Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1161
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ezt adták hozzá?

Magasságmérõt úgy állítod be, hogy elmész egy ismert magasságú pontra, vagy az adott pozíciód magasságára rámérsz GPS-szel, és megadod neki. Onnantól kezdve a kütyü ehhez képest méri a légnyomás változását, és így határozza meg az aktuális magasságot. Javasolt használni a Home Alt. funkciót (ha van ien benne), és akkor nem kell olyan sûrûn kalibrálni. (A barometrikus magasságmérõket idõnként kalibrálni kell.)

A compass kalibrálása szentem elég jól le van írva a manual-ban.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1162
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
néztem végig mindent:( most azon vagyok,hogy bemászok egy szimpatikusabb outdoor boltba és kifaggatom õket:P

#1163
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Gugli esetleg?

Valamék outdoor hálózat is forgalmazza (Mountex v. Tengerszem), ha beballagsze egy boltba lehet tudnak segíteni.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1164
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Hali!nem rég beszereztem egy suunto advizor órát.kaptam hozzá kis könyvet a beállításához.leírnak benne szinte mindent angolul.hogyan állítsam be,melyik gomb mi,mit tud az óra.De gond az,hogy nem tudom használni.nem volt még hasonló órám sem!pl:magasságmérõ...mihez állítsam stb és mikor:)iránytût hogy használjam.mert ugye azt le írja,hogy hogyan kalibráljam,de hogy merre van pl:Észak azt nem:P
lehet én vagyok a hülye!Ha esetleg valaki tudna egy videot,vagy leírást angolul,esetleg magyaul.Meg köszönném!

#1165
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Az baráti. :) Nézzük meg egyelõre mi ketten itten...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1166
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Kb. 15-16 km fõúton.

#1167
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Elõre is köszi. :)
Hétvégente vagyok Ózdon, hétközben itt melózok Pesten.
Hernádnémeti Miksolctól messze van?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1168
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
xian,tudok neked kölcsönadni egy órát,ha még vidéken vagy.Sigma 1606 DTS.ha itt vagy még valahol vidéken akkor egy idõpontot megbeszélhetünk.én már most úgyse nagyon fogom használni a tél közeledte miatt.

#1169
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Én köszi :) Next week kereslek!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1170
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Részemrõl semmi akadálya, sõt, köszönöm a haladékot! :)

#1171
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Ööö...én vasárnap érkezem bicajostul vidékrûl. :)

Szal mit szólnál a jövõ héthez, vagy a köv. hétvégéhez? Addig meg jól meggyógyulsz. :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1172
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Na, meglátom a hétvégére mennyire leszek gatya. Én A Csepel-sziget felõl szoktam begurulni, de ezen könnyen segíthetünk. (Topánka utca felõl még nem tekertem.)
Dobok neked egy üzit, ha megyek, ahhoz most még kicsit taknyos vagyok.

#1173
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Kösz Zsizsi; vasárnap visszahozom a vasat akkor vidékrõl. :)

Emlékeim szerint vacakolt a Lágymányosin is. Topánka-Helsinki találkozásánál is általában kihagy; és a melóhely (Ócsai 1-3) és a soroksári Hõsök tere közt egyáltalán nem mér...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1174
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Nem mondom, hogy a hétvégén - jelenleg göthös vagyok - de megnézhetjük. Az egyik órám POLAR S510, a másik egy CICLOSPORT CM 4.1. (Talán még egy SIGMA-t is elõ tudok keríteni.
Én szoktam ezen az útvonalon járni - Halásztelek felõl Budára menet - de nem emlékszem, hogy elõfordult volna jelátvitel zavar, bár nem is nézegetem folyamatosan az órát. Pontosan hol kezd el vacakolni az órád? Ha úgy gondolod, hogy összehasonlíthatjuk, üzenj.
Fodor István 70/240-8429; fodori971@gmail.com

#1175
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szia,

Köszi hogy követed az eseményeket. :)

Igen, az enyém már X112 modell ami azt jelenti, hogy 112 kHz-en mûködik, elvileg nem érzékeny a helyi zavaró jelekre. Elvileg.

Megkeresésemre senki nem reagált azóta sem.

Igen, közel van a torony, ezért lenne szerencsés ezen az útvonalon összevetni a mûködést ugyanezzel a típussal ill. más wireless órákkal.

A Sigma is abbahagyta a levelezést, én sem erõltettem, úgy fest így jártam.

Az óra vidéken tökéletesen stabil, nem veszti el a jelet....

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok,

Mivel anno senki sem reagélt, most ismét szeretném megkérni az összes wireles órát használó sporttársat, hogy akinek van 1 óra szabaideje, jöjjön el egy közös tekerésre a lágymányosi és az M0 között. 2006MHR tulajokat különös szeretettel várom!

Szeretnék követezetes lenni és eldönteni végre: az én 2006MHR-em f@s, esetleg a Sigma wireless modelljei, vagy minden wireless óra.

krisztian.bota@gmail.com
70/5720808

Elõre is köszi,
X

valamicske magyarázat a problémára

"Számunkra az legfontosabb változás, hogy az eddigi DTS vezeték nélküli rendszert felváltja az új, szintén kódolt STS rendszer, mely a ROX óráknál már jól vizsgázott. A jelátvitel stabilitását házi tesztünk is igazolta: a kollégánk által használt új BC 2209MHR sem a Lakihegyi adótorony közelében (ami eddig problémás területnek számított), sem egyéb helyen nem vesztette el a jelet, hibátlanul mûködött! "


soroksári/m0 etap meg nincs messze lakihegytõl. bár még mindig úgy rémlik volt jav0tott verzió az órából.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1177
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
A Gore-Wind Stopper cuccokon lógott az a forgatható seb.-hõmérséklet táblázat. (bigyó)
Marci

#1178
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Valamelyik bringás cuccomhoz volt ilyen forgatható bigyó, amiben ez a sebesség/hõmérséklet dolog volt, és az maradt meg bennem. Ha jól emlékszem, akkor a S720-as tud hõmérsékletet is mérni,majd jól megnézem reggelente hány fok van. Bár más bringásokkal nem nagyon találkozom, de ma reggel mintha Barbi tekert volna fölfelé egy piros Cube országútival:)

#1179
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Semmi gond ! Megértelek, én is bringás vagyok, felfelé megizzadok de lefelé lefagy a pofám nekem is. Én is úgy érzem, hogy mínusz 25 fok van olyankor.
Marci

#1180
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Hmm, mondasz valamit! Valószínûleg kevertem a hõérzettel:(