Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1661
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts

Lehet ez még nem volt.
http://www.sigma-rox.com/start_en.html


Hogyé` "aggyák"? :)
...innentõl nyélen!

#1662
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Lehet ez még nem volt.
http://www.sigma-rox.com/start_en.html

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1663
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts

Srácok, Polar s720/725 stb órákba milyen elem is kell? Charon, ennek Te vagy a nagy tudója... (CR2032?)


Nekem S710I van és abba CR2354-es elem kell. Szerintem ugyanilyen elem kell az S720/725-be is. A CR2032-es a cserélhetõ elemes mellkasi jeladóba kell... azt hiszem.
...innentõl nyélen!

#1664
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Srácok, Polar s720/725 stb órákba milyen elem is kell? Charon, ennek Te vagy a nagy tudója... (CR2032?)


Szerintem igen. Az RS400-ba is ilyet szoktam venni. A CS600-ba már más kell: CR2354. Kérdezd meg a Kis Petit a Polar szervízben. Privátban átdobom a számát, ha gondolod.

#1665
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Srácok, Polar s720/725 stb órákba milyen elem is kell? Charon, ennek Te vagy a nagy tudója... (CR2032?)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1666
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts
Üdv mindenkinek! VDO Z1-3 órákkal kapcsolatos tapasztalatok engem is érdekelnének. Én egy Polar S710I-t használok már 4 éve, de a körülményes elemcsere és a cserélhetõ elemes mellkasi jeladó kritikán aluli minõsége miatt szívesen váltanék. Ha van valakinek tapasztalata legyen szíves írja meg.

Kösz.
...innentõl nyélen!

#1667
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts
Van valakinek tapasztalata a Vdo z1-rõl?

#1668
shaitan.

shaitan.

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

SZiasztok!

Hogy tudok a PPT5-ben két edzést összevonni? A Duna Maratonon kiírta, hogy hamarosan megtelik a memória. Ezért megállítottam és új edzés indítottam 5mp-es mintavétellel. Így két edzésem van.

MOD: megnéztem a HELP-ben, de ezek alapján valamiért nem megy. Lehet, hogy a 2 különbözõ mintavételezés miatt van?


A két mintavételezés miatt nem tudja összevonni:

The exercises you wish to merge have to have the same recording rate (e.g. 5 seconds) and the same data content. For example, both need to have speed data recorded. If one exercise has speed data and the other one does not, you cannot merge the exercises.

#1669
shaitan.

shaitan.

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

SZiasztok!

Hogy tudok a PPT5-ben két edzést összevonni? A Duna Maratonon kiírta, hogy hamarosan megtelik a memória. Ezért megállítottam és új edzés indítottam 5mp-es mintavétellel. Így két edzésem van.

MOD: megnéztem a HELP-ben, de ezek alapján valamiért nem megy. Lehet, hogy a 2 különbözõ mintavételezés miatt van?



Szia!

Nem tudom milyen órád van de RS800G3-ban ha már csak 30perc szabad memóriája marad akkor csökkenti a mintavételezést (1s>5s>15s>60s).. gondolom ezt teszi minden alkalommal. Viszont az edzés végén az aktuális mintavételezésen marad.. erre érdemes figyelni.

Merge exercises-el akkor nem csinálja meg?

üdv

#1670
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts

Hát 203 nemigen lehet, hacsak nem fiatal vagy és nagyon széthajtottad magad, de azt azért érzed.:) A 180-185-ös pulzussal mennyit mentél? Lehet jobb lenne alacsonyabb pulzussal többet menni(min 2 óra).

Pályatesztet mentem. 2x 5km. 180bpm átlaggal. Hogy aztán ennek a 80-90%ával tudjak menni 2órákat. Egyébként 21 éves vagyok, vékony és úgy éreztem kidõlök a nyeregbõl:)

#1671
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

No röviden a Hervis féle XFact "márkájú" pulzusmérõrõl:
Kell neki hogy bemelegedj. Felcsatoltam és 5 percenként ugrált össze vissza (100bpmrõl 230ra, meg hasonlók), De mire bemelegítettem pont izzadtam és akkor már nem hülyült meg. Városban eddig 1x mentem vele, ott szintén ugrált 1x 2x. Margitszigeten tekertem pár kört pályatesztet csináltam, ott jól mért. (az lehet hogy max pulzusom 203bpm volt? átlagban 180-185 körül mentem) Tudja tárolni az átlagot, maximumot(1 félremérés és felejtõs), minimumot, részidõt. 200 futam fél bele. Illetve van benne egy olyan mód, ahol egy edzést szakaszokra lehet bontani (max 30) és visszaszámlál. Ezt szintén tárolja, a szakaszokat külön-külön, és ebbõl 30 edzés fér bele asszem(sztem baromság, nem használom)
Így 2 nap használat után úgy gondolom, hogy kezdõknek megteszi, hogy kipróbálják, milyen pulzusmérõvel tekerni. Egyébként ha van rá pénz inkább vegyen jobbat, megbízhatóbbat(sigma, meg ilyesmi).


Hát 203 nemigen lehet, hacsak nem fiatal vagy és nagyon széthajtottad magad, de azt azért érzed.:) A 180-185-ös pulzussal mennyit mentél? Lehet jobb lenne alacsonyabb pulzussal többet menni(min 2 óra).

#1672
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
No röviden a Hervis féle XFact "márkájú" pulzusmérõrõl:
Kell neki hogy bemelegedj. Felcsatoltam és 5 percenként ugrált össze vissza (100bpmrõl 230ra, meg hasonlók), De mire bemelegítettem pont izzadtam és akkor már nem hülyült meg. Városban eddig 1x mentem vele, ott szintén ugrált 1x 2x. Margitszigeten tekertem pár kört pályatesztet csináltam, ott jól mért. (az lehet hogy max pulzusom 203bpm volt? átlagban 180-185 körül mentem) Tudja tárolni az átlagot, maximumot(1 félremérés és felejtõs), minimumot, részidõt. 200 futam fél bele. Illetve van benne egy olyan mód, ahol egy edzést szakaszokra lehet bontani (max 30) és visszaszámlál. Ezt szintén tárolja, a szakaszokat külön-külön, és ebbõl 30 edzés fér bele asszem(sztem baromság, nem használom)
Így 2 nap használat után úgy gondolom, hogy kezdõknek megteszi, hogy kipróbálják, milyen pulzusmérõvel tekerni. Egyébként ha van rá pénz inkább vegyen jobbat, megbízhatóbbat(sigma, meg ilyesmi).

#1673
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts

Szorosabbra kell venni:)

Énis gondoltam erre:scratchhe:clap: Csak gondoltam, nem húzom olyan nagyon szorosra, mert úgy kényelmetlen.
Köszi a választ:)

#1674
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

No megvettem a hervise féle pulzusmérõt. Úgy gondoltam hogy egy értelmesebb óra 10-15nél kezdõdik(sigma) és ebbõl 2-3 hervisest is vehetnék. Tehát pénzetlenségem miatt megvettem. Egyenlõre még csak itthon próbálhattam. Minden jól mûködik.
Tud tárolni 200kört idõ/min,max,átlag szívritmus. Ezeket a funkciókat én csak10 fölötti órákban láttam. Aztán holnap elviszem tekerni, aztán reméljük csak hónapok múlva derül csak ki, hogy miért került ennyibe:) Írok majd a holnapi eredményekrõl.
ui: mellszíj kicsit fura, úgy érzem h simán letudna csúszni, fõleg ha mozgolódik benne az ember(mi mást csinálna pulzusmérõvel) van erre valami tipp-trükk, vagy ez normális, majd megszokom?


Szorosabbra kell venni:)

#1675
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
No megvettem a hervise féle pulzusmérõt. Úgy gondoltam hogy egy értelmesebb óra 10-15nél kezdõdik(sigma) és ebbõl 2-3 hervisest is vehetnék. Tehát pénzetlenségem miatt megvettem. Egyenlõre még csak itthon próbálhattam. Minden jól mûködik.
Tud tárolni 200kört idõ/min,max,átlag szívritmus. Ezeket a funkciókat én csak10 fölötti órákban láttam. Aztán holnap elviszem tekerni, aztán reméljük csak hónapok múlva derül csak ki, hogy miért került ennyibe:) Írok majd a holnapi eredményekrõl.
ui: mellszíj kicsit fura, úgy érzem h simán letudna csúszni, fõleg ha mozgolódik benne az ember(mi mást csinálna pulzusmérõvel) van erre valami tipp-trükk, vagy ez normális, majd megszokom?

#1676
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Egyenlõre a sigma és a hervises 5ezres között nem tudok dönteni. A sigma dupla annyi. :( Hervisessel van valakinek tapasztalata? milyen "meglepik" érhetnek ha azt veszem?

#1677
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Hali mindenki!
Pár hónapja elhatároztam h sportszinten kezdek bringázni. Edzésekhez kéne 1 belépõ szintû óra(átlag és max pulzust tudjon mérni). Nemtudom mit válasszak. 1. kérdés, h meg lehet e oldani fordulatmérõs óra nélkül az edzéseket hatásfokcsökkenés nélkül, vagy jobb ha van?(most velo8 van)
Tehát a választási lehetõségeim: 1: hervises/decathlonos pulzusmérõ(5-6eft) + cateye astrale8(ha kell fordulatmérõ) 2: valamilyen sigma óra(pc9,pc15,onyx easy) 10e körül 3: Valamilyen olyan óra ami mér sebességet+pulzust+fordulatot is.(polar cs100, vdo z2) de ezek nekem már ki**ott drágák.
A problémám, h nem nagyon szeretnék sok pénzt ölni rá. (ki tudja meddig vagyok ilyen lelkes:))
Várom az ötleteket, tanácsokat!
Köszi


Nekem Sigma PC15+astrale 8 van. Én szeretem a lábfordulatmérést (országútizom).

#1678
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Fordulatmérés tök felesleges, bár ha full amatõr vagy, akkor jó ha tudod hogy 85 és 110 között jó tekerni, de ez is csak akkor kell ha a teljesítményre mész.

Nekem pl. a tavaszi lassú pedálfodulatos edzések óta nincs fent.

VDO jó, Polar tényleg drága, Sigma az ami még jó lehet, mást nagyon nem érdemes...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1679
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Hali mindenki!
Pár hónapja elhatároztam h sportszinten kezdek bringázni. Edzésekhez kéne 1 belépõ szintû óra(átlag és max pulzust tudjon mérni). Nemtudom mit válasszak. 1. kérdés, h meg lehet e oldani fordulatmérõs óra nélkül az edzéseket hatásfokcsökkenés nélkül, vagy jobb ha van?(most velo8 van)
Tehát a választási lehetõségeim: 1: hervises/decathlonos pulzusmérõ(5-6eft) + cateye astrale8(ha kell fordulatmérõ) 2: valamilyen sigma óra(pc9,pc15,onyx easy) 10e körül 3: Valamilyen olyan óra ami mér sebességet+pulzust+fordulatot is.(polar cs100, vdo z2) de ezek nekem már ki**ott drágák.
A problémám, h nem nagyon szeretnék sok pénzt ölni rá. (ki tudja meddig vagyok ilyen lelkes:))
Várom az ötleteket, tanácsokat!
Köszi

#1680
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Nem. Akkor már sokkal inkább egy sigma ilyen árban...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala