Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1261
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
azí elsõ szériás sigmáknál volt hiba de annak vagy 2 éve, azóta a magyar forgalmazó álétal behozott széria már javított (amúgy ha jók emlékeim a lakihagyi adó zavarta) viszont ha minden igaz csak azokat igazitották meg, szal ha kintrõl van akkor lehet gázos.

az enyém amúgy tökéletesen mûködött, és több tulajt is ismerek akinek semm gondja vele

vdo-ból az új mc01+ ok amiket nem kéne megvenni - a sima drótós változata jó, tán a legjobb ha nem kell pulzusmérõ. és nem zavar a drót. mondjuk én most elszaggattam a madzagját szal amig nincs pénzem új konzolra momentán használom a gps-t. de ez az én szoc problémám :)

meg a Z széria elsõ eresztése volt még bugos, de úgy tudom már azt is javították
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1262
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Tegnap vaciláltam, írjam-e vagy sem; mindegy, jó halkan, de megjegyzem. Úgy hallottam, a VDO-ból is akad olyan típus illetve széria, hogy négybõl hármat visszavittek egy adott üzletbe, és az üzletnek cseréltetnie kellett a forgalmazóval egy újra. (Abban az üzletben mondták, ahol a Ciclosportot vettem.)
Zeezoltano írása érdekes, lehet benne valami. Senki sem tudja, milyen széria is az az 1-2e Ft-tal olcsóbban vett sebességmérõ.

_____________________________________________
AM rlz


#1263
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Na, ez egyre szebb. Mit jelent hogy más frekvencián mint az ideális? És emiatt hogyhogy nem mõködik egyes helyeke? :-S

(Kersek, olvasgatok közben, a Te hozzászólásod még nincs meg)

#1264
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Nekem is volt hasonló gondom a sigma órával azt hiszem ebben a topikban le is írtam. A lényeg hogy vannak bizonyos forgalmazok akiknek az órái más frekin dolgoznak mint az ideális nekem pl alsónémedi és dabas közt egyáltalán nem volt hajlandó mérni de ezt tapasztaltam szolnok egyes területein és még sok más helyen is , annyira felidegesitett hogy vettem egy Cateyt akkor kaptam ezt az infót azóta csak bevált bringa boltból veszek órát akkor is ha másutt olcsóbb lenne (de nem volt:))

Várom a tracking info-t, elvileg UPS-sel jön. :) Remélem megoldódik az új jeladóval minden gond!

Tigger, neked mennyi lehetett a távolság?

Nekem V-fékes is a villám és 46cm-nél nem tudom közelebb pakolni a jeladót. Tegnap kipróbáltam, így is teljesen megbízhatatlan. Hol mér, hol nem. Ma reggel is ugyanilyen esetlegesen mûködött, de talán pontosan ugyanazokon a helyeken vesztette el a jelet mint tegnap. A melóba vezetõ út utolsó 2 km-én egyáltalán nem mért, de az utosó 200m-en igen. Ez kicsit kezd misztikus lenni...

Szoftverhibáról tud valaki ennél a típusnál?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1265
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köszi; szerintem pontosan úgy van. A jeladó tetejétõl kb. 8mm-re van a mágnes teteje. Melóból hazafelé sem mért mindig, bár a Soroksárin a HÉV-tõl 2m-re kilométereken át nem vesztette el a jelet, így nem hiszem hogy a magasfeszültség a ludas.

Volt a csomagban kébelkötegelõsfelfogatásos adapter is, annak a papírján az van, hogy a sensor-computer maximális távolság a BC1106-nál 70 cm (Neked iylen van?), a 1706 HR-nél és a 2006 MHR-nél 45cm, szal MTB felhasználásnál nem nagyon lehet mégy egy 100-as villára (az enyém ilyen) sem felrakni hogy jó is legyen.

El vagyok keseredve. A VDO HC 12.6-tal szemezgettem még, lehet jobb választás lett volna, mert ott vezetékes a speed érzékelés (és több pulzus-funkció van, magasságmérés nélkül).

#1266
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
xian,próbáld úgy állítani a mágnest,hogy a feladón lévõ bemélyedéses-csíknál legyen a mágnes teteje.nekem így mûködik rendesen,kb 45-50 centi az adó-vevõ távolság.

#1267
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
a polar s725x és s625x között jól látom, hogy nincs különbség? (magára az órára gondolok, nem a hozzá járó kiegészítõkre)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1268
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
:(

Lehet jobban utána kellett volna néznem a dolgoknak márkák (Ciclosport-VDO-Cateye-Sigma; Polar és STP kilõve) és redszerek tekintetében...vagy ez minden wireless óránál fennáll?

#1269
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 posts
pl. a Bartok B. uton szinte vegig nem mer, de mar megszoktam :)

Ez a DTS-es rencer' is érzékeny az ilyesmire..?

sajnos nekem ugy tunik, igen.

#1270
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nem tudom merre lakozol; a Grass.-Soroksári-Ócsai útvonal mellett (a Gubacsi keresztezõdéstõl tekerek majdnem az M0-ig) van HÉV / vasúti vezeték, de a probléma fõleg ott jelentkezik, ahol ezektõl a legmesszebb haladok. :(

Ez a DTS-es rencer' is érzékeny az ilyesmire..?

#1271
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 posts
valoszinuleg azokon a helyeken vannak mindenfele elektromos dolgok (vezetek, adotorony, akarmi) amik zavarjak a vetelt, nekem is van nehany ilyen "feher folt" a varosban.

#1272
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Várom a tracking info-t, elvileg UPS-sel jön. :) Remélem megoldódik az új jeladóval minden gond!

Tigger, neked mennyi lehetett a távolság?

Nekem V-fékes is a villám és 46cm-nél nem tudom közelebb pakolni a jeladót. Tegnap kipróbáltam, így is teljesen megbízhatatlan. Hol mér, hol nem. Ma reggel is ugyanilyen esetlegesen mûködött, de talán pontosan ugyanazokon a helyeken vesztette el a jelet mint tegnap. A melóba vezetõ út utolsó 2 km-én egyáltalán nem mért, de az utosó 200m-en igen. Ez kicsit kezd misztikus lenni...

Szoftverhibáról tud valaki ennél a típusnál?

#1273
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Sziasztok!
A Polar órákban (CS600 ) nem lehet állítani a scroll idejét? 3mp-enként vált,de így használhatatlan.Mire felfogom az elsõ sort,már át is váltott.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1274
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Wow! :)

_____________________________________________
AM rlz


#1275
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Megpróbáltam olyan magasra tenni a jeladót amennyire lehet de így is 46cm lett. Írtam a Sigma-nak, hogy megbízható lesz-e így. Ez jött: "I will send you immediately another speed Sensor for free of charge. With that you can increase the range on 60-70cm."

:) :) :)

#1276
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Átnézem újra a szerelési útmutatót; 45cm-nél közelebb kell lennie egymáshoz a jeladónak és a computernek. Kipróbálom!

nekem mûködött gond nélkül országútin is meg montin is 140-es telón.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1277
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Átnézem újra a szerelési útmutatót; 45cm-nél közelebb kell lennie egymáshoz a jeladónak és a computernek. Kipróbálom!

#1278
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Most (jobb késõn mint soha) olvasgatom a mtbr.com-on a véleményeket. Hát, van aki nem nagyon tudta használni. :-S 54 cm-re van egyébként a jeladó a computertõl, de tudom feljebb tenni akár 15 cm-rel is. Segíthet ez? A pulzust talán ugyanezen okból nem méri: nem érzékeli hogy halad a vas...

Remélem megoldódik a dolog, mégiscsak egy volt csúcsmodellrõl van szó.

#1279
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Hát...az elsõ tapasztalatok nem túl jók. Óra a kormány bal oldalán, jeladó a villa bal szárán, a rés a jeladó és a mágnes közt kb. 5mm. Melóba jövet, 7 km alatt kb. négyszer fordult elõ hogy nem mért semmit (sem pulzus sem sebesség); háromszor kevesebb mint egy percig, utoljára pedig több percen (km-en) át. A készülékkel lehet a gond, vagy én nem csináltam jól valamit? :(


Ciclosporttal tapasztaltam már a sebességmérõ jeladójának akadozását, ami a vételt illeti. Amit én megfigyeltem, hogy az elsõ villa rugóútjától is függ a vétel minõsége. (Ha jól emlékszem, távolságban max. 60 cm-t említettek a Ciclosport 4.4A HR esetén.)
A jeladót én a bal oldalra, a fék oldalára tettem, az óra pedig a stucnira (ha így hívják) került, középre. A Ciclosport user's manualben említették, hogy érdemes ügyelni arra, hogy a jeladó és az computer közt lehetõleg minél kevesebb "tárgy" helyezkedjen el. Tudod így mozgatni, hogy szabadabb legyen a rádiójelek útja?

_____________________________________________
AM rlz


#1280
hencsa

hencsa

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

Zergénél nézted már? www.zerge.info



Kösszi,láttam csak egy kicsit soknak találom 4ezerér:D ezér gondolomtam h ha van vkinek otthon elfekvõben egy.....:chin: