra, bütykölhetünk egy "élménytekerést" a bnõm egri, ha vége a túrának, elkalauzol a Szépasszonyvölgybe--) borkóstolás!
by

#31
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Persze, jó is az. De azért egy jó kis közös zúzás se rossz. Tavaly még a "Bringás lányok márpedig vannak" topikban Lensver szervezgetett egy csomó ilyen kellemes tekergést, de õ inkább a komolyabb tekerés felé fordult már. De ha minden jól megy a rendszeres közös bringázások újraélednek hamarosan, és akkor lehet csatlakozni.

--Trifo

#32
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Ja ja. Igaza van Savanyugabnak. A hétvégi tekeréseken nem a teljesítmény a fõ, persze azért ez is számít még ilyenkor is ;D. A mi csapatunk pl. nyáron 7-9 napra szokott menni túrázgatni, ahol tényleg nem a teljesítmény a fõ, mert napi 40-70 km-t megyünk, van amikor csak 30-at, szóval nem ez a fõ, hanem a táj, ahol járunk, a látnivalók, a buli, az esti sörözés stb. Tehát ilyenkor tényleg az élmény a fõ, és ez kovácsolta/kovácsolja össze a társaságot, nem pedig a különbözõ maratonok, versenyek. Idén valszeg Erdélybe megyünk.

#33
vendég__*

vendég__*
  • vendég
szia!

Szerintem a 7végi túrák azok mindenkinek "élményszámba" mennek! Nekem, pl. egy putnok-dédes-mályinka- bánkut- dédesvár-putnok a kedvenc élményem. van benne ez is azis, aszfalt le-fel ösvény le-fel... kilátás-sörözés-napozás-röhögés. Ennyi.
Nem kell mindig nyomni, mint a hülye.
by

#34
monnique

monnique

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy itt szinte mindenki teljesítménytúrázik, versenyekre jár?
Én nemrég kezdtem el a túrázgatást egy Kelly's trekkinggel, elõször soft csak Szentendre, Zebegény majd a Balaton-felvidéken.
Ha akad valaki aki szintúgy nem a teljesítményre megy elsõsorban, szóljon! :D