Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szlovákiai Túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
371 hozzászólás a témában

#301
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Master! Nagyon vágod! Nekem jó a Bystra is, ha nem kell sokat mászni. Bár 3 km nem sok, de ha mondjuk 9%-os az emelkedõ, akkor már igen!

#302
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Porraviny=ÁBÉCE, bót ;D ;D ;D

#303
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Mi az a Potraviny? Szóval akkor ti Bystran szálltatok meg?

#304
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Csá!

Potraviny akad a közelben, tehát az nem gond. A faházak a hotel mellett vannak Bystrán. A Tálei csúcson nincsen semmi, csak alatta a völgyben vagy két-három hotel (lehet, hogy faház is van). Higgyétek el nem sok az a 3 km ami Bystra és Tále között van. Szerintem, elég jó kiindulópont egy csillagtúrához.
A kaja megoldható!

#305
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Kell az a vacsora, gondolj vissza a Biharra... milyen jó volt az, mikor este nem kellett azzal foglalkozni, hogy kaját csináljunk.
Meg ki tudja lesznek e boltok közelben... :o

#306
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
A vacsora az nem kell. Ezt nem poénból írtam amúgy. A reggeli szerintem azért jó, mert arról nem lehet elkésni. A vacsoráról meg igen. Elég, ha eltéved az ember, és akkor már nem eszik. Ezért mondtam csak a reggelit. :D ;D ;D Persze ha az Yvette utánunk hozza az ebédet...!

#307
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Meg vacsora is jó lenne... ;D

#308
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Természetesen igényt tartunk a részletes infókra, illetve az árbontásokra, hiszen mi csak ezek alapján tudunk szervezkedni. Mondjuk az nem lenne rossz, ha pl. reggeli lenne az árban.

#309
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Ja, azt elfelejtettem, hogy azért lényeges nekünk az is, hogy magasan legyen a szállásunk, ne kelljen minden nap 500-800 m-t megmászni ahhoz, hogy elkezdjük aznapi penzumunkat! :o

Tálei kulipintyók vannak kb. 1000m-n? Ahol ti voltatok?


#310
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Szeva Kispajtás! ;D

Na végre, valami használható infó...
Ezek szerint nem volt annyira drága a dolog, ha esetlegesen nekünk lejön ebbõl az árból a buszköltség (mert gondolom ez is benne volt a 36 ruppóba), síoktatás+bérlet, akkor azért olcsóbb lenne valamivel.

Nekünk tiBIKE Tálet ajánlotta, a fa kulipintyókat szerintem, arról nem tudsz valamit?

Persze, érdeklõdj a szervezõtõl, tudj meg amit csak lehet, aztán jöhet a beszémoló!

#311
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Szval.
Buszval mentünk és kb. 4 óra alatt értünk oda, tehát cirka 240km-re van. ::) A penzijó, amint már említettem tök klafa volt. Megvan a számuk (jól ismerem Yvettét a recepcióst ;D és a konyhás néniket /tudom én kivel kelll jóban lenni ;D/) Mivel nem én szerveztem a tábort, így pontos árakat nem tudok. 8nap/7éccaka + síbérlet teljes ellátás, oktatás 36000Fötö. (osszál-szorozzál) A penzióban egy sör 25korona a bótban 10. Bystra kb. 550m-en van Tále tõle 3km-re és annak a csúcsa kb. 1000-1100m. Egyébként vannak még ottan fa kuripintyók amit biztosan olcsóbba lehet bérelni. :P Chopok 7km-re van Bystrától. Onnan meg gurulás Liptószentmiklósra.

Én mondom néktek: a határig vonat, onnan keró Bystrára (pár napot ott) majd tovább Liptószentmiklósra ahol már szintén jártam. Innen irány a Magas-Tátra.

Röviden ennyi! Ha gondoljátok megérdeklõdöm a pontos árakat. Már szállást is foglalhatunk! ;)

#312
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Gyerünk Master, mindent bele, légy egy igazi Master!

#313
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Tále? Onnan jövök! Közel a Chopok, szép kilátás, gyönyörû golf pálya, penzijó a közelben (occsóért). Röviden ennyi: KLAFA VOLT! ;D

Bizony-bizony Master! Nem is szólsz, hogy merre jársz! Pedig oda mennénk - ha jól emlékszem együtt -nyáron bicajozni. Jó lenne egy kis infó! És így egy kis segítség a szervezéshez!

#314
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Master: Na, akkor várom a részleteket: hogy mentetek, milyen messze van a határtól, árak, milyen a szállás, mennyiért, milyen magasan van ez a Tále stb. stb., tudod te mi érdekel engem. :)

#315
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
thommey: ami a bringaszállítást illeti: anno, paraferi tervezgetett valami bicószállító tatyót, mivel a MÁV járatain nemtudomhány x nemtudomhány cm méretig ingyen szállíthatsz csomagot, a utazók zavarása nélkül. szerintem ,el kéne kezdeni kérdezgetni, mi van a próbadarabbal, vagy rendeljünk ív szen laurentõ'? ;) ;D

#316
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Üdv mindenkinek! A Tengerszem bolt mellett a Dohány utcában van egy szlovák utazási iroda, ahol szuper bringás térképeket lehet kapni 1100-ért. Én egy hónapja voltam Liptószentmiklós mellett, Ziarska dolinában.Bringázni nem nagyon lehetett a bazinagy hótol, de kurvajó erdei utak vannak, amit most a sífutók használnak. Nyáron szerintem csodaszép lehet, ha lenne lóvém visszamennék nyáron is.

Üdv:G.Pityu


#317
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Tále? Onnan jövök! Közel a Chopok, szép kilátás, gyönyörû golf pálya, penzijó a közelben (occsóért). Röviden ennyi: KLAFA VOLT! ;D

#318
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Köszi, nagy segítség lenne!

#319
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
Utánanézek. De addig is ajánlom az utazás kiállítást a jövõ hétvégén. Ráadásul idén Szlovákia a díszvendég.

#320
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
thommey: köszi az infókat, ha lenne még kérdésünk hozzád fordulunk... ;)

tiBIKE: Tale nevû helyrõl és környékérõl esetleg tudnál bõvebb infókat szolgáltatni?
Milyen magasan van ez a hely? Csillagtúra kiindulópontjának jó?
A kemping elérhetõségét, esetleg honlapot tudsz e?
stb. stb. stb. ;D

Köszi!