Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogyan tároljunk biciklit szobában?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
126 hozzászólás a témában

#81
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
használat közben nem oldalra és nem statikusan terhelõdik a teló.Én is függesztem néha a bicajokat,ha már nem férek el a pincében,de a jobb telós bicajokat csak hátsókerékkel.Valószínûleg nem megy tönkre ettõl egy teló,de használaton kívûl minek feleslegesen terhelni.

#82
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Belegondolva, a keréknek meg a felfüggesztésnek hosszú távon meg kell tartania az én 60 kilómat is, nem hogy a bicót...

Outiról van szó amúgy, nem telós. :)

#83
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Szerintem az régen rossz, ha ennyitõl tönkremennének a perselyek.


#84
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
ha megoldható jobb ha a hátsókeréken támaszkodik.
teleszkóp esetében pedig a kampóra függesztõs megoldás egyáltalán nem tesz jót a perselyeknek és szimmeringeknek.

#85
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
A falikampóval kapcsolatban volna kérdésem... Milyen magasságba jobb felszerelni - a bicó hátsó kereke leérjen-e a földre, vagy a falra feküdjön fel, és a gép teljes súllyal a kampón, ill. az elsõ keréken lógjon?

#86
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Szóval ezt: http://www.vatera.hu..._148129821.html

Én ezt néztem ki. Igaz nem lehet felhajtani, ha nincs használatban, de az nekem nem hiányzik. Bár azon gondolkodom, hogy ezt meg is lehetne csinálni, és így nem lógatva van, hanem a felsõ vázcsövénél van felakasztva.



#87
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Én ezt néztem ki. Igaz nem lehet felhajtani, ha nincs használatban, de az nekem nem hiányzik. Bár azon gondolkodom, hogy ezt meg is lehetne csinálni, és így nem lógatva van, hanem a felsõ vázcsövénél van felakasztva.

#88
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Nálam mind a kettõ bringa a nappaliban van, szerelés esetén néha három is :D

#89
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Épp a hétvégén szerelte fel párom a szerintem legtutibb bringatartót, egy ilyet, Thule fali tartó néven fut. Kb. két méter magasra ment fel négy nagy csavarral, tiplivel, ráfér két bringa, alá meg még kettõ. Gumírozottak a "szarvai", és ha valaki lejjebb szereli, bicó nélküli állapotban fel is lehet hajtani. Tökéletes.
:D


Olyan mint egy hasizomerõsítõ.:D

Ha lakásban kéne tartanom a bicajt,én egy olyan csigás láncos megoldást hoznék össze,hogy két gumírozott kampóval felhúznám a bicajt a plafonig,lánc beakaszt és kész.Így alatta elég sok hely maradna.Esetleg lehetne fektetve felhúzni a biciklit,így akár alatta felállva is el lehet férni,fõleg egy országúti alatt.Az elsõ kereket valamivel rögzíteni kéne,hogy ne forduljon el.

#90
Szepy2884

Szepy2884

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Én is lakásban tartom a gépet, de az elõszobában ahol simán elfér és egyben mûhelyként is szolgál :bananadan

#91
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Épp a hétvégén szerelte fel párom a szerintem legtutibb bringatartót, egy ilyet, Thule fali tartó néven fut. Kb. két méter magasra ment fel négy nagy csavarral, tiplivel, ráfér két bringa, alá meg még kettõ. Gumírozottak a "szarvai", és ha valaki lejjebb szereli, bicó nélküli állapotban fel is lehet hajtani. Tökéletes.

Igaz legolcsóbban 8000 Ft beszerezni, de legalább két m2 helyet nyertünk vele a lakásban, és hát 2 m2-nyi lakás ennél jóval többe kerülne. :D
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#92
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Olyan mint a kemping szék vagy horgász szék, össze lehet hajtani mivel olyan mint egy X.

Nekem is elsõsorban szerelés miatt, hogy nem kell feltetõre tenni centír, váltó és fékállítás miatt. De ha már van akkor jó stabil tart mivel oldaltámasszal nem rontom el a gépet.


#93
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Használd ezt, én a héten vettem és szuper:

http://bikemag.hu/sh...artarto-allvany


Üdv.

Nagyon hasonlót árulnak a Hervis-ben ugyan ennyiért az összecsukható.
Gondolom ez is az?

Én is gondolkodom egy ilyenen,de nekem csak szereléshez kellene.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#94
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Nálam alapból patyolat tisztának kell lennie a bringámnak mert én a szobámban tárol(hat)om ja + a muter ezt az egy feltételt szabta meg.:D

A pincében és egyéb más tároló alkalmatosságban nem bizom meg mióta annó 10 éve feltõrték a pincénket és az enyémen kivül az összes bringát eltulajdonították.:cry:
Nekem akkor csak az volt a szerencsém hogy éppen aznap nem vittem le a bringámat hanem fel vittem az emeletre.:)
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#95
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Használd ezt, én a héten vettem és szuper:

http://bikemag.hu/sh...artarto-allvany


#96
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Huh, elég rég volt utoljára hozzászólás. Szóval én garázsban tartom a bringákat, de most szeretnék valami falra akasztható megoldás. Ez a fali kampó szimpatikus, csak annyi a kérdésem, hogy nem káros a teleszkópnak, ha mondjuk télen, hónapokon keresztül fel van akasztva?

#97
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Na igen, Zak, nem mindenhol lakhatnak a bringák a lakásban "külön szobában".

--Trifo

#98
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Jo, ez a modszer nem mindenkinek elerheto, de nalam igy mukodik:

http://zak.webdream....cpic/szoba1.jpg
http://zak.webdream....cpic/szoba2.jpg

meg ugy-ahogy a szerelesnek is van hely.


#99
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Nálam a plafonos kampós megoldás mûködik. A Kerékvárban vettem 2 kampót asszem 400 HUF ellenében. Ezen lóg 2 bringa az elsõ kerekénél fogva. A hátsó a falnak támaszkodik, némi alátét cuccal, hogy ne mocskolja össze a falat. Mondjuk én elég magas vagyok, úgyhogy nem jelent gondot a felakasztás.

Ami a koszt illeti, ha nagyon retkesen akasztom fel a bringát, akkor némi sárhullás elõfordul, de egy partvis könnyen segít a dolgon. Igaz, a bringák alatt csak parketta van.

--Trifo

#100
WereCsibe

WereCsibe

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
En egyszeruen kiszedem az elsokereket, es letamasztom a kormanyra, es a villa vegere...
Ha nagyon magas, akkor meg kiszedem a hatsot is...