Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1181
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Ha 4 fok a külsõ hõmérséklet, és 50-el mégy, akkor szerinted hány fokos levegõ éri az órát?
A sapkámon megfagyott a párolgó izzadtság

Megmondjam ? Pontosan 4 fokos levegõ érte az órát. Meg téged is.
Valószínûleg kevered a "hõérzet"-tel. Azt számolják úgy, hogy 4-5 km/h sebességenként 1'C fokkal hidegebbnek érezzük a hõmérsékletet. De ez emberekre vonatkozik. Ha megfigyeled, az autók hõmérõje sem mutat reggelente -25 fokot, mert jönnek reggel az autópályán 110el. Ha állsz, ha 100al mész, a levegõ akkor is csak 4 fokos. A szél nem tudja a tárgyakat a környezet hõmérséklete alá hûteni, csak a nagyobb szélsebességek a tárgyakat gyorsabban hûtik le a erre a hõmérsékletre.
Viszont szerintem ott jóval hidegebbnek kellett lennie, mikor Pesten, az erkélyen volt 5-6 fok.
Itt vannak a mai mérések, nézd meg, a hegyekben jóval hidegebb volt, 0-2 fok körül.(fent tudod állítani, hány órai mérést néznéd meg) Azért lehetett a sapkádon fagyás.
http://met.hu/kepek/index.php?id=mhTh
Marci

#1182
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts

-10; -15 fok? Melyik országban?


Ha 4 fok a külsõ hõmérséklet, és 50-el mégy, akkor szerinted hány fokos levegõ éri az órát?
A sapkámon megfagyott a párolgó izzadtság:)

#1183
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Hát ez az... írtam a hazai Polar szerviznek... "ezt csak kint bírják megjavítani"... de hogy miért, azt nem tudom. Azért jobban utána fogok járni ennek.
Tavaly decemberben vettem, szóval van még rá garancia. Ha meg nem csinálnák garanciában... elvagyok én ezek nélkül is... de azért mégis... nem egy 5000,-Ft-os óra, amire azt mondod, hogy inkább veszek újat.
Max, ha nagyon kéne majd a magasság, meg hõmérsékletmérés, akkor elkezdem hirdetni olcsón, és veszek 10000,-Ft-tal drágábban egy tökéletes állapotban lévõt.

#1184
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Fúdeszép ez az óra!

Nekem meg elromlott a magasság, és hõmérséklet érzékelõje az S725X-nek... nem javítják itthon gariban, így Németországba kell visszaküldeni(ahonnan rendeltem). Alaplapcsere... ez sem 3 nap lesz pulzusmérõ nélkül...

mivel kinn vetted nem javítják itthon?
mit mondott a forgalmazó? és mi a helyzet a polar világgaranciával?
az alaplapcsere amúgy olyan 30-35 ezres tétel - persze gari nélkül.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1185
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Fúdeszép ez az óra!

Nekem meg elromlott a magasság, és hõmérséklet érzékelõje az S725X-nek... nem javítják itthon gariban, így Németországba kell visszaküldeni(ahonnan rendeltem). Alaplapcsere... ez sem 3 nap lesz pulzusmérõ nélkül...

#1186
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Testre szabtuk a vekkert. :)

Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1187
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ok, köszi, akkor nem aggódom az épségéért. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1188
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
-10; -15 fok? Melyik országban?

#1189
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Nekem most reggel két Bükkfától lefelé , és 50-nél kb -10-15 fok érhette, de semmi baja. Meg hát az Iditán is használják:)

#1190
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Polar óráknál ezt a -5 fokos minimum üzemi hõmérsékletet mennyire illik komolyan venni? Lassan annyi lesz esténként, és azért olyankor is tekernék.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1191
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 posts
Ciclosport ;) Én 4.2-es használok,12ezer,jó szerkezet...magasságmérõvel asszem vmi 20ezer..Meg van még a kódolt jelátvitelû 8.2

#1192
angusfan

angusfan

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valamilyen megbízható pulzusmérõt? A Sigmám most adta meg magát (2 hónap után :S). Nem kell elit kategória 80k-ért. Max. 20ezrem van rá.

Köszi!

#1193
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Én is a krétás módszert használom (pontosabban én szemceruzát használtam). Már csak azért is, mert így bele van kalkulálva az is, hogy rajta ülök a bringán, bár nem tudom, hogy ez számít-e. Mindenesetre, nem hiszem, hogy bonyolultabb módszer lenne, mint az elõbb leírt.

#1194
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Most olvasom csak ezt a "jelöld meg krétával a szelep helyét, és mérd le, és az a kerékméret" módszert. Eddig mérõszalaggal bénáztam, és a kerék sugarát mértem. De most, hogy gondolkoztam, rájöttem, hogy ez a módszer nem valami pontos, mivel az agy külseje, ahonnan elkezded mérni(középpont) kijjebb van, mint a külsõ gumi széle. Ha meg merõlegesen tartod, akkor meg nem tudod pontosan leolvasni, hogy hol van a külsõ teteje. Szóval felvilágosultszmájli van részemrõl. :) Ezentúl így fogom mérni.


Nekitámasztod a falnak a bringát úgy, hogy még épp ne billenjen el a faltól. Így kb. merõlegesnek vehetjük a kereket a talajra. Gyorszár végének közepe és a föld távolságát leméred, megvan a sugár, aztán 2×R×pí és kész, krétázzon a halál.

#1195
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Most olvasom csak ezt a "jelöld meg krétával a szelep helyét, és mérd le, és az a kerékméret" módszert. Eddig mérõszalaggal bénáztam, és a kerék sugarát mértem. De most, hogy gondolkoztam, rájöttem, hogy ez a módszer nem valami pontos, mivel az agy külseje, ahonnan elkezded mérni(középpont) kijjebb van, mint a külsõ gumi széle. Ha meg merõlegesen tartod, akkor meg nem tudod pontosan leolvasni, hogy hol van a külsõ teteje. Szóval felvilágosultszmájli van részemrõl. :) Ezentúl így fogom mérni.

#1196
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Sziasztok,

Mivel anno senki sem reagélt, most ismét szeretném megkérni az összes wireles órát használó sporttársat, hogy akinek van 1 óra szabaideje, jöjjön el egy közös tekerésre a lágymányosi és az M0 között. 2006MHR tulajokat különös szeretettel várom!

Szeretnék követezetes lenni és eldönteni végre: az én 2006MHR-em f@s, esetleg a Sigma wireless modelljei, vagy minden wireless óra.

krisztian.bota@gmail.com
70/5720808

Elõre is köszi,
X

#1197
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 posts
Hoppá!

Az elõzõ hozzászólásomat rendesen benéztem.
Nemebbe a topicba való.


SORRY :confused:

#1198
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Még azt mondd meg nekem, hogy milyen méretû elem kell bele, mert nem látok át a hátlapon :D


Nem kell kivenni az elemet ahhoz, hogy leolvasd a feliratot róla. Elég csak kinyitni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1199
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Cyclosport Hac4pro, Hac5
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1200
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 posts
Üdv!

Tudtok mondani olyan órát ami tudja a pedálfordulatot és van háttérvilágítása
az éjszakai száguldozás méréséhez? Ill a pedálcsapásszám jeladód ne kelljen
megvenni hozzá még 10e forintért.

VDO X seriaval szemezek csak sejtem abban nincs világítás és külön
kell hozzá venni a pedálmérõ egységet.