Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

I Országúti Maraton Eger

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
101 hozzászólás a témában

#21
boob

boob

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Csá csumi mindenki. Menyire nagyok azok a kátyuk?

#22
Beef

Beef

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Hát igen, az út helyenként igen pocsék :(
Viszont nem kell a 20 tonnás kamionokat kerülgetni ;D
Igyekszünk majd mindent elkövetni, hogy legalább láthatóak legyenek a gödrök.

Lehet hogy mégis inkább MTB versenyt kellett volna hirdetnünk? ;)

#23
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Az élménybeszámolót olvasva, baráti javaslatom a kemény felkészülés, mert pocsék út ide, pocsék út oda sokan fogják nyomni és rossz érzés lesz versenyen kínlódni. :-\ Az tény, hogy az ilyen hullámos terep fárasztóbb a hegymenetnél. Az utak egyébként nem csak ezen a környéken nem alkalmasak az égvilágon semmire, de pl. Pest környékén sem, befesthetnék figyelmeztetésül akár az ország egész úthálózatát!

#24
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

én spec. a szokásos reggeli /normál müzli/ + 1 banán, menet közben meg két csokit ettem meg, az sem különleges hanem amit éppen kapni lehetett az állomáson :-\
Meg volt egy Vitalade-s kulacsom.

Azt egyébként nem irtam, hogy nekem /egyébként rengeteget iszom/ elég volt egy 7 dl és egy 5 dl kulacs :)

Ha érdekel nézelõdj a kajálós topicokban ;) -biztos van egy két okos gondolat ;)

#25
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Wow, biztos jó lesz!
A dobozi hidat leszámitva mi se sokat edzettünk emelkedõkre...

Mit célszerû elõtte, közben kajálni? Banánt kifulladásig, vagy energiaszeleteket?

#26
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Üdv az érdeklõdõknek !!


szóval , az állomástól indultunk kb 1/2 10-kor, Sirokig ugye nem egy lankás rész, de 15-el sikerült "felszáguldanom" ::) aztán a Lefele, teljes élvezet ;D
Ózdon megáltunk egy fagyira 8) és meglepõdve tapasztaltam hogy nem is vagyok fáradt- s azt gondoltam túl vagyok a nehezén, de még nem tudtam mi vár rám ...

Jaj, el ne felejtsem azt a fincsi 15%-os emlekedõt /tán Istenmezeje után ???/ ahol megfogadtam hogy ennyi fokozattal nem indulok el még1x és öszintén megvallom ott le is szálltam :-[


aztán jött egy szivatosabb emelkedõ... laposabb de Hosssszúúúúú
Itt már mindenkit utáltam :D

A legszemetebb amikor megláttuk az Eger Tesco 9 km- gondoltuk, mi mán az a 9 kilóméter.. . ::)
a F***
Innentõl kezdve megen emelkedik ugyi, és inkább nem is mondom miket gondoltam ;) ;D

Itt teljesen felhúztam magam és egy rövid mászás után gyalogoltam egy "kicsit"
És egyszercsak megérkeztünk az állomásra

Fura mert sík terepen tudtam volna még menni, de ha egy métert is mászni kell.....

hát ez van havalaki nincs hozzászokva a :( ::)

Ja, mintha azt olvastam volna hogy az úthibákat körbefestitek... nos hát lesz mit csinálnotok, az út nagy része sztem borzalmas.
Most nem azért de ezt körbejártátok???? Bátornál az út tiszta Paris- Roubaix ....
Az egészet lelehet önteni >:(

A lefelék , hát én 60-nál többel nem jöttem, mert az út nem valami jó minõségû és egy élesebb kanyarban alig birtam befordulni :)

Összességében 4-5 óra alatt simán letekerhetõ ,az út minõsége is hagy "némi" kívánni valót maga, után és az az utolsó emelkedõ már nem hiányzott ::) -már nekem

ahhoz képest hogy idén 75 km-nél hosszabb távot még nem tekertem, és Kõszeget valamint a Mátrás ParatúrHát leszámítva hegyekben sem jártam .. én örültem magamnak :-[ :D ;D


bocs kicsit hosszú lett-

Ors

#27
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
A manóba, de jó lenne holnap elmenni veletek.... Itt vagyok a közelben, csak más jött közbe. Azért meséljétek el milyen az út, ki lehet e birni alföldi lábakkal?

Néztétek már a maraton honlapján a nevezett versenyzõket? Nekem senkit nem ir ki. Senki nem nevezett még vagy csak az oldalon nincsenek fent?

#28
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

tudom lehet késõn szólok, de nem voltam itthon :)

szóval hétfõn /azaz húsvét hétfõn ,21-én/ megpróbáljuk a lehetetlent, vagyis végigtekerjük a távot ::)
Kondimat tekintve nem folyamatosan, de majd meglátjuk hogy sikerül :-\
akinek van kedve csatlakozni jelezze

Indulunk Debrecenbõl a 6 óra körüli vonattal, ami kb 1/2 9 kor van Egerben ...

Holnaptól megint nem vagyok itthon, de akit érdekel itt a számom: 06-30-362-8682

ors

#29
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Kár, hogy elõrehozták 1 héttel a versenyt.
a 18-a pont jó lett volna, de így nem Ok, 12.17.-e között 5 vizsgám lesz... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Pedig szeretem a hosszú távú versenyket.
Ez van..talán majd legközelebb.

minden résztvevõnek sikeres versenyt, a szervezõknek sok kitartást kívánok.

#30
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Na megkezdõdött a nagy visszaszámlálás!

#31
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
A csillebérci MTB futamot rakták a 18.-i idõpontra át. Ezért kényszerültünk egy héttel korábbra rakni az országúti maratont. Kérdezhetnétek, hogy mi köze az MTBnek az országúthoz? Erre a válasz, hogy a maraton fõszervezõi és segítõi az MTB versenyben is érintettek és ezért nem tudnánk megoldani hogy egyszerre két helyen legyünk. Bocs az idõpontváltozásért,de abszolút nem mi tehetün róla. nem az a szándék, hogy keresztbetegyünk a BÉkás TT-nek de sehova máshova nem tudjuk tenni.

(egyébiránt az elõnevezéseket nem érinti az idõpontmódosulás)

#32
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A válaszod elég általános, Olaf! Ebbõl annyit tudunk meg amennyi --úgy látszik-- ránk tartozik: semmit. Miért , v. ki miatt kellett áttenni a versenyt? Mi köze "egy" versenynek a Bükk maratonhoz? Ki rakta át és miért kell alkalmazkodni? ???

#33
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Nekem szimpi az új idõpont! 12.e, 13.a úgyis érettségi szünet!

#34
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Szervezési probléma. Sajnos egy versenyt átraktak más idõpontra, amihez igazodnunk kell. Úgyhogy ez van srácok. Bocsi!

#35
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, nagyon nem szerencsés rakosgatni a versenyeket, fõleg, ha elõnevezéses komoly verseny akar lenni. 100-200 ember szervezze át az életét? Egyébként ütközik a Békás TT-vel!! És aki nincs fent a neten, honnan tudja? És mi az oka? ???stb...

#36
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
A jelentekézi határidõ változott? Már az elõ nevezésre gondolok.

#37
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
FIGYELEM!!!

A maraton idõponta megváltozott. Az új idõpont:

Május 11. 9 óra

Tehát egy héttel korábban lesz.

#38
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Na aki még nem tudná akkor újra felrakom a versenykiírást.


I. Országúti Maraton Eger

A Bükk maraton gárdájának rendezésével!

Rendezõ: Nagy Sport Egyesület
Ideje: 2003. május 18.
Rajt-Cél: Eger, Kisasszony út.

A verseny célja: Az országúti kerékpározás fellendítése Magyarországon. Nyílt versenyen az igazolt és nem igazolt sportolók részére versenyzés biztosítása.

Nevezési határidõ:

Elõnevezés: 2003 április 30-ig.
Helyszíni 2003 május 18-án 9 óráig.

Nevezési díj:
Elõnevezésesetén: 1800 Ft
Helyszínen történõ nevezésesetén: 2500 Ft

Nevezés módja:
Postán Nagy SE Eger, Pacsirta út 13.
Az Internet www.bukkmaraton.hu honlapunkon található nevezési lap kitöltésével
Helyszínen: Nagy Kerékpár 3300 Eger, Pacsirta út 13.

Korcsopotok: Születési év
Ifjúsági (fiú, lány) 1985-86
Felnõtt (férfi, nõi) 1964-84
Szenior (férfi, nõi) 1963 elõtt

Versenytáv: 125 Km

Eger- Egerbakta- Sirok- Terepes- Pétervására- Erdõkövesd- Istenmezeje- Szederkénypuszta- Zabar- Domaháza- Hangony- Szentsimon- Ózd- Hódoscsépány- Arló- Járdánháza- Borsodnádasd-Tarnalelesz- Egerbocs- Bátor- Egerbakta- Eger

Díjazás:
Minden induló emblémázott pólót kap
Kategóriánként éremdíjazás
Abszolút férfi 1-6 helyezett; abszolút nõi 1-4 helyezett tárgyjutalom
Különdíjak: 3 db hegyi hajrá gyõztese, valamint ennek összetett gyõztese
Minden távot teljesítõ versenyzõ pólót kap, valamint a 100 km-es táv célba érkezõje emlékérmet kap

Lebonyolítás módja:
Az országúti maraton tömegrajtos indítású verseny. Eger város határáig lassúrajt, majd repülõrajtos indítás következik. A rajthozhívást, a depó nyitását követõen az érkezési sorrend határozza meg.

A verseny gyõztese, aki a legrövidebb idõ alatt teljesíti a távot.

Eredmény hirdetés
A verseny befejezése után kb 10 percel

Versenybíróság
A versenybíróságot a rendezõszerv kéri fel.

Költségek:
Nevezési díjat a versenyzõk, a rendezési díjat a rendezõk fizetik.

Egyéb szabályok:
-A versenyzõk kötelesek a szervezõk által kiadott rajtszámokat viselni, melyeket a verseny napján 7-9 óra között vehettek át
-Kisérõ gépkocsik: a rendezõk engedik a kísérõ kocsikat. A verseny útvonalán a forgalom nem lesz leállítva, ezért a KRESZ elõírásait be kell tartani.
-Kerék és kerékpár csere megengedett az út menetirány szerinti jobb lodalán az UCI szabályoknak megfelelõen.
-Frissítés a földrõl bárhonnan engedélyezett, de gépkocsiról nem. Azonnali kizárást von maga után, Rendezõk álltal biztosított frissítõ állomás a táv felénél, a hegyi hajrá után.
-Zárt fejvédõ használata kötelezõ!
-A rendezõk és a versenybírók utasításait mindenki köteles betartani.
-A helyszínen orvosi ügyelet bviztosítva lesz.
-A versenyen csak országúti kerékpárral lehet indulni.

Óvás:
A verseny befejezése utánn 30 pecig fogad el óvást a versenybíróság, melyeket a helyszínen tárgyal és hírdeti ki az eredményt. Az óvás díja 20 000 Ft, mely az óvás tárgyának elfogadása esetén vissza jár!



#39
Beef

Beef

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Sok sikert! - Mindenkinek!

#40
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Beef: Köszi! Ennyire (könnyen)halandó azért nem vagyok, ugyhogy remélem végigérek naplemente elõtt :)