Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Otthoni szerelés, szerszámok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6026 hozzászólás a témában

#121
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

7es-8as racsni hézagoló hátsó szabadonfutóra?

 



#122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

innen is küldenék egy baráti hátbaverést annak, aki kitalálta a 23mm-es kónuszkulcs szükségességét. angry.png

 

 

ez pedig a mai képrejtvény, a tárgyat a szerszámos láda aljában találtam. annyit segítek, hogy a kétezres évek eleje. :)

 

49890768061_5ae454bade_h.jpg

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#123
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

még van, aki vásárol boltban? blink.png

Ja, megnézem ott is; mert ez pl megtapizós. Főleg ha lett volna több; de ez bevállt nekik, már csak ezt tartják polcon. A Rose-nál ehhez már képek is elegek voltak hogy a minőséget eldöntsem. 

Nekem kb a netes árakon adja a cuccokat, és vannak olyan dolgok amiket próbára viszek (jellemzően nyereg), vagy 1-1 célszerszámot a Scotthoz már nem veszek meg, hanem megkérem hogy ezt vagy azt dobják át. Gyerekülésből is nála akartam felpróbálni, nem volt amit akartam, megvettem használtan, plusz egy új Aheades adapter; nem is lett jó a bringára :(.

Alkatrészeket elsősorban német webshopokból veszek ha ha nagyszerviz van(főként a kínálat miatt, meg most a Scotthoz ezen túl amennyi cucc kellett, beleértve tag felfogatás és csapágyak szettje, és egy komplett kerékszett, ott már forintban is jelentős volt a difi), mert arra nincs türelmem hogy összevárjak x cuccot, de mikor 1-1 dolog kell, vagy azonnal, akkor a boltba megyek.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#124
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Zöld Pont smile.png Oda járok szereltetni. Rendes csapat.


  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#125
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Igen, vagyunk még sokan ilyen lúzerek...tongue.png

(pl oda voltam a CrankBros mini pumpáért. A boltomban megengedték hogy kipróbáljak 3-4 minipumpát - köztük a CB-t. Egyből kiszerettem belőle és a Meridát választottam. pl ezért (is) jó egy bolt. Én (és sokan) ha lehet, szeretjük élőben is látni a terméket)

 

ja, én is szeretném élőben látni, csak a körítés nem hiányzik már hozzá, ezért inkább hanyagolom... de biztosan csak én vagyok morgós öregember, aki egyre nehezebben viseli mások hülyeségeit. innen már könnyű volt extrapolálni, hogy más is így van vele... vagy csak nem volt szerencsém, mióta költözés miatt nem járok a zöld pontba. :( de örülök, ha vannak még jó boltok, ahová érdemes bemenni! ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#126
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

még van, aki vásárol boltban? blink.png

Igen, vagyunk még sokan ilyen lúzerek...tongue.png

(pl oda voltam a CrankBros mini pumpáért. A boltomban megengedték hogy kipróbáljak 3-4 minipumpát - köztük a CB-t. Egyből kiszerettem belőle és a Meridát választottam. pl ezért (is) jó egy bolt. Én (és sokan) ha lehet, szeretjük élőben is látni a terméket)


marton módosította - 2020. május 03. - 20:14

Marci

#127
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Decában vettem már dupla fejet a gyári pótlására, ami automata volt, és tönkrement, ez sokkal jobb is, karral választom ki, hogy melyik felét használom. Csak azért mondom, hogy ha a pumpa jó, de nem univerzális a feje ,vagy szintén elhalálozik, akkor ez is egy jó megoldás. 10mm-es külső átmérőjű gumicsőre passzolt, ami belül talán 5mm, ha jól emlékszem.


ZolkoW módosította - 2020. május 02. - 13:15


#128
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

még van, aki vásárol boltban? blink.png


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#129
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Ma bent voltam ma a boltban, összesen egy féle (bikefun Supercharger asszem) pumpa volt bent, gagyi fejjel.

Mondták hogy még meridát tudnak, vagy nézzek ki egy konkrétat és megmondják tudnak-e hozni.

Egyelőre a Steeltower normálisnak tűnik(talp és az átállítás nélküli, műanyag, de masszívabb fej), bepróbálom azt; köszi.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#130
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Műhelypumpában ha nem valami műanyag gagyit veszel akkor nem nagyon tudsz mellényúlni. Én amiket ismerek haveroknak (SKS, Specialized, Topeak,..) mind tökéletes működött. Nekem Merida van, hibátlan az is. A szeleptípust a fejen az enyémen még váltogatni sem kell, egy lyuk elintéz mindent, másokon 2 lyuk van a fejen. https://bringabutik....elypumpa?page=2


Marci

#131
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Sziasztok, most egy ROSE Druckmacher AL260 pumpám van, amit szeretek mert masszív, fém a fej is, markolat is.

Viszont most hogy tubeless a montim, gyakorlatilag értékelhetetlen az óra a szűk 2 baros tartományba; felmerült hogy kollégám outihoz venne pumpát, és én meg valami 8-9 barosat (az aszfaltos gépbe 7bar kell) vennék a mostani helyett. Nincs sok igényem, tartós legyen, és ne gagyi fej legyen rajta. Ja, előny ha nem kell, vagy könnyen lehet váltani a szeleptípusok között, mert egyik bringa ilyen, a másik olyan.

Van 1-2 tippetek erre? Köszi szépen!


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#132
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszönöm, közben megoldottam. Mivel a menet külső (eleje) része volt elnyalva, a másik irányból betekertem a pedált, és az kvázi vágott egy új mentet vagy helyre rakta az eredetit. Így utána rendben be tudtam hajtani a pedált a hajtókarba.

Köszönöm szépen a segítséget!

az nagy mázli volt

ha rendesen erőből végig be van tekerve (így értélmztem) az nem nagyon menthető


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#133
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

igen
Mesterbike-ot pl tudom ajánlani ha pesti vagy


Köszönöm, közben megoldottam. Mivel a menet külső (eleje) része volt elnyalva, a másik irányból betekertem a pedált, és az kvázi vágott egy új mentet vagy helyre rakta az eredetit. Így utána rendben be tudtam hajtani a pedált a hajtókarba.

Köszönöm szépen a segítséget!

#134
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Akkor leginkább szerviz?

igen

Mesterbike-ot pl tudom ajánlani ha pesti vagy


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#135
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás
Akkor leginkább szerviz?

#136
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok,
 
Ezer éve jártam itt utoljára.... Csodálkozom, hogy még él a Nick-em :D
 
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hajtókarba pedál menetet lehet otthon újra vágni? A fiam, távollétemben, kölcsönkérte a bringám, kivette a SPD pedálokat, és a saját platform pedáljait tekerte be. Viszont, laikusként, nem jó irányba tekerte be és hát lássuk be, szétbarmolta a 105-ös hajtómű egyik oldalán a menetet. Egyáltalán menthető?
 
Előre is köszi!
Chris

Jo eséllyel csak perselyezni lehet
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#137
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Sziasztok,

 

Ezer éve jártam itt utoljára.... Csodálkozom, hogy még él a Nick-em biggrin.png

 

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hajtókarba pedál menetet lehet otthon újra vágni? A fiam, távollétemben, kölcsönkérte a bringám, kivette a SPD pedálokat, és a saját platform pedáljait tekerte be. Viszont, laikusként, nem jó irányba tekerte be és hát lássuk be, szétbarmolta a 105-ös hajtómű egyik oldalán a menetet. Egyáltalán menthető?

 

Előre is köszi!

Chris



#138
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Én sem tudom, bár lehet, hogy van, aki mezzsebbe dugja, és ott már nem mindegy. Nekem is eddig kb. 2x kellett, egyébként teljesen jól működik.

De amikor kell, akkor pont kíváncsi vagyok a nyomásra is..

Ma meg is rendeltem.. smile.png



#139
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én sem tudom, bár lehet, hogy van, aki mezzsebbe dugja, és ott már nem mindegy. Nekem is eddig kb. 2x kellett, egyébként teljesen jól működik.

De amikor kell, akkor pont kíváncsi vagyok a nyomásra is..

 



#140
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

leszedhető, de nem teleszkópos, mármint nem két szekcióból áll a munkahenger része. Az RS gondolom kombinált teleszkóp/gumipumpa.

Köszi.

 

Nem baj, ha nem két szekciós a munka henger része, úgyis csak teló pumpálásra kellene évi 1-2 alkalommal.

Arra tökéletesen meg fog felelni.

 

Mondjuk arra nem jöttem rá, hogy a dekás pumpánál mi célt szolgál a levehető kijelző?

Ez csak telóra jó igazán (kereket ezzel pumpálni gyötrelem), ott meg nem árt ha van kijelző.

Pl. ha túrára magammal is vinném, nem szedném le a kijelzőt, pusztán helytakarékosság miatt.

Másért meg minek?