Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Segítség!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
34 hozzászólás a témában

#1
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
kösti mindenkinek aki eddig segitett :-* :-*

a számlaszám:
10404247-94141350-01710000

sezlony..a bico már adott, egyesületen belüli a dolog és igy megkapom sokkal áron alul!ez a szerencsém...

#2
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Kisvajda

monngyá számlaszámot oszt kûdöm a jetont. Vedd meg az áén Merida Stormbringeremet, azzal bárkit utolérsz! ;D

#3
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jajj! adj szamlaszamot! MOST! mert utalok:) jajj, de telleg jo lenne mar alattad az a gep... vegre utolernel engem:P
csa
(najo, javitok. ez vicc volt!)


#4
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
JÁJ...A babyface...Naná,h izééé..Utalhatom a svájci számládra? :)

#5
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
jaj Jorus ;D ;D ;Dköszi neked is lensver.. ;)

#6
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én felajánlom Thez tartozását. Vagyis EZER forintot. Hajtsd be rajta, és örülj neki. ;)

#7
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
Üdv fórumosok!!!öö..ugy gondoltam ez lesz a legmegfelelõbb topik mondanivalómnak..
a mai (jul.27.) BPDH versenyen kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy wega3-as vázra meg boxxerra az egyesuletem felol..azok segitseget szeretnem kerni, akiknek nagyon nyomja a penz a zsebuket es esetleg fel tudnak ajanlani penzt hogy sikeruljn megvennek a gépet...a szám mar akkris virul ha 100ft-ot tudtok felajanlani ;)az egesz nyarat atdolgoztam..vagyis dolgozom es sikerult a felet összeszednem, meg a családot is megröviditeni, de sajnos még igy is hianyzik a végcélhoz...sajnos a régi meridám és a Tiger már nem a régi..és hát, nem szeretnem befejezni a bicot :-[elöre is kösszi mindenkinek aki tud segiteni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ps.: ömm..remelem nem itel el senki ezert..de muszaly mident megprobalnom...hisz ez lehet eletem egyik nagy lehetosege.sajnos igy ausztria is kiesik :-\..de legalabb ithon tudok majd bicozni

üdv: kisvajda

#8
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Pityu, ami kerékpárosokat illeti az igaz. Tényleg vannak akik nem is foglalkoznak a KRESZ-el, és vannak, akiknek foggalmuk sincs róla. Szerintem ez az egész ott kezdõdik, hogy az általános iskolában már meg kéne tanulni a kresz alapvetõ szabályait. Nem hinném, hogy olyan megeröltetõ lenne.....

#9
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Asszem Izraelben, de lehet, hogy rosszul emlékszem, mikor túlterheltek lettek az utak és a levegõ is szénmonoxiddal, akkor hoztak egy ideiglenes szabályt: Egyik nap csak a páratlan, másik nap csak a páros rendszámú autók mehetnek. Persze a gazdagok... És indul újra az ördögi kör :-\

#10
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Szerintem nem lenne rossz , ha a tisztelt gépjármûvezetõk csak akkor kapnának jogsit,ha xxx km-t letekernének pl: Budapesten. De hát mint tudjuk sokaknak már a fizikai állaga sem teszi ezt lehetõvé....Még egy apróság: méltányolandó mindenképp , hogy tömegdemonstrációt szerveznek a közlekedés kerékpáros áldozataiért, de legyünk kicsit önkritikusak! Napmintnap látom ,ahogy tisztelt kerékpáros társaim keresztül száguldanak a piros jelzésen, az úttest jobb szélérõl úgy kanyarodnak balra nagy ívben, hogy hátra sem néznek, és még más egyébb életveszélyes mutatványokat hajtanak végre! Sajnos a kerékpárosok néha maguknak keresik a bajt.

Üdv: G.Pityu

#11
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Ez a bringázzatok minél többen, eeez nekem tetszik! Az udvariasság is teljesen okés. Azt hiszem, ezért én meg is teszek mindent, kocsival is, bringával is. Azt tudni kell rólam, hogy baromi nyugott ember vagyok. Nem sietek sehova, egy egész metrónyi embert hajlandó vagyok kiengedni magam elõtt. Tényleg. De sajnos hajlamos vagyok felkapni a vizet, ha egy autós azon van, hogy ne engedjen be engem a sávba, ahol simán elférnénk, és közben még vigyorog is! Mint a topic elején írtam, most kezdtem el újra bringázni, és a városi közlekedésben sincs nagy tapasztalatom. Engem ezek nagyon fel tudnak mérgesíteni! (Múltkor annyira meg akartam mondani egy autósnak a véleményem, hogy az õrült tekerés közben lezúsztam az elsõ váltót). Kérdés: Ez teljesen megszokott dolog??? (Már nem a váltó lezúzása) Hozzá lehet ehhez szokni????

#12
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Bringázzatok minnél tõbbet. Minnél többen leszünk a városok utcáin , az autósok elõbb-utóbb talán megszokják a kerékpárok jelenlétét. Legyetek udvariasak ,elõzékenyek, ha ez nem gátolja a továbbhaladásotokat. És ne feledjétek, hogy egy kerékpáros halálragázolásáért egy év felfüggesztett börtön büntetés jár.


Üdv:G.Pityu

U.I: ha csatlakozunk az EU-hoz tényleg drágábbak lesznek a távolkeletrõl érkezõ alkatrészek?

#13
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Na, azért ez így mindjárt más! Mert a magunkfajta kedves embereket nem veszik fel az ilyen "elit" alakulatokba!! És ne felejetsétek: Lóma a balátotok!

#14
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

Nem tomm, ha jól emlékszem, az öngyílkos alakulatnak a Brian Életében sem volt valami nagy hatásfoka.


Úgy gondoltam egy elég nagyméretû akcióval meg lehetne oldani a "sok hülye ember" kérdést. Persze a kommandó tagjai õk lennének, mi csak a parancsot adjuk 8) A takarítás megér ennyit, nem? ;)

#15
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Nem tomm, ha jól emlékszem, az öngyílkos alakulatnak a Brian Életében sem volt valami nagy hatásfoka. Legfeljebb a hullák eltakarítása okozna gondot, de azt is hamar elfelejtenék az emberek.....

Ami pedig a benzin üzemû jármûvek megadósztatását illeti, nem hinném, hogy ez túl jó lépés lenne. Ezzel csak az átlag embereknek lenne rosszabb, "ott felül" meg továbbra is jókat nevetnének rajtunk.

Egyébként a kérdés nem olyan vészes, csak a magyar hozzáálással van gond. Elég sok helyen meg tudták oldani. Vegyük például Dublint. Volt szerencsém eltölteni ott egy pár napot. Az egy biciklis paradicsom! Mindenhól kerékpárutak! És használják is õket. Az utakat szélesebbre csinálják, hogy mind két oldalon legyen egy kerékpár sáv. A közlekedés teljesen át van gondolva. Ezt onnan veszem, hogy én ott dugót sehol nem láttam, pedig egész nap császkáltunk! Ja, és tiszteletben tartják a gyalogosok a kerékpárutat (ha a járdán van kijelölve). Ezzel szemben nálunk mi történik?? A gyalogosok "sípolnak", ha ellavírozok mellettük a kerékpár úton! Azt persze már mondanom sem kéne, hogy az autósok sem tolják le az embert az útrókl.

Szóval a helyzet nem lenne olyan vészes, csak sajnos a mi NAGY magyar hozzáálásunkkal van baj. És amit nem tudok, hogy ez mikor fog megváltozni.......

#16
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
igen, de ez mindig így van/lesz :(
Kezdeményezem egy õngyilkos kommandó létrehozását (á la 'Brian Élete') ;D

#17
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
troll: az elv jó, csak a fejlett ipari országokban erre sehol sincsen példa, tehát az emberrel van a baj, ahogy drága lens. is megközelítette....

#18
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
lcs:

vagy a tömegközlekedést kell olyan szintre emelni, h az emberek azt válasszák és a személyi benzinüzemû jármûvek árát jóóóól megadóztatni, h ne legyen rá pénze olyan sok embernek...

#19
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát, az ember mindig is a kényelmesebb utakat fogja választani.
Tehát, amikor elfogy az olaj, akkor majd áttérnek a viz/gôz/áram hajtású kocsikra.

El kell fogadni, hogy a kerékpározás sosem lesz a mindennapos közlekedési eszköze a lakosságnak.

#20
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Angliában mindössze annyi lett az eredménye, hogy kifizették a 2000Ft/nap-nyi összeget és ott még rosszabb a helyzet, gondoljatok bele.

Egyébként meg kettõs érzelmek kavarognak bennem, mert miközben tele a tököm a szmoggal, meg a dugóval és már csak a járdán biciklizem, ezalatt a barátnõm, mint felszolgáló hetente 5-ször de.11-tõl hajnal 3-ig nyomja az ipart, így tõle nem várhatom el, hogy 16óra meló után még haza is tekerjen, még vezetni is fáradt.

Úgyhogy a sok lehetetlen megoldás után egy huszárvágással azt gondolom, hogy csak egy marad:
törekednie kell a kormányzatnak arra, hogy a munkaerõpiac ne legyen ennyire központ-függõ.
Ha a cégek nagyrészéhez!!!! nem kéne ingázni nap mint nap, hanem a lakóhelytõl max. 2km- re lennének és nem csak a fõvárosban lenne munka, akkor a sok vidéki sem jönne fel csõstül Pestre az új trendi lakóparkokba, még fel is verve ezáltal az árakat. (természetesen nem a vidékiekkel van a bajom)

Addig is én annyit tudok tenni az ügy érdekében, hogy a lakóhelyemtõl 6km-re lévõ melóhelyemrõl gyalog sétálok haza, szeretek sétálni egyébként.
Még jó, hogy ülõmunka, így már lassan két éve hetente legalább 4-szer így teszek.