Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szlovákiai Túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
371 hozzászólás a témában

#61
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

A köd engedélyezett egy "enyhébb" változtatást.... ;)



#62
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hrinovából tekertem fel a Polanára..1260 m .Sajnos a köd átláthatatlanná tette az erdőt és csak 1150 m-nél engedélyezte a fenyves láthatóságát.Tátott szájjal néztem a köd és a napsütés "harcát-háborúsövezetét".....Bringa elrejt....200 m szint le és már a vízesés hidegségét-robaját éreztem a bőrömön.A szállóban egy kávé felmelegített,majd a forrásig toltam a bringát és a friss víz a szikrázó napsütéssel a nyarat idézte.Gyorsan elhessegettem ezen gondolatot,mivel a vastag kesztyűben is fáztam a leereszkedésben. 

https://picasaweb.go...58/PolanaKodben

Remélem a szerpentinen betartottad a váltakozó irányú forgalomra vonatkozó időbeosztást! :)



#63
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Hrinovából tekertem fel a Polanára..1260 m .Sajnos a köd átláthatatlanná tette az erdőt és csak 1150 m-nél engedélyezte a fenyves láthatóságát.Tátott szájjal néztem a köd és a napsütés "harcát-háborúsövezetét".....Bringa elrejt....200 m szint le és már a vízesés hidegségét-robaját éreztem a bőrömön.A szállóban egy kávé felmelegített,majd a forrásig toltam a bringát és a friss víz a szikrázó napsütéssel a nyarat idézte.Gyorsan elhessegettem ezen gondolatot,mivel a vastag kesztyűben is fáztam a leereszkedésben. 

https://picasaweb.go...58/PolanaKodben


oldbike módosította - 2014. november 03. - 00:19

  • Adorján kedveli ezt

#64
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Málnapataki víztározó környékén tekeregtem......stolicke hegység.A napsütés ellenére 5-7 fok volt  :(

https://picasaweb.go...58/MalinecIpel#

 

Itt is van egy kút, amikor arra megyek mindig megnézem de sose működik :) Gondolom ha a polgármester szalagavatás közben megszomjazik akkor néha kinyitják. Továbbra is szép a bringád, csak hol lehet kapni azt a kitámasztót? :)



#65
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Málnapataki víztározó környékén tekeregtem......stolicke hegység.A napsütés ellenére 5-7 fok volt  :(

https://picasaweb.go...58/MalinecIpel#


oldbike módosította - 2014. október 27. - 21:50

  • Adorján kedveli ezt

#66
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Szezonzáró túra a Sitno tetejére.Ledény-Kalászi-erdészeti utak sokasága-Sitno 1009m-Pocuvadlo-Badan-útkeresés-Lazdany...55 km 1100m szint.

https://picasaweb.go...10747958/Sitno#

Zvolen felett a Körmöci hegység volt a kiszemelt "áldozat"... Bien patak-Sedlo Laurin-Tri Krize-Kovácska....de a köd műsorváltozást követelt.Helyes volt a döntés...itt még volt esély a látványosságra.Selmecbánya kimaradt,de egy kiegészítő útvonalat tervezve pótoltam a szűkös időkeretet.Egyedüli bringás voltam a tetőn,de.....gyalogokban nem volt hiány.A magány a visszaúton tört csak rám a kalászi patak medrében bringázva,bár egy szarvastehén megtörte ezen érzetet...pár cm-en múlott az első kerekem "élete"   :D  


oldbike módosította - 2014. október 23. - 12:31

  • Adorján kedveli ezt

#67
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

A divényi tó környékén kerekeztem + az osztrozky hegység platója is látómezőbe került volna!!! de a köd eltakart minden látványosságot.Halicsból indultam Praha!! irányában ...felkapaszkodtam a fennsíkra,de a köddel nem számoltam.Sok értelme nem volt tovább karikázni,így legurultam Tuhár érintésével Divénybe.Remek  kilátás van a várból  a hajdani Balassa-Zichy család birtokáról  a tó felszínére.Frissítés és már Vámosfalva kolostor dombjáról tekintgetek a Stolica hegységre.Vribinsky patak medrét követve Kotmanováig jutok a majdani bringatúrám is fogja érinteni ezen települést.Megtekintem a Hrinciarky felé vezető utat,de itt már visszafordulok a víztározó mellett Ruzina-Podrecsány érintésével érkezem vissza Gács faluba.Látószögbe kerül a Balassa-Kuhinka kastély,17 sz.harangláb ,Forgách család síremléke-kastélya...érdekességképpen itt élt Csontváry 1884 után.  

https://picasaweb.go...958/DivenyMytna


  • Adorján kedveli ezt

#68
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A Vrbovok pataki hídról egy James Bond jelenet jut az eszembe :)



#69
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Itiner:Plastovce=Palást-biztonságos parkoló a templomnál!!-75-ös út Velky Krtis  irányában-2 km balos az erdészeti útra /ház-sorompó-infós tábla/eltéveszthetetlen!!

 

Már eltévedtem, legalábbis a Google maps + streetview alapján (nem találom a házat/sorompót/infotáblát) :) Ilyesmi annak aki ott volt vagy ismeri a környéket (vagy van valamilyen szintű irányérzéke) könnyűnek tűnik, én általában úgy megyek túrázni hogy a társakra hagyom magam (birom a tempót de nem sietek sehova), egyedül meg amerre épp tetszik, terv nélkül, majd valahol kilyukadok, mert úgyis eltévedek :) Ez nagyon vadregényes szokott lenni (egyszer felhívtam valakit hogy most merre az úttalan hegyoldalon a holdfényes éjszakában, azt a tanácsot kaptam hogy azonnal kapcsoljam be a lámpáim mert vadászszezon van és kilőnek :)), egyetlen hátránya hogy ha találok egy nagyon jó ösvényt vagy kilátópontot akkor késöbb nem találok oda vissza :)



#70
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Képek a valós környezetet mutatják... :) 

Sahy-tól 15 km-re Plastovce faluból induló  túra képei......pár napja készültek.....

https://picasaweb.go...58/LitavaKarika

 

Remek kis" egyszerű" karika 50 km 850 m szint---aszfalt,sotter,túristaút,patakmeder,sziklás egynyomos ösvény.....ötvözete a túraútvonalnak.Szarvasbőgés hangja adja a zenei aláfestést  a teljes túrának...szeptemberi hangulatot varázsolva.Nem nyomulós túra!!! 

Itiner:Plastovce=Palást-biztonságos parkoló a templomnál!!-75-ös út Velky Krtis  irányában-2 km balos az erdészeti útra /ház-sorompó-infós tábla/eltéveszthetetlen!! -az erdészeti úton tekerve a Litava patak mentén vezet az út-gyönyörű ártér-érdemes a letéréseknél átkelni a patak túloldalán körülnézni....az út jobbra kanyarodik és erősen!! emelkedik-követni az erdészeti aszfaltost egészen a tetőig-a K túraútra balra letérés !!!!!.../jobbra folytatódik az aszfalt!..a későbbiekben ide érkezel!!!!!!/ egy kis köves rész és már az egynyomoson zúzol a Csábrág várába-nézelődés-újra a K-en le a völgybe....Koháry kripta!!!....jobbra fordulsz a patak folyásával szemben!! az erdészeti úton...600 m és kettéválik az út /balra 300 m és bal oldalon a hatalmas sás között  egy csőből iható!! víz csörgedezik-érdemes tovább menni a mederben lévő úton kerekezni  15. kép/...Te jobbra!!! fel 100 m és egy sorompó..itt tovább 6 km mászás...újra-keresztezed a 75-ös utat..jobbra 2 km a főúton Cerina jelzésű tábláig..jobbra be az erdészeti aszfalton a sorompón keresztül.. erről az útról le sem térsz mivel 3 km után zárod a karikát a K letérésénél találod magad!!!...csak csorogsz le és nézel ki a fejedből...sok muflon-őz-dámvad lesz a jutalmad ha csendben bringázol!!!!  

Jó túrát!  :D



#71
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Természetesen nem aszfaltos utakra helyezem az itinert.

 
Vagy nagyon jó szemed van a fényképezéshez, vagy ennyire mindenhol szép Szlovákia? :) Mindig zseniálisak a képeid, sok kedvet csinál ott is túrázni (egy Kriván mászáson kívül eddig csak a Pestről montival egy nap alatt ide-oda megtehető környékeken jártam, ha kell túratárs szívesen betársulok). A bringád is tetszik, majdnem annyira mint a saját Copperhead hármasom :D

A hétvégén kb. vége a versenyszezonnak, csak az a baj hogy utána mindenhová egyszerre akarok menni :lol:



#72
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

A Polana hegység volt a csapásirány amelyet egy teszt-bringázással kereszteztem.Összeállítottam egy költséghatékony bringát saját részre figyelembe véve az általam járt sok-sok szlovák erdészeti út állapotát.pl...az alacsony-tátrában szinte minden völgyben remek az utak állapota és a völgy végén általában már bringa elrejt.....majd gyalogosan küzdöm le az utolsó métereket a csúcsra-gerincre.Gondolva a későbbiekben a max. 2-3 napos túrákra ....beszereztem egy kisméretű táskát is.A zörgése-csörgése elviselhető + stabilan áll a nyeregcsövön....sok súlyt nem kell elviselnie.Reményeim szerint,így át tudom "szelni" szlovákiát egy nagy karikával ....későbbi tervek.Érintve a stolica-selmeci hegységet-polanát-veport-murányi fennsíkot-alacsony-tátrát-nagy-fátrát-kis-fátrát-pohronszki hegységet.Az útvonal vázlata már összeállt csak a finomításokra van szükség.   Természetesen nem aszfaltos utakra helyezem az itinert.

Jól vizsgázott a bringa,de több teszt-túra is lesz az indulás előtt.  

 https://picasaweb.go...958/PolanaBulls


  • Adorján kedveli ezt

#73
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#74
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Újra az alacsony-tátra a cél.Véletlenszerűen találtam infót a  Durkova utulna környékéről ....1650m.Reménykedtem az útvonal létezéséről,de kukkoltam a google earth képeit,így felkerekedtem.Jasenie-Jecenye a kiindulási pont.A 14-15 században drágakövet bányásztak a környéken....remek kilátások  :) bár a világháborúban fontos tartózkodási hely volt a partizánoknak.Körtúrát terveztem a Durkova csúcsra 1756m amelyet a Lomnista völgyön feljutva majd a Jasenie dolina útján leérkezve "csomózom" karikát.A völgy remek jelölt bringás út.10 km és elérem az Asmolovova  partizán házat,természetesen esőben. :( Útkeresés...kicsiny lézengés és már tekerek a sziklás talajon a gerinc irányában.Sár-vízátfolyások és a 8-14%-os emelkedő sem könnyíti meg a dolgomat..igen meg kell küzdeni a gerinc látványos kilátásáért.Talán Chopok és a Deres is látható lesz,de az utulna alatt lévő jéghideg forrásvíz jár a fejemben.Tekerés közben megfeledkezem az időjárásról,de az első hatalmas dörgés észhez térít +az esőcseppek is felébresztenek.Sedlo Struharske 1355 m.... de csak 1280-ig jutottam.....megfutamodom..vissza a ház védelmébe...várakozás majd napsütésben legurulok a völgy kezdetéig.Újra felkerekedem és a tervezett visszatérési útvonalon ellenkező irányban a Jasenie völgyben nyomulok a Kysla...savanyúvíz forrásáig.Feljutok 1080m-ig a Sifrova alati nyeregbe,de ez az út vége.....újra dörgés-villámlás.Érdekes volt a mai túra....a völgyben szikrázó napsütés a gerincen szélvihar-eső-dörgés-villámlás...a hegy ma nem engedett közel magához.Remek érdekes túraútvonal,így megismétlem jobb időjárási körülmények között.  

 https://picasaweb.go...enieAsmolovova#


oldbike módosította - 2014. szeptember 10. - 08:20

  • Adorján kedveli ezt

#75
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Szlovákia... Pohronski hegység.. Tribec 900 m-es csúcsa a célkeresztben.Indulási pont Nova Bana-Brehy....sajnos egy 22 km-es aszfaltos kerekezéssel kezdődik a túra,de csodás az idő és a kemény emelkedő leküzdése próbára teszi a bejáratlan izomzatot.A  "terepnélküliségről"  a Maras völgy szépsége gondoskodik.A Pilansky patak folyását követve Pila...Velke Pole és 400 m szint után Penhybel letérőhöz érkezünk.A lovaspanziótól kezdődik igazából a túra...le kell jutni valamilyen útvonalon a Hlboka völgybe....réten-fenyvesen és hatalmas vizes részeken sikerül elérni az erdészeti utat.A völgy remek bringás terep sok ismeretlen aszfaltos-sotteres letérésekkel.A forrás jó időben tűnik fel,így megmenekülünk a szomjhaláltól.Átvágva a Hostiansky patakon a P túraútvonalat követve réteken és köves erdészeti utakon gurulunk be Fenyőkosztolányba.A lehotska fennsíkról remek a kilátás a Tribec csúcsára és feltűnik a Gymes-i vár hófehér sziklái.3 km  és végre az Osna patak völgyébe tekerhetünk kemény emelkedésű köves talajon.Zúgó patak mellett fut az út egészen az  Inovec rétig...Inovec házig.Rövid pihenő a padokon amelyről remek kilátás van a pilis-börzsöny gerinceire is.A topp 200 m-re van a háztól egy sziklás csúcskőnél.Esztergom és a Duna látványával a  fejünkben érkezünk a csodás Loksova rét szélére.Folytatva a túrát a fenyveses-erdős fennsíkon vizes sáros gödröket kerülgetve nézünk ki a sisak alól. Bukovina felett egy vágásból szemléljük a Pohronszki hegység megszabdalt gerinceit.Szemünkbe tűnik a piros bringaút jelzése,így ezen utat követve a tipikus szlovák hegyi "településeken" át érkezünk újra Újbányára.70 km és 1480 m szint van a hátunk mögött,de remek körtúra volt.

Tipp....ha valaki keménykedni szeretne ajánlom a Nova Bana startolást a P túrautat majd a piros bringás C-t követve érje el az Inovec csúcsát.....izzadságcseppekben nem lesz hiány ;)  :D

 https://picasaweb.go...10747958/Inovec


oldbike módosította - 2014. augusztus 31. - 09:34

  • _Alex_ és Adorján kedveli ezt

#76
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

http://budapest.cyle...zlet-75475.html

http://www.cartograp...u/foldgomb.html      VKU térképek.....

Érdemes körülnézni a Múzeum krt. könyvesboltjaiban ..használt,de jó állapotban lévőket lehet találni időnként.


oldbike módosította - 2014. augusztus 22. - 00:28

  • _Alex_ kedveli ezt

#77
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Hol lehet venni Szlovák turista térképeket?


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#78
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Korai indulás...8.10-kor Hronecből indul a túra.Gyorsan elérem Osrblie falu házait.A völgy szikrázik a napsütésben,de a falut körülölelő hegygerincek fenyvesei már hívogatnak.Tri Vody  vashámora után betérek a Polana kalderája felé vezető útra amelynek a vége a sedlo Jasenie.Vízvételezésre a chata Pod Hrobon irányában lévő cervena jama erdészházig küzdöm fel a bringát-980m,de már fordulok a Gazdov-Stompe csúcsa felé.Hatalmas fenyvesben kanyarog az út.Stompe után megtréfál az spd-m...csavar lazulás és már térddel a sziklákon heverek jajgatva-káromkodva=tervben nem szerepelt.A közelben lévő forrásnál borogatom-tisztítom a régi seb felszakadását.Endreska házig lejtmenet és már a Kamenista völgyben találom magam.Ebéd a víztározó mellett-szomjoltás a Kysla forrásnál.Bámészkodás a völgyben + az elágazásokban,majd fel Dankováig-Zakluky teraszos fennsíkjára.Hosszú ereszkedés a Kamenista völgy bejáratáig.A Cierny Hron mellett futó brigaúton újra a  kiindulóponthoz érkezem a gőzös füsttengerével megküzdve.

A  bringa sietősen menetre készítve és már startolás Dolna Lehota kocsmájától egészen a Crmne tisztásáig.Itt kezdődik a Vajskovska völgy.500 m szint vár rám,de a zúgó patak mellett futó út látványa-vadregényessége elhessegeti a gondolatot az elém toppanó medve lehetőségétől,bár homályosan látok az izzadságcseppeken keresztül,de érzékelném a barna "gombócot".Pálenica rétnél megpillantom az alacsony-tátra gerincét és bevetem magam gyalogosan a vízesés irányában...sötét fenyvesben lépkedem.Félúton találkozom túrázókkal és mutogatnak a cipőmre...nem értem...a későbbiekben rájövök a titokra-sártenger áll az utamba amelyen ma nem jutok át....sebaj láttam már ma vizet ;)

  https://picasaweb.go...nyHronVajskova#


oldbike módosította - 2014. augusztus 19. - 01:54

  • _Alex_ és Adorján kedveli ezt

#79
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Cobranco: :)  itt-ott tekergek,de van még cél.Sajnos az időjárás nem partner a túráknál.

A liptói medencébe + észak-dél=rohács-alacsony tátrá-ba készülődtem,de sok a lezárt rész= erdészeti munka-vihar-kár mentesítés....pl...zsári-Vrackova-jamnicka völgy,,,,,,Bystra-Volovec csúcs....elnapolva.

Terepszemlét tartottam a medence felett...Rovna Holá-t cserkésztem be.A gyömbér már nem fért a napi túrába :( 

https://picasaweb.go...47958/RovnaHola

 

 



#80
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás

Oldbike:

Elképesztő,micsoda helyeken jársz,és milyen "időben",lassan már nem marad földút a szovákoknál ahol még nem voltál. :)

 

Én az idén eléggé hanyagoltam északi szomszédainkat,majd augusztusban megpróbálok pótolni.

 

Itt egy tavalyi videó,igaz csak félig szlovák,meg mondjuk más jellegü is:

 


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu