Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tereptriatlon helyszín kerestetik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
61 hozzászólás a témában

#41
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Lovas_Gabi:mizu Rakacával? A gyerekkoromban sokat jártam arra ;D Szilvásvárad és K.barcika között is van egy víztározó,annak a környékén? NMtudom a nevét,de szép hely. :-[

gyerekkor=20-25 éve

#42
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D igenis... pótlom mester! ;D

(ezek szerint kicsit vaksi voltam, mert oly régen azért nem volt, hogy ott jártam... :-X)



#43
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Jó régen járhattál arra!
A METRO kb 8-10 éve van ott, és nem kell egészen addíg kimenni. Viszont oda épült az INTERFRUCKT és egy MERCI szalon is.
Valóban el lehet tekeregni itt is, csak hát az alapkitétel (mászós tolós stb...) másról szólt.
Egyébként nem lenne rossz helyszín.

Tessék pótolni az elmaradást!!! ;)

#44
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hogy mi van ott?
ODA ÉPÜLT A METRO??
wazzz... na szééép... ez nekem új... ::)
mondjuk a csorba felé régen jártam...

azért ellehet ott is tekeregni ;)

#45
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Para!
Nem a várostól van messze, mert ez a METRO val szemben van kb. (na jó, egy kicsit visszább kell bemenni és városi busz közlekedés is van)!
A hegyes mászós részektõl van messze. Terepezni lehet ott is, mert a tó körül megvannak az adottságok, csak hát egy jó kis hegyi tekergéshez nem hasonlítható. ;D

#46
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

no igen... a csorba-tó szóba jöhetne, mert igaz, hogy messze van nagyvárostól(kb20-25km), de megközelíthetõ... a terep szintén megoldott probléma ;)

PéeF

#47
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Tújvot nem azért mondtam, hanem csak hogy dicsekedjek, plussz mert szó volt a Dunáról és a Tisza is folyóvíz...
ráadásul a cián után két évvel már abban úsztak ;)

mutterék vizsgálták be a vizet... ::)

#48
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ennek a Hámori tó dolognak utánajárok! Jelenleg a nyári idõszakban búvárkodnak és csónakáznak benne, tény, hogy a mélysége egy kicsit bizarr.
A futás és a bringaútvonalakat pedíg nagyon változatosan össze lehet állítani. Lillafüredrõl szinte korlátlan a lehetõség!
Van még egy tó, ahol a Vasutasok edzenek kajakkal, de az eléggé kiesik már a város másik végére. Onnan csak Lillafüred lenne kb 20 km. Ez a Csorba-tó.

RAS! Tiszaújvárosban mutass nekem hegyet! Ha tudsz, többet tudsz mint én!!! ;)

#49
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Az a lovas dolog úgy volt,hogy egy részeg lóval együtt behajtott a Palába,és ottmaradtak.Egyébként meg jó a vízminõsége a tónak.Szerintem kifejezetten tiszta.

#50
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Xterra, a Tiszán szoktak triatlonversenyt nyomatni... (Tiszaújváros, szerintem tudod...)
a világkupa úszásrésze is a Tiszában megy...

szóval szerintem a Dunával sem lenne gond tisztaság terén, pláne Bp elõtt...

#51
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
xterra: a Hámori-tavon jelenleg hivatalosan tiltott az úszás... terepileg nem lenne gond, azt hiszem szinte betonyon sem kéne menni... tény, hogy meseszép a környék, jó hátteret nyújtaa egy verseny promóhoz, csak hát... ahogy Ras i s mondta, elég sokan, jó úszók is megszenvedtek vele...
DE ISMÉTLEM: VALAKI HIVATALOS EMBERT KELL ERRÕL MEGKÉRDEZNi, mert lehet, hogy a keleti part közelében(régi strand területe, jelenleg a csónakkikötõ) isebb kört engedélyeznének... passsz---

#52
xterra

xterra

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Hehe, tsabi! A látszat csal: bár Bp-n lakom, a szivem a Pilisbe húz. Jól ismerem ezt a kis hegységet, és nagyon szeretem.
Korábban kijártam a Palára, de most már csak a fölötte lévô hegyoldalakon bicajozom. Isteni onnan a kilátás a tóra, amint kéken-hosszan nyúlik el, és a Gerecse párás vonulataira.


A Dunában való úszásról mi a véleményed? Vannak olyan öblök, amikben talán lehetne úszást rendezni - a hegyek pedig közel vannak ott is, ráadásul Visegrád, Esztergom elég jó helyszín egy nemzetközi versenynek, nem? Csak a Duna valahogy nem úgy él a köztudatban, hogy 'hú, de tiszta'.


#53
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lehet a köjál nem örülne annyira annaka tetemnek...

#54
xterra

xterra

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Hát.....
Én már láttam pár dolgot!pl döglött ló néhány éve,lebegõ kábel :o...
De még mindig megvagyok,pedig járok oda nyaranta.
Csak ***** hideg a vize!


Az egy-két nagyobb tetem nem gond :o ki lehet halaszni. Ha egyebként nem fertözõ vagy hivatalosan tiltott, akkor szóba jöhet. A hideg pedig bõven belefér - gyorsan kell úszni. Szerintem versenyeztem már hidegebb vízben.


#55
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát szerintem sm kéne a hámori tavat erõltetni, nem tudom hogy tíltják e az úszást, de az biztos hogy az utóbbi 10 évben fulladtak bele jópáran, köztük gyakorlott úszók is...

asszem ez meggyõzõ...

#56
xterra

xterra

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

A Hámori-tavat szerintem kihúzhatjátok a listáról... nagyon rég, a II. vháború elõtt igaz, hogy úszóstrand üzemelt a Palota Szállóhoz kapcsoltan, de aztán sok volt a baleset, és bezárták.
Elég mély, így az alsóbb rétegekben a vize sokkal hidegebb mint a felsõbb rétegekben, ezáltal turbulenciákat okoz, illetve eléggé tele van hordalékkal(fák)...


A mélység és az egyéb kellemetlen dolgok nem okoznak problémát. A kérdés az, hogy elvben lehet-e benne úszni (nem tiltott-e kategórikusan). A hordalék már nagyobb gond, fõleg akkor, ha nem lehet rendesen kikerülni. Én régen voltma ott; milyen közel van a terep? Max. egy-két km betonon nem gond (de utána legyen dögös ;) Lenne ötleted a pályára?


#57
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

A Hámori-tavat szerintem kihúzhatjátok a listáról... nagyon rég, a II. vháború elõtt igaz, hogy úszóstrand üzemelt a Palota Szállóhoz kapcsoltan, de aztán sok volt a baleset, és bezárták.
Elég mély, így az alsóbb rétegekben a vize sokkal hidegebb mint a felsõbb rétegekben, ezáltal turbulenciákat okoz, illetve eléggé tele van hordalékkal(fák)...
Persze errõl jobban egy kompetens ember jobban felvilágosít titeket...
Én csak azt mondom amit olvastam, illetve láttam róla... 8)



#58
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Dorogi tó?

1. Vize egészséges, legalábbis annyira, hogy emberek ússzanak benne.


Hát.....
Én már láttam pár dolgot!pl döglött ló néhány éve,lebegõ kábel :o...
De még mindig megvagyok,pedig járok oda nyaranta.
Csak ***** hideg a vize!

#59
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hehe, tsabi! A látszat csal: bár Bp-n lakom, a szivem a Pilisbe húz. Jól ismerem ezt a kis hegységet, és nagyon szeretem.
Korábban kijártam a Palára, de most már csak a fölötte lévô hegyoldalakon bicajozom. Isteni onnan a kilátás a tóra, amint kéken-hosszan nyúlik el, és a Gerecse párás vonulataira.

#60
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Dorogi tó?

1. Vize egészséges, legalábbis annyira, hogy emberek ússzanak benne. Jó hosszú, tehát nagy távot meg lehet benne tenni. Van olyan partja, ahol rajtot lehet szervezni.
2. Közvetlen fölötte ott vannak a Pilis magas nyúlványai. MTB ügyileg oda feljutni eléggé nehéz, de azért nem extrém
3. futópálya megvan.
4. Dorog szélén van.
5. Mivel ez egy szabadstrand, a közelben rengeteg hely van sátornak, stb.-nek. Egyetlen gondot csak a strandolók okozhatnak, bár ha a verseny napjára ki lehetne tiltani ôket, az ideális lenne!


Én is pont a Palára gondoltam!
A szomszédban van!
Mellesleg lensver,Te honnan vagy ilyen ismerõs Dorog(na meg Egom)környékén? ;D ;D