Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Author

- - - - -

  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#501
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Minden Márkatársamnak
Boldog Karácsonyt, Maratonokban és Sikerekben gazdag Új Évet Kívánok!!!

#502
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Sziasztok!

Bagi, ott volt az EXE is, de már elvitték a bicajokat sajnos...
Amúgy nem tudom, ki mit tud róla, de nekem azt mondták, hogy az EXE egy ugró-, és/vagy merevfalú DH-gép. Szóval semmiképp sem triálra tervezték, arra ott vannak az a-gang-ek. Így talán más fényben tûnik fel, nem? Amúgy a megszokotthoz idomult szemnek tényleg hülyén néz ki, de talán nem kéne olyan mereven ellenezni az új és ismeretlen dolgokat szerintem (bár ez az életben bármire igaz..)

Szép napot! ;)

#503
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Th3Z, te azonos vagy Thez-zel?
Hol láttátok az EXE-t, mert én is voltam Csepelen a "kiállításon", de ott nem volt...?

#504
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Biczaj!
Javarészt DH-ra használnád?
Mert ha nem, hanem inkább túra és néha zúzás, akkor inkább a Sovereign, vagy merevben az Egoist. (ha a kategóriánál maradok.)
Nem tudom, hogy a Sovereign váz meg van-e még a Bokor utcában, de volt egy sárga, elég jó áron. Én 115.000,-.HUF-ért vettem a vázat rúgóstaggal, de ez 100 alatt volt.

#505
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
16 kg nem veszesen sok.. nekem a merevgepem meg valtorendszer nelkul(+1-2kg) van annyi... kemenyre allitod a tagot, meg pogozni sem fog, max megerosodsz picit....
exe meg nemtudom. maradok px-nel. amugy nemcsunya, csak hat trialvaznak jobb lenne... (12-13 col)

#506
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,017 posts
Hi all,,
Köszi,, persze hogy segítettél, már megakartam én is nézni,de sose szabadulok ki idõben a suliból,de többet is ér annak a véleménye akinek pl a-zone ja van-szerintem- ,ezért kérdezõsködök..akár mennyire dh-azért annyira durva dolgokra nem használható-13cm nem sok,és éntekerni is szertnék vele-16kg ide-vagy oda.. :)

hi

#507
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Mi nem tetszett Exevel kapcs?Emléxem,írtál SMS-t is,h felejtõs...

#508
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
Sziasztok!
Reflexem van, de mindig fátyolos lesz a szemem, amikor meglátom a Versust, annyira szép a színe és a kerék bütykei is kiválóak :)
A HAYES HM-2 XC mech disc 6" jól mûködik?

#509
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nekem van egy, nem kell 18"as ? ;D nem jó az EXE? mondjuk drukkoltam is kicsit ellene, mert nekem már képen se jött be, de nem számítottam erre, hogy rossz.

#510
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
mindamellett nemtom h van e meg, de be lehetett setalni a author nagyker mintatermebe meg a mult heten... meg is figyeltem a bicokat, egesz erdekesek....
pl a 2 dh gep nem volt nagyon csunya, de a EXE-t megnezve, hááát... inkabb egy acel crux...
a 2 dh gep meg: egyik bowdenes hayassal, a masik meg olajossal van szerelve... tobbek kozott ez az egyik kulonbseg ha jol emlexem, igaz nem ezert mentem oda....

#511
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Biczaj!
Szerintem az A-Zone pogózása nem mérvadó, mert nem mászásra tervezték, hanem inkább DH-ra.
Tuningról nem tudok, szerintem még a boltban se nagyon tudják megmondani.
A pro és a sima váz gyakorlatilag semmiben nem különbözik egymástól. (talán a színe??)
A sovereign-nél is a vázak nem különböznek és az egyik gépet sport, a másikat pro néven adják. Csak a felszereltség más. Lehet, hogy az A-zone-nál is ez a felállás.

Remélem, segítettem.

Üdv:

Lovas Gabi
(Sovereign pro)

#512
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,017 posts
Hi,, januarban szeretnék bringát venni-és az a-zone jött számításba-érdekelne néhány dolog,hátha valaki akinek van, meg tudná válaszolni:
Meddig lehet tuningolni a rugóstag hosszát?
Nem voltak vele gondok-az alacsonyabb felszereltség miatt?
Mennyire pogózik?
Milyenek a garanciális feltételek?
Szerintetek jó boltot csinálok majd vele?
Miben különbözik a ,,sima" és pro vázügyileg? ???

elõre is köszi!!

bye

#513
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 posts
Era, a Modus tényleg nagyon tetszetõs, de mitõl "cc-s versenybringa"? Mármint xc-re (cross country) gondoltál? A cc (cyclo cross) ugyanis teljesen más...

#514
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 posts
Halihoooo!

Csak en bicajozom telen? :)
Mondjuk nem olyan sokat, de a heti 50 legalabb megvan mindig, vagy akar 100 is, kar hogy a nagy resze aszfalt :(

Es a Sovereign lassan 1 eves, es nagyon jol birja, teli felszerelesnek felpattantak ugye a sarhanyok, 2.35-os DH gumik, lampak, kozelitem a 16kg-t.
Egeszen mas erzes igy a bicaj, batran be merek vallalni akar 1m-es letorest is, meg lepcsore ugratast, lepcsozest, szoval ilyen enyhebb urban freeride :)

A 2.35-os gumiba beleszerettem, ezentul ekkora lesz rajta, csak kicsit konnyebb (ez 900g/darab :))

Az 1 ev alatt elofordult tonkrement/kopott alkatreszek listaja:

-DNM rugostag eresztett hidegben - garis csere peldaerteku modon, a cserelt Shock Works hibatlan.
-Author patentpedalt recsegosre nyirtam, de valoszinu nem birta a bicajozasi stilusom -> 636 forever :)
-Ritchey Comp kormcsapagy fel ev utan beragott, csereltem FSA UL-re, ez nagyon popec, sokkal jobb.
-elso Hayes tarcsabetet elkopott (benne volt egy erosebb smirglizes mert 1x olajos lett), gyarira csereltem.
-Deore elso valotkarban eltort a fokozatkijelzo mutato, en ilyet meg nem lattam, de nem kulonosebben zavar :)

a tobbi, az egyeni izles miatt cserelt dolgokat is beleertve tokeletesen mukodik.

Szerintem ez teljesen korrekt figyelembeveve azt hogy hogyan hasznalom :)

na jo tekerest telen is!

Zaki


#515
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Era!
Ehhez a döntéshez csak gratulálni tudok!
Ígérem, hogy jövõre a maratonokon együtt fogjuk hajtani az AUTHOR-okat! ;)
Megnyugtatásul:
Nem, nem fog behorpadni. Az enyém is egész jól bírja. (egyébként alu vázas.)
Az elsõ teló neked jó lesz, szerintem nem vagy egy agresszív CC-s, bõven bírni fogja a strapát.
A pedálhoz meg kell egy jó cipõ is. Ha már van, akkor nem szóltam. Nekem is ilyen pedálom van, nincs vele semmi bajom.
A hátsó 11-32-es sor jó kiosztás, nekem 34 a legnagyobb, de az már durva, mert a 8-9 között nagy az ugrás.
Az 1,95-ös gumikhoz annyit, hogy majd elválik. Én is használtam az IRC MITHOS-t 1,95-ben, de keskenynek bizonyult. Szokás kérdése, nekem kellett a 2.1-es.
Az ERGO-BAR kormányszarvak tuti jók. Rövidek és nagyon jó fogásúak.
Az AUTHOR nyergek jók, tudni kell róluk, hogy SELLE típusokból válogat az AUTHOR.
A Többi cucc sem rossz összeállítás, bár csak hallottam róluk.
Ugyanis köztudottan SRAM párti vagyok.
Ettõl függetlenül örülök a választásodnak. Ha meglesz, azért jelezd majd!


#516
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Dehogy sértõdöm meg. :)
Aki ismer, az tudja, hogy tényleg nem értek a bringákhoz. Van olyan, amire ránézek és tetszik és van olyan, amelyik nem.
Ez a mostani is egybõl megtetszett, ahogy megláttam és õ is piros (és a formája is jónak tûnt és hogy full LX, az is tetszett). ;D

#517
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Era :) Félre ne értsd, nincs semmiféle diszkrimináció-jellege a hozzászólásomnak, de tipikus nõi vásárló vagy! Milyen bicajt (autót, telefont etc..) szeretnél? Pirosat ;D ;D Csak csipkelõdök, ne vedd fel... Amúgy tényleg remek választás volt, biztos meg leszel vele elégdeve! Várom majd a tavaszi élménybeszámolókat ;)

#518
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Most már tényleg jó lenne szervezni tavasszal egy Authoro talit! Egyre többen vagyunk, és remélem, leszünk is!

#519
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Igen, én is megnéztem, felültem rá. :D A 18-as nagy volt, de körbe csattogtattam a fényképezõgépemmel. Most is itt nézegetem a monitoron a képeket. ::) ;D
Hímzett nyereg. :) :-X (Na megint elszoltam amagam, azt hiszem nem ettõl jó egy bicaj.., de akkor is szép.)
Megkocogtattam a csövét :o???, remélem nem horpad majd be az eséseimnél. ::) (A mostani bringám acél vázas.)
Az biztos, hogy használva lesz. Még most sem raktam le a Trekkemet.

#520
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Azta Era! Ez nagyon-nagyon-nagyon jó bicaj! Azért mondom, mert én is ilyet akartam venni, csak persze a férfi változatát, mivel hogy férfi vagyok. Láttam élõben is Csepelen, gyönyörû! Én amúgy nem szeretem a pirost szín férfi bicajon, de mikor láttam ezt a Modust, azt gondoltam, hogy nem is rossz. Az Author Versus is piros, és nagyon tetszik.
Szóval szerintem jól választottál! Szívesen megnézem tavasszal a bicajodat!