Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biria trekking

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
58 hozzászólás a témában

#21
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mért kellene új agy? Váltókar se kell új, mivel Shimano kompatibilis a Quarz, és gondolom neked Shimano Revoshift vagy milyen váltókarod van.
Igaz hogy a Quarz jó 8 fokozathoz is, és C201 az 7-es ha minden igaz, de ez nem probléma. Legfeljebb ha késõbb feljebb akarsz lépni egy fokozatot akkor nem kell új váltót venned csak agyat, kazettát+váltót!  ;D De nagylelkû vagyok!

#22
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
az az igazi ellenvetésem, hogy ha a C201 mellett döntök, akkor egy váltót kell fizetnem+munkadíj. Ha váltót váltok, akkor gondolom kell új agy+váltókar.
egyébként az nem lehet garanciás hogyha a váltóvédõ nyomta meg a váltót(esetleg nem rakták fel elég erõsen?)
kislust

#23
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hát csak annyit érdemes róla tudni hogy nem 1 rossz darab, bár vannak nála jobb váltók is. Viszont az akkori hasonló kategóriájú Shimano váltóknál jóval olcsóbb volt, és még gondolom most is az. Én a dagadt pohos testemhez elõlre és hátulra is SACHS Quarz agyakat használok már elég régóta, talán 1 éve vagy még régebb óta, megéltek már 1-2 dinamikus igénybevételt és még mindig tökéletesen. Na persze ipari csapágyasok.

#24
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
.. már mûködi>>rájöttem ;D ;D

#25
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
AZ a baj, hogy nem igazán mûködik az a bikeposta.lehet, hogy csak én voltam béna, de nem ment.
Mit kell tudni errõl a váltóról?

#26
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A SACHS Quarz szerintem ha még kapható elég olcsó lehet, mert nem gyártják már. Árat szerintem a www.bikeposta.hu -n találsz. És tutira tovább tart mint a c201-es.

#27
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
jobb? Azt gondolom, hogy a C201-nél igen, de úgy tudom, hogy ez kb olyan, mint a kocsiknál a diesel és a benzines. Az egyik erre, a másik meg arra eszküszik.
Egyenlõre az áron van a hangsúly, mert 3-án utazom el(keróstul), s addigra kéne gy mûködõ gép.>>lehet, hogy maradok a C201-nél.
kislust

#28
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Vegyél SRAM-ot! Bár ahhoz külön SRAM-os váltó köll, de a régi SACHS-okhoz nem. A Quarz és a Plasma az sirály!!

#29
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Simano C201

#30
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Milyen váltó?

#31
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Egyet értek Zölddel, de a jólérzés most nálam elmarad, mert a váltóm behalt>>vehetek valószínû újat :'( :'( :'(, de azért néha vált, így ma is kerózok egy kicsit.
kislust

#32
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jól beszélsz!

#33
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hi All!

Senkit sem akartam lehúzni! A maga területén mindenki csinálhatja jól amit csinál! Ameddig nem megyünk bele abba, hogy csak az tud bringázni aki egyhuzamban lenyom 100km-t vagy felteker a himalájára vagy 90 fokos lejtõkön száguldozik lefelé és nem hirdetünk keresztes háborút a többi ellen, addig mi bringások mindannyian nagyon jól fogjuk érezni magunkat!  ;D ;D ;D

Zoldfulu

#34
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én is mindenhova bringával járok, utálok gyalogolni. :-/

#35
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Nem szeretnék túl szerény lenni, de még tényleg van mit csiszolgatni. Egyébként már közel járok az ezer km-hez, ami-fõleg az elején-nem volt könnyû.
A városban jobban boldogulok, mert keróval járok a munkahelyemre, így naponta tekerhetek.
kislust

#36
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kár szerénkedned Kislust!  :)

#37
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Na attól azért nem tartok, hogy jobb kerós lennék mint Gyaci, merthát mégis 9 év az több mint fél!
Én azért szeretem a hosszabb távokat is, fõleg mióta lecseréltem a nyergemet :D.
Egyébként ez a borulás egy kicsit visszavett az arcomból, de legalább tudom, hogy mit tudok, ill. hogy mit nem.
kislust

#38
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nagyon jól beszéltél Zöldfülü. Speciel én se szeretek hosszútávon tekerni és meredeket mászni, és persze nem is tartom magam jó bringásnak attól még hogy bevállalok cinkesebb lejtõket is. Lehet hogy Kislust már most jobb kerós mint én, pedig még csak fél éve nyomattya. ;)

#39
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Idõvel szerintem én is ilyesmi leszek, már érezhetõ a javulás. Egy csomó helyen már le merek jönni, ahol azelõtt pánikrohamot kaptam. Mivel nem ûzöm régen ezt a sportot, elég sok helyen még a pánok a jellemzõ, de azért igyekszem. :)
kislust

#40
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Kislust

Nem kell mindjárt a legmeredekebb szakaszon lejönni! Szép fokozatosan próbálgasd a lejtõket! A bátorságod is megjön majd. Ha nem, az sem baj hiszen nem attól leszel jó bringás ha le mersz jönni egy qrva meredek lejtõn! Lehet, hogy valaki lejön bárhol de nem bírja a hosszútávú tekerést vagy nem tud felmenni egy meredek emelkedõn. Az enyhe vagy közepesen erõs lejtõket nem kerülöm el sõt szeretek legurulni, de a nagyon meredeket meghagyom a fanatikusoknak! ;D ;D  Az is lehet, hogy ami nekem nagyon meredek azt más "bemelegítésre" használja!  :D  Találd ki, hogy mit szeretsz a bringázásban és csináld azt!  

Zoldfulu