Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1221
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts

Sajnos nem találtam semmilyen információt errõl, de gyanítom, hogy nem. Hacsak nincs valami de-facto frekvencia-tartomány, amit néhány gyártó ugyanerre használ, mint például a pulzusmárõ mellpántja esetén. :)
Mert hogy jó hír viszont, hogy a pulzusmérõnk mellpántja - például - egy az egyben kompatibilis a Hervisben kapható olcsó pulzusmérõs óra mellpántjával! ;) Párom 2-3 éve vett egy ilyet, és simán tudom a Ciclosport mellpánttal használni az óráját, Õ pedig a CM4.4A-t azzal a teljesen noname pánttal.


Értem, köszi.
És szerinted létezik analóg órákhoz vezetéknélküli pedálfordulat-mérõ, mert ahogy látom minden gyártó digitális órákhoz ajánlja ezeket...

#1222
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Aki Ciclo 4.4A HR órát használ,...
Esetleg más gyártók vezetéknélküli pedálfordulatszámmérõ készletével mûködhet?


Sajnos nem találtam semmilyen információt errõl, de gyanítom, hogy nem. Hacsak nincs valami de-facto frekvencia-tartomány, amit néhány gyártó ugyanerre használ, mint például a pulzusmárõ mellpántja esetén. :)
Mert hogy jó hír viszont, hogy a pulzusmérõnk mellpántja - például - egy az egyben kompatibilis a Hervisben kapható olcsó pulzusmérõs óra mellpántjával! ;) Párom 2-3 éve vett egy ilyet, és simán tudom a Ciclosport mellpánttal használni az óráját, Õ pedig a CM4.4A-t azzal a teljesen noname pánttal.

_____________________________________________
AM rlz


#1223
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts
Aki Ciclo 4.4A HR órát használ, nem tudja véletlenül hogy tényleg csak vezetékes kiegészítõvel lehet megoldani a pedálfordulatszám mérést?
A gyártó oldalán ezt a készletet találtam a célra:
http://www.ciclospor...onid=1805336828

Egy emailemre válaszolva is azt a választ kaptam hogy csak a 8.2-8.3-as digitális verziókhoz érhetõ el a vezetéknélküli készlet.
Esetleg más gyártók vezetéknélküli pedálfordulatszámmérõ készletével mûködhet?

#1224
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts

Sziasztok, Eddie, Semmiho!
No, én nem tudom megnézni egyik oldalon sem. Hosszú, hogy miért nem. Kérlek benneteket írjátok meg nekem ezt a két értéket: Bátonyterenye, Hársfa út 34, valamint: Salgótarján, Bem út 2-3. Ha beviszem az egyik értéket Alt Home értéknek és reggel induláskor RESET, akkor innen indul , ha kissebb a légnyomás, ha magasaab. És ha máshol RESET-elek egyet????
Ma vittem magammal autóval az órát. Átállítottam NON BIKE módra, 09.30-kor indultam akkor 320 magasságot mutatott itthon, este 20.30-kor már meleg tiszta idõben 270 m magasság. Ez így OK??


Megnéztem Neked.
Bátonyterenye, Hársfa út 34: 225 m
Salgótarjánban nem találtam Bem utcát, csak a közelben levõ Karancsalján:
3181 Karancsalja, Bem utca 2: 235 m

#1225
RTamás

RTamás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 posts
Sziasztok, Eddie, Semmiho!
No, én nem tudom megnézni egyik oldalon sem. Hosszú, hogy miért nem. Kérlek benneteket írjátok meg nekem ezt a két értéket: Bátonyterenye, Hársfa út 34, valamint: Salgótarján, Bem út 2-3. Ha beviszem az egyik értéket Alt Home értéknek és reggel induláskor RESET, akkor innen indul , ha kissebb a légnyomás, ha magasaab. És ha máshol RESET-elek egyet????
Ma vittem magammal autóval az órát. Átállítottam NON BIKE módra, 09.30-kor indultam akkor 320 magasságot mutatott itthon, este 20.30-kor már meleg tiszta idõben 270 m magasság. Ez így OK??

#1226
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Szia! Olvastam a Ciclosport 4.4-rõl az írásodat. Én most kaptam ilyen órát. Segíts kérlek egy pár dologban!
Hol tudom megnézni a neten, hogy pontaosan milyen tsz feletti magasságon lakok? És ezt hogyan kell kalibrálni, nem tudom továbbá, hoy a napi adatokat (km, idõ, pulzus adatok stb) hogyan nullázom? Mi ez a napi távolság számláló funkció??
Köszönettel várom segítõ válaszodat!


A kalibrálás nálam elõször Google Earth-tel, majd GPS-szel történt. Érdemes bekapcsolni a "HOME ALT" funkciót, majd itt beírni az otthoni értéket. Ez annyit tesz, hogy otthon, elinduláskor egy reset újra és újra beállítja a valós magasságot. Tapasztalataim szerint útközben nem téved sokat az óra, maximum 1-2 métert a GPS által mutatott magassághoz képest, ami nagyon jó.
Apró jótanács: ha hosszabb idõre leteszed valahol a bicajt (természetesen jól lezártva, zárt helyen stb. mert ez nem Ausztria;)), érdemes megjegyezni az ottani magasságot, ha a km-t és egyéb adatokat nem akarod nullázni, csak újra beállítani az ottani magasságot. Ugyanis, az "állásban" változni fog, ahogy változik a légnyomás és a külsõ hõmérséklet.
Nullázás és egyéb információk kapcsán, az óra kezelési útmutatóját itt találod.

A kCal mérési értékeknél annyit jegyeznék még meg, hogy ugyan a 4.4A HR egészen pontosan mér a mellkasi övpánttal, de a "sima" 4.4A semmiképp sem pontos a mellkasi jeladó nélkül. Érdemes beruházni egy mellkasi jeladóba! ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1227
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Hol tudom megnézni a neten, hogy pontaosan milyen tsz feletti magasságon lakok?
Köszönettel várom segítõ válaszodat!


Üdv!

Garmin TopoGuide Magyarország. Ez fizetõs. Ellenben a Google Earth is mutatja a tengerszint feletti magasságot. Nálam itt Szfváron a google a topoguide-al megegyezõ értéket mutat. Kiindulási alapnak szerintem jó.

#1228
RTamás

RTamás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 posts
Szia! Olvastam a Ciclosport 4.4-rõl az írásodat. Én most kaptam ilyen órát. Segíts kérlek egy pár dologban!
Hol tudom megnézni a neten, hogy pontaosan milyen tsz feletti magasságon lakok? És ezt hogyan kell kalibrálni, nem tudom továbbá, hoy a napi adatokat (km, idõ, pulzus adatok stb) hogyan nullázom? Mi ez a napi távolság számláló funkció??
Köszönettel várom segítõ válaszodat!

#1229
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köszi hoy; a két modell amit írtál már egy más árkategória. Persze, inkább egy drágább modell ami megbízható mint egy olcsóbb ami nem.

Talán a VDO HC12.6 jobb választás lett volna. Talán nem véletlen, hogy a speed sensor vezetékes.

gren_tamas: semmiképpen sem szerettem volna azt sugallni hogy a 2006MHR szar. Azt meg végképp nem, hogy a Sigma szar. Ami biztos, az az hogy az enyém Budapesten nem megbízható. A nagyfeszültség nem hatja meg, de valami más igen. Ugyanazokon a helyeken, minden egyes alaklommal.

Ötleteden felbuzdulva ezúton szeretnék megkérni mindenkit, bárkit, hogy aki rendelkezik ezzel a modellel, vagy bármilyen más wireless modellel ami eddig nem vesztette el a jelet és tudna rám szánni 1-1,5 órát, az keressen meg egy közös tekerés erejéig (mondjuk a Lágymányosi és a az Ócsai út vége között). Hétköznapokon 17 óra után, vagy a hétvégén bármikor nagyon szívesen szánnék idõt erre a tesztre.

krisztian.bota@gmail.com

70/5720808

Elõre is köszönöm,
X

#1230
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

... a speed sensor a gázos (Sigma 2006 MHR). Egyébként itt vidéken (Ózd-Vadna, 33 km) egyszer sem vesztette el a jelet.

Viszont továbbra sem tudom hogy létezik-e olyan márka, típus, ami BP-en is 100%-os...


Nekem úgy tûnik, mintha egy egyedi gondot próbálnál általánosítani. Az én Sigma 2006-om kiválóan mûködik több, mint egy éve. Bp-n másfél hónapig használtam. Fro-ban (nagyfesz. távvezeték követte az utat) meg a Hármashatárhegy tetején gyengélkedett csak eddig; két alkalom a sokból (újraindítás megoldotta). Egyébként betonbiztos, amúgy elég pontos is. Próbálj ki pl. egy másikat a saját bicikliden, vagy akár többet is, valaki biztos kölcsönad. Kisérletezz.
Jópár üzenetet írtál, együttérzünk, nagy méreg a hibás kütyü, de a kérdésedre nehéz látatlanban segíteni. Szerintem nem is lehet, hisz esetleg ,,csak'' a Te példányod a hibás, ezért ne várd, hogy a márka illetve típus alkalmatlansága derül hirtelen ki. Ha úgy lenne, eleve nem vettél volna ilyet, ugye? Meg kéne mérni stb., pl hogy egy elismerten jó példány meg a tied hogy viszonyulnak egymáshoz. Tudom, ez nem vigasztal, de elhinnéd, ha valaki azt tanácsolná, hogy ez közismerten vacak s a feleannyiba kerülõ Y márka a tuti? S ha valaki egy Polar 600-ast javasolna, az nyilván túl drága lenne.

#1231
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts

Dante, lehet félreértetted: a speed sensor a gázos (Sigma 2006 MHR). Egyébként itt vidéken (Ózd-Vadna, 33 km) egyszer sem vesztette el a jelet.

Viszont továbbra sem tudom hogy létezik-e olyan márka, típus, ami BP-en is 100%-os...


VD0 Z3
Polar cs600 ;-)

#1232
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Ja, bocsánat, féreértettem. A Polarnal az is elveszti, de csak ha "auto-startban" van, ugyanis van egy olyan hibája, hogy a megállás után pár másodpercig inaktív az óra a jel fogadására, s ha mondjuk nyomsz egy 1 másodperces leállást (piroslámpa), majd elindulsz, az óra nem indítja utána rögtön el a mérést, mert az elindítás még az inaktív periódusban történt.

Fura, mert csak a nagyon rövid ideig történõ megállások esetében történik meg, mint egy stoptábla, vagy egy kis city-cross, amiben néha belefér a satufék.

Érdemes ezt megnézni, hátha a Sigma is hasonló elven mûködik. De abból, hogy vidéken perfekt, én erre következtetek.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1233
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Dante, lehet félreértetted: a speed sensor a gázos (Sigma 2006 MHR). Egyébként itt vidéken (Ózd-Vadna, 33 km) egyszer sem vesztette el a jelet.

Viszont továbbra sem tudom hogy létezik-e olyan márka, típus, ami BP-en is 100%-os...

#1234
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Nem az órával van a baj. A jel, amit a jeladó érzékel, sok mindenen múlik - például szívizomsûrûségen. Egyik barátomnak EGYÁLTALÁN nem mûködik, egyik márka sem, s amint odaadja nekem, hirtelen nálam okés. Ez genetika, nem tudsz vele mit csinálni. A Polar jeladó nálam se 100-as, sokszor elveszti a jelet, s ha nem csuromnedves, illetve nem friss elem van benne, nálam már nem jó. Ellenben másnak odaadva még simán hónapokat menne, akár szárazon is.

Azt lehet mondani, hogy az emberek 2-3 %-ánál néha elvesztik a jelet, s mondjuk 0.1 %-ánál már egyáltalán nem mûködnek a jeladók.

Ha esetleg Zerge ideolvas, tud pontosabbat mondani. Esetleg próbálkozhatsz valami zselével is, amivel bekened, felcsatolás elõtt, hátha az jobban vezeti a mikroáramot.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1235
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts

Nemá :) Ez komoly..?

Egy coputerrõl van szó, nem egy fókáról meg az idomárról. :)


hát nemtudom,van hogy mikor visszarakom a jeladót mosás után nem változtatok a helyzetén,elõször nem küldi a jelet,utána problémamentesen mûködik.az is igaz h közben ráolvasok:D

#1236
emeri

emeri

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
sziasztok!

szerintetek a kettõ közül melyik a jobb választás?

SIGMA PC3 8615,- HUF
http://zerge.info/sigma-pc3.html

vagy
GEONAUTE CW 5990,- HUF
http://www.decathlon...51265-26860434/


:chin:

#1237
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nemá :) Ez komoly..?

Egy coputerrõl van szó, nem egy fókáról meg az idomárról. :)

#1238
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
xian,még próbálkozhatsz vele,lehet kell neki "összeszokási" idõ.

#1239
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nem tudom jó ötlet-e...Talán a Polar-nak és a VDO-nak van a legjobb neve. No meg ott a Cateye ami gyakorlatilag 100%-ban megbízható. Egyesek szerint ezután jön a Sigma, Ciclosport, Longus, PRO, BBB, Kelly's, STP, stb.

Igazából nem tudom mitévõ legyek. Írtam a srácnak akitõl az órát vettem, hogy nem tökéletes. Visszavehetné esetleg, vagy vissza is juttathatnánk a magyar forgalmazóhoz egy vizsgálat erejéig. Nem reagált...
A Sigma állítja, hogy az órának jól KELL mûködnie most már.

(Így Tigger postjárára az a válasz, hogy az óra elvileg Magyarországon is használható, mivel az újabb, 112KHz-e modell)

Szóval még mindig érdekelne, hogy a wireless Polar-VDO-Cateye modellek szintén elvesztik a jelet néha? Mert ha igen, akkor belenyugszom a dologba. Amennyiben NEM, amennyiben vannak olyan márkák/modellek amik 100%-ban megbízhatóak, mérnek esõben-napsütésben, télen-nyáron, magasfeszültségû vezetékek, mobiltelefon-tornyok közelében is, akkor még futok egy kört a gyártónál.

Tehát kedves Polar/VDO userek; meséljetek! :)

#1240
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts

Lehet nem írtam update-et, de most már a 3. szenzor van nálam. Az elsõ az órához (2006MHR-X112) való normál jeladó volt ami max. 45cm-rõl mûködött. A 2., amit a Sigma DE küldött 'Power' sensor volt, de nem a 112 KHz-es modellhez való (ennek ellenére talán ez mûködött a legjobban, amit - bár nem vagyok rádióamatõr - meglehetõsen furcsállok). A 3. sensor a Sigma szerint tökéletes (112 KHz-es Power sensor), de semmivel sem találom jobbnak az elõzõnél. Ezért gyötörnek a kétségek továbbra is...


Sigma 2006 MHR lett volna számomra is az egyik alternatíva, de ezek után már nem merek venni.
Majdnem biztos hogy Ciclosport CM 4.4A HR lesz a befutó.

Vett valaki ehhez az órához pedálfordulatszám mérõt?
Ha ezt a funkciót is szeretném használni melyiket kell vennem ezek közül?

http://www.bringabut...arlas/354/4162/
http://www.bringabut...arlas/354/4166/
http://www.bringabut...arlas/354/4167/