Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Author

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1285 hozzászólás a témában

#721
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Halihó Ultio!
Nem akarlak megsérteni, de még 1 ilyen terjedelmû hozzászólás, és szemüvegre lesz szükségem :o 8)!
Ha a következõ részre gondolok, már most könybelábad a szemem! ;)
Uff....... én szóltam!

#722
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
;D 8) Elkészült a szilvásváradi túránk elsõ napjának a leírása. Olvassátok, és ha hosszúnak találjátok, hagyjátok ki :), bár akkkor én :( leszek és :'(-ni fogok. 8) ;D


Szilvásváradi túra, 2003. 05. 01. —05. 04.



Most jött el az a pillanat, mikor leírom, vagy inkább megírom (a kettõ között óriási a különbség) a szilvásváradi 4 napos túránk történéseit.
Az összeszokott kis csapatunk (6-8 fõ) évek óta szervez nyaranta egy hosszabb túrát. Jól sikerülnek minden évben ezek a közös tekerések, ezért tavaly elhatároztuk, hogy évközben is szervezünk egy kisebb túrát. Nagyon szeretjük Szilvásváradot és környékét, ezért oda szoktunk (most már mondhatom ezt, mert már második évben voltunk ott) járni tavaszi hegyjárásra.
A Hegyi Kempingben béreltünk egy faházat. Már jól ismerjük ezt a kempinget, a tulajdonos is ismer minket, szóval kölcsönösen ismerjük egymást, ezért jó a kapcsolat közöttünk, és kisebb-nagyobb változtatásokat is megtehetünk. Hogy miket, késõbb kiderül.


Elsõ nap

Nagyon vártuk már mindannyian ezt a túrát, emiatt eléggé felfokozott lelki állapotban vágtunk neki a csütörtök reggelnek. Én legalábbis :D. Budapestrõl, a Keleti Pályaudvarról indult a vonatom 8.05 perckor. Végigtekerve a Dózsa György út macskaköves részén >:( ügyelve a szabadnap ellenére - vagy inkább ezért – a jó néhány autóra hatalmas >:(, ingerült tömeg :o fogadott a pályaudvaron. Elõzõ nap megvettem a jegyet, így rögtön megközelíthettem a szerelvényt. Szó szerint csak megközelítettem, olyan sok ember próbált felszállni erre a vonatra, mivel érintve Füzesabonyt (átszállási lehetõség Eger, Szilvásvárad felé) Miskolcig közlekedett eme vasúti kocsikból összerakott sor. Természetesen kerékpárszállító kocsi nem volt >:( >:(, ezért az elsõ és utolsó vagonba lehetett felrakni a bicajokat. Az elsõ kocsi tele volt, el is zavartak a nagy tudású vasutasok, mondván nincs hely, hátulra meg ne szálljak, ha nem rendelkezem elsõ osztályú jeggyel, meg a Máv úgyis megtilthatja a kétkerekûek szállítását. Ezek ellenére felszálltam a legutolsó kocsiba, ahol már volt 2 bicaj, sõt érkezett egy tandem is, amit csak az enyémmel már három kerékpár tetejére tudtunk feltenni gumipókokkal felakasztva. Mint mondtam nagyon sokan voltak, ezért akasztottak még 3 kocsit a szerelvényhez, így 35 perces késéssel indultunk el. A többiek, szám szerint hárman, Debrecenbõl érkeztek, õk már Füzesabonyban vártak engem, illetve vártak volna :(, ha el nem mennek reggelizni az ott lakó társunkhoz. Így én vártam õket. Füzesabonyból Egerbe vonattal mentünk, onnan pedig áttekertünk Szilvásváradra.
Gárdonyi Géza híres városában átéltük a szokásos tökölés perceit, csomagigazítás, kulacstöltés, egy-két csoki bekapása, gumik felfújása kisebb nehézségekkel, majd elsõ kerekünket a hátsóval megtámogatva a szilvásváradra vezetõ út aszfaltjára helyeztük, és megindultunk nagy lelkesedéssel ;D ;D és elég jó (25-28 km/h-ás) sebességgel. Aki járt már ezen az úton, ráadásul bicajjal, annak nem kell elmesélni, milyen szép helyeken, hegyek között vezet ez az útszakasz. A forgalom nagy volt >:(, lévén 4 napos hétvége, és Szilvásvárad kedvelt kirándulóhely.
Ismerõsként üdvözöltük a kempinget és a nekünk kiutalt faházat, majd ebéd után nekivágtunk a hegyeknek. Erre vártunk már hetek óta mind a négyen 8) 8) 8)! Az lejtõk hatására megemelkedõ adrenalin szintre, a civilizáció zajaitól mentes és ezáltal csendes, ellenben madárdaloktól hangos, jó levegõjû, zöld területekre, az óriási, több száz éves famatuzsálemekre, a szabadság érzetére, melyet a hegyikerékpározás nyújt, a száguldás örömére, a beszippantott erdei levegõ illatára, a nyugalomra, és a nehéz terepre, mely kihívást jelent a bicaj és gazdája számára is.
Elõször elmentünk a Szilvásváradi Kerékpárkölcsönzõbe befizetni a nevezési díjat a Caprine Maraton Szilvásváradra. A 65 km-es távon indulunk ;D ;D ;D ;D.
Ezek után vágtunk csak bele az igazi túrázásba, rögtön egy nehéz szakasszal. Konkrét útiterv csak nagyjából volt, mely érintette a kilátót, mely elsõ találkapontunk volt, mivel csapatunk 2 tagja a szerpentinen, 2 tagja pedig a kilátóhoz felvivõ gyalogösvényen 8) 8) 8) közelítette meg a kilátó elõtti parkolót. Én természetesen ;) a nehezebb utat választottam, melyen már tavaly is feltekertem, pedig akkor még a Caprine Cherokee bicajomat nyúztam. A terv az volt, hogy háromszori megállással megyünk végég ;D ;D ;D ;D ;D ;D. Hát ez nem sikerült :( :'(. Mondjuk nagyon sok gyalogos is volt, akiket kerülgetni kellett, meg várni, míg elérnek olyan szakaszra, ahol meg tudjuk elõzni õket. Szóval többször, mint háromszor kellett megállnunk, pedig nagyon jól mászik az Author Opus 8) 8). Jó a súlyelosztása, nem emelkedett az eleje, megfelelõ számú fogaskerék állt a rendelkezésemre, szóval ahogy a legújabb BikeMag mottója mondja, a hiba a tükörben keresendõ :D. A lábam még csak bírta volna, viszont a tüdõm kevésnek bizonyult. Na az a lényeg, hogy felértünk sokszori, nem is számoltam hány pihenés után lihegve, izzadva. Rövid pihenõ után folytattuk utunkat tovább a szerpentinen. Hamar kiderült azonban, hogy mindenkinek kevés a vize :o :o, ezért tanácsot tartottunk, hol töltsük fel kulacsainkat :-\. Két lehetõség közül választhattunk, nem tekintve megoldásnak azt, ha visszagurulunk a völgybe: 1. keresünk forrást; 2. az Olasz kapu közelében van egy erdészház, ott próbálunk vizet szerezni. Az elsõ lehetõséget választottuk. Elõször. Megkíséreltünk találni egy mûködõ forrást, nem sok sikerrel. Egyet találtunk, de kiszáradt. :( A Hármas kút környékén a térkép szerint 3 forrás is van. Hát nem találtuk meg õket. :( Már nagyon szomjasak voltunk :o ::), én nagyon nem bírom víz nélkül, elhagy az erõm, alig élek. Így elõvettük a 2. lehetõséget. Mivel az Olasz kapuhoz közel voltunk, elmentünk az erdészházhoz. Itt sem találtunk vizet, viszont találtunk egy itt pihenõ, sütõ-fõzõ csoportot, akik megkínáltak ásványvízzel. Elmondhatom, hogy majdnem szó szerint értve az életünket mentette meg a 2 üveg széndioxiddal dúsított víz. Ezek után már tele energiával, folyadékkal, erõvel, kedvvel, lelkesedéssel megnéztük a Zsidó rétet. Szép hely nagyon, aki erre jár, annak érdemes felkeresni ezt a területet, és néhány percet eltölteni élvezve a gyönyörû tájat és a mezõ semmivel nem összehasonlítható illatát. Innen már óriási száguldás várt minket a szerpentinen. Engedtük a gépeket, ki mennyire merte. Én mertem 8) ;D ;D ;) :). A kilátótól a gyalogösvényen ereszkedtünk le, nagyon izgalmas, technikás szakasz (ugye ezen jöttünk fel), fõleg ha rövidítünk a távon, és levágunk egy-két kanyart ;). Ezt tettük, mivel én gurultam elõl 8). Ezt se hagyja ki senki, ha már Szilvásvárad környékén szaporítja bicajában a kilométereket. Már estefelé járt az idõ, ezért nem voltak gyalogosok az ösvényen, tehát ereszthettük a gépeket ahogy csak bírtuk és mertük. Ezekért a száguldozásokért szeretem én a hegyi terepet. Amikor az adrenalinszintem az egekbe szökik, nem látok magam elõtt mást, csak az ösvényt, melyet le kell gyõzni, és ilyenkor érzem, hogy szabad, minden kötöttségektõl mentes vagyok! Én ezt imádom!
A napot nyársalással fejeztük be. A tûz meggyújtása okozott némi nehézséget, mert nem volt papírunk, a fa pedig nem volt elég száraz. De megoldottuk, mint az élelmes cserkészek. Kellett a kalória másnapra, ebben nem is volt hiba, hazai húsos szalonna, kolbász, sonka, hagyma, kenyér, víz volt a menü. A vacsora és fürdés után leeresztettünk szomjas torkunkon egy sört, majd nyugovóra tértünk, és testileg-lelkileg készültünk a következõ napra, hogy az is az elõzõhöz hasonlóan jó hangulatban, erõben és élményekkel gazdagon teljen el.

#723
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Ja, még annyit, hogy végre dh-ztunk egy kicsit. Volt egy 3-4 perces kõkemény rész is. gyurma már lent körözött, mire én leértem ;D Itt mondjuk a tudásunk közti különbségek mellett az is közrejátszott, hogy elõszöris a sisakon kívül más védõcucc nem volt nálam, és télleg féltem picit. A másik, hogy ezek a Ritchey gumik valami iszonyat módon csúsznak. Le is cserélem õket... A kerekekbõl pedig direkt engedtem nyomást, de így is csúszott... Hátsó kerekem már sokszor állt, elsõ is csúszkált, de hagyni akartam irányítani, és sodródtam ki. Csúszott... Még van egy Conti bükös gumim, beszerzek még egyet és cserélem. Ez meg marad tartaléknak. Ja, meg letörtem a jobb deore kart. Már megvan az új (bár mûködik, tartaléknak jó lesz ez is), cserélem azt is, amint lesz idõm. Na sziasztok!

#724
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
ultio: Még hogy jó kis sebesség? Úgy kapaszkodtam a bicajba, hogy azt el sem tudod hinni! Dombon lefele néztem, hogy nagyon gyorsan szaladnak a fûszálak, meg a bukkanók... Kapaszkodtam kézzel-lábbal, bicaj ugrált alattam rendesen. A telók egyszerûen fantasztikusak. Még a fékkarra sem mertem rátenni a kezem, úgy markoltam a kormányt :-[
Amúgy meg gyurma, a szél már csak olyan, hogy fúj... :D Mondjuk télleg gáz volt, hogy a nagysátrat mindenestül emelgette. Ha nem lett volna lecsavarozva a földbe, el is repült volna...
Zak! Ha bent lesz a teló, mindneképp írj, hogy hogy tetszik! Érdekel.

#725
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
lampa a fejen az a Manka volt :)
a hosszu hetvegem elegge betablazott volt, munka, bulik, ilyesmi, tekerni nem volt idom :(

vasarnap egyelore ugy ney ki szabad vagyok, Bekas lehet mehet,de csak ha terepezunk, aszfaltot nem szeressuk.

csutortokon teloavatas, mar alig varom :)



#726
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Na ez nem jó nekem :(. Hétvégén megyek haza. 8)

#727
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Most vasárnap. 30/50/100 www.bvkk.hu

#728
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Ddgyurma! Jó kis sebesség út nélküli úton :D. Én a hétvégén 55-tel mentem murvás erdészeti úton. Ha jobban hajtom, lehet meg lett volna a 60. De ez is jó, nekem! ;D Mikor lesz a Békási túra?

#729
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Na szeva mindenkinek!
Szombaton voltonk a Budamaratonon a Foresttel, és lepróbáltuk az a-zone-okat!
Út nélküli domboldalon 65km/h, a hhh-ról lefelé az aszfalton a Kolosi térig 70km/ h ! :o
Nem volt sok a különbség ;D
Zaki láttuk a Manka haverodat (legalább is azt hiszem, ha lámpát hord a fején, akkor õ volt ;D) , de téged nem. Merre csavarogtál?
Lehet, hogy te jártál jól mert úgy fújt a szél, mintha más dolga sem lenne.
Valakit érdekel esetleg a Békási teljesítménytúra? Együttekerésnek sem lenne rossz!

#730
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
megvan a telo, de csak csutortok delutanra lesz beszerelve. hupp :(
azert ma fogdostam eleget meg nyomkodtam meg csavargattam meg neztem, aztan elmentem bicajozni, es azert a six sport is nagyon jol birta, pedig ma talaltunk jo kis helyeket :)

egyuttekeres telleg kene, akar Authoros akar akarmilyen :)




#731
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Zak! Keményen az új telóvel! Amit elbír! 8) Egyszer elmehetnénk együtt is tekerni.
8) 8) 8)Lezajlott a szilvásváradi túra, majd írom a beszámolót, készítsétek a szemeiteket :D ;D 8) 8)

#732
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Nyah el lett dontve, Manitou Black Sport 80/100 lesz a telom, felhuzva 100-ra.
http://www.answerpro.../blacksport.htm
Mar ki van fizetve, hetfon jon, kedden mar tesztelem.
mar nagyon varom :)


Zak


#733
tractionman

tractionman

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Zsoszek!

Üdvözlünk az Athorosok táborában! ;D ;D Mindegy melyik gépet választod jól jársz. De ha jól tudom Zenith sx nincs jelenleg a márkaboltban, mostanában várnak árut, ha mégis a Zenith mellett döntesz és idõben szólsz, talán megkapod a mostani szállítmánnyal. Ha jól emlékszem 20% az elõleg. ;)

Addig amíg még egyik sincs meg, részvéttel gondolunk rád!

#734
zsoszek

zsoszek

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi a segítséget!

#735
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
zsoszek!

Ahogy elnézegettem a felszereltséget szerintem megéri a plusz ráfordítást a gép.
A Deore egy magasabb kategóriát képvisel, mint az Altus. A drágább gép egy picivel könnyebb is, bár ez inkább hosszú távon érdekes.
A plusz sebesség is jó dolog, mert a 11-32 9-es kiosztásban a cross kategóriában mászáskor jobb lesz (gondolj a 32-es fogaskerékre)
Nekem 11-32 van 8-as soron és a tapsztalatom az, hogy a két legnagyobb kerék között túl nagy az ugrás, jobb lenne egy köztes még. A 9-es sornál ez van meg pluszban.
Aszfaltra és földútra tulajdonképpen mindkét gép jó lehet. Nagy durvulásokra azért ne gondolj! Ezek nem erre valók.

Hangsúlyozom, ez a saját véleményem, a honlapon található adatokból. Remélem segített.

#736
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Haliháló!

MEgoldódott a nagy "középkattogás problematikája" a hiba az én pedál készülékemben volt. :D

Akartam indulni a Buda maratonon, de ma héten csakis egy csupor mézzel és három zacskó Negróval és Clodrexszel a tatyómban közlekedem. Szerintem a szombati maratonra edzés ártott meg amikor is belekóstoltam a Hörmann forrásba. A la natur lehet hogy túl hideg volt. Egyébként ez a Kõszegi hegységben van, éppen az Írottkõ alatt. Nagyon jó kis terep. Egyedül tekertem és a Szent Vid kápolnánál találkoztam egy pesti bringás bandával, õk felfele mentek én meg már lefelé. Régen sokat tekertem arrafelé ,ezért is vittem haza a bringámat, hogy nosztalgiázzak egy kicsit. :) Tekert már valaki arrafele közületek? SZép helyek és jó terepek vannak, az Írottkõnél meg át lehet gurulni a szépséges Ausztriába is. (persze ha van nálad útlevél)
Kb egy 60ast mehettem de hazafelé elég nehezen vonszoltam magam, mivel SZombathely onnan még egy huszas aszfalton és elég nagy szél volt.
Szóval nem hiszem hogy startolok a maratonon de mindenképpen kimegyek.
Jó felvonulást mindenkinek! ;)

#737
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Szerintem megéri a 25000 Ft különbséget. Én is pont ezen gondolkoztam korábban (mármint hogy az Alivios vagy a Deorés bicajt vegyem meg), igaz a montik között. A Deores mellett döntöttem és nem bántam meg. Az Opust vettem meg. Szerintem számottevõ az eltérés a két Shimano között, bár én nem vagyok olyan nagy szakértõ. A Deore azért egy erõs középkategória. Na én ennyit tudok, de vannak itt felkészültebb bicajosok is, majd õk is válaszolnak, csak most megy mindenki tekerni, én is! Minden jót!

#738
zsoszek

zsoszek

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Új vagyok erre, és tanácsotokat/véleményeteket kérném. Meguntam, hogy a félgagyi montim recseg-ropog alattam, és többek közt az itt elhangzott + vélemények hatására az Author vmelyik Cross gépe mellett döntöttem. Ezt mostanra Reflex sx-Zenith sx párosra szûkítettem.
Mit gondoltok, megéri a +25.000-t az a kevés eltérés? Az árkülönbség most szerencsére nem lenne akadály (esetleg részletre venném), csak az ár/érték arányra gondolok. Kb. 80% ban aszfalton, max. földúton használnám. A Reflexet a boltban láttam, tetszett, a Zenithet csak a neten meg a katalógusban, és az még jobban tetszett (nem vagyok hozzáértõ, egyszerûen jól néz ki, meg a felszereltség is jól hangzik) Nekem vszleg az Alivio cuccos is elég lenne. Hosszú távú használatban, megbízhatóság terén mekkora az eltérés a két Shimano között?
Remélem még tudtok rám szánni pár percet mielõtt tekterni indultok - jó nyári bicózást mindenkinek a hétvégére!

#739
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Jó tekerést mindenkinek a hosszú hétvégére! Nyomjátok a kilométereket! ;D

Csak összejön már egyszer egy Authoros tali! 8)

#740
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Na üdv mindenkinek!
Nagynehezen, de mégis hazaértem még a mai nap.
Cak a családot kellett riadóztatni, hogy jöjenek értem le Gyöngyösre.
Azért köszi Zaki a hálózsák felajánlást ;D!
Ha egy picivel hamarabb jöttök, akkor találkozhattatok volna még Gab-el is(meg a versusával) + pont akkor ment el egy traction is.
A hangulat mindenesetre jó volt. Lehetne töbször is ilyet rögtönözni, csak egy kicsit korábban! ;)
Nemsokára kinyit a pizzéria is szemben, akkor akár oda is be lehet ülni (12.én). Majd szólok nekik, hogy tegyenek padot az üzlet elé is, nehogy már lépcsõzni keljen ;) :) :D ;D
A pizzát meg ha ügyes a picér, akkor fentrõl is elénk tudja frizbizni ::)! Így neki sem kell lépcsõt másznia, a manit meg majd mi dobjuk célba! ( kár, hogy már nincs fém ezres :D )
Lustaság, fél egészség!

Üdv: [glow=red,2,300]Gyurma[/glow]