Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Author

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1285 hozzászólás a témában

#1241
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ISISben természetesen ezek nem léteznek a régi XT még négyszög az XTR meg octalink de csakaz XTR BB-re megy fel asszem...

#1242
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Nem, nincs canti fékkonzol a vázon. Az elsõ villán van,ez cserélhetõ, de még nem tudom, hogy az RST Mozo-pro-hoz hol lehet ilyen hidat venni.
A hajtómûrõl csak annyit:
nem tudom, hogy ISIS drive-os kivitelben vannak-e ezek a hajtómûvek, a RAS által ajánlott kiosztás jó is lenne, bás örülnék neki, ha nem Shimano lenne.....
Lehet, hogy marad ez a megoldás.

#1243
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
46-36-24 es XT van régiben, meg van most is XTR 48-36-26 os...

#1244
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
[quote][quote author=Lovas_Gabi Brutál áttételem lesz, mert elõl 44-32-22 van.

[/quote]

aranyos. :)
nekem is ugyanez lesz most e:44-32-22 h:11-32
a Gepida 22/28-as mokushoz kepest aldas lesz asszem (bar azzal majdnem mindenhol folmentem, de mindig en patkoltam el elobb, minthogy a gumi kapart volna el, pedig nem vagyok rossz maszo), de most majd mindig vissza kell magam fogni hogy ne valtsak fel :) Mivel porgetni szeretek (amolyan Armstrong stilusban :)), ezert kifejezetten orulok neki.

A Kona trekkingemen meg 28/28 a legporgosebb. Viszont ott a 48/11, a stucni most 20fokban lefele, kerekek 6bar-on, gordulesi zaj 0, el lehet kepzelni :))) Most hogy van egy igazan jo hegyigepem nem hiszem hogy szegenyt tovabb nyuzom terepen sokszor, bar sarban nagyon elonyos, ugyhogy asszem elkezdem kikonnyiteni. Elol 1 lanckerek, meg ilyesmi, ha minden jol megy lesz egy 11.5kg-os trekkingem, ami elol-hatul rugozik, es azert egy folduton is barhova elmegy. Nagy-kevelyrol pl. nem is beszelve (vannak rola kepek, meg sokan lattak is :) Na de ez offtopic :)

Gabi, 48-38-28 -hoz nem jo valami 95-os vagy akornyeki XT/XTR hajtomu? En ugy emlekszem akkor meg nagyobb tanyerok voltak. 46-os nagytanyer meg gyakori darab most is asszem. 48-36-24, szerintem ez lenne az idealis a 11-32-es sorhoz, ha jol tudom meg az elso valto is pont atvisz 24 fogas kulonbseget.

ja es meg valami... a Te vazadon sincs canti fekkonzol? nalam nincs se a telon, se a vazon, na nem mintha baj lenne... :)

DM: afat hogy szeded le? Bicajosfutarkent koltsegnek? :)

na megyek alszom, es akkor reggel elmondhatom hogy mar csak egyet kell aludni :)

Zak




#1245
DM

DM

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Na csak azért 10 év, mert közben élni is kell, és én motorozok is abba meg kell benzin gumi stb... ugye...
Itt még egy kép:
http://www.nexus.hu/...ya//Image20.Bmp
nem a legjobb kép, de amit ábrázol az isteni ;D ;D ;D
Az ára 239.000 ahogy a honlapon is láthtjátok, de okosan lejön belõle az ÁFA ;).
Úgy már egész jó árban megúszom...
Csak 30-a után veszem át, mert Hayes mech van rajta, amit cserélek Deore hidro-ra, és arra még várni kell. Na meg vizsgaidõszak van ugye...


#1246
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Az álom a 48-38-28 volt, valami jobb minõségben, de sajna ilyet nem tudtak összerakni sem (vagy nem is akartak)
48-11 király aszfalton lefelé, 28-32 mászáshoz fölfelé.
A szántásra visszatérva: Fateréknál a kertben kipróbálom! ;)
Hülyeséget félretéve: elég lett volna a 11-30 is, csak ezt sem lehet kapni SRAM-ban.

#1247
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát azzal már lehet szántani... a himalájára is felvisz... de komolyan és milyen pedálfordulattal tudod majd értelmesen megpörgetni és milyen erõvel?...
szerintem azt inkább 24-26os kistányérhoz érdemes feltenni...

#1248
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ja!
Sikerült ledobni az utolsó Shimano cuccost is a géprõl!
A hátsó fogaskoszorú SRAM 5.0, 11-32 lett, voltam Egerben, neveztem a maratonra és ott sikerült vennem végre.
Brutál áttételem lesz, mert elõl 44-32-22 van.


#1249
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
DM és mennyiért adják azt a gépet?

#1250
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Így van ZAK!
Nekem is ez a véleményem Laciról.
A két alternatíva nálam is ez volt: Pillangó, vagy Sovereign.
Nem bántam meg. Ha így folytatja Laci és a csapata, el lehet mondani, hogy jó kezekbe került a márka. Miskolcon még nincspartner, de azon vagyok, hogy Sanyi barátom belépjen hozzájuk. Én is kaptam árkedvezményt tõlük!

Zak!
Azért aludj is, ne csak forgolódj.
És az egymás utáni gyors alvások nem számítanak!

#1251
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
10 ev... durva :-S

nekem meg ilyen kozismerten jol fizeto gyorsettermes gurizessel is osszejott napi 6 oraban 4 honap alatt, igaz egy forintot nem koltottem el a fizetesbol, es benne van egy karacsony + szulinap is. A 4. honap az a januar, csak kertem kolcson, mert nem birnam ki ogy 1 honapig ott van a boltban, es nem nalam, aztan meg a februarit rakoltom+ruhara nekem, mert a kesztyum romokban van pl. :)

mikor veszed at?

ja es Urge Lacirol + az Author teamrol tenyleg csak a legjobbakat lehet elmondani, jo honlap, korrekt es baratsagos hozzaallas, szuper kedvezmenyek es precizitas. Ha minden forgalmazo/kereskedo ilyen lenne sokkal tobb ember tekerne jobb geppel, jobban megelegedve.
Nekem a H:A Pillango es a Sovereing Sport kozott vegul 33%-ban ez a hozzaallas es az arkedvezmeny dontott a gyarilag szerelt tarcsafekek es a gyonyoru festes mellett :)

en komolyan ugy erzem beleszerettem a bicajomba, mert mar lassan semmi masra nem tudok gondolni. Es az eddigi 3 kozul ezt varom a legjobban, mert ezert szenvedtem a legtobbet, es mert 100% sajat erobol lesz meg, es ez nagyon sokat szamit. :)

...mar csak kettot kell aludni :)
Zaki






#1252
DM

DM

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Jaja Bizony!! ;D ;D
10év kemény spórolás dolgozás suli mellett, meg sok türelem.
Mert azért várni kell ám rá, én november legelején rendeltem meg. Kint külföldön nagyon kapósak, és nehéz beszerezni. Igaz én februárra voltam kiirva, de gondolhatjátok mennyire fáj hogy már itt van... ;D ;D ;D
Külön köszönet Ürge Lászlónak érte.

#1253
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Ma én is láttam a ZP-ban egy fehér author a-gang-et.
az a tied? nagyon széééép :) :D ;D

#1254
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás

Addig is itt egy kép:
http://www.pinkbike....iew&image=63374


Tetszik nekem is ez a gép ma láttam a Zöldpontba és elég korrekt az egész és az árár sem találtam soknak. Amit láttam az a tied, mert mondták, hogy már megvették?

#1255
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Na srácok, meg van az eredmény!!!
1630gr kereken a váz súlya!
Ez szerintem nagyon ideállis, hogyha azt vesszük, hogy 19-es a váz!
Nagyon örültem neki.... ;D
A teló mondjuk (Skareb Elite) kicsit nehezebb a katalogusban megadottnál. Az 1380gr-os. Mondjuk ebben benne van a Lock-Out is! :)
A Shimano cuccok, pontossan annyiak, mint amennyit a katalogus ír. A Ritchey cuccoknál azonban van pár gramm eltérés!
Tehát ha minden jól megy, bõven 10 kg alatti tárcsafékes bringám lesz, amin nincsenek kompromisszumok!!!

#1256
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
bar ugy lenne... :)
viszont le van fixalva, penteken fel hatra megyek erte, gyors stopli,ora,sarvedoszereles, telobeallitas, gyujtott + kolcsonzott penz odaadasa :S, majd hazatekeres.

Este gondolom nem alszom, hanem nezem, simogatom, raulok,mericskelem,fenykepezem,stb. :) Ami bosszanto hogy masnap 8-12 treningre kell mennem, de ha minden igaz, ezt bicajjal fogom megtenni, amolyan kis tesztkent, aztan este az indexforumos teliholdas tekresen hivatalos bicajavatas lesz.
mar persze ha az idojaras is ugy akarja.
ugyhogy pentektol itt a tavasz, ugy dontottem. :)

---
Zak

#1257
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Zak!
Mizujs, Otthon van már a kicvsike? Mentél már vele?

#1258
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Szerintem is jó helyen van itt. Közelebb áll a TECH-hez egy adott márkán belüli egyedi felszerelés, megoldás esetleg módosítás.
(pl hogy mûködik az utánépített bicaj, mit érdemes cserélni a gyári kiépítésen, stb...)
Saját vélemény!

Bszabi!
Eredmény?

#1259
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Ma ugrik a kismajom a vizbe!!
Este visszük a vázat lemérni az egyik gyárba!
Ipari mérleggel, ezred pontosságúval!
Majd az eredményt közlöm!!!

#1260
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lehet igazad van, de már itt jött szokásba néhány korábbi márka topik is... pl marzo telók...

ezért maradunk itt a konával együtt, ennyit talán kibírtok ;D