Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
304 hozzászólás a témában

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás
Valaki nem tudja véletlen, hogy milyen fékkar típust lehet csatlakoztatni még a Magura HS rendszerhez? Hányféle fékcsõ van, milyen csatlakozásokkal?

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás

Továbbra is keresnék 1db Magura HS 11 balos, vagy 2db Magura HS33 Fékkart.

Ha valakinek van eladó, jelentkezzen! Végsõ esetben 1db komplett HS 33 is megfelel.

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás
Továbbra is keresnék 1db Magura HS 11 balos, vagy 2db Magura HS33 Fékkart.

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás

nekem van csak fekkar.

irj privatot.

bolti uj itthon tuti nincsen.max kulfold.

Küldtem kétszer is, de szerintem nem kapod meg. E-mail címem: cefretunkany(kukac)gmail(pont)com

ridelife

ridelife

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
nekem van csak fekkar.

irj privatot.

bolti uj itthon tuti nincsen.max kulfold.

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok!

Valaki nem tudja hol lehet kapni Magura HS fékkart? HS11-eshez kéne, de ha lehet, akkor már HS33-ra cserélném. Egy bukásnál le lett zúzva, a fékkar megúszta, meg a csövek, de a bilincse nem.

Uluwatu

Uluwatu

vendég

• fórumtag
  • 175 hozzászólás
  • LocationBudapest

Van valami tapsztalat az új mt-2vel
mert ilyet szeretnék venni és semmi tesztet nem találtam róla megéri megvenni?

Egy pár hete vettem, egyelõre kitûnõ: könnyû állítani (torx25), jó a súlya, remekül fog és még jól is néz ki.
Egy gagyi avid juicy 5-rõl ez nagy elõrelépés mert az folyamatosan ragadt.

occsebogyo

occsebogyo

vendég

• fórumtag
  • 96 hozzászólás
Volna a képen látható retro Magurám. Szedett már szét valaki ilyet? Az egyiknél folyat a fékkarnál, és érdekelne hol tudok hozzá alkatrészt szerezni. Pl. szimmeringet, karmantyút tudok hozzá csapágyboltban venni?
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás
Annyit sikerült elérnem, hogy a késlekedõ fékpofát közelebb helyeztem a felnihez alapállapotban, így most nagyjából egyszerre érnek a felnihez.
Közben észrevettem, hogy az egyik fékpofa szürke, és nem fekete. Remélem azért jó lesz. (gondolom más az anyaga)

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás

A késésre én szét szoktam szedni a fékeket, ...

Reménykedtem, hátha van valami finombeállító csavar, amivel esetleg lehet szabályozni az olajnyomást a két oldal között. Egyelõre azt hiszem nem nyúlok hozzá, levegõsnek nem levegõs az biztos, a hidraulikus része ezt leszámítva valószínû rendben van.

Illetve lenne egy olyan kérdésem, hogy maga az olaj öregszik-e? Ez nem egy új fék, de valószínû, hogy nagyon keveset használták, mivel a bicikli is szinte új, a fék meg gyári rajta.

Gege911

Gege911

törzsvendég

• fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hali

A késésre én szét szoktam szedni a fékeket, és újra kenem tömítéseket, és azzal le lehet minimalizálni a késést.
De ezt csak akkor csináld ha értesz hozzá, meg megvannak a megfelelõ szerszámok.
Konkrétan még HS fékeket nem szervizeltem, így sajnos nem tudom h kell e hozzá vmi "spéci" szerszám.

scarbantia

scarbantia

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy Magura HS 11-es fékem. Szeretném pontosan beállítani, de van egy olyan gondom, hogy az egyik fékpofa késik a másikoz képest. Van rá valami megoldás? Amelyiknél bemegy a fékkar felõl az olajcsõ, az elõbb ér neki a felninek, pedig egyforma távolságra van tõle, és ha csak kicsit húzom meg a kart, akkor csak az egyik fékdugattyú kezdi el befelé nyomni a pofát.

Másik kérdésem, hogy a beállítást legcélszerûbb úgy végezni, hogy lelazítom mind a négy csavart, nekinyomom a felninek a pofákat, kicsit szorítok a csavarokon, behúzom a fékkart annyira, amekkora hézagot akarok a pofa és a felni között, majd meghúzom a csavarokat és zárom a gyorsszorítót?

Kerék ki-be szerelést hogy lehet megúszni beállítgatás nélkül?

útakadály

útakadály

vendég

• fórumtag
  • 29 hozzászólás
Van valami tapsztalat az új mt-2vel
mert ilyet szeretnék venni és semmi tesztet nem találtam róla megéri megvenni?

winyettyu

winyettyu

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás
na elolvastam a cikket, én a saját louise bat fékemmel is meg vagyok elégedve laza terepen meg vízszinten. általában, ha valami versenyem van öcsémmel, akkor sokszor hamarabb elkezd õ fékezni, mint én, pedig neki saint van fenn. ezzel arra akarok rámutatni, hogy a louise az szeintem tökéletesen elég mondjuk 40km/h-ig, 35km/h-ról általában 6-7m alatt megállok vele aszfalton, pedig bicajjal együtt kb 105 kiló vagyok. ha meg az ember 40km/h fölé megy gyakran, akkor inkább használnék ennyiért már saint-et, azzal azért le lehet ereszkedni 100 métert 30%os lejtõn kb 6-7km/h-val, hogy ne fogyjon el. az nem derült ki a cikkbõl hogy mennyire volt kemény az adh terep amin õ ment, de ennyi pénzért akkor is saint, még ha azzal a rendszerrel kb 30 dekával nehezebb is lesz a bicó.

MPowerPH

MPowerPH

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Félig-meddig. :) Köszönöm így elõre is, küldök egy privát üzenetet ezzel kapcsolatban.

Gege911

Gege911

törzsvendég

• fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hali

Ha Pesti vagy akkor én esetleg rátudok nézni.

Szét lett szedve, át lett tisztítva az a része. Még egy dolog feltûnt. A külsõ dugattyú alapállásban kicsit beljebb van, így bizony kicsit fékezi a kereket, nagyon minimálisan hozzáér a betét a tárcsához. Ez sem normális dolog, szóval ebbõl lehet szerviz lesz.
Egyébként az elsõ is ilyen állapotban volt, azzal azóta sincs semmilyen probléma. Ugyan úgy jártunk el vele, azért vagyok tanácstalan. Meg a kezem kötve van, így mostanában még nem tudok piszkos munkát végezni. :(

Nincs Magura szerviz itt Mo.-n? Vagy egy hozzáértõ ember, aki rá tudna nézni tüzetesen? :)

MPowerPH

MPowerPH

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Szét lett szedve, át lett tisztítva az a része. Még egy dolog feltûnt. A külsõ dugattyú alapállásban kicsit beljebb van, így bizony kicsit fékezi a kereket, nagyon minimálisan hozzáér a betét a tárcsához. Ez sem normális dolog, szóval ebbõl lehet szerviz lesz.
Egyébként az elsõ is ilyen állapotban volt, azzal azóta sincs semmilyen probléma. Ugyan úgy jártunk el vele, azért vagyok tanácstalan. Meg a kezem kötve van, így mostanában még nem tudok piszkos munkát végezni. :(

Nincs Magura szerviz itt Mo.-n? Vagy egy hozzáértõ ember, aki rá tudna nézni tüzetesen? :)

Gege911

Gege911

törzsvendég

• fórumtag
  • 647 hozzászólás
Szerintem az lesz a ludas.
Igaz szerintem a nyerget is szét kéne szedni, és a tömítéseket is megtisztogatni!

Még semmit, nem válaszolt a mail-re.

Hát, ha csak a rugó lenne, akkor fellélegzek. Megnézem majd, hogy müxik itt a szétszedés.

MPowerPH

MPowerPH

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Még semmit, nem válaszolt a mail-re.

Hát, ha csak a rugó lenne, akkor fellélegzek. Megnézem majd, hogy müxik itt a szétszedés.

És mit mondott?

ÉS nem kellene végig ezt tapasztalnod, ugyanis lehet h csak felpuhult a rugó, mert mondjuk a DOT megmarta. És akkor nincsen bán annyi erõ h teljesen visszanyomja a fõfékmunkahengert, és evégett van ez a lötyögés.
Egyébként én még régen Juliet, meg Louiset szervizeltem, és mindegyiknél volt ilyen baj, mig szét nem lett szedve és ki nem lett takarítva!
Utána minden flottul ment.

Gege911

Gege911

törzsvendég

• fórumtag
  • 647 hozzászólás
És mit mondott?

ÉS nem kellene végig ezt tapasztalnod, ugyanis lehet h csak felpuhult a rugó, mert mondjuk a DOT megmarta. És akkor nincsen bán annyi erõ h teljesen visszanyomja a fõfékmunkahengert, és evégett van ez a lötyögés.
Egyébként én még régen Juliet, meg Louiset szervizeltem, és mindegyiknél volt ilyen baj, mig szét nem lett szedve és ki nem lett takarítva!
Utána minden flottul ment.

Hát, erre én is gondoltam. Utána próbálgattam, és azt a kis holtjátékot leszámítva normális a mûködés. Ha a rugó kehes lenne, akkor végig ezt kellene tapasztalnom, nem? Én magához a fékkarhoz nem merek ilyen mélyen hozzányúlni, nekem sincs vele tapasztalatom, és nem szeretnék még nagyobb kárt csinálni benne. Most meginterjúvoltam a tulajt, mégis mi volt benne mielõtt megvettem.