Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tuning cuccok

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
268 hozzászólás a témában

#1
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Ez van... ;D
Tök igazad van, de én szeretek gányolni.
;D

Amíg nem megyek el venni egy normálisat addig jólesz...

#2
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Pont ezert nem erdemes headlock-ot ganyolni, mikor vannak fasza esztergalt cuccok kb. egy ezresert, es azok meg szepek is.


#3
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Jajaja, jóaz csak nem egy ilyen helyre ahol viszonylag gyakran le kell szedni...

#4
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Bocsanat, valoban. Nem figyeltem, ezert nem olvastam vegig az egeszet, csak addig, hogy le van zarva ;D

Amugy ilyen szokott lenni a regebbi gagyi bringak tengelyenel is. Regi BMX-eken is ilyen volt, hogy a gyerek labat ne szedje szet a tengely vege.
Amugy az onzaro anya igenis sokat er, csak nem szabad sokaig hasznalni, mert ha sokszor leszeded, ujra felteszed, akkor nem er semmit. A zaro resz egy muanyag gyuru, amibe menetet vag a csavar, es ez annyira szoros, hogy nem hagyja lelazulni a csavart. Sokszor hasznaltam ilyet, es teszi a dolgat.


#5
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Meg az önzáró anya itt nem sokat ér: úgyse az tartja hogy ne lazuljon ki... :)

#6
oNe

oNe

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Az önzáró anyának nem sok köze van a zárt anyához. Az egyik ugyanis (zárt anya), ahogy tanult kollégánk mondta, az egyik végén zárt, míg az önzáró anyának a külsõ oldalán egy mûanyag gyûrü van, ami megszorul a beletekert csavarmeneten.

A zárt anya inkább esztétikai ok miatt használatos, az önzáró anya viszont biztonságtechnikai szempontból.

Ezt már csak azért is jó tudni, nehogy rosszat kérjen a boltban :)



#7
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ugy hivjak "onzaro anya".



#8
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Jah, vágom. Mostmár tudom milyen az...
köszi

#9
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
A zárt anya egyik vége le van zárva egy félgömbbel. Ha ilyet kérsz a boltban, akkor is adnak, ha nem tudod, milyen az. Ilyen egyébként elõ szokott fordulni biciklitengelyeken is, ebben az esetben elõfordulhat, hogy a lezáró rész hosszúkás, vagy mûanyagból van.

#10
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Sz@rból nem lehet várat építeni... ;D

Milyen az a zárt anya?

#11
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mért, szted hol fog rögtön eltörni? van egy megérzésem, ha már aközben nem törik porrá mikor teszi össze az alkatrészeket.
mellesleg ezt a
"Cigánykodás cuccok"
"Gány cuccok"
vagy valami hasonló topikba kellett volna linkelni, ha lenne ilyen, de így alapban mehet a "világökörségek"-be is.

#12
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Headlock: felülre mehet zárt anya, ami esztétikus és nem annyira balesetveszélyes.

Tesco triál: szerintem a váz tömege nagyobb problémát jelent, mint a hegesztés minõsége. ;D

#13
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
fazze, ilyen rondán lehet heggeszteni?! inkább hozzá se nyúlnék a heggesztõtrafóhoz ha ilyen rondán csinálnám.... :-\ :-X

#14
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Nesze nektek tuning cumó:
fuckbkv.uw.hu/trial.jpg

A tulaj tesco vázat erõsített meg, triálra. Azt ugyan már nemtudom, hogy a váz segge hogy bírja ki, de azonta jó az ahogy van.

#15
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ott sima 2mm
mint ahogy a dt oldaln is irva vagyon

#16
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
talán nem annyira tuningy cucc, de most fontos lenne:

a 2,35-ös DT küllõnek a küllõanyája is nagyobb, vagy teljesen hagyományos megy rá?

Ha vlaki biztosan tudja jó lenne, ha gyorsan válaszolna.
köszi

#17
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
on mostmá mer' széétcsapok köztetek.
menjetek az üzenõfalra!

#18
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A bringamat feltem, nem utlegelek vele senkit... inkabb puszta kezzel ;D ;D ;D

Bulizunk egy jot, aztan iszunk egy uveg Jagert, es folytatjuk ;D ;D ;D

#19
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

hi Mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet hidrauliku tárcsafékeknek a vezetékeit elvezetni, ugy hogy akárhányszor áttudjam forgatni a kormányt. Azt tudom hogy az elsö fékhez kell egy speciális rózsa, de foggalmam sincs hogy hogyan lehet ezt megoldani, pedig már egy párszor láttam ilyet. Szerintetek hogy lehet megoldani?


velvárt, 600 ft, olyan rózsa, amin átvezethetõ bowden.
de ez csak megbontható, nem JOINT-os rendszerekkel megy, mert a 90 fokos csatlakozást nehezen nyomod át rajta.
szal elsö bowden egy olakjcserével légtelenítéssel simán átmegy, de ettöl még mindig csak annyit tudsz fordítani, hogy a hátsó fék bowdenje ne szakadjon...
ha ez olajos fék, hosszabb bowdennel 1-2-3 kp belefér, ha bowdenes, akkor 1 után átesel a kormányon mert blokkol..... ::)

#20
j.akos

j.akos

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Bocsi, mégegyszer, hol vezetem át?