Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1241
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Lehet nem írtam update-et, de most már a 3. szenzor van nálam. Az elsõ az órához (2006MHR-X112) való normál jeladó volt ami max. 45cm-rõl mûködött. A 2., amit a Sigma DE küldött 'Power' sensor volt, de nem a 112 KHz-es modellhez való (ennek ellenére talán ez mûködött a legjobban, amit - bár nem vagyok rádióamatõr - meglehetõsen furcsállok). A 3. sensor a Sigma szerint tökéletes (112 KHz-es Power sensor), de semmivel sem találom jobbnak az elõzõnél. Ezért gyötörnek a kétségek továbbra is...

#1242
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Utóbbi mûködésén keseregtem kissé az utolsó néhány oldalon...így szeretném most megragadni az alkalmat és megkérdezni MINDENKIT aki wireless órát használ, hogy az általam vázolt kihagyások márkán belül minden típusra, ill. minden márkára jellemzõek???

szerintem a tieddel még mindig az a baj hogy nem a magyar viszonyokhoz igazított kiadás volt...

az enyém tökéletesen mûködött, és több embert ismerek akinek szintén...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1243
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Utóbbi mûködésén keseregtem kissé az utolsó néhány oldalon...így szeretném most megragadni az alkalmat és megkérdezni MINDENKIT aki wireless órát használ, hogy az általam vázolt kihagyások márkán belül minden típusra, ill. minden márkára jellemzõek???

#1244
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Kódolt jeladóval a továbbított adatot kevésbé, vagy egyáltalán nem zavarja például a magasfeszültségû vezeték, adótorony stb.
Ciclo-n nincs háttérvilágítás. (Vagy csak én nem vettem észre.:))


Értem. Akkor ez egy negatívum a Polarral szemben, bár nem igen fogom használni sötétben.
Volt már rossz tapasztalatod a kódolatlan mellszíjból adódóan?
Azt írják lehet kapni a Ciclo órához pedálfordulatszámláló készletet. Mennyibe kerül ez vajon?

A Sigma órákról mi a véleményed?
Konkrétan erre a 2 modellre gondolok:
http://www.bringabut...arlas/103/2106/
http://www.bringabut...arlas/103/5456/

#1245
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Köszönöm. Szimpatikusnak tûnik. Mért jobb ha kódolt a jeladó? A Ciclo-ban van háttérvilágítás?


Kódolt jeladóval a továbbított adatot kevésbé, vagy egyáltalán nem zavarja például a magasfeszültségû vezeték, adótorony stb.
Ciclo-n nincs háttérvilágítás. (Vagy csak én nem vettem észre.:))

_____________________________________________
AM rlz


#1246
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Ciclosport CM 4.4A HR-em van, korábban írtam róla egy rövid összefoglalót. Azóta további 400 km-t használtam és jól mûködik, legnagyobb megelégedésemre.
A Polarhoz és a Cateye-hez képet annyi pluszt nyújt, hogy hõmérsékletet és magasságot is mér - igaz, a Cateye-hez nem találtam részletes leírást, lehet, hogy az szintén tudja. Azt, hogy melyik kódolt, melyik kódolatlan jeladóval szerelt, nos, csak a Ciclo-t tudom (az kódolatlan).


Köszönöm. Szimpatikusnak tûnik. Mért jobb ha kódolt a jeladó? A Ciclo-ban van háttérvilágítás?

#1247
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Valaki össze tudná esetleg foglalni hogy az alábbi 3 óra szolgáltatásaiban mikben tér el egymástól? Ti melyiket választanátok?

- Cateye HR200
- POLAR CS100
- Ciclosport CM 4.4A HR

A Cateye-t használtan tudnám megvenni 20 ezer körül, amennyiért az utóbbi kettõt újonnan lehet kapni...

Elõre is köszönöm a segítséget.


Ciclosport CM 4.4A HR-em van, korábban írtam róla egy rövid összefoglalót. Azóta további 400 km-t használtam és jól mûködik, legnagyobb megelégedésemre.
A Polarhoz és a Cateye-hez képet annyi pluszt nyújt, hogy hõmérsékletet és magasságot is mér - igaz, a Cateye-hez nem találtam részletes leírást, lehet, hogy az szintén tudja. Azt, hogy melyik kódolt, melyik kódolatlan jeladóval szerelt, nos, csak a Ciclo-t tudom (az kódolatlan).

_____________________________________________
AM rlz


#1248
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Valaki össze tudná esetleg foglalni hogy az alábbi 3 óra szolgáltatásaiban mikben tér el egymástól? Ti melyiket választanátok?

- Cateye HR200
- POLAR CS100
- Ciclosport CM 4.4A HR

A Cateye-t használtan tudnám megvenni 20 ezer körül, amennyiért az utóbbi kettõt újonnan lehet kapni...

Elõre is köszönöm a segítséget.

#1249
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Mivel kipage kolléga érdeklõdött a frissen szerzett Sigma Rox 9.0-s komputeremrõl és mivel gondolom vannak akiket szintén érdekel, ezért itt fejtem ki a tapasztalataimat.
Szóval elsõre az tûnt fel, hogy viszonylag nagy a sima sebességmérõkhöz képest. 47mm*48mm. A felserelés viszonylag egyszerû és többféle rögzítési módszer van: Vagy gumival, vagy gyorskötözõvel lehet felrakni. A gumisnak az a hátránya, hogy ha nem ragasztjuk oda az óratartót, akkor macerásabb az órát felrakni, leszedni.
Mûködés tekintetében az a jó, hogy nem zavarja meg semmi, legalábbis eddig úgy tûnik. Kijelzõje kicsit zsúfolt, elsõre nehéz átlátni egy sima sebességmérõ után, de meg lehet szokni. Szoftvere is viszonylag jó sok mindent meg lehet csinálni, bár kicsit nehézkes. Pl.: nagyítani nem lehet görgõvel. A legkisebb mintavételi idõ 5s. Az órát sz.géprõl is lehet konfigurálni és akkor nem kell nyomogatni, így gyorsabb, egyszerûbb a beállítás. Viszont a pedálfordulatot nem tárolja a logban. Szóval azt nem látni a szoftverben, viszont az órában utána lehet nézni az átlagnak és a max fordulatnak is. Magasságmérés terén a mostani változékony idõjárásban 8m-et téved hazáig. Kb 70km-en. Kezelésében van olyan probléma, hogy egyes funkciókat úgy lehet elérni, hogy 2 mp-ig kell nyomni a gombot és akkor jön elõ a menü, ami nem is gond, viszont figyelni kell, mert ha tovább nyomja az ember akkor ki is lép onnan, vag belép valahova ahova nem is akarunk. Szóval nyomni kell és figyelni mikor engedi el az ember a gombot. Hirtelen ennyi.

#1250
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Nos, egy bicajos cimborám elégedett felhasználója egy ilyennek (ami nyilván nem mérvadó, hiszen ez csak 1 "minta"), már 2 éve - bár a konditermi számológépek és erõs (ki)sugárzású, mûkörmös szöszi pultoslányok közelében .. tesztelte. :)

Az utóbbiaknak egészen más 'mûszerre' van kifejezetten nagy hatása! :D

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1251
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Ha már ennyit rászánsz, inkább vegyél Polar-t, és szerintem kár a kifejezett fitnesz modellt venni, én valamelyik futó modellt venném a helyedben: Polar RS100, vagy 200.

inkább vegyél most a lidliben egy órát 3500 ért, aztán majd két év múlva vegyél egy csúcs polart ;)
addig gyûjts rá, aztán ha késõbb majd belekóstolsz a versenysportba, akkor jól fog jönni a mindenttudó óra :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1252
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Robcsi1979: Ciclosport HAC 5 ugyan jóval drágább (ebike.hu-n ~32e Ft), de kb. lefed mindent, ami neked kell. És digitális.
Sigma PC15-öt jól tudod, nem digitális a jelátvitel. Ennek ellenére nem különösen zavarják a nagyfeszültségû vezetékek és egyebek; legalábbis biztosan nem jobban, mint bármely más kódolatlan cuccot. Nos, egy bicajos cimborám elégedett felhasználója egy ilyennek (ami nyilván nem mérvadó, hiszen ez csak 1 "minta"), már 2 éve - bár a konditermi számológépek és erõs (ki)sugárzású, mûkörmös szöszi pultoslányok közelében tudtommal nem sokat tesztelte. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1253
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ha már ennyit rászánsz, inkább vegyél Polar-t, és szerintem kár a kifejezett fitnesz modellt venni, én valamelyik futó modellt venném a helyedben: Polar RS100, vagy 200.

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon és rögtön egy "szakmai" kérdéssel fordulnék hozzátok. Pulzusmérõ órát szeretnék vásárolni, leginkább kardio konditermi edzésekhez a testépítést kiegészítve aktív kardio zsírégetõ tréninggel. Ár érték arányban a Sigmákat nézegettem eddig, ami legjobban tetszik és a célnak is megfelel az a Sigma Onyx Fit lenne. Kérdésem tehát hogy mennyire megbízhatóak ezek az órák? Tetszik még Sigmából a PC 15 is csak annak ha jól tudom nem digitálisan kódolt a mellkasi jeladója, így félõ hogy a teremben még a számológépnek is lemérné a pulzusát. :) - ha tévedek akkor szóljatok rám, esetleg ha meg tudnátok dobni pár hasznos infóval ez ügyben azt nagyon megköszönném. Esetleg egy jó és megbízható webboltot nem tudtok véletlenül ahonnan a legjobb áron be tudnám szerezni? Elég változóak az árak, az Onyx Fit pl van ahol 18.900ft van ahol meg 23.900ft. A RockNroad webboltról van valakinek valami tapasztalata? Itt a legolcsóbb és van is nekik raktáron csak csesznek válaszolni a levelemre.

http://rocknroad.hu/node/189

A válaszokat elõre is köszönöm!



#1254
robcsi1979

robcsi1979

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon és rögtön egy "szakmai" kérdéssel fordulnék hozzátok. Pulzusmérõ órát szeretnék vásárolni, leginkább kardio konditermi edzésekhez a testépítést kiegészítve aktív kardio zsírégetõ tréninggel. Ár érték arányban a Sigmákat nézegettem eddig, ami legjobban tetszik és a célnak is megfelel az a Sigma Onyx Fit lenne. Kérdésem tehát hogy mennyire megbízhatóak ezek az órák? Tetszik még Sigmából a PC 15 is csak annak ha jól tudom nem digitálisan kódolt a mellkasi jeladója, így félõ hogy a teremben még a számológépnek is lemérné a pulzusát. :) - ha tévedek akkor szóljatok rám, esetleg ha meg tudnátok dobni pár hasznos infóval ez ügyben azt nagyon megköszönném. Esetleg egy jó és megbízható webboltot nem tudtok véletlenül ahonnan a legjobb áron be tudnám szerezni? Elég változóak az árak, az Onyx Fit pl van ahol 18.900ft van ahol meg 23.900ft. A RockNroad webboltról van valakinek valami tapasztalata? Itt a legolcsóbb és van is nekik raktáron csak csesznek válaszolni a levelemre.

http://rocknroad.hu/node/189

A válaszokat elõre is köszönöm!

#1255
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Igen, ezen én is gondolkodtam. Az eredeti az órához való volt, de csak 45cm-rõl mûködött (elvileg). Ez meg nem tudom milyen, de ha más frekvenciát használ tényleg nem kéne mûködnie. Viszont akár 70cm-rõl is tudnia kell nem mûködni. :)

Ha a 3. sem lesz jó nem tudom mit teszek...

#1256
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás

A 2. szenzor sem jó. Ugyanúgy, és ugyanott veszti el a jelet mint az eredeti. Ismét írtam a Sigma-nak, küldenek egy 2. szenzort, szal már 3 lesz. :D Ez azért van mert közben kitaláltuk, hogy az enyém 2006 MHR-X112 (112 KHz-es modell).


hm, en rohadtul nem ertek ezekhez a dolgokhoz, de az marhara meglep, hogy egyaltalan barmilyen vetel is volt azzal a masik fajta jeladoval :)

#1257
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Már szinte csak magammal bezsélgetek, de azért leírom. :) Hátha más okul belõle...

A 2. szenzor sem jó. Ugyanúgy, és ugyanott veszti el a jelet mint az eredeti. Ismét írtam a Sigma-nak, küldenek egy 2. szenzort, szal már 3 lesz. :D Ez azért van mert közben kitaláltuk, hogy az enyém 2006 MHR-X112 (112 KHz-es modell).

Még egy (számomra) érdekes dolog: visszaraktam a 100 éves Cateye órámat is, hogy össze tudjam hasonlítani mit mérnek. Azt figyeltem meg, hogy melóba jövet a Cateye 7,45km-t, míg a Sigma (gondolom a sok kihagyás miatt) 5,99(!!!) km-t mért. Igen elkeseedtem ezen, de hazafelé, ahogy megjöt a jel az 5,99-et nem 6,00 hanem 7,40 követte. Ebbõl arra merek következtetni, hogy akkor is mért az óra, amikor úgy tûnt hogy nem, és az adatokat (részben) késõbb hozzáadta a meglévõkhöz. Azért írtam hogy részben, mert a 'kiesett' idõt nem adta hozzá valami okból. Ennek következtében viszont a Cateye 27,8-as, a Sigma pedig 33,2-es átlagsebességet mért. 15 km-en a távok eltérése mindössze 40-50m lett (Cateye: 210cm, Sigma 209,5cm kerékkerület)

X

#1258
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
2006 MHR fejlemények:

-az elemek nincsenek lemerülve. kicsit sem.

-megjött az új sensor; ma du teszt

X

#1259
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Azt megtudná nekem mondani valaki,hogy a PPT5-ben mit jelent,mit mutat meg az Összes Max pulzus és iram grafikon?Mit jelent az Iram/sebesség 2:35 ?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1260
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hm. Én az apróból vettem, a srác pedig a magyar forgalmazótól (nem vágom ki ez, neki ismerõse) kapta mert az övé megsérült.

Elképzelhetõ tehát, hogy nem a magyar, Lakihegyes piacra szánt darab és azért vacakol? Be lehet valahogy azonosítan? (Számok vannak az óra hátsó, föld felé nézõ oldalán)

Oldbike volt olyan kedves és priviben megírta, hogy az alacsony töltöttségû elem is okozhat gondot. Ilyennel találkozott valaki? A mellhevederben és a jeladóban benne volt az elem gyárilag, az órába én tettem bele. Mindenesetre otthon rámérem mindhárom elemre.