Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Author

- - - - -

  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#701
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Helló!

Akkor még nem tudom mi lesz a Mátra hétvégébõl, ha nem most egy két hétvége múlva biztos elmegyek. :-\

Tomek, hajtod már az A-gang -t vagy még mindig csak szemlélned kell? ;)

Nem is tudtam a maratonról. Akkor hajrá! :)

Üdv
GAb

#702
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Ultio!
Szerintem a Szilvásvárad - Károlytáró táv sem sokkal tobb mint 65 km, szerintem nyugodtan eltévedhetnél ;)
A hétvégén mentem egy nagy mátrakört a csajom bringájával Gyöngyössolymos, Gyöngyös, Gyöngyösoroszi, Károlytáró, Bagolyirtás, Mátraszentimre, Galyatetõ, Mátraháza, Sástó, Mátrafüred, Gyöngyössolymos útvonalon. Aztán egyszercsak megállítottak, mint utólag kiderült nem miattam, hanem a FORT váz miatt :(. Megcsodálták, és ámultak-bámultak, hogy ilyet is lehet látni ;D
Amúgy nagyon jól ment, miután hazamentem, még elvittem a fiamat is egy kis 10km-es körre.( felmentünk Lajosházára!)
Ja a lényeg! Mátraházától érte meg igazán ez a kis kanyar: hazáig lefelé! ;D Tekerés nélkül simán belelehetett szaladni az 50 km/h ba 8) Csak a kezem fáradt el a sok fékezéstõl ::)
Na pá!
Hétvégén DH!!

#703
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Én mennék szívesen :D, de már sajna foglalt ez a hétvégém ;D, mivel a Szilvásvárad Caprine Maraton 65 km-es távján fogom riogatni a versenyzõket 8) 8) 8).

#704
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
SZia Mindenkinek!

Gyurma tényleg szép a csajod bringája :)

Én a hétvégére terveznék egy kisebb túrát a Mátrába már a környezetembõl is agitáltam egy két embert de senki nem mondott eddig határozott igent. Még soha nem tekertem arra,pedig biztos érdemes. Én úgy gondoltam hogy ott is aludnék valahol (sátor vagy egyéB)
Egybe köthetnénk a túrát a DH versennyel és lelökhetnénk Gyurmát a lejtõn. ;D
Nincs valakinek kedve csatlakozni? Ultio?
Ha valakinek van kedve akkor találkozhatnánk a héten,hogy megdumáljuk.
Gyurma holnap beugrom a térképért.
Üdv Mindenkinek!

#705
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Gyurma!
Szép a csajod bicaja. Lehet, a héten megírom a folytatást :).
Lovas Gabi!
Én pl. Salgótarjánban voltam. Ezért.

#706
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
El vagyok keseredve!

A szombati felvonuláson rajtam kívül mindössze egy AUTHOR-os volt jelen! >:(

Miért?

#707
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Bocsi! Ez müködik!!
http://www.hajtaspaj...cikli/index.htm

#708
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Na szia mindenkinek!
Nagyon nagy a csend mostanában ezen a topicon. Senkivel nem történt semmi? Ultió most már hiányoznak az élménybeszámolóid! ;D
Én azért munkálkodtam, a csajomnak is összedobtam egy bicót, hogy legyen mivel a boltba járnia! :-\ Ráadásul még neki is tetszik. Ja, és láttam hogy titokban néha megsimogatja. ;D
http://zak.webdream....gyurma/May15102
A jövõ hétvégén (máj. 24-25) DH verseny a Mátrában!!!!!! 8)
Várom a lelkes szurkolócsapatot. Kell a biztatás (meg jól is esik). ::) Bõvebb infót itt találtok:
[ftp=ftp://www.hajtaspajtas.hu/se/bicikli/index.htm]www.hajtaspajtas.hu/se/bicikli/index.htm[/ftp]

Addig is, a küllõ legyen veletek!

#709
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Május 17 Szombat, 10.00 Tabán!

Gyertek minél többen!
Várom, hogy ki lesz ott!

#710
100thWindow

100thWindow

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Apropo.
A forumban sokat emlitett Author talakozo letrejott mar?
Egy ilyen laza kis sorozos halazos romais tortenet erdekelne vkit???

tomek

#711
100thWindow

100thWindow

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Sziasztok.
Hetfotol en is 1 A-gang PM (remelem) boldog tulajdonosa leszek. Orulok hogy vegre talatam egy markahu forumot, a valasztasomban sokat segitettek az itt olvasott infok, es meggyoztek a Author mellett. Ha meglesz fellokom a kepet rola.

udv

tomek

#712
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

mi is voltunk 4 napot Szlovákiában!
1. nap: 8:40 kor keltünk, majd reggelire ... ;D

David! Nem kell poénkodni, senki nem mondta, hogy olvasd el a leírásomat. Ahogy nézegetem a különbözõ topikokat, sokkal nagyobb marhaságokat olvasok. Amit én írtam, az ráadásul helyesen és "fogalmazva" van írva, nem mint néhány hozzászólás. Szóval ne olvasd, ha nem tetszik. Ha meg tényleg voltál Szlovákiában, és emiatt vannak tapasztalataid az ottani tekerést illetõen, akkor inkább segíts, mint hogy másokat gúnyolj, ugyanis van egy Szlovákiai túra topic is.

#713
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Igen, megyünk.
Kérem minden AUTHOR-os márkatársamat, hogy gyertek ti is, mert ez a megmozdulás az elsõ lépés afelé, hogy egy kicsit biztonságosabbá tegyük a kerékpározást.
A Ne legyen több haláleset... -ben minden megtalálható, amit errõl tudni kell.

A legfontosabb: FEGYELEM!
Nem kiabálásról, autósoknak bemutatásról, vitákról és rendbontásról szól!
Figyelemfelkeltés.

Várok mindenkit!


#714
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Halihó!

Bics ha esetleg nem kapcsolódok a témákhoz, de "kölcsön internetem" és sürgetnek,hogy adjam már vissza (jól van na még öt perc) úgyhogy csak felületesen tudtam átfutni az eseményeket a topikon, de ha már itt vagyok írok :) Ja és ígérem legközelebb a rövidke túra leírásokat is elolvasom.
Én múlt hétfõn az idei év eddigi legjobb túráján voltam. Hárman feltekertünk a Nagy SZénásra. Egyszerûen a gyönyörû, az egyik legjobb hely a környéken.Videóval és képekkel is dokumentáltuk majd, felteszem ha lesz oldalunk. Meló után mentünk, így kb klienckor fejeztük be a túrát de nagyon jól esett, kb egy 50-est tekertünk.
Sebességrekordot mi is döntögettünk Nagy kevély alatti murváson 58 km/h legalábbis a haverom szerint mert én mér órával nem szereltem a Versust,de úgy éreztem kb együtt megyünk.
Kérdés: úgy tudom 15-én kerékpáros felvonulás lesz a városban: a kerékpáros áldozatok emlékére (van egy topik róla a megmozdulásban) Megy valaki??
Most már ténleg lépnem kell.Milyen volt a békás túra? Nem tudtam róla,pedig itt táborozom Békáson de a hétvégén haza mentem.
Üdv
Gab

#715
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 posts
mi is voltunk 4 napot Szlovákiában!
1. nap: 8:40 kor keltünk, majd reggelire ... ;D

#716
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
gyurma! Ezt légyszi egy kicsit lassabban és tagoltabban mondd el újra. Túl összetett és bonyolult. Nem értem :D

#717
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
UFF..... ???

#718
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 posts
jonapot :)
ma teszteltem a Black Sport-ot, irtam a happybikera beszamolot, aki nem olvassa annak itt van:

na megvolt az elso tesztut.
Igyekeztem olyan utvonalon menni, ahol viszonylag gyakran es nem is
olyan reg jartam.

Reggel bementem munkahelyre, nagy kulonbseget nem ereztem, kicsit
kenyelmesebb volt az ulespozicio mert magasabbra kerult a kormany. A
szokasos Margit hidon torteno jardarol uttestre ugratast szepen
kimozogta.
Delutan irany a fogas, nem akartam maszni mert 9kor ettem utoljara,
es kellett egy kis bemelegites. Font epp kezdett elmenni a kedvem,
hogy nincs is akkora kulonbseg, csak van meg egy tekergetnivalo
rajta, amikor jott a lejto. A Janos-hegyi kilato mellett ay uton
jobbra le, es utana mindig levagni.

Hihetetlen volt. A sziklas reszen fek nelkul jottem be, a 20 centis
letoresen detto. Nem ereztem hogy fekeznem kellett volna, mert
mindent kimozgott a 100mm. Utana attekertem az utorrovasut feletti
reszre Szepjuhasznenal, majd lefele a szankopalyan indulva
Huvosvolgybe. Es itt jott a masik, ami talan meg jobb mint az elso.
Minden kore ramentem, ugrattam, mikor foldet ertem nem rugta ki
kezembol a kormanyt, es ha ugratas utan elforditottam hogy
kanyarodjak azonnal megindult. Nem volt az a minimalis erezheto
csavarodas mint a Six-nel, ha azt mondtam most jobbra megyunk, akkor
jobbra mentunk.
Az ut elott nyomtam egy elso satufeket, az elso kerekre allast egy
nyikkanas nelkul turte.
Na mondom, ez fantasztikus volt, nezzuk felfele. keken HHH-ra. Es
nem volt vele gond. Nem mozgott be, csak ha kialltam a nyeregbol (de
akkor 2-3cm-t siman), es az uleshelyzet miatt picit nehezkesebb voltam
felfele, de meg a Hatar-nyeregtol az Arpad-kilato fele vezeto uttol
balra levo uton is megallas es kiallas nelkul is fel tudtam menni,
az orrat nem emelgette.
Innen terepen mentem Fenyogyongyehez, megint mindenen atmenve es
ugratva, hogy megnezzem mennyit mozog ki az utbol. jelentem 88mm.
Iszonyatosan elveztem hogy ugratasok utan szepen emelkedik vissza a
villa, nem rugja ki a kezembol, de megis utana azonnal kirugozza a
kovetkezot, es hogy a csillapitas kis tekergetes utan szepen
osszhangba kerult a hatsoval.
Lefele a Kiscellin azon gondolkodtam milyen lesz a villa a bejaratas
utan :)
A 200g plusz suly kerdes nelkul megerte marcsak a merevseg es
biztonsagerzet miatt is (azt meg nem is irtam hogy persze a tarcsak
is jobban fognak erezhetoen), es a 65000Ft nem keves, de szerintem
boven megerte. Plane hogy a kovetkezo Black, a Comp 92000 utan


#719
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
8) 8) 8) Na itt a túránk újabb része, egy kicsit hosszabb lett, mint az elõzõ ;D, olvasgassátok. Akinek nem tetszik :(, ugorja át, ahogy Pósalaki úr mondotta Nyilas Misinek, ugorgyunk. 8) 8) 8)
Dhgyurma! Nem sértõdöm meg, ha nem olvasod el ;D, majd elmesélem szóban. Amúgy a centírozás garanciális javítás? ;D ;D ;D


Második nap (2003. május 2.)

Nem keltünk korán, mert nem szokásunk, mert nem errõl szól a túra és mert lusták is vagyunk egy kicsit. Ezen a napon változás állt be csaptunk létszámát illetõen, ugyanis reggel érkezett két cimbora, míg délután elhagyott minket egy.
A reggeli kérdését a közeli (1.5 km) Coop ABC-ben oldottuk meg. Nem szeretem ezt helyet, mert nincs választék és drága is. A „nincs választék” azt jelenti, hogy 9:00 óra környékén már nem lehetett kapni pékárút (kiflit, zsömlét). Tejtermék is alig-alig volt, gyümölcs semmi, tehát nem nehéz ebben a boltban az egyhangú étkezés megvalósítása. Nagyon sokan voltak, hosszú sor állt a pénztár elõtt, így közben a friss zsömlyék is megérkeztek, szóval ezt már lehetett kapni. Mindenesetre megoldottuk az étkezést. Egyébként ez a boltkérdés szerintem negatívuma Szilvásváradnak a többi sok-sok pozitívummal szemben.
10:00 óra után pár perccel érkezett a vonat Szilvásváradra, mellyel a cimborák érkeztek. Ketten jöttek, de egy bicajjal, és nem tandemmel, amibõl az következik, hogy a csomaglepakolás és felkészülés után megint csak a Kerékpárkölcsönzõnél kötöttünk ki. Béreltünk egy Caprine Cherokee kerékpárt, így már mindnyájan biciklivel vághattunk neki az ismeretlen ösvényeknek, utaknak.
Elõször a völgyben néztünk szét. Nagyon-nagyon sokan voltak: nõk, férfiak, gyerekek, kutyák pórázon és anélkül, nem gyõztük õket kerülgetni, õk meg nem gyõztek elugrálni elõlünk, mert azért tartottuk a sebességet. Jöttek is a beszólások rendesen és rendszeresen, csak az volt gond, nem nekünk, nekik, hogy nem azok hallották, akiknek szólt, hanem az utánuk menõk, mert mire sétáló elmondta a nem tetszését, addigra az, akinek mondta, már messze járt.
Úgy döntöttünk, felnézünk az Istállóskõi õsember barlangba, természetesen bicajjal. A felvezetõ ösvény nem semmi egy út! Gyalog is nehéz, nem hogy kerékpárral. De azért mi végignyomtuk! Igaz sokszor toltuk, mert egyrészt nem bírtuk, másrészt itt is sokan voltak, és az út keskenysége miatt gyalogos és bicajos nem fért el egymás mellett. Dicsérõ visszajelzéseket (ezek aztán a kemény gyerekek; ide biciklivel felmenni, vigyetek fel minket is) is kaptunk. A barlangba érve egyik cimbora megállapította, hogy azért nem bírta még szinte tolni sem a gépét, mert alig forgott a hátsó kereke. A fékkel volt baj, megpróbáltuk megjavítani, de sajna nagyon keveset értünk a szereléshez, ezért nem sikerült teljes egészében kiküszöbölni a problémát. A leereszkedés nagyon izgalmas lett volna, ha az a sok ember ott nem lett volna. De ott volt, így csak nagyon lassan tudtunk haladni, sokszor kellett megállni, és várni a kapaszkodókra, hogy elférjünk mellettük. Itt aztán már csak nem tetszõ mondatokat hallottunk: talán le kéne szállni; tolni is lehet; leülöd, ha balesetet csinálsz?; itt kisgyerekek is vannak. Tény, hogy igazuk volt nekik is, meg nekünk is. Mi ott hibáztunk, hogy nem kellett volna ilyen tömegben felmennünk a barlanghoz. Legközelebb ilyet nem teszünk, döntöttünk el.
Ezek után irányt vettünk megint csak a Kölcsönzõ felé, megjavíttatni a rakoncátlankodó féket. A tapasztalt szakember másodpercek alatt helyrerakta, mehetett a menet tovább. De elõbb még jött az ebéd, egy kalóriadús, zsíros, mérgezõ szemét kaja, azaz egy hamburger személyében, öblítésnek pedig a hasonlóan egészséges itallal, koka kólával.
Most már tényleg késznek mutatkozott az egész csapat — immár öten, mert négyen érkeztünk csütörtökön, pénteken jöttek még ketten, de egy barát délben elment — meghódítani az ismeretlen helyeket. A katonasírok felé indultunk el. Ide kellemesen lájtos emelkedõn visz az út, egy favágásból származó akadállyal nehezítve. Nagyon szép tájakon jártunk, néhány gyalogossal találkoztunk csak, mienk volt a pálya teljes szélességében. Nagyon jól járható ez a szakasz, néhány keményebb emelkedõ van csak, egyébként jó tempóban lehet nyomni felfelé. A katonasíroknál (csalóka az elnevezés egy picit, mert bár tényleg katonasírok találhatóak ezen a helyen, de ha jól emlékszem csak kettõ vagy három) pihentünk néhány percet majd elindultunk tovább felfelé. A katonasíroknál lehet lemenni egy klassz vízmosáson Bélapátfalvára, a Caprine Szilvásvárad Maraton 65 km-es távja itt jön majd fel, ez lesz csak a jó móka! Na de mi tovább mentünk felfelé, néztük a térképet, de valahogy mégis más útvonalon mentünk, mint ahogy terveztük. Azért a kijelölt fõbb pontokat érintettük mindig. Ilyen volt a bélapátfalvai kõbánya is, melyet eddig csak a másik oldalról (Bélapátfalváról) és távolról láttunk. Ez a hely meseszép, gyönyörû, lenyûgözõ, ahogy az angol mondja: wonderfull! Mintha nem is Magyarországon jártunk volna! Én leereszkedtem egy darabig a kõbányába, csodaszép látvány és fantasztikus érzés volt azon a terepen tekerni belesüllyedve a kõporba mely hamar fehérré varázsolta az amúgy fekete Opust.
A kõbányától már lefelé vezetett utunk, ami természetesen száguldást, száguldást és mindig csak száguldást jelentett. Szuper utak vannak itt, nagyon jól lejtenek, ugye itt nem kell foglalkozni azzal, hogy az utak ne lejtsenek nagyon, mert így hamar melegszik a fék, illetve felfelé sokat fogyasztanak a benzinzabáló, füstöt és bûzt, ezáltal halált okádó különbözõféle-fajta gépjármûvek, mivel csak terepjárók járnak erre, és csak kevés, mert lezárt terület. Szóval kemény lejtõk, éles kanyarok, melyben az Opus Ritchey InnoVader gumija nem mindig tartotta magát, minek következményeként tolta a farát néhányszor erõsen kifelé az Author, de én ezt nagyon-nagyon élveztem, sõt, balos kanyarokban (ballábas vagyok) le is tettem formás bal lábamat, hogy ezzel is segítsem a hátsó kerék kicsúszását, ezáltal is növelve amúgy sem alacsony adrenalinszintemet. Élveztem! Szóval száguldottunk mindannyian, mindenki a tehetsége és bátorsága vagy vakmerõsége szerint. Emlékeztek, általános iskolában, mikor a tulajdonságokat a pozitív és negatív kategóriába kellett sorolni, a vakmerõ jelzõ a negatívba került. Na mentünk lefelé ezerrel, nekem a max. sebességem 55 km/h volt ezen a murvás dózerúton.
Sajnos mint minden jónak, egyszer ennek is vége lett, kijutottunk egy mûútra, melyrõl néhány száz méter után letértünk az erdõbe, hogy egy szép, zöld mezõn átjutva egy patak állja utunkat, igaz nem sokáig, mert ki elõbb, ki utóbb átkelt rajta. Cseles patak volt, kb. 2-3 méter széles, mert bár mélysége nem rettentett el senkit, az alján sok-sok kõ, és néhol gödrök tanyáztak, melyek által azért nem volt egyszerû az átkelés, mert egyrészt a kövek akadályozták a gurulást, másrészrõl meg a gödrökbe behajtva beleért a cipõnk a vízbe. Mindezek ellenére mindenki maga mögött tudta ezt a kis patakocskát, és begurultunk Szarvaskõre, ahol meglátogattuk az elsõ korcsmát, na nem az alkoholszintünk emelése végett, hanem hogy magunkhoz vegyünk némi koffeint ital formájában, melynek a neve kóla. Kulacsainkat is megtöltöttük, és indultunk tovább. Aki erre jár, és van ideje — nekünk nem volt, mert már 18:00 óra körül járt az idõ, mely gyorsan szalad, ha szép élményekben van része az embernek — , nézzen fel a szarvaskõi kilátóhoz, mert szép hely lehet, és onnan, ha jól emlékszem, a kék jelzésen mehet Szilvásváradra nagy valószínûséggel csodaszép utakon. Nekünk nem volt, mondom még egyszer, ezért óriási nagy sebességgel, mert még nem tekertem ennyire soha mûúton, mentünk Bélapátfalvára. A sebességet 30 km/h fölött tartottuk, szinte még az emelkedõkön is kb. 8 kilométeren keresztül. Kemény hajtás volt nagyon! Bélapátfalván a tónál álltunk meg pihenni, ez is nagyon hangulatos hely. Innen látszik a kõbánya, melynek a másik oldalán jártunk néhány órával korábban. A tónál találkoztunk egy négyfõs társasággal, melynek két tagja fogadásból, enyhén ittas állapotban megmártózott a tóban. Néhány társamnak az a véleménye, hogy a fürdõzõk egyike Majka, a Való Világ1 játékosa volt. Szerintem nem, bár én csak kb. 5 percet láttam ebbõl a hasztalan mûsorból. Innen a fentebb említett vízmosáson felfelé mentünk a katonasírokhoz. Nagyon kemény terep, meredeken megy felfelé az ég felé. Egy darabig tekerhetõ, majd le kell szállni a kecskérõl, és tolni-tolni olyan úton, ahol a másfajta ember, mint mi, meggondolja azt is, hogy gyalog felmenjen-e. Amúgy nem hosszú ez a szakasz, csak fárasztó. A katonasíroktól viszont megint száguldás várt ránk — aki jön a maratonra, az megismeri ezt is — egészen a völgyig. Adrenalinszint emelõ ez a szakasz is, mert hosszan tart lefelé, emiatt enyhén lejt, és tartalmaz néhány éles, trükkös kanyart. Végig lehet tartani a 40-50 km/h közötti sebességet.
A völgyben betértünk egy általunk már ismert vendéglõbe, hogy feltöltsük tartalékainkat és megtöltsük egy ilyen kemény, tekeréssel eltöltött nap után üres hasunkat. Jóllaktunk, ittunk egy korsó sört, majd nehézkesen a hatalmasra dagadt pocakunk miatt, feltekertünk a faházunkhoz, ahol a szokásos esti teendõk, és nem szokásos wapolás és politizálás után álomra hajtottuk kicsiny fejünket és elszundítottunk.

#720
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Nem sértõdtem meg:), mert nem vagyok sértõdõs. Ma folytatódik a leírás ;D 8) 8) 8)