Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1641
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts


Reális, ha fiatal vagy, kipihent és nagyon megnyomod. 198 volt nekem a Max, de az is 4 éve kb, most sokkal alacsonyabb.
210 is lehet a pulzus (vagy több is de ismerõsi körben ennyi a max), megbírja az ember.

nekem 34 évesen felment 204 re.És nem nehéz elérnem,hogy a névleges max pulzus fölé menjen.Szakirodalomban azt írják,max pulzuson csak nagyon rövid ideig bírja a szervezet,én elég sokáig tudom ott tartani.Most vagy nekem magasabb a valódi max pulzusom,vagy passz...

#1642
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts

Ezt most nem értem. Az a baj, hogy ha 196 van beállítva max pulzusnak és te mész mondjuk 200as pulzussal akkor átállítja a max-ot 200ra? Ez a jó nem?

a-a. épp az a baj hogy nem állítja át 200-ra hanem marad 196 a maximális értéknek. amin variál menet közben az a zónakapuk mértéke

#1643
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

mennyire reális ez az érték? nektek mekkora volt eddig a max pulzus?

207 körül voltam
XC versenyeken átlagban 190-195 szokott lenni, maratonon olyan 170-180...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1644
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

nekem legtöbbször hosszú sprintnél vagy kemény nyúzós hegynél megy 200 fölé. a 203 azóta már megdõlt, de 208-210 nél nálam már leszabályoz a rendszer

nemtudom a többi pulzusmérõ milyen, de az én sigmámban ezt találtam az egyik "hibának" hogy a max pulzust (nekem 196) automatikusan állítja be, hiába állítod manual, visszaállítja. így ha átléped a 196-ot hz,fz,pz érték százaléka nem jön ki. nálam például mindig marad hiányzó 10-15% amit nemtudok hova tenni. ezek a hz alatti, és a pz feletti értékek


Ezt most nem értem. Az a baj, hogy ha 196 van beállítva max pulzusnak és te mész mondjuk 200as pulzussal akkor átállítja a max-ot 200ra? Ez a jó nem?

#1645
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts
nekem legtöbbször hosszú sprintnél vagy kemény nyúzós hegynél megy 200 fölé. a 203 azóta már megdõlt, de 208-210 nél nálam már leszabályoz a rendszer

nemtudom a többi pulzusmérõ milyen, de az én sigmámban ezt találtam az egyik "hibának" hogy a max pulzust (nekem 196) automatikusan állítja be, hiába állítod manual, visszaállítja. így ha átléped a 196-ot hz,fz,pz érték százaléka nem jön ki. nálam például mindig marad hiányzó 10-15% amit nemtudok hova tenni. ezek a hz alatti, és a pz feletti értékek

#1646
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
nekem 17 évesen 204 a max, reális az a 203...én úgy mérem, hogy tekerek felfele a hosszú, meredek emelkedõn, fokozatosan nehezítem, és a végén ami kifér a csövön, és akkor váltok még egy nehezebb fokozatba - na, ekkor érzem azt, hogy mindjárt kidobom a taccsot...:D

#1647
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

ma megjött délután az elsõ pulzusmérõ órám (sigma pc9)
a beállítás könnyen ment, egész jó kis cucc, szerelem elsõ látásra:)

az autómatika, és a számolás is 196-ot írt max pulzusnak, ami elég reálisnak tûnt mert az igazán kemény 1 és 5 km hosszú mászásokon max 191-ig ment fel, és ott úgy tûnt bármennyire hajtok felfelé, nálam leszabályoz a rendszer.

viszont hazafelé az utcánkban szokás szerint az utolsó 70 méteres emelkedõt kiállva, sprintelve tettem meg, és 203-at írt ki. éreztem hogy eléggé odatettem magamnak, de azthittem 200 felett már elviszi az embert a mentõ
mennyire reális ez az érték? nektek mekkora volt eddig a max pulzus?

az 50km-tert kerek 2 óra alatt tettem meg, és 159-es lett az átlag



Idén 203 volt a max. és 24 vagyok. 18évesen 206-ot sikerült kihajtani magamból.

#1648
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Szerintem 70 méteren nem érted volna el a max pulzust, inkább a 196-ot fogadd el.

#1649
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Mivel az automatika abban az órában úgy számol ezért jó hogy egyezik...

Reális, ha fiatal vagy, kipihent és nagyon megnyomod. 198 volt nekem a Max, de az is 4 éve kb, most sokkal alacsonyabb.
210 is lehet a pulzus (vagy több is de ismerõsi körben ennyi a max), megbírja az ember.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1650
Lipi

Lipi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 posts
  • LocationWillersdorf (AT)
Nekem 34 éves létemre 196 a Mecsekben Zengõre fel, a mentõ nem kellett!

ma megjött délután az elsõ pulzusmérõ órám (sigma pc9)
a beállítás könnyen ment, egész jó kis cucc, szerelem elsõ látásra:)

az autómatika, és a számolás is 196-ot írt max pulzusnak, ami elég reálisnak tûnt mert az igazán kemény 1 és 5 km hosszú mászásokon max 191-ig ment fel, és ott úgy tûnt bármennyire hajtok felfelé, nálam leszabályoz a rendszer.

viszont hazafelé az utcánkban szokás szerint az utolsó 70 méteres emelkedõt kiállva, sprintelve tettem meg, és 203-at írt ki. éreztem hogy eléggé odatettem magamnak, de azthittem 200 felett már elviszi az embert a mentõ
mennyire reális ez az érték? nektek mekkora volt eddig a max pulzus?

az 50km-tert kerek 2 óra alatt tettem meg, és 159-es lett az átlag



#1651
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts
ma megjött délután az elsõ pulzusmérõ órám (sigma pc9)
a beállítás könnyen ment, egész jó kis cucc, szerelem elsõ látásra:)

az autómatika, és a számolás is 196-ot írt max pulzusnak, ami elég reálisnak tûnt mert az igazán kemény 1 és 5 km hosszú mászásokon max 191-ig ment fel, és ott úgy tûnt bármennyire hajtok felfelé, nálam leszabályoz a rendszer.

viszont hazafelé az utcánkban szokás szerint az utolsó 70 méteres emelkedõt kiállva, sprintelve tettem meg, és 203-at írt ki. éreztem hogy eléggé odatettem magamnak, de azthittem 200 felett már elviszi az embert a mentõ
mennyire reális ez az érték? nektek mekkora volt eddig a max pulzus?

az 50km-tert kerek 2 óra alatt tettem meg, és 159-es lett az átlag

#1652
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Sziasztok tudnátok abban segíteni hogy asus pda-ra hol tudnék letölteni túrázáshoz szoftvert ill. térképet, elõre is köszi


Szerintem ezt a kérdést GPS topkiba kellene feltenned. Amúgy milyen szoftver alá? Végül pedig: www.turistautak.hu

#1653
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Sziasztok tudnátok abban segíteni hogy asus pda-ra hol tudnék letölteni túrázáshoz szoftvert ill. térképet, elõre is köszi

#1654
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Csáó!
Sikerült ma szert tennem egy Garmin Edge 605-ös készülékre és lenne néhány problémám és kérdésem!
Tudna segiteni valaki?
Köszi

#1655
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts

Most kaptam ajándékba egy Polart és azt figyeltem meg hogy ha gyorsan megyek, elkezd rossz (230 körüli) pulzust kiírni. Ez egyéni eset, vagy elõfordul más órákkal is?



Nekem is van ilyen,mondjuk STP óránál,az lenne a probléma h. jeladót csapkodja a mez mikor lobog rajtam.Ha rám feszül v. vmi. akkor abbahagyja.
www.sintesibikes.com

#1656
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
ha valaki Aptonia(5,000,-Ft-os) pulzusmérõ óra megvételérõl gondolkozik, akkor itt van egy kis tapasztalat: a többi órához képest nagyon olcsó, ehhez képest mégis sokat tud... óra, stopper, aktuális pulzusmérés, egy intervallum beállítása, alá mész, egyet csipog, fölé mész, kettõt... jár hozzá egy merev(vagyhogyishívják)pánt, ennek csak annyi hibája van, hogy(rajtam legalábbis nem fekszik föl rendesen, legjobban behúzha sem(lehet, hogy én túl sovány vagyok)), szóval lejtõn lefelé 238-240- es pulzussal megyek szerinte...

egyébként a jelátvitellel nincsen gond... sajnos nincs kódolva, ezért a "számológép pulzusát is méri"(de komolyan), ha csipog...

kb. ennyi, szerintem, aki mérni akarja a pulzusát, intervallumos edzést akar végrehajtani, jó választás, komolyabb célokra már nem nagyon alkalmas(úgyértem, aki akar szintet stb.-t mérni), de nálam is már másfél éve van egy, és nekem bevált!

#1657
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Most kaptam ajándékba egy Polart és azt figyeltem meg hogy ha gyorsan megyek, elkezd rossz (230 körüli) pulzust kiírni. Ez egyéni eset, vagy elõfordul más órákkal is?

#1658
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts

Ez nem csak a korral jár, hanem a Margitszigeti földkábel is bejátszhatott. :P Poláros körökben közismert, hogy ott érdekes sebességeket és pulzus érteket mutathatnak a óráink. Kivéve az RS800 illetve a CS600.


Mondják hogy a Polarok nagyon érzékenyek pl. a nagyfeszültségû vezetékekre, de négy év alatt én csak egyszer tapasztaltam ilyet, amikor egy villamosított vasúti átkelõn haladtam át. Akkor 227 körül mért az óra pár másodpercig... ha valaki nyélen megy a 203 beleférhet még...
...innentõl nyélen!

#1659
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Jah 203 bpm... Miért ne lehetne? Én már nem vagyok olyan fiatal, tavaly mégis 201-et mértem Szlovéniában egy országúti versenyen, akkor az volt a maxom... tévedés kizárva.
Ez az életkor mellett nagyban függ egyéni adottságoktól, kipihentségi állapottól, edzettségi szinttõl, stb...


Ez nem csak a korral jár, hanem a Margitszigeti földkábel is bejátszhatott. :P Poláros körökben közismert, hogy ott érdekes sebességeket és pulzus érteket mutathatnak a óráink. Kivéve az RS800 illetve a CS600.

#1660
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts

Hát 203 nemigen lehet, hacsak nem fiatal vagy és nagyon széthajtottad magad, de azt azért érzed.:) A 180-185-ös pulzussal mennyit mentél? Lehet jobb lenne alacsonyabb pulzussal többet menni(min 2 óra).


Jah 203 bpm... Miért ne lehetne? Én már nem vagyok olyan fiatal, tavaly mégis 201-et mértem Szlovéniában egy országúti versenyen, akkor az volt a maxom... tévedés kizárva.
Ez az életkor mellett nagyban függ egyéni adottságoktól, kipihentségi állapottól, edzettségi szinttõl, stb...
...innentõl nyélen!